Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kütahya sağlık bilimleri üniversitesi rektörü

  1 ziyaretçi

  kütahya sağlık bilimleri üniversitesi rektörü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Rektör | Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

  Rektör | Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

  Vural Kavuncu 1966, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi doğumludur. 1982 yılında Bursa Anadolu Lisesi, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında 1994 yılında tamamladı. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak göreve başladıktan sonra 1998 yılında Doçent ünvanı aldı. 2001 yılında 2. uzmanlık alanı olarak Tıp Fizyoloji alanında doktora yaptı.

  2002-2011 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde görev aldı, 2004 senesinde Profesör oldu. Bu süre içerisinde Anabilim Dalı Başkanlığı, Dahili Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürlüğü, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Üniversite Senatosu Üyeliği gibi idari görevlerde bulundu. Kaplıca ve sağlık turizmi alanında önemli çalışmalara imza atan Kavuncu Avrupa Değişim Projeleri kapsamında Almanya’da Fizyoterapi okulları, Kaplıca ve Kur Kliniklerinde incelemelerde bulundu. Bölgenin sağlık termal turizmi açısından cazibe alanı haline gelmesi için Üniversite-Özel Sektör işbirliği ile önemli projeler üretti ve hayata geçirdi. 

  Değişik zamanlarda uzmanlık alanında faaliyet gösteren meslek derneklerin başkanlık ve üyeliklerini yürüten Kavuncu Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Yeterlilik Kurulu üyeliği, Tıpta Uzmanlık Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.   

  2011-2018 yılları arasında Kütahya Milletvekili olarak TBMM çatısı altında görev yaptı. 24. yasama döneminde Akdeniz Parlamenterler Birliği Asamblesi üyesi, Türkiye-Macaristan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürüttü, değişik araştırma komisyonlarında görev yaptı. 26. yasama döneminde  TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığı, Türkiye Uyuşturucu ile Mücadele Kurul Başkanlığı, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Avrupa Karma Parlamenterler Komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu.  

  100’ün üzerinde Uluslararası ve Ulusal yayınlanmış bilimsel makalesi yayını bulunan Vural Kavuncu İngilizce bilmektedir.  

  Akademik Özgeçmiş için tıklayınız.

  Yazı kaynağı : www.ksbu.edu.tr

  KSBÜ’NÜN YENİ REKTÖRLÜK BİNASI HİZMETE AÇILDI | Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

  KSBÜ’NÜN YENİ REKTÖRLÜK BİNASI HİZMETE AÇILDI | Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

  Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin (KSBÜ), Azerbaycan Parkı karşısında bulunan yeni Rektörlük binası ve binanın içerisinde bulunan Engelsiz Yaşam Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı. 

  Açılış programında Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu, Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Milletvekilleri Av. İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler ve Ahmet Tan, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ve diğer protokol üyeleri, akademik ve idari personel, öğrenciler, basın mensupları ve davetliler yer aldı.

  GERMİYAN KAMPÜSÜNÜN SPOR ALTYAPISI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

  Programda konuşma gerçekleştiren Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, yeni Rektörlük binası ve Engelsiz Yaşam Merkezinin Kütahya ve ülkeye hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi: “Üniversiteler bizim en önemli paydaşımız. KSBÜ bizim paydaşımızdır. Bu kurumların ihtiyaçlarına katkıda bulunmak bize bir görevdir.” diyerek, Germiyan Kampüsünün spor altyapısıyla ilgili çalıştıklarını vurguladı. 

  KSBÜ’DE GENÇ OFİSİ AÇILIYOR

  Bakan Kasapoğlu konuşmasının devamında, “Gençlerimiz neredeyse biz oradayız. Genç ofisleri açtık üniversitelerde. İnşallah birini de KSBÜ’de açalım. Bunun müjdesini de bugün sizlerle paylaşalım. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

  KSBÜ BÖLGE İÇİN İLKLER SUNUYOR

  KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ise yaptığı konuşmada üniversitemizin gelişiminden bahsederek açılışı gerçekleşen Rektörlük binasının atıl bir durumdayken, devletin desteğiyle birlikte en güzel şekilde ülkeye kazandırıldığını ifade etti.  Rektör Kavuncu konuşmasına şöyle devam etti: “Sayın Valimizin, İl Özel İdare’nin, İl Genel Meclisi’nin bize sağladığı alet katkısıyla da birlikte burada iki tane de hizmet birimi açıyoruz. Bu birimlerden bir tanesi şu an içinde bulunduğumuz Engelsiz Yaşam Merkezi. Hastane dışında, hastane sonrasında engellilerin yaşama katılımları, sosyal yaşama katılımları için bir merkezdir. Yetkili hocalarımız ve öğrencilerimiz sayesinde, burada bir aile ortamı sıcaklığında hizmet verilecek. Diğer bir merkez ise Dil ve Konuşma Bozuklukları Uygulama ve Araştırma Merkezi. Bu da doğumsal veya sonradan oluşan bazı konuşma bozuklukları ile ilgili uygulamalar. Bu Türkiye’de çok az sayıda. Artık modern cihazlarla birlikte Kütahya’ya hizmet vereceğiz.”

  Program kapsamında Kütahya’nın başarılı engelli sporcuları tanıtıldı. Dans gösterileri büyük beğeniyle izlendi.

  Yazı kaynağı : www.ksbu.edu.tr

  Yönetim Kurulu | Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

  TÜM ÇALIŞANLARIMIZ ÇOK DEĞERLİ | Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

  TÜM ÇALIŞANLARIMIZ ÇOK DEĞERLİ | Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

  Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) personeli Halil Akat emekliliğe ayrıldı. Akat için veda programı düzenlendi. 

  Programa Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Cem Algın ve Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, Genel Sekreter Kutlu Önal, daire başkanları ile birlikte akademik ve idari personel katıldı. 

  Akat, veda programından dolayı duygulanarak şöyle konuştu: "KSBÜ'de çalıştığım için çok şanslıyım. Benim için çok değerlisiniz. Sizleri çok özleyeceğim." 

  Halil Akat için başta Rektör Kavuncu olmak üzere akademik ve idari personel duygularını paylaştı. İşte o konuşmalar: 

  Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu: "Halil Bey KSBÜ'nün kurulduğu günden bu yana bizimle birlikteydi. Çok çayını içtik. İlk dönemden itibaren çok ciddi nezaketiyle tanıdığımız, enerjik ve disiplinli çalışan bir arkadaşımız. Allah her devlet kurumuna böyle bir çalışma arkadaşı nasip etsin. Canlara olan sevgisi çok ayrı bir boyutta. Hafta sonları dahil buraya geliyor ve sokak hayvanlarını besliyor. Onlara çocukları gibi bakıyor. Takdire değer. Yüksek bir erdem. Seni özleyeceğiz. Her çalışanımız çok önemsiyoruz ve emekliliğe ayrılanlara üzülüyoruz. Halil Bey'in bundan sonraki yaşamı huzurlu olsun." 

  Rektör Yrd. Prof. Dr. Cem Algın: "Halil Bey'i uzun zamandan beri tanıyoruz. Gerçekten emeği çok büyük. Emekliliğiniz hayırlı olsun." 

  Rektör Yrd. Prof. Dr. Duygu Perçin Renders: "Bizi her zaman çok iyi karşıladı. Korumacı kişiliği de çok değerli benim için. Bizden ayrıdlığı için üzgünüz. Kalbimizdesin." 

  Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Bahar Çelik: "Halil Bey bizim ağabeyimiz. Bize ağabeylik ettiği için çok teşekkür ediyoruz. Sizi özleyeceğiz." 

  Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yaşar Güneş: "Halil Bey tüm canları çok seviyor. Ortak noktalarımızdan bir tanesi kuşları sevmemiz. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz." 

  Tıp Fakültesi Sekreteri Sema Barutçu: "Birlikte güzel günler geçirdik. Çok değerli bizler için. Teşekkür ederiz."

  Yazı kaynağı : www.ksbu.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap