Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  küçük prens bir dostluk hikayesi

  1 ziyaretçi

  küçük prens bir dostluk hikayesi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Dünyada bir ilkle Illusionist Dijital Sanat Stüdyosu tarafından çağdaş sahne teknolojileriyle uyarlanan ve hayat bulan Küçük Prens: Bir Dostluk Hikayesi BKM organizasyonu ile 20 Ocak- 5 Şubat tarihleri arasında Maximum Uniq Box’ta.

  Sadece çocuklar için değil, ailenin tüm fertleri için tiyatronun teknoloji ile buluştuğu benzersiz bir deneyim olan Küçük Prens: Bir Dostluk Hikayesi, sömestr tatili boyunca izlenebilecek.

  Dostluk ve sevgi arayışını ele alan bu başyapıtın dijital uyarlaması, izleyicileri büyüleyici bir yolculuğa çıkartacak.

  Küçük Prens: Bir Dostluk Hikayesi 360 derecelik üç boyutlu prodüksiyonuyla, çağımızın en ikonik hikayelerinden birini sürükleyici ve çağdaş bir uyarlamasıyla eşsiz bir deneyim olarak sunuyor. Maximum Uniq Box’ın sahne önü puf koltuk ve tribün oturma düzeninde izlenebilecek 40 dakikalık bu sürükleyici deneyim izleyicilerine, geçmişin, bugünün ve geleceğin kesişiminde görsel ve işitsel bir şölen sunuyor.

  İş Bankası kartlarına %10, Maximiles Black ve Privia Black’e %20 indirim uygulanacak etkinliğin biletleri satışta.

  Küçük Prens: Bir Dostluk Hikayesi Hakkında:

  Geleneksel tiyatro, animasyon ve dijital sanatın etkileyici bir birleşimi olarak izleyiciyle Küçük Prens: Bir Dostluk Hikayesi, Motion capture ve 2D-3D mapping teknolojileri kullanılarak geleneksel tiyatronun sınırlarını aşarak, çağdaş bir yorumla yeniden uyarlanıyor. Sahneyle izleyici arasındaki mesafeyi ortadan kaldıran ve salonun tavanı ile üç duvarını kuşatan geniş bir mapping alanıyla, seyirciyi sahnenin oyunun içine dahil oluyor. Daha önce, dünyanın sayılı dijital sanat tiyatrolarından biri olan TODA’da seyirciyle buluşan 40 dakikalık sürükleyici deneyim, geçmişin, bugünün ve geleceğin kesişiminde görsel ve işitsel bir şölen sunuyor.

  Antoine de Saint-Exupery’nin zamansız hikayesinin etkileyici bir uyarlamasına dayanan Küçük Prens: Bir Dostluk Hikayesi, izleyicileri Küçük Prens’in evrendeki yolculuğuna eşlik etmeye ve yetişkinlerin tuhaf dünyasında karşılaştığı büyülü karakterlerle tanışmaya davet ediyor. Motion capture teknolojisiyle gerçek oyuncuların performansları kullanılarak modellenen animasyon karakterler hikâyenin renkli dünyasını genişletiyor. Oyunda pilot karakterini ünlü oyuncu Kenan Ece canlandırırken, hikâye Küçük Prens'in pilotla arkadaşlığı üzerinden, başkalarıyla bağ kurmayı, sevgiyi ve dostluğu ele alıyor.

  Illusionist, Küçük Prens: Bir Dostluk Hikayesi ile Dubai’de başladığı bu serüvene, Türkiye ve dünyanın farklı noktalarında, sevilen farklı sanat eserlerinin uyarlamaları ile devam edecek.

  https://www.illusionist.com.tr
  https://www.instagram.com/illusionistdigitalartstudio/

  Yazı kaynağı : www.bkmonline.net

  "KÜÇÜK PRENS: BİR DOSTLUK HİKÂYESİ" MAXIMUM UNIQ BOX’TA - Sandviç

  Dünyada bir ilkle, Illusionist Dijital Sanat Stüdyosu tarafından çağdaş sahne teknolojileriyle yeniden yorumlanan Küçük Prens: Bir Dostluk Hikâyesi, BKM organizasyonu ile 20 Ocak–5 Şubat tarihleri arasında Maximum Uniq Box’ta izlenebilecek.

  Dostluk ve sevgi arayışını ele alan bu başyapıtın dijital uyarlaması, izleyicileri büyüleyici bir yolculuğa çıkartacak. Sadece çocuklar değil, ailenizin tüm fertlerini benzersiz bir deneyim bekliyor. 40 dakikalık bu sürükleyici deneyim, izleyicilerine geçmişin, bugünün ve geleceğin kesişiminde görsel ve işitsel bir şölen sunuyor.

  Geleneksel tiyatro, animasyon ve dijital sanatın etkileyici bir birleşimi olarak izleyiciyle Küçük Prens: Bir Dostluk Hikâyesi, Motion capture ve 2D-3D mapping teknolojileri kullanılarak geleneksel tiyatronun sınırlarını aşarak, çağdaş bir yorumla yeniden uyarlanıyor. Sahneyle izleyici arasındaki mesafeyi ortadan kaldıran ve salonun tavanı ile üç duvarını kuşatan geniş bir mapping alanıyla, seyirciyi sahnenin oyunun içine dâhil oluyor. Daha önce, dünyanın sayılı dijital sanat tiyatrolarından biri olan TODA’da seyirciyle buluşan 40 dakikalık sürükleyici deneyim, geçmişin, bugünün ve geleceğin kesişiminde görsel ve işitsel bir şölen sunuyor.

  Antoine de Saint-Exupery’nin zamansız hikâyesinin etkileyici bir uyarlamasına dayanan Küçük Prens: Bir Dostluk Hikâyesi, izleyicileri Küçük Prens’in evrendeki yolculuğuna eşlik etmeye ve yetişkinlerin tuhaf dünyasında karşılaştığı büyülü karakterlerle tanışmaya davet ediyor. Motion capture teknolojisiyle gerçek oyuncuların performansları kullanılarak modellenen animasyon karakterler hikâyenin renkli dünyasını genişletiyor. Oyunda pilot karakterini ünlü oyuncu Kenan Ece canlandırırken, hikâye Küçük Prens’in pilotla arkadaşlığı üzerinden, başkalarıyla bağ kurmayı, sevgiyi ve dostluğu ele alıyor.

  Illusionist, Küçük Prens: Bir Dostluk Hikâyesi ile Dubai’de başladığı bu serüvene, Türkiye ve dünyanın farklı noktalarında, sevilen farklı sanat eserlerinin uyarlamaları ile devam edecek.

  Küçük Prens: Bir Dostluk Hikâyesi biletlerineburadanulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.sandvic.com.tr

  Küçük Prens

  Küçük Prens

  KÜÇÜK PRENS - Antoine de Saint-Exupery / Öykü

  Büyük küçük bütün aile fertlerinin okuması gereken çok güzel bir öykü. Hem küçükler hem büyükler için yazılmış. Okumanızı ve kitaplığınızda saklayıp arada bir tekrar göz atmanızda yarar var deriz.

  **** İşte sana vereceğim sır. Çok basit bir şey: Yalnızca kalbinle iyi görebilirsin. Asıl önemli olan şeyler göze görünmez.
  **** Asıl önemli olan şeyler göze görünmez, diye tekrar etmiş küçük prens aklında tutabilmek için.
  **** Gülünü bu kadar önemli kılan, onun için sarf ettiğin zaman.
  **** Gülüm için sarf ettiğim zaman... Demiş küçük prens aklında tutabilmek için.
  **** İnsanlar bu gerçeği unuttu, demiş tilki.
  Bunun gibi hayata dair unutulmaz sözlerle dolu ´´Küçük Prens‘i´´ birde @isbankasikulturyayinlari’ndan okumak güzeldi.
  Bu bilgelikle dolu, büyüleyici masal aradan geçen onca yıla rağmen bütün dünyada her yaştan okurun yüreğini ısıtmaya devam ediyor. Bugün geldiğimiz insanlık durumu üzerine derin düşüncelere sevk eden duygusal ve anlamlı bir hikayeyi lütfen anlayarak yine yeniden okuyun.
  (Deniz Gürçay yorumu).

  onedio.com javascript:ntrTemp(); sitesinde "Küçük Prens hakkında pek bilinmeyen 10 şey" başlığı altında ki değerlendirme ilginizi çekebilir.

  javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linkinde iki farklı okurun bu güzel öykü ile ilgili paylaşımlarını bulabileceksiniz.

  Kitaptan : **** Büyükler sayılardan hoşlanır. Onlara yeni bir dostunuzdan söz açtınız mı, hiçbir zaman size önemli şeyler sormazlar. Hiçbir zaman: " Sesi nasıl? Hangi oyunu sever? Kelebek toplar mı?" diye sormazlar. "Kaç yaşındadır? Kaç kardeşi var? Kaç kilodur? Babası kaç para kazanır?" diye sorarlar. Ancak o zaman tanıdıklarını sanırlar onu. Büyüklere: "Pembe kiremitten bir ev gördüm, pencerelerinden sardunyalar, damında güvercinler vardı" derseniz, o evi bir türlü gözlerinin önüne getiremezler. Onlara: "Yüz bin franklık bir ev gördüm" demeniz gerek. O zaman: "Aman ne güzel!" diye bağırırlar.

  Arka Kapaktan : Yarım asrı geçkin tarihi içinde çocuk edebiyatının klasikleri arasında yerini alan ve her yaştan okurun kalbinde taht kuran Küçük Prens yepyeni, usta işi bir çeviri ve baskıyla bir kez daha gezegenimizi ziyaret ediyor. "Yüzyılın Yüz Kitabı" arasında adından söz ettiren her dem taze bu çağdaş masal, insan ömrünün her çağında tekrar tekrar okunabilmek, her yaştaki okura farklı öyküler anlatabilmek gibi bir özelliğe sahip. Şimdi yeni baskısıyla, çağımızda taptaze bir bakışla yeniden yorumlanmak için davetiye gönderiyor okuruna. Yazıldığından bu yana tüm dünyada iki yüz elliden fazla dile çevrilmiş, her yıl yaklaşık iki milyon okurla buluşan bu eşsiz dostluk öyküsü; ışığından, dehasından hiçbir şey kaybetmeden parlamaya devam ediyor ve belli ki insanlık var oldukça da parlamaya da devam edecek...

  Küçük Prens New York´ta küçük bir otel odasında, dünyanın savaşlarla can çekiştiği bir dönemde doğdu. İşte bu yüzden hüzünlü öyküsünde savaşın getirdiği yıkımın izlerine inat insanın içindeki sevginin ve umudun parıltılarını taşıyor. Çocukluğu boyunca uçma hayalleri kurmuş ve sonunda pilot olmayı başarmış Antoine de Saint-Exupéry uçağı düşüp Marsilya açıklarında kaybolmadan önce Küçük Prens´i bize iyi ki hediye etti. Çocukluğunu kaybetmemiş bir dünya gezgininin kulağımıza fısıldadığı sırlara kulak verin...

  Her yaştan çocuklara ve çocukluğun ezeli ruhunu hatırlamak isteyen "büyük"lere...

  Yazı kaynağı : www.kitapokumakistermisin.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap