Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kök hücre tedavisi fiyatı 2022

  1 ziyaretçi

  kök hücre tedavisi fiyatı 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kök Hücre Tedavisi Ankara, 2021, 2022 Fiyatları - Doç. Dr. Afşin Uysal

  Fibrocell | Kök Hücre Tedavisi | 2022 Fiyatları | İstanbul

  Fibrocell | Kök Hücre Tedavisi | 2022 Fiyatları | İstanbul

  Bizi Arayabilir Veya Yandaki Formu Doldurabilirsiniz

  sanal tur

  kök hücre tedavisiFibrocell kök hücre tedavisi, hastanın kendi doku ve hücrelerinden elde edilen, kollajen sentezi yapan fibroblast adı verilen öncü hücrelerin elde edilip çoğaltılması sonucunda tekrar kişiye geri verilerek yapılan yenileyici bir tedavidir.

  Tıbbın ve teknolojinin gelişmesiyle doku mühendisliği teknikleriyle kök hücreler ayırıştırılarak dokuların yenilenmesi amaçlanır. Kök hücre; tüm diğer hücrelerin öncüsü olup hem kendini yenileyebilme hem de diğer hücrelere dönüşebilme özelliğine sahip hücrelerdir.

  Vücudumuzun genç ve güzel olmasını sağlayan yapı taşı kollajendir. Kollajen ne kadar çok olursa cilt o kadar sıkı, genç ve güzel olacaktır. İşte bu kollajeni üreten oluşturan ise fibroblast adı verilen öncü bir hücredir. Fibrocell uygulamasıyla otogen kültüre fibroblast enjeksiyonu yapılmış olur. Otolog ya da otojen demek kişinin kendi dokularından alındığı anlamına gelir. Dolayısıyla yabancı cisim reaksiyonu ya da alerji oluşturmaz.

  Fibrocell Nasıl Uygulanır

  Öncelikle hastadan bir parça doku alınması gerekmektedir. Bu parça genellikle kulak arkası olmakla birlikte güneş görmeyen kol içi, kasık bölgesi derisi gibi alanlarda kullanılabilmektedir. Alınan doku örneği 2-3 mm kadardır. Alınma aşamasında lokal anestezi ile uyuşturulur ve küçücük parça alınarak özel olarak getirtilmiş materyallere konulur ve üretici firmaya verilir. Bu sırada hastadan kanda alınmaktadır.

  Ortalama 4-6 hafta arasında laboratuar ortamında kollajeni sentezleyecek kök hücre olan fibroblastlar üretilir ve çoğaltılır.

  Fibrocell Uygulama Anı

  Kültüre edilip çoğaltılan fibroblastlar hazır hale gelince hastaya uygulanır. Uygulama aşamasında 5 cc lik bir kök hücre grubu hazırlanmış olur. Bu hacim, her 1 ml sinde ortalama 10 milyon kök hücre ya da bir başka deyişle fibroblast bulundurmaktadır. Bu hücreler küçük bir enjektör yardımıyla uygulama yapılacak alana verilirler. Uygulama sanki dolgu enjeksiyonu yapılır gibidir, ağrı oluşturmaz.

  Fibrocell Kaç Seans Uygulanır

  Uygulama 2-3 hafta aralıklarla 3 kez tekrarlanır.

  Kök Hücre Enjeksiyonu Etkisi Ne Zaman Görülür?

  Etkinin görülmesi hastaya ne amaçla yapıldığına bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 2. uygulamadan sonra ortaya çıkar ve 1 yıla kadar artarak devam eder.

  Fibrocell Kalıcı Bir Uygulama mıdır?

  Yaşlılığa karşı hiçbir tedavi hayat boyu kalıcı olamaz. Ancak kültüre fibroblast transferi 3-5 sene kadar kalıcı olmakta ve kollajen üretimi devam etmektedir.

  Kök hücre tedavisi hangi alanlarda kullanılır ?

  Estetik amaçlı yüz gençleştirmede

  Yüzdeki kırışıklıkların azaltılmasında

  Nazolabial çizgiler, kaş arası çizgiler, kaz ayakları gibi yüzdeki derin çizgilerin tedavisinde

  Yüze hacim kazandırma amacıyla

  Dudak dolgunlaştırmak amacıyla

  Yüzde canlılık ve parlaklık oluşturmak istendiğinde

  Doku kayıplarında, kronik kapanmayan yaraların kapatılmasında (diabetik ayak, venöz ülserler)

  Yüzdeki su çiçeği, sivilce izlerinin tedavisinde

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Hangi Amaçla Kullanılmaz?

  Fibrocell otolog fibroblast enjeksiyonu ile sarkmış bir yüz, boyun gerilemez. Bunun için yüz germegibi ameliyatlı tedaviler yapılabileceği gibi Ulthera gibi ameliyatsız alternatifler kullanılmalıdır.Yine göz kapaklarındaki sarkmalar ise ancak göz kapağı ameliyatı ile düzeltilebilir.

  Kök hücre tedavisinin avantajları nelerdir ?

  Hastanın kendi dokularından elde edildiği için alerjik reaksiyon, doku uyuşmazlığı, immunolojik reaksiyon, enfeksiyon gibi yan etkiler oluşmaz.

  Hayvansal materyaller içermemektedir.

  Diğer yöntemlere göre daha kalıcı ve uzun etkilidir.

  Verilen hücrelerin başka yerlere kayma, kist, topaklanma oluşturma gibi yan etkileri yoktur, tamamen size ait hücreleri üretir.

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Fiyatları Neye Göre Değişir?

  Öncelikle size nasıl bir tedavi uygun olacak bunu tesbit etmek gerekir. Fibrocell kök hücre 2022 fiyatları dolgu, mezoterapi gibi uygulamalara göre daha yüksektir. Fibrocell fiyatları hakkında bilgi almak için 212 2967442 numaralı telefonu arayabilir, bize ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.miaplastestetik.com

  Kök Hücre Tedavisi

  Kök Hücre Tedavisi

  Kök Hücre Tedavisi

  Kök hücre tedavisi, çok çeşitli hastalık ve yaralanmalar için kullanılan tıbbi bir tedavidir. Ortopedik sorunlar için tercih edilen kök hücre tedavisi, kendi işlenmiş kemik iliğinizi yaralı bir kemik veya eklem içine enjekte etmeyi içerir. Kemik iliği, iltihabı azaltmaya, iyileşmeyi desteklemeye ve sağlıklı yeni doku oluşturmaya yardımcı olabilecek belirli bir tür kök hücre içerir.

  Kök hücre, bir tür “basit” hücredir. Kök hücre, bölündüğünde vücutta birçok farklı türde daha karmaşık ve özelleşmiş hücre üretebilir. Kök hücreler, dokuların öldüğü yerde sağlıklı yeni doku oluşturmaya yardımcı olabilir. Kök hücreler ayrıca, yaralanmış veya hastalıktan zarar görmüş dokulardaki hücrelerin onarılmasına yardımcı olur. Ortopedik durumlar için kök hücre tedavisi, araştırmacıların aktif olarak araştırdığı nispeten yeni bir tıbbi tedavidir.

  Doktorlar, belirli ortopedik yaralanmaları veya hastalıkları tedavi etmek için kök hücre tedavisini tek başına veya diğer prosedürlerle birlikte kullanır. Bunlar, spesifik hastalığa veya yaralanmaya ve doktorunuzun tercih ettiği tekniklere bağlı olarak değişecektir. Diğer prosedürler şunları içerir;

  Kök Hücre Tedavisi Neden Tercih Edilir?

  Doktorunuz, ortopedik hastalıkları, durumları ve aşağıdakileri içeren yaralanmaları tedavi etmek için kök hücre tedavisini önerebilir;

  Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Ortopedik bir durum için kök hücre tedaviniz ayakta tedavi ortamında gerçekleştirilecektir. Doktorunuz birkaç haftadan birkaç aya kadar aralıklarla birkaç tedavi önerebilir. Tedavilerin sayısı ve zamanlaması, durumunuzun zaman içinde ne kadar iyileştiğine ve diğer faktörlere bağlı olacaktır.

  Kök hücre tedavisi, aynı gün gerçekleşebilecek iki ayrı prosedürü içerir. Prosedürler genellikle şu şekildedir;

  Doktorunuz lokal anestezik enjeksiyonu ile yaranızın yakınındaki cildi uyuşturacaktır. Ardından doktorunuz kemik iliği aspirasyon konsantresini sorunlu kemik dokusunun yakınındaki bölgeye enjekte edecektir. Doktorunuz kemik iliği aspirasyon konsantresi enjeksiyonunu yönlendirmek için muhtemelen ultrason kullanacaktır.

  Kök hücre tedavisi tedavinizden hemen sonra aynı gün eve gideceksiniz.

  Kök Hücre Tedavisinde Acı Hissedecek Miyim?

  Lokal anestezik enjeksiyonu sırasında kısa bir sıkışma veya batma hissedeceksiniz. Kemik iliğinin çıkarılması ve enjeksiyon sırasında da biraz baskı hissedebilirsiniz. Daha sonra hem çıkarma hem de enjeksiyon bölgelerinde hafif ağrınız olabilir. Sağlık ekibiniz, rahat etmeniz için ihtiyacınız varsa size yatıştırıcı ilaç verecektir.

  Kök Hücre Tedavisi Komplikasyonları Nelerdir?

  Ortopedik durumlar için kök hücre tedavisi sonrası komplikasyon görülmesi yaygın değildir, ancak herhangi bir prosedür gibi risk ve potansiyel komplikasyon içerir. Bazı durumlarda komplikasyonlar ciddileşebilir. Kök hücre tedavisinin riskleri ve olası komplikasyonları şunları içerir;

  Kök Hücre Tedavisi Sonrası

  İşlemden sonraki ilk iki ile üç gün boyunca çekim ve enjeksiyon yerlerinizin yakınında rahatsızlık ve şişlik olabilir. Doktorunuz ağrınızı kontrol altına almak için ilaç yazacaktır. Ağrınız ilacınız tarafından iyi kontrol edilmiyorsa doktorunuza söyleyin.

  Tedavinizden yaklaşık dört hafta sonra, etkilenen bölgede daha az ağrı, daha iyi hareketlilik ve kuvvete sahip olabilirsiniz. Kök hücre tedavisinin sonuçları, teşhisinize ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir. Tedavinizden ne bekleyeceğinizi doktorunuza sorun. Doktorunuz ayrıca tamamlayıcı tedaviler gibi bir sonraki adım konusunda size tavsiyede bulunacaktır. Kök hücre enjeksiyonundan hemen sonra muhtemelen aynı gün eve gideceksiniz.

  Kök hücre tedavisi sonrası takip randevularınıza uymanız önemlidir. Randevular arasında sorularınız veya endişeleriniz için doktorunuzla iletişime geçin. Aşağıdaki durumlarda hemen doktorunuzu arayın;

  Yazı kaynağı : www.hurremsultanhastanesi.com.tr

  Kök Hücre Uygulamaları

  CİLT GENÇLEŞTİRMEDE KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

  Kök Hücrenin Sihri

  Kök Hücre Uygulamaları; Kendi kendini yenileyebilen ( self –renewal )  ve başka hücrelere dönüşebilen (plastisite)  hücrelerdir. Bu iki çok önemli özellik kök hücreleri diğer hücrelerden ayırır ve sayılarının aynı kalması ve özelleşmiş hücrelere ( fibroblast ,kas hücresi ..vs ) dönüşebilmesini sağlar.

  Fibrosel Uygulaması :

  Bu uygulama esasında kök hücre teknolojisi kullanılarak yaşla birlikte cildimizde azalan ve genç görünümde çok önemli yere sahip olan kollajen üretiminden sorumlu  fibroblastların çoğaltılması ve gerekli bölgelere uygulanması esasına dayanır.Diğer bir ismi de otolog fibroblast uygulamasıdır.


  Yüz ve boyun bölgesine ya da skar lı bölgeye lokal anestezik krem uygulaması sonrasında aseptik teknikle enjekte edilir.Etki 3. Aydan itibaren görülmeye başlar ve 4-5 yıl hastada cilt gençleştirmede başarı sağlar .

  Bu uygulamada sonuçları etkileyen faktörlerin başında  hastanın yaşı, fotoyaşlanması, sigara ve alkol tüketimi gelir.

  YAĞ KAYNAKLI KÖK HÜCRE UYGULAMASI: SVF (Stromal Vascular Fraction )

  Yağ dokusundan elde edilen özellikle göbek çevresi dokudan elde edilen erişkin mezenkimal kök hücrenin yapılan son çalışmalarda en etkili olduğu gösterilmiştir.

  Özellikle yüzde ciddi hacim kaybı olan, kırışıklıkları artmış hastalarda çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Saç dökülmelerinde de en etkili enjeksiyon yöntemidir.

  Kök Hücre Uygulamaları Fiyatları 2022

  Kök hücre uygulamaları fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.draysesezim.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap