Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  james cameron hangi filmini 1 dolara sattı

  1 ziyaretçi

  james cameron hangi filmini 1 dolara sattı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  james cameron yazdığı hangi filmin senaryosunu 1 dolara satmıştır

  james cameron

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2023 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Avatar: Suyun Yolu, dünya çapında 2 milyar dolar hasılata ulaşan 6'ncı film oldu!

  Avatar: Suyun Yolu, dünya çapında 2 milyar dolar hasılata ulaşan 6'ncı film oldu!

  Avatar: Suyun Yolu, çıkışından haftalar geçse de gişedeki ivmesini sürdürüyor. Film, dünya çapında 2 milyar dolar hasılata ulaşarak tarihte bunu başarabilen altıncı film oldu. Bu altı filmden üçü ise James Cameron imzalı.

  Variety'nin haberine göre Avatar: Suyun Yolu, Cameron'ın eserleri olan Avatar ve Titanik haricinde Avengers: Sonsuzluk Savaşı, Avengers: Endgame ve Star Wars: Güç Uyanıyor gibi 2 milyar dolarlık filmlerin arasına dahil oldu.

  Dünya çapında 2 milyar dolara ulaşan filmlerin yarısında James Cameron'ın yer alması oldukça ilginç olsa da aslında daha ilginç olan, aktris Zoe Saldaña'nın bu filmlerin dördünde bulunması. Oyuncu, Her iki Avatar filminde Neytiri rolünde, her iki Avengers filminde de Gamora rolünde yer almıştı.

  Suyun Yolu, film yayınlanmadan önce Cameron'ın yapmış olduğu "yapımın kâr edebilmesi için dünya tarihinde en çok izlenen üç ya da dört filmden biri olması gerektiği" açıklamasına da oldukça yaklaşmış durumda. Filmin şu aşamada 2,02 milyar dolar gibi çok ciddi bir hasılata ulaştığını düşünürsek, beşinci sıradaki Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2,04 milyar dolar) ile dördüncü sıradaki Star Wars: Güç Uyanıyor (2,07 milyar dolar) filmlerini geçmesi artık hiç de zor değil.

  Variety'nin aktardığına göre bazı analistler filmin kâr etmesi için 1,5 milyar doları aşmasının yeterli olacağını öne sürmüştü fakat Suyun Yolu çoktan bu seviyeyi aştı.Yine de film, buz dağının zirvesindeki 2,9 milyar dolarlık Avatar'a ulaşmak için epey yol kat etmeli. Avatar'ın hemen ardında yer alan 2,79 milyar dolarlık Avengers: Endgame ile 2,19 milyar dolarlık Titanik de bu zirveye giden yoldaki son büyük iki engel.

  Avatar, bu hafta sonu hasılatına 20 milyon dolar daha ekledi ve ABD'de toplamda 598 milyon dolara ulaştı. Bununla birlikte film, şimdiye kadar uluslararası ölçekte 1,4 milyar dolar hasılat elde etti.

  Bu hafta sonu ABD gişelerinde ikinci sırayı 11,5 milyon dolarla Çizmeli Kedi: Son Dilek alırken ardından 9,8 milyon dolarla M3GAN üçüncü sırayı, 9,3 milyon dolarla Missing dördüncü, 9 milyon dolarla da Hayata Röveşata Çeken Adam beşinci sırayı aldı.

  Daha fazlası için, Avatar 3'te ateş halkının nasıl ön plana çıkaracağını ve Cameron'ın 'Stranger Things efektinden' nasıl kaçtığını inceleyebilirsiniz.

  Adam Bankhurst, IGN'de haber yazarı. Atakan Diren Türkçeleştirdi.

  Yazı kaynağı : tr.ign.com

  Avatar: Suyun Yolu'ndan gişede hız rekoru: 14 günde 1 milyar dolar!

  Avatar: Suyun Yolu'ndan gişede hız rekoru: 14 günde 1 milyar dolar!

  Avatar: Suyun Yolu, sadece 14 günde dünya çapında 1 milyar dolar hasılata ulaştı ve 2022 yılında bu önemli başarıya en hızlı ulaşan film oldu.

  Variety'nin haberine göre Avatar: Suyun Yolu, Kuzey Amerika'da 317 milyon dolar, dünya çapında da 713 milyon dolar hasılat elde ederek toplamda bir milyar dolara ulaştı. Bu sayılarla birlikte Jurassic World: Hakimiyet filmini ikinci sıraya çekerek zirveye yerleşen yapım, COVID-19 pandemi döneminde de şimdiden en yüksek hasılat elde eden üçüncü film oldu.

  2022 yılında bir milyar dolar barajını aşabilen diğer iki filmden ilki olan Jurassic World: Hakimiyet'in bu miktara ulaşması dört ay sürerken, Top Gun: Maverick aynı miktara 41 günde ulaşmıştı. Kıyaslamak gerekirse, pandemi sonrası sinemalara dönen ilk filmlerden olan ve 2021 yılında yayınlanan Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok filmi, bir milyar dolara sadece 12 günde ulaşmıştı.

  Avatar: Suyun Yolu, 16 Aralık 2022 tarihinde vizyona girdi ve ilk haftasonunda Kuzey Amerika'da 134 milyon dolar, dünya çapında 435 milyon dolar hasılat elde etti.

  Yönetmen James Cameron, Avatar: Suyun Yolu filminin kârlı bir yapım sayılabilmesi için tüm zamanların en yüksek hasılat elde eden üçüncü ya da dördüncü filmi olması gerektiğini ifade etmişti. Yani yönetmen, film hasılatı olarak hedefi 2 milyar dolara çekmiş durumda. 2009 yılında yayınlanan ilk Avatar filminin devam filmi olan Suyun Yolu, 350 milyon dolar maliyetle hazırlanırken film için 100 milyon doların üzerinde de reklam bütçesi ayrılmıştı. Cameron kendi açısından 'mâkul bir kâr' hedefliyor.

  İlk film, 17 günde bir milyar dolar elde ettikten sonra hiç durmadan 2,97 milyar dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek hasılat elde eden filmi olmayı başarmıştı.

  Adam Bankhurst, IGN'de serbest yazar. Atakan Diren Türkçeleştirdi.

  Yazı kaynağı : tr.ign.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap