Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  izmir istanbul otoyolu bayramda ücretsiz mi

  1 ziyaretçi

  izmir istanbul otoyolu bayramda ücretsiz mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  AKP’den öncekiler bedava sonra yapılanlar paralı

  AKP’den öncekiler bedava sonra yapılanlar paralı

  Bayram tatili süresince iki Boğaz köprüsü ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nce işletilen otoyollar ücretsiz olacak. Yap-işlet-devlet (YİD) modeli ile yaptırılan geçiş garantili köprü ve otoyollara ise para ödemeye devam edeceğiz.

  AKP iktidarından önce yapılan 15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Ankara İstanbul otoyoluna bayramda para ödenmeyecek. AKP iktidarı döneminde yaptırılan Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi Köprüsü ile Avrasya Tüneli, Niğde Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu ise paralı olacak.

  MÜTEAHHİT PARA BASACAK

  CHP Zonguldak Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz, iktidarın bayram tatillerinde YİD modeli ile yaptırılan köprü ve otoyollar için “ücretsiz” kararı almadığını, bunun da müteahhitlere yaradığını belirterek şunları söyledi:

  “Bayram tatili süresince 10 milyon vatandaşımızın seyahat etmesi öngörülüyor. Bu durum da büyük bir hareketlilik getirecek ve karayollarına yansıyacak. Ücretsiz olan devlet karayollarında trafik yoğunluğu olacak. Bu nedenle vatandaşların büyük bölümü zamandan ve yoğunluktan kaçıp mecburen paralı otoyol ve köprülere yönelecek. Bu durum da bayramda ücretli olmaya devam eden köprü ve otoyol müteahhitlerine yarayacak, adeta para basacaklar. Örneğin Osmangazi köprüsünden geçiş ücreti 35 dolar artı KDV ve günde 40 bin araç geçiş garantisi var. Bayram günleri 40 binlik limitin çok çok üzerine çıkılacak. YİD modelinde müteahhit araç geçse de geçmese de Hazine'den garanti ücretini zaten alıyor. Bayram günleri yoğunluktan dolayı ise ekstra kazanç sağlayacaklar.”

  KORUTÜRK VE ÖZAL HİZMETE AÇTI

  Demirel döneminde yapılan eski adıyla Boğaziçi Köprüsü, 30 Ekim 1973'te, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 50. yıldönümünde dönemin Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk tarafından hizmete açılmıştı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ise 3 Temmuz 1988'de dönemin Başbakanı Turgut Özal tarafından hizmete açıldı. Ücretsiz olacak Ankara-İstanbul Otoyolu da, Özal döneminde yapılmıştı.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Bayramda İzmir İstanbul otobanı ücretsiz mi?

  Bayramda İzmir İstanbul otobanı ücretsiz mi?

  Kurban Bayramı her sene 11-12 gün daha erken kutlanmasından dolayı Kurban Bayramı arefe günü bu yıl 19 Temmuz 2021 Pazartesi gününe denk gelmektedir. Bayramda İzmir İstanbul otobanı ücretsiz mi? Kurban Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak. Ayrıca, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Başkentray ve Marmaray seferlerinden ücretsiz yararlanılabilecek.

  BAYRAMDA İZMİR - İSTANBUL OTOBANI ÜCRETSİZ Mİ?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Kurban Bayramı tatili nedeniyle 17 Temmuz Cumartesi saat 00.00'dan (cuma gününü cumartesi gününe bağlayan gece) başlayıp, 26 Temmuz Pazartesi saat 07.00'ye kadar yap-işlet-devret projeleri hariç Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde ücret alınmayacak.

  Aynı karar kapsamında 20 Temmuz Salı saat 00.00'dan (pazartesi gününü salı gününe bağlayan gece) itibaren 23 Temmuz Cuma saat 24.00'e kadar Başkentray ve Marmaray seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri ücretsiz olacak.

  Öte yandan, 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen FETÖ'nün hain darbe girişiminin bertaraf edilmesinin 5'inci yılı nedeniyle düzenlenecek anma etkinlikleri kapsamında, bu gece saat 00.00'dan başlayarak 24.00'e kadar Başkentray ve Marmaray seferlerinden ücretsiz yararlanılabilecek.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz mi? Osmangazi, FSM, YSS..

  Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz mi? Osmangazi, FSM, YSS..

  Kurban Bayramı öncesinde yola çıkacak olanlar, köprü ve otoyol ücretlerine dair açıklamaları merakla bekliyordu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenledi. Toplantı sonrasında bayram tatili günlerini açıkladı. Bunun yanında bayramı şehir dışında geçirecekler için de köprü ve otoyollarının ücretsiz olacağını açıkladı.

  Akabinde vatandaşlar hangi yolların ve köprülerin ücretsiz olacağına dair araştırmalara başladı.

  Peki, köprü ve otoyollarda ücretsiz geçiş ne zaman başlıyor? Hangi yollar ve köprüler ücretsiz? İşte bayram ücretsiz geçiş tarihleri..

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada bayram tatilinin 9 gün olduğunu açıklarken bayram dolayısıyla köprülerden geçişler ücretsiz olacağını da söyledi.

  Erdoğan konuşmasında 'Şimdi Niğde - Ankara akıllı otoyolunu kullanan vatandaşlarımıza bir müjde vermek istiyorum. Artık bu otoyolda sürücülerimiz otomobilleriyle yüzde 20, minibüs yolcu otobüsü kamyon ve TIR'larıyla da yüzde 40 indirimli olarak seyahat edebilecek. Cuma gece yarısı devreye girecek bu indirimin ülkemize ve otoyolumuzu kullanan sürücülerimize hayırlı olmasını diliyorum. Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır' dedi.

  Kurban Bayramı günlerinde ücretsiz olacak yol ve köprü geçişleri, 16 Temmuz Cuma günü 24.00 itibariyle başlayacak olup, 24 Temmuz Pazartesi gece yarısı sona erecektir.

  1- 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri
  2- Osmangazi Köprüsü
  3- ​​Yavuz Sultan Selim Köprüsü
  4- KGM Anadolu Otoyolu (Çamlıca İstasyonu - Akıncı Kesimi )
  5- KGM İzmir - Çeşme Otoyolu
  6- KGM İzmir - Aydın Otoyolu
  7- KGM Çukurova Otoyolları (Adana Doğu Alın - Şanlıurfa kesimi)
  8- KGM Çukurova Otoyolları (Niğde - Mersin - Adana Batı Kesimi)
  9- KGM Avrupa Otoyolu (Mahmutbey - Edirne Kesimi)
  10- Gebze - Orhan​​gazi - İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları Dahil)
  11​- Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre O​toyolu
  12​- Kuzey Marmara Avrupa Otoyolu
  13- Kuzey Marmara Anadolu Otoyolu
  14- Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu
  15- Ankara - Niğde Otoyolu

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap