Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  iyi parti konya milletvekili aday adayları

  1 ziyaretçi

  iyi parti konya milletvekili aday adayları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  BÖLGEMİZDEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLACAKLAR

  BÖLGEMİZDEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLACAKLAR

  Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin ve partililerin istifa etme süreci bugün sona eriyor. 
  Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Erdem, DEVA Partisi Akşehir İlçe Başkanı Arif Durmuş dün itibariyle görevlerinden istifa ettiklerini, 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde partilerinden aday adayı olduklarını açıkladılar.

  Bülent Erdem’in AK Parti’den, Hacı Ömer Güler’in AK Parti’den, Arif Durmuş’un DEVA Partisi’nden, Yıldırım Şapçı’nın da İYİ Parti’den Konya milletvekili aday adayı olmak için partilerine yasal süresinde müracaatta bulunmaları bekleniyor.

  Bülent Erdem aday adaylığını şu açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu: “Çarşamba günü itibari ile Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimliğinden ve tüm kamu görevlerimden 28. dönem Ak Parti Konya Milletvekili aday adaylığı için istifa ediyorum. Doğduğum büyüdüğüm bu şehre olan borcumu bir başka mecrada ödemek istemenin heyecanını yaşıyorum. Memleketimize olan içimizdeki aşk ile bölgemize hizmete adayım. 12 yıldır gurur ve şerefle yürüttüğüm Başhekimlik görevimde başta Konya milletvekilimiz Orhan Erdem olmak üzere bugüne kadar birlikte uyumla çalıştığım tüm amirlerime, siyasilere, yönetici arkadaşlarıma, meslektaşlarıma ve tüm personelime sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu kutlu dava uğruna çıktığımız yolda Allah utandırmasın. Saygılarımla.. “

  Arif Durmuş ise aday adaylığını şu açıklamasıyla duyurdu: “Dürüst, temiz ve ilkeli bir siyaset yapabileceğime inandığım DEVA Partisi çatısı altında dünyanın en güzel şehrine ve içinde en özel insanların yaşadığı Akşehir’e hak ettiği hizmeti yapabilmek için Akşehir DEVA Partisi ilçe teşkilatı delegelerinin oylarıyla 5 Ekim 2021 tarihinde ilçe başkanlığı görevini üstlendim. Ancak ülkemizin içinden geçtiği zorlu süreçte yurttaşlarımızın fazlasıyla hak ettiği başta demokrasinin, hukukun ve özgür düşüncenin hakim kılınacağı, güçlendirilmiş parlamenter sistemin tecelli edeceği TBMM’de bu ülkenin bir evladı olarak ülkeme ve yurttaşlarıma daha iyi hizmet edeceğim düşüncesi ile milletvekili aday adaylığımdan dolayı 15 Mart 2023 tarihi itibariyle DEVA Partisi Akşehir ilçe başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunuyorum.”

  Akşehir Gelecek Partisi’nden edinilen bilgiye göre, milletvekili aday adaylığı için henüz bir başvuruda bulunan kimsenin olmadığı, öte yandan İsmail Afşar’ın da bugün görevinden istifa ederek İYİ Parti’den Konya milletvekilliği aday adaylığı için başvurada bulunacağı öğrenildi.  

  Yüksek Seçim Kurulu’nun 10.03.2023 tarihli Kararı’nda yer alan açıklamaya göre en geç 16 Mart 2023 Perşembe günü saat: 17.00’ye kadar Adaylık için memur ve diğer kamu görevlilerinden istifa etmek zorunda olanlar şunlar:

  • Hakimler ve savcılar,

  • Yüksek yargı organları mensupları,

  • Yüksek ögretim kurumlarındaki ögretim elemanları,

  • Yüksekögretim Kurulu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri,

  • Kamu kurumu ve kuruluslarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları

  hizmet bakımından isçi niteligi tasımayan diger kamu görevlileri,

  • Belediye baskanları,

  • Subaylar ile astsubaylar,

  • Siyasi partilerin il ve ilçe yönetim kurulu baskan ve üyeleri,

  • Belediye meclisi üyeleri,

  • Il genel meclisi üyeleri,

  • Kamu kurumu niteligindeki meslek kurulusları ile sendikalar, kamu bankaları

  ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluslarının ve katıldıkları tesebbüs veya ortaklıkların

  yönetim ve denetim kurullarında görev alanlar.

  Yazı kaynağı : www.pervasiz.com.tr

  14 Mayıs seçimlerinde Konya milletvekili adayları hangi isimler olacak? İşte parti parti Konya Milletvekili aday adayları!

  14 Mayıs seçimlerinde Konya milletvekili adayları hangi isimler olacak? İşte parti parti Konya Milletvekili aday adayları!

  Türkiye, 14 Mayıs’ta sandık başına gidiyor.

  Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimi için tarihin 14 Mayıs olduğunu açıklamıştı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından siyaset sahnesi ısınırken, kulislerde milletvekili aday adayları konuşuluyor.

  Konya Milletvekili aday adayları da yakından takip ediliyor.

  Partilerde aday adayı olması beklenen ve aday adaylığını açıklayan isimleri sizler için derledik.

  İşte o isimler;

  ADALET VE KALKINMA PARTİSİ (AK PARTİ) KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

  Abdullah Tuş, Abdullah Özbey, Armağan Güleç Korumaz, Batuhan Aydın, Ahmet Çekiç, Ali Demirci, Asuman Arslan, Asuman Tongarlak, Aşır Özcan, Ayda Esra Durmaz, Burhanettin Tandoğan, Bülent Erdem, Burhanettin Sevencan, Bekir Akdemir, Burak Dağlı, Bülent Ersüllü, Cihan Tekin, Emel Uçar, Ercan Uslu, Esra Doğan Candan, Eyyüp Özpınar, Emre Başoğlu, Fatma Başaralı, Fatma Dilek Ulubay, Gözde Koygun, Habib Alp, Hacı Ömer Güler, Hasan Harmankaya, Hasan Hüseyin Karapınar, Hayri Ogurlu, Hülya Gül, Hümeyra Saçkesen, İbrahim Dıvarcı, İsa Ölçer, İsmail Yavuz, Kemal Keleş, Kadir Durmaz, Kasım Çakır, Latif Selvi, Leyla Betül Küçük, Leyla Şahin Usta, Mustafa Özkan, Mehmet Baykan, Mehmet Vardar, Mehmet Yavuz, Muhammet Uğur Kaleli, Mahmut Yazıcı, Mahir Çınar, Muharrem Kayacık, Mehmet Nuri Sayıcı, Muhammet Babur, Muhammet Güven, Muhammet Fatih Taş, Muhammed Zeren, Mahmut Olcay, Mustafa Gülsever, Mustafa Avcıoğlu, Mustafa Şahin, Mustafa Hakan Özer, Nilüfer Kaya, Osman Uyar, Orhan Çelik, Özer Eken, Ramazan Fatih Uğurlu, Ramazan Özçalık, Recep Öncel, Resul Arıcıoğlu, Remzi Bakım, Selman Özboyacı, Serhan Güngör, Sebahat Kılınç, Sabit Kostak, Samed Safa Kaya, Seyit Mehmet Dağ, Tahir Akyürek, Yetiş Avcı, Yusuf Ziya Kıymet, Yüksel Ertekin, Ziya Altunyaldız.

  CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

  Ali Sayar, Gülsüm Filorinalı, Bülent Ecevit Tatlıdil, Barış Bektaş, Rıdvan Şenyurt, Galip Polat, Halil Ercan, Veysel Gönülal.

  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP) KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

  Esin Kara, Fatih Toklucu, Mehmet Ali Demirkazık, Özer Karakayacı, Ramazan Arslantaş, Süleyman Nur, Yasin Yakar, Hüsnü Öztürk.

  İYİ PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

  Mustafa Sırrı Demirel, Muammer Çağlayan, Nazmi Sırıt.

  BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ (BBP) KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

  Fatih Mehmet Kuz, Osman Seçgin.

  SAADET PARTİSİ (SP) KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

  Ali Ayata, Hasan Hüseyin Çalı, Mahmut Sami Büyükyılmaz, Mehmet Küçükgünay, Muhammed Ali Can, Muhammed Uzun.

  DEMOKRASİ VE ATILIM (DEVA) PARTİSİ KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

  Seyit Karaca, Ali Dündar, Ali Onur Çuhadar, Abdullah Yıldız, Canan Ceylan Tezcan, Emre Dumlu, Afif Eray, Bilal Yaşar, Nuri Tongarlak, Arif Durmuş, Nurullah Yılmaz ve Hüseyin Geçer.

  GELECEK PARTİSİ KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

  Süleyman Özdemir, Hasan Ekici.

  ZAFER PARTİSİ KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

  Ahmet Yetkin, Mehmet Turan Genç, Mehmet Alagöz.

  BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ (BTP) KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

  Hasan Öztürk.

  YENİDEN REFAH PARTİSİ (YRP) KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

  Ali Camgöz, Feridun Demirci, Turan Pekkirişci

  Yazı kaynağı : anadoludabugun.com.tr

  İYİ Parti Milletvekili adayları listesi Konya Seçimleri

  Konya Milletvekili adayları listesi - Konya

  İYİ Parti Konya Milletvekili aday listesi belli oldu!

  Konya’da aday adaylığı listelerinde şaşırtan isimler Konya’daki aday adayı listeleri belli olmaya başladı

  Konya’da aday adaylığı listelerinde şaşırtan isimler Konya’daki aday adayı listeleri belli olmaya başladı

  14 Mayıs’ta yapılacak Genel Seçimlerde seçim takviminin açıklanmasıyla birlikte aday adayı listeleri de belli olmaya başladı. Aday adayı olan bazı isimler geçtiğimiz yıllarda yine aday adayı olmuşken, bazı isimlerin ise ilk defa aday adayı olacağı ortaya çıktı.

  İşte aday adayı olacak bazı isimler

  Cihanbeyli eski belediye başkanı Nuri Ünalan bugün aday adaylığını ilan etti.

  Mehmet Nuri Sayıcı bu aday adaylarından birisi olarak Adalet Ve Kalkınma Partisine başvurusunu yaptı.

  Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olan Hacı Ömer Güler, Konya'dan aday adaylığını açıkladı.

  AK Parti Konya’dan aday adayı olan bir isim de Bekir Akdemir oldu. Akdemir, geçmişteki seçimlerde de aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

  İyi Parti Konya milletvekili aday adaylığını açıklayan isimlerden birisi de Avukat Rana Erarslan oldu.

  Selçuklu Belediye Meclis üyesi Mustafa Sırrı Demirel, İYİ Parti Konya Milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı

  CHP bir önceki dönem Konya İl Başkanı Barış Bektaş da CHP’den Konya Milletvekili aday adaylığını açıklamıştı.

  Diğer seçimlerde aday adaylığı başvurusu yapan Mehmet Eren isimli vatandaş da bu seçimlerde AK Parti Konya'dan aday adaylığı başvurusu yaptı.

  Yazı kaynağı : www.yenihaberden.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap