Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  isviçre vizesi için gerekli evraklar

  1 ziyaretçi

  isviçre vizesi için gerekli evraklar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İsviçre Vize Başvurusu, İsviçre Turist Vizesi Ücreti - Shop & Fly

  İsviçre

  Schengen vizesi ile girilebilen Avrupa ülkeleri vize evrakları ve vize işlemlerinde kendi içinde küçük değişiklikler göstermektedir. İsviçre, Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda Schengen ülkesi olmasına rağmen evrak ve prosedürde değişiklikler göstermekte olması sizi şaşırtmasın. İsviçre vizesi evrakları, çalışan, şirket sahipleri, emekli ve öğrenciler için gerekli belgeler uzman personelimiz desteğe hazır.

  İsviçre Vizesine Başvuracak Vatandaşlarımız İçin Önemli Uyarı: Tüm Schengen Ülkeleri İçin Geçerli Olmak Üzere Veriliş Tarihi 10 Yıldan Eski Olan Pasaportlara Vize Verilmemektedir. Bu Uygulama Sadece Yeni Başvurularda Geçerli Olup, Eski Pasaportunda Schengen Vizesi Olan Vatandaşlarımız Vizesinin Geçerlilik Süresi Bitene Kadar Seyahatlerinde Eski Pasaportunu Kullanabilirler.

  İSVİÇRE VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR


  Ayrıca;

  İŞVERENLER için;

  ÇALIŞANLAR için;

  EV HANIMLARI için;

  ÖĞRENCİLER için;

  Yazı kaynağı : www.vizesorgu.com

  İsviçre Vize Rehberi

  İsviçre Vize Rehberi

  Tüm Vize Rehberleri

  Almanya Vize Rehberi

  Arnavutluk Vize Rehberi

  Avusturya Vize Rehberi

  Azerbaycan Vize Rehberi

  Bahreyn Vize Rehberi

  Belçika Vize Rehberi

  Birleşik Arap Emirlikleri Vize Rehberi

  Bosna-Hersek Vize Rehberi

  Çek Cumhuriyeti Vize Rehberi

  Danimarka Vize Rehberi

  Fas Vize Rehberi

  Finlandiya Vize Rehberi

  Fransa Vize Rehberi

  Gürcistan Vize Rehberi

  Hollanda Vize Rehberi

  Irak Vize Rehberi

  İngiltere Vize Rehberi

  İran Vize Rehberi

  İspanya Vize Rehberi

  İsrail Vize Rehberi

  İsveç Vize Rehberi

  İsviçre Vize Rehberi

  İtalya Vize Rehberi

  Katar Vize Rehberi

  Kazakistan Vize Rehberi

  Kıbrıs Vize Rehberi

  Kırgızistan Vize Rehberi

  Kosova Vize Rehberi

  Kuveyt Vize Rehberi

  Lübnan Vize Rehberi

  Macaristan Vize Rehberi

  Makedonya Vize Rehberi

  Mısır Vize Rehberi

  Norveç Vize Rehberi

  Romanya Vize Rehberi

  Rusya Vize Rehberi

  Sırbistan Vize Rehberi

  Suudi Arabistan Vize Rehberi

  Türkiye Vize Rehberi

  Ukrayna Vize Rehberi

  Umman Vize Rehberi

  Ürdün Vize Rehberi

  Yunanistan Vize Rehberi

  Yazı kaynağı : www.flypgs.com

  İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  İsviçre vizesi için gerekli evraklar, vize türüne ve başvuru yapan kişinin çalışma statüsüne göre değişiklik göstermektedir. Konsolosluklar gerek duyduğu takdirde ek evrak talep edebilir.  İsviçre Başkonsolosluğu’nun talep ettiği güncel evrak listesine ulaşmak için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizi arayarak talep edebilirsiniz.

  İsviçre vizesine başvuran kişilerden, hangi çalışma statüsüne sahip olursa olsun ortak olarak talep edilen evraklar vardır.

  İsviçre Vize Başvurunuzda Ortak Hazırlanması Gereken Evraklar Nelerdir?

  1-Pasaport: Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsviçre ve Schengen ülkelerinde 6 ay içerisinde toplam 90 günü geçmeyen seyahatleri süresince vizeden muaftırlar. Umuma mahsus (Bordo) pasaporta sahipleri ise İsviçre’ye seyahat edebilmeleri için İsviçre vizesi almaları zorunludur. Seyahatlerinin bitiş tarihinden sonra 3 ay geçerliliği olan ve en az 2 adet boş sayfası bulunan pasaporta sahip olmanız gerekir. Pasaportunuz yıpranmamış olmalı ve eksik sayfası bulunmamalıdır.

  2-Eski pasaportlar ve daha önce alınan vizeler: Son 59 ay içerisinde almış olduğunuz Schengen vizelerinizin fotokopileri, ülkelere giriş çıkış damgalarının olduğu sayfaların fotokopileri sunulmalıdır. İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda vizelerinizin bulunduğu sayfaların ve giriş çıkış damgaları olan pasaport sayfalarının fotokopilerini de İsviçre vize evrakları ile birlikte sunmanız sizin için önemli bir referans olacaktır.

  3-Nüfus cüzdanı fotokopisi: Cep telefonundan çekilip, çıktısı alınmış fotokopileri kabul etmiyorlar. Mutlaka fotokopi makinesinden çıktı alınmalıdır. Bu konularda Vize Merkezindeki vize uzmanlarımız size yardımcı olmaktadır.

  4-Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Nüfus kayıt örneklerinizi www.turkiye.gov.tr sitesinden alabilirsiniz. Kadınlar evli ise iki farklı nüfus kayıt örneği sunması gerekir. Evlenmeden önceki soyadı ve evlendikten sonraki soyadı ile çıktı almalı, mutlaka anne ve baba bilgileri yer almalıdır.

  5- Biyometrik Fotoğraf: Rötuşsuz, arka fonu beyaz, 35x45 mm boyutlarında, kaşlar ve yüzü açık olmalıdır. Fotoğraflar altı aydan eski olmamalıdır. İsviçre vizesi başvuru belgeleri ile birlikte 2 adet fotoğraf sunmanız yeterlidir.

  6-Seyahat sağlık sigortası poliçesi: Yapılacak seyahat süresini kapsamalı, poliçe seyahatinizin başlangıç tarihinden bir gün önce başlamalı, seyahatinizin bitiş tarihinden bir gün sonra bitmesi gerekir. Seyahat sağlık sigortanızın süresini istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli bir poliçe olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası poliçesinin aslını Başkonsolosluk ya da Büyükelçiliğe İsviçre vize evrakları ile birlikte sunmalısınız.

  7-Otel ve Uçak rezervasyonu: Rezervasyonlarınızda mutlaka gidecek olanların adı ve soyadı yazılı olması gerekir. Otel rezervasyonunuzun iptal edilmemesi için, rezervasyonun sonunda istenilen kredi kartınızın yeterli bakiyesi olup olmadığını kontrol edin! Dikkat etmeniz en önemli konu ise uçak biletinizdeki tarihler ile otel rezervasyonunuzdaki tarihlerin aynı olmasıdır.

  8- Konsolosluğa hitaben yazılacak olan şahsi vize talep dilekçesi: Dilekçede ne amaçla gitmek istediğiniz ve hangi tarih aralığında seyahat edeceğiniz mutlaka belirtilmelidir. Seyahat boyunca tüm masrafları siz karşılayacaksanız “tüm masrafları kendim karşılayacağım” ibaresi olmalıdır. Eğer sizin yerinize eşiniz ya da ebeveynleriniz karşılıyorsa, vize talep dilekçesini sponsorunuz yazmalı ve imzalamalıdır. Dilekçe İngilizce ya da İsviçre’de konuşulan herhangi bir dilde yazılmalıdır.

  9-İsviçre vizesi online başvuru formu: Evraklarınızdaki bilgi ile doldurduğunuz başvuru formundaki bilgilerin aynı olması gerekir. Başvuru Formunda doldurduğunuz bilgilerin vize kararına etki edeceği için doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır. Size en yakın şubemizdeki vize uzmanlarımızı arayarak danışmanlık hizmeti almanız size hem zamanınızı, hem de gereksiz bir ret alıp, para kaybetmenizi önleyecektir.

  10-Maddi gücünüzü gösteren belgeler: Maddi gücünüzü göstermek için sahibi olduğunuz taşınmaz mülklerinizin tapularının fotokopilerini, varsa araçlarınıza ait ruhsat fotokopilerini ekleyebilirsiniz. Kira geliriniz var ise kira kontratlarınızın fotokopilerini ve kiranızın yattığı banka dökümlerini sunmalısınız.

  İsviçre Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  Şirket sahipleri ve çalışanların turistik vize başvurusu için hazırlaması gereken şirket evrakları aynıdır:

  Şirket Çalışanlarının yukarıdaki evraklarla birlikte sunması gereken diğer evraklar:

  Şirket sahibi ya da ortaklarının yukarıdaki evraklarla birlikte sunması gereken diğer evraklar:

  Devlet dairesinde çalışanların İsviçre turistik vize için hazırlaması gereken evraklar:

  Emeklilerin İsviçre turistik vize için hazırlaması gereken evraklar:

  Öğrencilerin İsviçre turistik vize için hazırlaması gereken evraklar:

  Ev hanımlarının İsviçre turistik vize için hazırlaması gereken evraklar:

  İsviçre Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  İsviçre aile veya arkadaş ziyareti vizesi için hazırlamanız gereken evrak listesi Turistik vize evrakları ile aynıdır. Eğer ziyaret edeceğiniz ailenizin, akrabanızın, arkadaşınızın yanında kalacaksanız, otel rezervasyonu sunmanıza gerek yoktur. Aile veya Arkadaş ziyareti için ek olarak sunmanız gereken iki adet evrak vardır.

  1-Davet Mektubu: İsviçre’de ziyaret edeceğiniz aile ya da arkadaşınızın sizi davet ettiğini Başkonsolosluğa/ Büyükelçiliğe beyan eden yazıdır.  Davet mektubunda; davet ettiği kişinin adı soyadı harf hatası olmadan yazılmalı, eğer akraba ise akrabalık derecesi mutlaka belirtilmelidir. Davet etme sebebi de mutlaka detaylı olarak davet mektubunda yazılmalıdır. Bilgisayarda, İngilizce ya da İsviçre’de konuşulan dillerden biri ile yazılmalı, çıktısını alıp imzaladıktan sonra taratıp mail atmalıdır. Davet mektubunun sonunda İsviçre’de ikamet ettiği adresi, telefon numaraları ve e-posta adresi mutlaka yazılması gerekir.

  2-İsviçre Pasaportu ya da vatandaş değilse oturum iznini gösteren kartın önlü arkalı fotokopisi: Gönderilecek belgeler cep telefonu ile fotoğraf çekerek gönderilmemelidir. Renkli fotokopi makinesinde renkli taratıp mail atılmalıdır.

  İsviçre Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

  İsviçre’ye giderek orada konferans, seminer, fuar katılımı, iş toplantısı gibi ticari faaliyet gerçekleştirecek iş adamı ya da çalışanların alması gereken bir vize türüdür. Ortak hazırlanması gereken evrakların dışında İsviçre Ticari vize alacak şirket sahibi ya da şirket çalışanlarının hazırlaması gereken evraklar aynıdır:

  Şirket Çalışanlarının İsviçre ticari vize başvurularında yukarıdaki evraklarla birlikte sunması gereken evraklar:

  Şirket sahibi ya da ortaklarının İsviçre ticari vize başvurularında yukarıdaki evraklarla birlikte sunması gereken evraklar:

  Vize Merkezi Başvurularınızda Size Nasıl Yardımcı Olur?

  İsviçre vizesi için gerekli evraklar sayfamızdaki bilgiler eşliğinde başvuru yapmak ya da farklı bilgiler almak için Vize Merkezi uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

  İsviçre vize merkezi ofislerimiz

  Yazı kaynağı : www.vizemerkezi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap