Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  istanbulda okullar tatil mi son dakika

  1 ziyaretçi

  istanbulda okullar tatil mi son dakika bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İstanbul’da bugün okullar tatil mi edildi? 13 Ocak Perşembe İstanbul’da okullar tatil mi, Valilikten kar tatili açıklaması var mı? - Son dakika haberler - Son Dakika Haberler

  İstanbul’da bugün okullar tatil mi edildi? 12 Ocak Çarşamba Bugün İstanbul’da okullar tatil mi oldu, Valilik'ten kar tatili açıklaması var mı?

  İstanbulda Okullar Tatil Mi

  İstanbul Okullar Tatil Mi

  İstanbul'da Okullar Tatil Mi

  İstanbul okullar tatil mi? 13 Ocak İstanbul'da okullar tatil mi? Bugün okullar tatil mi? İstanbul valiliği son dakika okullar tatil mi? | A24 HABER

  İstanbul okullar tatil mi? 13 Ocak İstanbul'da okullar tatil mi? Bugün okullar tatil mi? İstanbul valiliği son dakika okullar tatil mi? | A24 HABER

  İstanbul’da çarşamba günü özellikle şehrin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı sonrası ‘İstanbul okullar tatil mi?’ sorusunun cevabı aranmaya başlandı. Megakentte okuyan yüz binlerce öğrenci, 13 Ocak Perşembe günü eğitime ara verilip verilmeyeceğini merak ediyor. Peki İstanbul’da okullar tatil mi? Bugün okullar tatil mi? İstanbul okullar tatil mi? İşte İstanbul Valiliği son dakika açıklaması ve Türkiye genelinde okulların tatil edildiği şehirlerin ayrıntıları…

  BEKLENEN KAR İSTANBUL’A ULAŞTI

  İstanbul okullar tatil mi yoksa değil mi diye merak edilen illerin başında geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün günlerdir uyarısı yaptığı kar yağışı, Trakya’dan sonra İstanbul’a da ulaştı. Çarşamba günü şehrin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı, öğle saatlerinde kent merkezinde de etkili olmaya başladı. Bazı ilçelerde yerler beyaza bürünürken, şehir genelinde kar yüzünden pek fazla bir sorun yaşanmadı.

  Salı günü İstanbul’un neredeyse tüm ilçelerinde kar yağışına karşı adeta teyakkuza geçilmişti. Belediyeler tuzlama ve kar küreme araçlarıyla kar yağışına karşı önlemlerini almaya başlamıştı. Ancak karın etkisi beklenenden az oldu.

  Yine de yaşanan tüm olumsuz şartlar sonrası yüz binlerce öğrenci okulların tatil edilmesini bekliyordu. Akşam saatlerinden itibaren öğrenciler eğitime ara verilmesi için İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya mesaj göndermeye başladı. Öğrenciler sürekli Vali Yerlikaya ile İstanbul Valiliği Twitter hesabını kontrol etti.

  İSTANBUL VALİLİĞİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI

  İstanbul’da Salı gününden itibaren etkili olmaya başlayan sağanak ve şiddetli fırtına sebebiyle pek çok kişi okulların tatil edilip edilmeyeceğini beklerken, İstanbul Valiliğinden dün yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “İstanbul Bölge Tahmin Erken Uyarı Merkezi’nin değerlendirmelerine göre; bölge genelinde hava sıcaklıklarının yarın (12 Ocak Çarşamba) itibariyle hissedilir derecede (6 ila 12 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

  KARLA KARIŞIK YAĞMUR VE KAR UYARISI

  İstanbul’da yağmur şeklinde başlayacak olan yağışların, sıcaklık düşüşü ile karla karışık yağmur ve kar, yüksek kesimlerde ise kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

  SICAKLIKLAR AZALIYOR

  Bölge genelinde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 12.01.2022 Çarşamba gününden itibaren Trakya’dan başlayarak bölge genelinde hissedilir derecede (6 ila 12) azalacağı, hafta sonuna kadar bölge genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

  Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın etkisi ile 12 Ocak 2022 Çarşamba gününden itibaren yağışların; bölgemizde Trakya’dan başlayarak bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

  Soğuk ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başından itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

  İstanbul’da 12 Ocak Çarşamba günü hava sıcaklıklarının kuvvetli poyraz ile birlikte hissedilir derecede düşmesi bekleniyor. Yağmur şeklinde başlayacak olan yağışların, sıcaklık düşüşü ile karla karışık yağmur ve kar, yüksek kesimlerde ise kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

  PERŞEMBE GÜNÜ KAR VAR

  13 Ocak Perşembe günü il genelinde yer yer kar yağışı bekleniyor.

  İstanbul’da çarşamba günü en düşük hava sıcaklık 3 derece, perşembe günü 0 derece, cuma günü ise daha da soğuyarak eksi -1 dereceyi görecek.

  Vatandaşlarımızın ve yetkililerin Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel hava tahmin ve uyarı raporlarını takip etmeleri önem arz etmektedir.”

  13 OCAK İSTANBUL OKULLAR TATİL Mİ?

  İstanbul’da kötü hava koşulları nedeniyle pek çok olumsuzluk yaşansa da valilikten herhangi bir tatil duyurusu yapılmadı. Buna göre; öğrenciler 13 Ocak Perşembe günü okullarda eğitime devam edecek. ‘İstanbul okullar tatil mi’ sorusunun cevabı böylece netleşmiş oldu.

  Öte yandan yarıyıl tatiline 1 hafta kala Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, artan vakalara rağmen okullarda yüz yüze eğitime devam edeceklerini vurgulayarak bir süredir gündemde olan ‘kapanma’ iddialarına son noktayı koydu.

  4 İLDE EĞİTİME KAR TATİLİ

  Öte yandan kar yağışı yurdun pek çok bölgesinde etkili oluyor. Kar nedeniyle şu ana kadar 13 Ocak Perşembe günü için 4 ilde eğitime ara verildi.

  Ordu‘nun Korgan, Mesudiye ve Akkuş ilçeleri; Ağrı’nın Eleşkirt köy okulları ile taşımalı eğitim veren okullar; Tunceli‘nin Ovacık, Nazımiye, Pülümür ve Hozat ilçeleri; Konya‘nın Seydişehir, Taşkent, Hadim, Ahırlı, Yunak ve Derebucak ilçelerinde kar yağışı nedeniyle 13 Ocak Perşembe günü okullar tatil edildi.

  Yazı kaynağı : a24haber.com

  Son dakika: İstanbul'da okullar tatil mi? 23 Aralık 2021 İstanbul'da yarın okul var mı yok mu? İstanbul Valiliği açıklama yaptı mı?

  Son dakika: İstanbul'da okullar tatil mi? 23 Aralık 2021 İstanbul'da yarın okul var mı yok mu? İstanbul Valiliği açıklama yaptı mı?

  İstanbul'da okulların tatil olup olmadığı yönünde bilgiler, gelen son dakika haberleri araştırılıyor. Peki ama İstanbul Valiliği'nden okulların tatil olup olmadığına dair bir açıklama geldi mi?

  İstanbul'da okullar tatil mi?

  İstanbul'da okulların tatil olup olmadığına dair henüz bir açıklama yapılmadı.  

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  12 Ocak İstanbul’da kar yağacak mı? İstanbul’da bugün okullar tatil mi olacak? İstanbul Valiliği kar tatili açıklaması…

  12 Ocak İstanbul’da kar yağacak mı? İstanbul’da bugün okullar tatil mi olacak? İstanbul Valiliği kar tatili açıklaması…

  12 OCAK İSTANBUL'A KAR YAĞACAK MI?

  İstanbul'da 5 günlük hava durumu tahminine göre; Çarşamba ve Perşembe günleri yoğun kar yağışının etkili olması bekleniyor.

  Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından ek tedbirler alındı. AKOM Genel Müdürü Serkan Tütüncü, "7 binin üzerinde personel ve bin 500'ün üzerinde araç, iş makinesi hazır. 7/24 vardiya düzenine geçilecek ve çalışmalarımızı merkezimiz üzerinden gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

  Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından ek tedbirler alındı. AKOM Genel Müdürü Serkan Tütüncü, "7 binin üzerinde personel ve bin 500'ün üzerinde araç, iş makinesi hazır. 7/24 vardiya düzenine geçilecek ve çalışmalarımızı merkezimiz üzerinden gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap