Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  istanbulda newroz ne zaman kutlanacak

  1 ziyaretçi

  istanbulda newroz ne zaman kutlanacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Nevruz ne zaman? 2023 �stanbul, Ankara, �zmir, Diyarbak�r Newroz ne zaman, hangi g�n?

  İstanbul Nevruz 2023 kutlanacak mı newrozu kutlama programı nerede sanatçıları kimler?

  İstanbul Nevruz 2023 kutlanacak mı newrozu kutlama programı nerede sanatçıları kimler?

  İstanbul Nevruz 2023 kutlanacak mı newrozu kutlama programı nerede sanatçıları kimler? Türkiye Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan büyük deprem felaketinin yaralarını sarmaya devam ederken baharın habercisi nevruz programı ile bahara merhaba demeye hazırlanıyor. 

  Nevruz kutlamalarının en çok ilgi ile gerçekleştirildiği yerlerin başında yer alan İstanbul'da kutlamalar için yoğun bir çalışma sürerken İstanbullular da kutlamaların yapılacağı alanı ve kutlama programını araştırmaya başlamıştı. Kutlamalar hakkında ilk bilgiler açıklandı. 2023 İstanbul Newroz programı kutlama alanı ve saati belli oldu. 

  HDP İSTANBUL NEWROZ PROGRAMI! İSTANBUL NEWROZU NEREDE 2023?

  İstanbullular için HDP tarafından organize edilecek olan nevruz kutlama programı için adres yine Yenikapı etkinlik alanı olarak ilan edildi. Doğanın uyanışı ve bahar bayramı olarak kutlanan nevruz etkinliği Yenikapı etkinlik alanında saat 11:00 itibari ile başlayacak. 

  Etkinlik programı kapsamında İstanbul'da Namık Kemal Caddesi ile bu caddeye çıkan tüm cadde ve sokaklar, bağlantıya uygun noktalardan kapatılacak, Şehit Vefa Kara Kurdu Üst Geçidi, Yenikapı İDO İskelesi ile Yenikapı Miting Alanı Arası Yanyol (Yenikapı Etkinlik Alanı İç Yolu), Mahramacı Sokaklar trafiğe kapatılacak. 

  NEVRUZ SANATÇILARI KİMLER, HANGİ İSİMLER SAHNE ALACAK?

  Kutlamada sahne alacak sanatçılar hakkında ise an itibari ile resmi açıklama yapılmadı. Ancak kutlama programı kapsamında her sene olduğu gibi sevilen isimler ve yerel sanatçıların sahnede en sevilen şarkılarını söylemesi ve nevruz ateşi yakılması gibi etkinliklerin yapılması bekleniyor. 

  Yazı kaynağı : www.usakgundem.com

  İstanbul Newroz'u Yenikapı'da kutladı: Şimdi kazanma zamanı

  İstanbul Newroz programı netleşti – Sabro | Umut

  “Dem Dema Serkeftinê Ye” (Şimdi Kazanma Zamanı) şiarıyla 20 Mart’ta Yenikapı’da kutlanacak İstanbul Newrozu’nun programı netleşti.

  İstanbul Newroz’u bu yıl “Dem dema serkeftinê ye” (Şimdi kazanma zamanı) şiarıyla Yenikapı’da kutlanacak. Halkların Demokratik Kongresi (HDK) öncülüğünde startı 10 Mart’ta çok sayıda siyasi parti, sivil toplum örgütü, emek ve meslek örgütlerinin katılımı gerçekleştirilen açıklama ile verilen Newroz hazırlıkları ise sürerken, Newroz programı da netleşti.

  Saha çalışmaları başladı

  Hazırlıklar kapsamında İstanbul Newroz Tertip Komitesi, 10 Mart’ta Newroz’un Yenikapı’da kutlanması için İstanbul Valiliğine başvuru yaptı. İstanbul genelinde Newroz çağrılarını gerçekleştirmek üzere İstanbul’un farklı yerlerine 400’e yakın billboard ilanı, bina cephelerine ve sokaklarına asılmak üzere 1000 (bin) adet pankart, Kürtçe ve Türkçe 500 bin adet el bildirisi hazırlanarak saha çalışmalarına da başlandı.

  Katılımcılar

  Yenikapı’da kutlanacak olan İstanbul Newrozu’na HDK Eş Sözcüleri Esengül Demir ve Cengiz Çiçek, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri ve sendika temsilcilerinden oluşan geniş bir heyet katılacak. Newroz’da, İstanbul Newroz’unu örgütleyen tüm bileşenlerin kaleme aldığı ortak bir metin okunacak.

  Sanatçılar

  Yenikapı Meydanı’ndan gerçekleştirilecek olan Newroz programında sahne alacak sanatçılar ise şöyle: Xero Abbas, Koma Sorjiyan, Grup Vardiya ve Hûnermend Huriye.

  Tertip Komitesinden çağrı

  İstanbul Newroz Tertip Komitesi tarafından da şu çağrı yapıldı: “2022 Newroz’u AKP-MHP iktidarı tarafından yürütülen savaş ve talan politikalarına karşı, sömürülenler, ezilenler, yok sayılanlar; dili, inancı, varoluşu için mücadele edenler, zindanlardan ses verenler, çocuklarının mezarlarını arayanlar, grev çadırlarında emeğinin hesabını soranlarla birlikte Newroz alanlarını doldurmaya, mücadeleyi birlikte büyütmeye, özcesi; tüm ezilenler, her çağın, her dönemin Dehaklarına karşı bizleri Newroz alanlarına çağırıyor!”

  Yazı kaynağı : www.gazetesabro.org

  İstanbul’da Newroz’a izin çıktı

  İstanbul’da Newroz’a izin çıktı

  Haber Merkezi – HDP İstanbul Örgütü, kentte Newroz kutlamaları için izin çıktığını duyurdu.

  HDP İstanbul Basın Komisyonu’ndan yapılan açıklamada İstanbul Valiliği’nin Newroz başvurusunu onayladığı kaydedildi.

  Açıklamada şöyle denildi:

  “10 Mart 2022 Perşembe günü Newroz Tertip Komitesi'nin bu yıl Newroz'un 20 Mart Pazar günü Yenikapı Miting Alanı'nda yapılması için İstanbul Valiliği'ne yapmış olduğu başvuruya ilişkin cevap bugün alınmıştır.

  ‘Valilik makamının 17.03.2022 tarihli ve 193047 sayılı olurları ile uygun görülmüştür’  yazısı Tertip Komitesi'ne tebliğ edilmiştir.”

  Yenikapı’da kutlanacak İstanbul Newrozu’nda HDK Eşsözcüleri Esengül Demir, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, siyasi parti, demokratik kitle örgütleri ve sendika temsilcilerinden oluşan geniş bir heyet katılacak.

  Yazı kaynağı : www.rudaw.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap