Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  istanbul yağmurlu havada gezilecek yerler

  1 ziyaretçi

  istanbul yağmurlu havada gezilecek yerler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  istanbul'da yağmurlu havada gezilecek yerler, yağmurlu havada gezilecek yerler, istanbul'da yağmurlu havada yapılacak aktiviteler, yağmurlu havada ne yapılır

  Yağmurlu havalarda nerelere gidilir? Yağmurlu havalarda evde neler yapılır?

  Yağmurlu havalarda nerelere gidilir? Yağmurlu havalarda evde neler yapılır?

  Huzur ve bereketin temsilcisi olan yağmurlu günlerde ister sevdiklerinizle birbirinden eşsiz rotaları keşfe çıkabilir ister evde dinlenmenin keyfine varabilirsiniz. Eğer yağmurlu bir günde sıkılmadan kaliteli vakit geçirmenin yollarını arıyorsanız hazır olun! Peki yağmurlu bir günde İstanbul'da ne yapılır? Yağmurlu havalarda dışarıda neler yapılır? Yağmurlu havalarda yapılacak aktiviteler nelerdir? İşte yanıtlar...

  İlkbahar mevsimine eşlik eden pencerelerden süzülen yağmur damlaları dört bir yanda hissedilir oldu. Bu mevsimde kimi zaman kapalı kapıların ardında kendimizi dinleyebileceğimiz zaman dilimlerine fırsat veriyor kimi zaman da sokakların sakin ve dingin atmosferine kucak açabileceğimiz gezi rotaları oluşturuyoruz. Yağmurlu bir günün sabahına uyandınız ve bu günü nasıl değerlendireceğinize karar veremiyorsanız bu yazı tam da size göre! Gelin yağmurlu bir günde yapılacak en güzel aktivitelere birlikte göz atalım.

  İLİŞKİLİ HABERATV nedir? İstanbul'da ATV ile safari yapılacak yerler nerelerdir?

  KAPALIÇARŞI'DA UFAK BİR GEZİNTİYE ÇIKIN

  İstanbul'un kültürel dokusuna yakından şahitlik edebileceğiniz Kapalıçarşı, hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktalarından biridir. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen dokuma halılar, mücevherler, kıymetli takılar ve Türk kültürünün lezzetlerini yansıtan lokum ve baharatların satıldığı Kapalıçarşı'ya yağmurlu bir günde uğrayarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

  Kapalıçarşı

  45 bin metrekarelik bir alanda yaklaşık 3.600 dükkanın hizmet verdiği Kapalıçarşı'da İstanbul'un tarihi ve kültürel zenginliğini görebilir ve dışarıdan gelen yağmur sesine kulak vererek güzel bir gezi rotası çizebilirsiniz.

  Kapalıçarşıdan kareler

  DENİZ KENARINDA ÇAY KEYFİ

  Yağmur sonrası mis gibi toprak kokusu her yerde hissedilirken deniz kenarında sıcak bir çay ile gününüzü güzelleştirebilirsiniz.

  Boğaz manzarası

  Dilerseniz Çengelköy'de yer alan Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi'nde bir yanda denizin maviliğine kucak açabilir bir yandan da dostlarınızla çay içerek koyu bir sohbete dalabilirsiniz. Sonrasında deniz kenarında güzel bir yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin.

  Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi

  TARİHİ MÜZELERİ ADIM ADIM KEŞFEDİN

  Köklü tarihiyle yüzyıllardır önemli bir kültür merkezi haline gelen İstanbul'da birbirinden eşsiz binlerce müze yer almaktadır. Yağmurlu havaları fırsata çevirerek sanata doyabileceğiniz güzel bir müze rotası oluşturabilirsiniz. İstanbul Arkeoloji Müzesi'nden Halı ve Kilim Müzesi'ne, Yerebatan Sarnıcı'ndan İstanbul Oyuncak Müzesi'ne kadar dilediğiniz müzeleri keşfe çıkabilirsiniz.

  İstanbuldaki müzeler

  İLİŞKİLİ HABERİstanbul'da gezilecek en güzel müzeler hangileridir?

  VAPUR YOLCUĞUNA ÇIKIN

  İstanbul'u oturduğunuz yerden izlemek ve güzel bir geziye çıkmak isterseniz Boğaz hattında çalışan vapurlara binebilirsiniz. Bir yandan sıcak çayınızı ya da kahvenizi yudumlarken bir yandan da Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı, Galata Kulesi ve Haydarpaşa Garını uzaktan görebilirsiniz. Kulaklık takıp yağmurluk giydikten sonra Boğazın tadını çıkarmak size çok iyi gelecek!

  Vapur turu

  EVDE GÜZEL BİR FİLM İZLEYİN

  Yağmurlu havalarda evde vakit geçirmeyi tercih ederseniz ailenizle güzel bir film seçerek eğlencenin tadına varabilirsiniz. Mis gibi kokan patlamış mısır ya da tatlı eşliğinde film izlemek belki de bu mevsimde yapılacak en güzel aktivitelerin başında geliyor. 

  Evde film izlemek

  Pencerenin ardından süzülen yağmur damlaları ahenkle dans ederken hem eğlenebileceğiniz hem de iç ısıtan filmler izleyebilirsiniz.

  İyi Eğlenceler...

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Soğuk havalarda İstanbul'da gezilecek en güzel 9 yer

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap