Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  istanbul sağlık ve teknoloji üniversitesi eczacılık ücretleri

  1 ziyaretçi

  istanbul sağlık ve teknoloji üniversitesi eczacılık ücretleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ücretler / Ödeme Koşulları

  İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi - İSTÜN

  Burslar / İndirimler 2020 - 2021

  Burslar / İndirimler 2020 - 2021

  İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nin, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzunda belirtilmiş olan burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere verilen, öğretim ücretinin tamamını veya bir kısmını kapsayan karşılıksız burslardır.

  İlgili burs, hazırlık sınıfı ve normal eğitim öğretim süresi dahil olmak üzere sadece eğitim-öğretim ücretini kapsar. Yaz okulunu kapsamaz.

  Herhangi bir burslu programda okumakta iken çift anadal (ÇAP) programına devam eden öğrencilerin, burs süreleri içinde birinci veya ikinci anadal ders yükümlülüklerinden herhangi birini tamamlamış olmaları durumunda burs süreleri iki yarıyıl süre ile uzatılır.

  İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi bölümlerine YKS burslu/indirimli olarak yerleştirilen öğrenciler üniversitenin başka bir bölümüne yatay geçiş yaptıklarında tercih indirimi hariç, YKS burs/indirim haklarından feragat etmiş olurlar.

  Yazı kaynağı : www.istun.edu.tr

  Hesap Robotu

  Ek Yerleştirme

  İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021 2022

  İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021 2022

  İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi tarafından 2021-2022 yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi ücretleri, İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi eğitim ücretleri

  İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021-2022

  İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesinin eğitim-öğretimi ücretlidir.2021-2022 eğitim-öğretim yılı öğrenim ücreti;

  Tıp Fakültesi için 110.000 TL,

  Diş Hekimliği Fakültesi için 100.000 TL,

  Eczacılık Fakültesi için 85.200 TL,

  Sağlık Bilimleri Fakültesinin; Beslenme ve Diyetetik programı için 54.050 TL,

  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programı için 50.600 TL,

  Hemşirelik programları için 41.400 TL,

  Ergoterapi programı için 36.800 TL,

  Odyoloji 40.250 TL Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun tüm programları 31.050 TL’dir.

  Bu ücretler KDV dâhildir

  Tüm Özel Üniversitelerin Eğitim ve Burs Ücretleri İçin Tıklayınız

  Yazı kaynağı : www.basarisiralamalari.com

  Eczacılık Fakültesi (Ücretli) - İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi - Tercih Robotu

  Eczacılık Fakültesi (Ücretli) - İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi - Tercih Robotu

  18: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir. Yükseköğretim Kurumlarının Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yaptığı mutabakat metni çerçevesinde ayrıntılı bilgiye ilgili üniversiteden ulaşılabilecektir.

  64: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğrenim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

  106: İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesinin eğitim-öğretimi ücretlidir. Bu ücretlere %8 KDV dâhildir. 2021-2022 eğitim-öğretim yılı öğretim ücretleri; Tıp Fakültesi için 125.000 TL, Diş Hekimliği Fakültesi için 115.000 TL, Eczacılık Fakültesi için 95.000 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesinin; Beslenme ve Diyetetik programı için 56.400 TL, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programı için 52,820 TL, Hemşirelik programı için 43.200 TL, Ergoterapi programı için 38.400 TL, Odyoloji programı için 42.000 TL, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin Moleküler Biyoloji ve Genetik programı hariç 80.000 TL, Moleküler Biyoloji ve Genetik programı 30.000 TL, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi ile Yabancı Diller Yüksekokulunun tüm programları 60.000 TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun tüm programları 45.000 TL’dir. Zorunlu Hazırlık sınıfının bir yıllık eğitim ücreti 45.000 TL’dir. Üniversitemizin sağlamış olduğu burs ve indirimler için ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edinebilirsiniz.

  148: Eczacılık programlarına; programın, yerleştirme puan türünde başarı sırası 100 bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir. Bu şartı sağlamayan adaylar ilgili programı tercih edemeyeceklerdir. Bu şartı sağlayamayan adayların, tercih yapmış olsalar bile ilgili tercihleri yerleştirme işlemine alınmayacaktır (Okul birincisi kontenjanları dâhil.).

  149: Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun ve bu Kanuna ilişkin yönetmelik hükümleri uyarınca iki gözü görmeyen ve mesleğini icra edebilmesi için mesleğini yapmasına mani iyileşemez bir hastalığı bulunanlar eczacılık mesleğini yapamaz.

  Yazı kaynağı : www.tercihrobotu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap