Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  istanbul otobüs saatleri kaça kadar

  1 ziyaretçi

  istanbul otobüs saatleri kaça kadar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kurumsal

  İstanbul’da 27 Ağustos 2019’da alınan UKOME kararıyla gece ulaşımı uygulaması başlamıştı. Şehir Hatları’nda ise, 6 Şubat 2020 tarihinde alınan UKOME kararıyla 2 hatta gece tarifesi uygulaya girmişti.

  İstanbullular, en yoğun 6 metro hattında hafta sonları ve 9 İETT otobüsü hattında her gün 24 saat kesintisiz toplu ulaşımla seyahat edebiliyor.

  Metrobüs ve otobüs hatlarında, haftanın her gününde gece seferleri 01.00 ile 06.00 saatleri arasında uygulanıyor. Otobüslerde E3 ile E10 hariç diğer hatlarda gündüz tarifesinin çift biletle hizmet veriliyor. Metrobüs hattında ise gündüz tarifesi ile ücretlendirme devam ediyor. Otobüslerde Ramazan ayına özel 02.00’ye kadar yapılan seferlerde gündüz tarifesi uygulanıyor.

  Metrolarda cumayı cumartesiye ve cumartesiyi pazara bağlayan geceler ile resmi tatillerde yapılan gece seferleri, gündüz tarifesinin çift bilet üzerinden ücretlendiriliyor. Ramazan ayında ise, hafta içi 02.00’ye kadar yapılan seferlerde gündüz tarifesi geçerli.

  Deniz hatlarında gece seferleri hafta sonu 2 hatta, 00.30 ile 05.30 saatleri arasında yapılıyor. Ücret, yine çift bilet olarak uygulanıyor.

  Metro, metrobüs, otobüs ve vapurlar; dini ve milli bayramlarda ise ücretsiz hizmet veriyor.

  METRO HATLARI

  MIA Yenikapı - Atatürk Havalimanı Metro Hattı

  Ml B Yenikapı - Kirazı Metro Hattı

  M2 Yenikapı - Hacıosman Metro Hattı

  M4 Kadıköy - Tavşantepe Metro Hattı

  M5 Üsküdar - Çekmeköy Metro Hattı

  M6 Levent – Rumeli Hisarıüstü Metro Hattı

  METROBÜS HATLARI

  Beylikdüzü – Söğütlüçeşme

  Avcılar-Söğütlüçeşme (02.00’ye kadar)

  Beylikdüzü-Zincirlikuyu (02.00’ye kadar)

  OTOBÜS HATLARI

  25G Sarıyer – Taksim

  40 Rumelifeneri – Garipçe – Taksim

  11 US Sultanbeyli – Üsküdar

  19S Yenidoğan Sarıgazi – Kadıköy

  15F Beykoz – Kadıköy

  l30A Deniz Harp Okulu – Kadıköy

  H6 Yunus Emre Mahallesi – İstanbul Havalimanı

  E3 Sabiha Gökçen Havalimanı – 4. Levent Metro

  Sabiha Gökçen Havalimanı – Kadıköy


  ŞEHİR HATLARI

  Kadıköy – Karaköy – Beşiktaş

  Bostancı – Adalar

  Yazı kaynağı : www.ibb.istanbul

  Dikkat! İstanbul'da toplu ulaşım hafta sonu bu saatler arasında olacak

  Dikkat! İstanbul'da toplu ulaşım hafta sonu bu saatler arasında olacak

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), sokağa çıkma yasağının uygulanacağı hafta sonu ulaşımında yeni düzenlemelere gitti. Yapılan düzenleme kapsamında İETT sabah saat 07.00 - 10.00, akşam ise 17.00 - 20.00 saatleri arasında 445 hatta 4 bin 636 otobüs seferi gerçekleştirecek. Metrobüs hattında sabah saat 06.00-10.00, akşam 16.00-20.00 saatleri arasında 240 sefer yapılacak.

  İBB, toplu ulaşımda sosyal mesafe kuralının rahat bir şekilde uygulanması için hafta sonu raylı sistem ve vapur seferleri de düzenleyecek.

  METRO AŞ’nin işlettiği M1, M2, M3, M4, M5, T1 ve T4 hatlarında, 2 gün sokağa çıkma yasağı boyunca saat 7-10 ve 17-20 saatleri yarım saatlik aralıklarla metrolar çalışacak.

  M6 Etiler-Hisarüstü METRO Hattı, sokağa çıkma yasağı boyunca çalışmayacak, 20 Nisan Pazartesi’den itibaren tekrar seferlere başlayacak. Pierloti ve Maslak teleferik hatları ile T3 Moda Nostaljik Tramvayı ve F1 Taksim Kabataş Füniküleri, salgın tedbirleri kapsamında alınan kararla durdurulmuştu.

  Şehir Hatları da Üsküdar-Karaköy-Eminönü, Kadıköy-Karaköy-Eminönü, Kadıköy-Beşiktaş, Kabataş-Adalar, Bostancı-Adalar, Sarıyer-R. Kavağı-A. Kavağı, İstinye-Çubuklu olmak üzere toplam 7 hatta, 07.00-10.00 ve 17.00-20.00 saatleri arasında hizmet verecek. Adalar hatları da ihtiyaca yönelik olarak devam edecek.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap