Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  istanbul konservatuar üniversiteleri

  1 ziyaretçi

  istanbul konservatuar üniversiteleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Türkiye’de Konservatuar Bölümü Olan Üniversiteler

  Türkiye’de Konservatuar Bölümü Olan Üniversiteler

  Oyuncu Olmak İsteyenler Hangi Üniversitelere Gitmeli?

  Oyunculuk hayali ile yanıp tutuşan, oyunculuğu profesyonel anlamda yapmak isteyen, akademik eğitimle kendini geliştirme amacında olanlar için ülkemizin en iyi üniversiteleri konservatuar eğitimi veriyor. Sadece oyunculuk değil sahne sanatlarının her alanında Türkiye'nin en iyi üniversitelerinde eğitim almak mümkün. Müzisyen ya da dansçı olmak isteyenler, tiyatro oyunculuğu ya da orkestra şefliği hayali olanlar için birbirinden kaliteli eğitimler var.

  Oyunculuk, tiyatro şan, ses, piyano, gitar ve sanatın diğer dallarında konservatuar eğitimi veren üniversitelerimiz ve iletişim bilgileri sayfamızda...

  ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı

  2005 yılında kurulan Adnan Menderes Üniversitesi Devlet Konservatuar​ı, Piyano ve Yaylı Çalgılar ana sanat dalında eğitimler vermektedir. Eğitim programları ve bölümler hakkında bilgi almak isterseniz üniversitenin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  Web: http://akademik.adu.edu.tr/dk/

  AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
  1999 yılında kurulan Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuar​ı; Türk Sanat Müziği Bölümü ve Türk Halk Müziği Bölümü, Müzik Bölümü ve Sahne Sanatları Bölümlerinde eğitim vermektedir.

  Web: http://konservatuvar.aku.edu.tr/

  AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Antalya Devlet Konservatuarı
  Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuar​ı, Müzik, Sahne Sanatları Bölümü ve Geleneksel Türk Müziği alanlarında eğitim vermektedir. Oyunculuk eğitimi almak isteyenler sahne sanatları bölümlerinden yararlanabilirler.

  Web: http://konservatuvar.akdeniz.edu.tr/

  ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
  Türkiye’de konservatuar bölümü olan üniversiteler listemizdeki Anadolu Üniversitesi’nde Müzik Bölümü, Sahne Sanatları Bölümü, Çalgı Yapım Bölümü, Müzikoloji Anabilim Dalı dahilinde eğitimler verilmektedir.

  Web: https://www.anadolu.edu.tr/akademik/yuksekokullar/265/devlet-konservatuvari/genel-bilgi

  ANKARA ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
  Konservatuar bölümü olan üniversite listemizdeki Ankara Üniversitesi’nde ise Müzik Bölümü ve Sahne Sanatları Bölümü yer almaktadır. Hayali oyuncu olmak olanların eğitim alabileceği en iyi üniversitelerden biridir.

  Web: http://www.audk.ankara.edu.tr/

  BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
  Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Müzik bölümü ve Sahne Sanatları bölümü olmak üzere iki ana birim altında eğitim vermektedir. Kompozisyon ve Müzik Teorisi, Orkestra ve Koro Şefliği, Yaylı Çalgılar, Vurmalı ve Üflemeli Çalgılar, Piyano-Arp-Gitar ile Opera ve Koro Şarkıcılığı, Popüler Müzik Şarkıcılığı dallarında eğitim alabilirsiniz.

  Web: http://konservatuvar.baskent.edu.tr/kw/index.php

  BİLKENT ÜNİVERSİTESİ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 
  Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi iki ana bölümden oluşmaktadır. Tiyatro eğitimi almak isteyenler için Türkiye’de konservatuar eğitimi veren üniversiteler arasında en iyilerden biri Bilkent’tir.

  Web: http://mho.bilkent.edu.tr/

  ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
  Konservatuar eğitimi veren üniversiteler arasında yer alan ve 1989 yılında eğitim hayatına başlayan Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuar​ı, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü'nde eğitim vermektedir.

  Web: https://devletkonservatuvari.cu.edu.tr/

  DİCLE ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
  2002 yılında kurulan Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuar​ı, Temel bilimler, Ses eğitimi ve Türk Halk oyunları alanında eğitim almak isteyen öğrencilerine eğitimler vermektedir.

  Web: https://www.dicle.edu.tr/tr/birimler/devlet-konservatuari

  DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
  Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuar​ı, Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar, Yaylı Çalgılar, Bale, Kompozisyon ve Orkestra Şefliği, Opera, Piyano Onarımı-Yapımı bölümlerinde eğitim vermektedir.

  Web: http://konservatuvar.deu.edu.tr/tr/

  HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Ankara Devlet Konservatuarı
  Müzik Bölümü, Sahne Sanatları Bölümü ve Müzik Bilimi alanlarında eğitimler veren Hacettepe Devlet Konservatuarı, en iyi konservatuarlar arasında da yer almaktadır. Oyuncu olmak isteyenlerin tercih ettiği ilk üniversitelerden biridir.

  Web: http://www.konser.hacettepe.edu.tr/

  HALİÇ ÜNİVERSİTESİ Konservatuarı 
  Tiyatro, Türk Musikisi, Opera ve Konser Şarkıcılığı alanlarında eğitim alabileceğiniz Haliç Üniversitesi İstanbul’da yer alan eğitim seçeneklerinizden biridir.

  Web: http://www.halic.edu.tr/tr/akademik/konservatuvar/konservatuvar

  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı
  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvar​ı en köklü üniversiteler arasında yer almaktadır. Müzikoloji, Sahne Sanatları Bölümü ve Müzik Bölümü olmak üzere 3 ana bilim dalı yer almaktadır.

  Web: http://konservatuvar.istanbul.edu.tr/

  KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
  Türkiye’de konservatuvar bölümü olan üniversiteler arasındaki Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvar​ı, sadece müzikoloji bölümü ile öğrencilerine eğitim vermektedir.  

  Web: https://ktu.edu.tr/guzelsanatlar

  KARS KAFKAS ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
  Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuvar​ı, 2003 yılından itibaren Müzikoloji, Müzik, Sahne Sanatları Bölümü ve Geleneksel Türk Müziği bölümlerinde eğitim vermektedir. Oyunculuk eğitimi almak isteyenlerin tercih edebileceği üniversitelerden biridir.

  Web: http://www.kafkas.edu.tr/

  KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
  Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Müzik, Müzikoloji ve Türk Müziği Bölümü ile eğitim veren konservatuvarlar arasında yer almaktadır.

  Web: http://dk.kocaeli.edu.tr/

  MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR Devlet Konservatuvarı
  Türkiye’de konservatuvar bölümü olan üniversiteler listemizdeki Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvar​ı; Müzikoloji, Sahne Sanatları ve Müzik olmak üzere 3 farklı ana bilim dalında eğitim vermektedir.

  Web: http://www.msgsu.edu.tr/faculties/devlet-konservatuvari

  ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
  1993 yılında kurulan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuvarı; Müzikoloji, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü'nde eğitim vermektedir. Oyunculuk eğitimi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği üniversiteler arasındadır.

  Web: http://konservatuvar.omu.edu.tr/

  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı 
  1991 yılında kurulmuş olan Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvar​ı, Geleneksel Türk Müziği, Müzik ve Sahne Sanatları olmak üzere eğitim almak

  Web: https://www.selcuk.edu.tr/dilek_sabanci_devlet_kons

  ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
  Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvar​ı, Yaylı Çalgılar, Üfleme ve Vurma Çalgılar, Piyano, Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Türk Müziği ana sanat dalı olmak üzere 5 ayrı bölüm altında eğitim vermektedir.

  Web: http://konservatuvar.uludag.edu.tr/

  Hayallerinize Giden Yolda Doğru Adımlar Atın!

  Türkiye’de konservatuvar bölümü olan üniversitelerden eğitim alarak hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Sahne deneyimi kazanır, mesleğinizin zorluklarını ve akademik taraflarını öğrenir, kendinizi yetiştirir ve geliştirirsiniz.

  Başarılı bir oyuncu olmak için eğitim almanız gerektiğini unutmamalısınız. Konservatuvar sınavlarında başarılı olamadıysanız ve oyunculuk mesleğini yapmak istiyorsanız özel oyunculuk kursları ile bu tutkunuzu gerçekleştirebilirisiniz. 

  [widget-139]

  Yazı kaynağı : sinemaakademi.com.tr

  Konservatuar Müzik Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

  Konservatuar Müzik Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

  Konservatuara Hazırlanan Öğrenciler İçin İpuçları...

  Ülkemizde Güzel Sanatlar Fakültelerine verilen önemin her geçen gün arttığını söyleyebiliriz. Nitekim konservatuar müzik bölümü olan üniversiteler açısından da yeni üniversiteler açılıyor ve öğrencilerin geleceklerini müzikle şekillendirme şansları artıyor. Peki konservatuar müzik bölümü hangi üniversitelerde var, seçenekleriniz neler, bu konuda yeterince bilginiz olduğuna emin misiniz?

  Aşağıda sizler için konservatuar olan üniversiteler hakkında bilgi verdik. Ayrıca hemen bir hatırlatma yapalım. Sıklıkla karıştırılsa da müzik öğretmenliği ve müzik bölümleri birbirlerinden farklıdır. Bu nedenle yazımızda müzik bölümü olan üniversiteler dışında müzik öğretmenliği olan üniversiteler hakkında da bilgi vereceğiz.

  Müzik Bölümü Olan Üniversiteler – Konservatuar Müzik Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

  Ülkemiz üniversitelerinin Devlet Konservatuarı ismiyle geçen fakültelerinde verilen müzik eğitimi genellikle Sahne Sanatları bölümünün kapsamındaki ana bilim dallarından biridir. İşte müzik bölümü olan üniversiteler:

  Müzik Öğretmenliği Bölümü Olan Üniversiteler – Konservatuar Müzik Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

  Müzik öğretmenliği bölümü, ülkemizdeki birçok Güzel Sanatlar Fakültesi bölümünde bulunmaktadır. Özel yetenek sınavları ile alım yapılan müzik öğretmenliği bölümü için ayrıca TYT sınavına girerek baraj puanı da almanız gerekmektedir. İşte müzik öğretmenliği bölümü olan üniversiteler:

  Konservatuar Müzik Bölümü İçin Uzman Eğitmenlerle Hazırlanın!

  Bildiğiniz gibi konservatuar müzik bölümü olan üniversiteler öğrencilerini özel yetenek sınavı yaparak belirliyor. Bu nedenle müzik bölümü okumak istiyorsanız yalnızca üniversite sınavlarına hazırlanmanız yetmez, buna ek olarak yetenek sınavları için de hazırlık yapmalı, müzik bilginizi ve müzik kulağınızı geliştirmelisiniz.

  Müzik Akademi’de eğitim hayatını sanatla şekillendirmek isteyen gençlerimize konservatuvara hazırlık kurslarımızla kapsamlı bir müzik eğitimi alma fırsatı sunuyor, yalnızca müzik bölümü yetenek sınavları için değil, geleceğin usta müzisyenleri arasında yer almaları için de onları hazırlıyoruz. Siz de bu büyük sanat ailesinin bir parçası olun, tutkunuzu hayatınızın en önemli parçası haline getirin...

  [widget-139]

  Yazı kaynağı : muzikakademi.com.tr

  Müzik Bölümünde Girilebilecek Üniversiteler | Mimar Sinan GSL

  Türkiye’deki Konservatuarlar - Konservatuarlar listesi ve İletişimi

  ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
  Sümer kampusü 09900 NAZİLLİ
  Tel:(0256) 313 78 77 Faks: 0256 315 37 67
  E-Posta: akademik.adu.edu.tr/dk/index.asp

  AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
  Ahmet Karahisari Kampusü, Şuhut Yolu, 03200, AFYONKARAHİSAR
  Tel: 0 272 216 33 04
  Faks: 0 272 216 33 07
  E-Posta : [email protected]

  AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Antalya Devlet Konservatuvarı
  ANTALYA Tel: (242) 310 16 69 - 310 21 18
  Faks: (242) 310 16 69 - 310 21 18
  E-Posta : [email protected]

  ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı
  Yunusemre Kampusü, 26470 ESKİŞEHİR
  Tel: (0222) 335 31 04
  Faks: (0222) 335 31 04
  E-Posta: [email protected]

  ANKARA ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı
  Gümüşdere Yerleşkesi Fatih Cad. No:33 Dışkapı - ANKARA
  Tel: 0 312 317 13 40 - 44 - 45
  Faks: 0 312 317 08 25
  E-Posta: [email protected]

  BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı
  Bağlıca Kampusu Eskişehir Yolu 20.km Bağlıca 06530 ANKARA
  Tel: (312) 234 10 10 /1848
  Faks: (312) 234 17 20
  E-Posta:[email protected]

  BİLKENT ÜNİVERSİTESİ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 
  Bilkent 06800 ANKARA
  Tel: (312) 290 2273
  Faks: (312) 266 4539
  E-posta: [email protected]

  ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı
  Posta Kodu:01330 Yüreğir ADANA
  Tel: 0 322 338 62 64 - 0 322 338 60 60 - 2355
  Faks: 0 322 338 62 65
  www.cudevletkonservatuvari.com
  E-Posta : [email protected]

  DİCLE ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı
  İstasyon Caddesi, Eski Eğitim Fakültesi Binası21010 Şehitlik / DİYARBAKIR
  Tel: (0412) 226 48 16
  Faks: (0412) 226 48 88
  E-Posta: [email protected]

  DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı
  İZMİR
  Tel: 0 232 239 09 15
  Faks: 0232 239 09 16
  E-Posta : [email protected]

  EGE ÜNİVERSİTESİ Devlet Türk Mûsikîsi Konservatuvarı
  Ege Üniversitesi kampusü Bornova / İZMİR
  Tel: (0232) 388 10 24
  Faks: (0232) 388 70 37
  E-Posta: [email protected]

  OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı
  ESKİŞEHİR
  (Kuruluş aşamasında)

  FIRAT ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı
  ELAZIĞ
  Tel : 0 424 2370088
  Faks :0 424 2370089
  E-Posta [email protected]

  GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarı
  Üniversite Bulvarı, Gaziantep Üniversitesi kampusü Posta Kodu: 27310, Şahinbey, GAZİANTEP
  Tel: 0 342 3601026-0 342 317 1600,
  Dahili: 1600 Faks : 0 342 3601027
  E-posta: [email protected]
  Web: http://www.gantep.edu.tr/~tmdk

  HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Ankara Devlet Konservatuvarı
  Gümüşdere Yerleşkesi Fatih Cad. No:33 Dışkapı - ANKARA
  Tel: 0 312 317 13 40 - 44 - 45
  Faks: 0 312 317 08 25
  E-Posta: audk[AT]ankara.edu.tr

  HALİÇ ÜNİVERSİTESİ Konservatuvarı 
  Büyükdere Cad. No:101, 34394 Mecidiyeköy - İSTANBUL
  Tel: (0 212) 275 20 20
  Faks: (0 212) 274 81 22
  E-posta: [email protected]

  İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı
  Elazığ Yolu , 15. km, 44280, MALATYA
  Tel: 0 422 341 00 10 / 4921
  E-posta: [email protected]

  İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı 
  İTÜ Maçka kampusü 34357 Beşiktaş - İSTANBUL
  Tel: 90 212 248 90 87
  Faks: 90 212 240 27 50
  E-posta: [email protected]

  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı
  Rıhtım Caddesi No : 1 81300 KADIKÖY - İSTANBUL
  Tel : 0 216 338 18 32 - 337 62 04
  Faks : 0 216 345 16 79
  E-posta : [email protected]

  KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
  Fatih kampusü 61335 Söğütlü - TRABZON
  Tel: 0 462 248 36 06 Faks: 0 462 248 27 17
  E-Posta: [email protected]

  KARS KAFKAS ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
  Yusuf paşa mah Halit paşa cd. KARS
  Tel: 0 474 212 64 50 Faks: 0474 212 36 72
  E-Posta: [email protected] Web: [email protected]

  KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
  Anıt park yerleşkesi İzmit-KOCAELİ
  Tel: 0 262 323 15 11, 0262 24 99 10(Dahili 1282)
  Faks: 0 262 323 15 01 E-Posta: [email protected]

  MERSİN ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı Güzel Sanatlar Fakültesi 
  Çiftlikköy Kampüsü 33342 Mersin / İÇEL
  Tel: 0 324 361 00 01-10 – 0 324 361 00 68
  Faks: 0.324 361 03 07

  MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR Devlet Konservatuvarı
  Dolmabahçe Caddesi. Akaretler Durağı. 34357 Beşiktaş / İSTANBUL
  Tel: 0 212 260 10 50-51 Faks: 0 212 261 00 41
  E-Posta: [email protected], [email protected]

  MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ İskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı 
  Piri Reis Mah.No: 43 İSKENDERUN
  Tel: 0326 614 36 37
  E-Posta: [email protected]

  ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
  Atakum Yerleşkesi 55200 Atakum / SAMSUN
  Tel: 0 362 445 02 55 / 75 00
  0 362 445 00 46
  E-Posta: [email protected]

  SAKARYA ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
  SAÜ Devlet Konservatuvarı Esentepe Kampüsü SAKARYA
  Tel: 0 264 295 65 51 Faks: 0 264 295 65 52
  E-posta: [email protected]

  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ Dilek SabancıDevlet Konservartuvarı 
  Alaeddin Keykubat Yerleşkesi Selçuklu / KONYA
  Tel: 0332 241 01 89 – 0 332 223 35 00
  Faks: 0332 241 01 88 E-Posta : [email protected]

  TRAKYA ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
  Kampus 22030 EDİRNE
  Tel: 0 284 235 77 04
  Faks: 0284 235 80 40
  E-Posta : [email protected]

  ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
  152 EVLER MAH. ESKİ EĞİTİM KAMPUSÜ YILDIRIM / BURSA
  Tel: 0 224 361 92 25
  Faks: 0 224 363 09 08
  E-Posta : [email protected]

  ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
  İncirharmanı Kampüsü Kozlu/ZONGULDAK
  Tel: 0372 266 58 85 Fax:0372/2667492

  Yazı kaynağı : www.msgsl.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap