Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  istanbul şehir üniversitesi bölümleri

  1 ziyaretçi

  istanbul şehir üniversitesi bölümleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İstanbul Şehir Üniversitesi Bölümleri

  İstanbul Şehir Üniversitesi Bölümleri

  https://www.sehir.edu.tr

  4(444) 034

  [email protected]

  Yazı kaynağı : www.rehberegitim.com

  İstanbul Şehir Üniversitesi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

  İstanbul Şehir Üniversitesi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

  İstanbul Şehir Üniversitesi (Son 4 YIL) Taban Puanları 2020 ve İstanbul Şehir Üniversitesi (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları 2020 .2020 TYT–AYT (YKS)’ye girenler aşağıda yer alan 2019 İstanbul Şehir Üniversitesi 4 yıllık bölümlerin ve İstanbul Şehir Üniversitesi 2 Yıllık Bölümlerin taban puanları,başarı sıralamaları ve kontenjanları aşağıdan öğrenebilirsiniz.Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır. YÖKATLAS

  İstanbul Şehir Üniversitesi (İŞÜ)2016 2017 2018 ve 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ise Şöyle:

  Not: 2 yıllık bölümlerde Kontenjanı dolmayan bölümlerin puan ve başarı sırası belirtilmemiştir. Baraj puanını geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölüme yerleşebilirdi.

  İstanbul Şehir Üniversitesi 2 Yıllık Bölümlerin 2018 ve 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ise Şöyle:

  2018 ve 2019 Yıllları Puan Türleri: SAY , SÖZ , EA, DİL ve TYT dir.

  2016 ve 2017 Yıllları Puan Türleri: SAY (MF-1,MF-2,MF-3,MF-4,MF#), SÖZ (TS-1,TS-2), EA (TM-1,TM-2,TM-3) ve DİL (DİL-1,DİL-2,DİL-3) dir.

  Üniversitelerin Taban Puanları Başarı Sıralamaları ve Bölümleri İçin Tıklayınız

  4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları İçin Tıklayınız

  2 Yıllık Üniversite (Önlisans) Bölümleri Taban Puanları İçin Tıklayınız

  TYT VE AYT-YKS Puanınızı Hesaplamak İçin Tıklayınız

  Bu Bölüm Hakkında Geniş Bilgi İçin Tıklayınız

  Bu Bölümü Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir

  *Yüksekögretim Programı’nın en küçük puanına karşılık gelen OBP’li yaklaşık başarı sırasıdır.

  NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

  İstanbul Şehir Üniversitesi (İŞÜ) bölümleri,İstanbul Şehir Üniversitesi (İŞÜ) taban puanları 2019 2020,İstanbul Şehir Üniversitesi (İŞÜ) 2020 2019 başarı sırası,İstanbul Şehir Üniversitesi (İŞÜ) 2020 2019 başarı sıralamaları,İstanbul Şehir Üniversitesi (İŞÜ) 2019 2020 kontenjanları

  Yazı kaynağı : www.basarisiralamalari.com

  İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

  İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

  İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ için 2 Yıllık ve 4 Yıllık Bölümlerin güncel Başarı Sıralamaları ve Taban Puanlarını paylaşıyoruz. Aşağıdaki tabloda OSYM’nin yayınladığı İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ‘ne ait Taban puanları , Başarı Sıralamaları , Puan Türleri ve Kontenjan bilgilerine ulaşabilirsin. Bu bilgiler ışığında yapacağınız tercih listesinde daha doğru adımlar atmanızı temenni ediyoruz.

  Bazı Kısaltmalar ve Anlamları;

  (İÖ): İkinci Öğretim, bu bölümlerin dersleri genellikle akşam işlenir.

  (): Uzaktan Öğretim, bu bölümün dersleri okula gitmeden internet aracılığıyla canlı olarak işlenir. Genellikle vizeler internet üzeri finaller ise okulda yüz yüze gerçekleşir.

  (Açık): Açık Öğretim Fakültesi, bu bölümün dersleri okula gitmeden internet aracılığıyla işlenir . Uzaktan Öğretim ile arasındaki fark; Uzaktan Öğretimde derslerin canlı olarak işlenmesidir. vize ve finaller belirlenen okullarda yüz yüze gerçekleşir.

  (Burslu): Burslu ifadesi geçen bölümler vakıf üniversitelerine aittir bu bölümlere ücret ödemeden yerleşirsiniz.

  (Ücretli): Ücretli ifadesi geçen bölümler vakıf üniversitelerine aittir bu bölümlere ücretli olarak yerleşirsiniz.

  (%25 İndirimli): %25 indirimli ifadesi geçen bölümler vakıf üniversitelerine aittir bu bölümlerde ücret alınır fakat %25 indirimli olarak yerleşirsiniz.

  (%50 İndirimli): %50 indirimli ifadesi geçen bölümler vakıf üniversitelerine aittir bu bölümlerde ücret alınır fakat %50 indirimli olarak yerleşirsiniz.

  (%75 İndirimli): %75 indirimli ifadesi geçen bölümler vakıf üniversitelerine aittir bu bölümlerde ücret alınır fakat %75 indirimli olarak yerleşirsiniz.
  İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2021 Taban Puanları

  Yazı kaynağı : universiteye.org

  İstanbul Şehir Üniversitesi Bölümleri

  İstanbul Şehir Üniversitesi

  İstanbul Şehir Üniversitesi

  İstanbul Şehir Üniversitesi, 2008'de Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan[2] ve 30 Haziran 2020'de faaliyetlerine son verilen bir vakıf üniversitesidir.

  2010-2011 döneminde ilk öğrencilerini Altunizade, İstanbul'da kabul etti.[kaynak belirtilmeli] 5 Ekim 2010 Salı günü Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın ortak katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreniyle akademik hayatına başladı.[3] Eğitim dili İngilizce ve Türkçe idi.[kaynak belirtilmeli]

  19 Aralık 2019'da idaresi ve öğrencileri hami üniversite olan Marmara Üniversitesi'ne devredildi, üniversite arazisi önceki bir tarihte Hazine'ye devredilmişti.[4] 30 Haziran 2020'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan bir kararla faaliyet izni kaldırıldı.[5]

  Dragos Kampüsü[değiştir | kaynağı değiştir]

  Üniversite 2017-2018 eğitim-öğretim yılında taşınılan ve Kartal'da bulunan Dragos Kampüsü'nde eğitim verdi. Dragos Kampüsü'nde yer alan 7'li fakülte binalarında farklı kapasitelerde toplam 100 sınıf bulunmaktaydı. Dragos Kampüsü'nde ayrıca iki adet konferans salonu bulunuyordu. ŞEHİR’de mevcut ve yeni açılan programların araştırma ve proje çıktılarını arttırmak için gereken teknik imkânlar, sağlık ve mühendislik laboratuvarları, teknik laboratuvarlar, stüdyolar ve atölyeleri kapsayan çeşitli mekânlar bulunuyordu.

  Kapatılma süreci[değiştir | kaynağı değiştir]

  İstanbul Şehir Üniversitesinin ardından üniversitenin kurucusu olan Bilim ve Sanat Vakfına da kayyum atandı. Vakıflar Genel Müdürlüğünden 3 kişilik geçici kayyum heyetinin Bilim ve Sanat Vakfına giderek kendilerinin vakfa kayyum atandığını bildirdiği belirtildi. AK Parti’den istifa ederek Gelecek Partisi’ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu vakfın kurucuları arasında bulunuyordu.

  Kayyım atanmasına muhafazakâr camiadan önemli tepkiler geldi. Kararın gayrihukuki olduğu ve intikam hissiyle hareket edildiği söylenirken bu durumun camia içinde bölünmelere yol açacağı ve Erdoğan'ın Pelikancılar'ın oyuncağı hâline geldiği söylendi. Pelikancılar, daha önce Ahmet Davutoğlu'nun altının oyulmasında ve başbakanlıktan istifasında önemli rol oynamıştı.[6]

  Davutoğlu'na yakın Karar gazetesinde yer alan habere göre, vakıf yönetiminin kayyum kararına itiraz edeceği belirtildi. YÖK, 19 Aralık’ta Şehir Üniversitesinin faaliyet izninin geçici olarak durdurulduğunu ve yönetiminin Marmara Üniversitesi'ne devredildiğini açıklamıştı.

  Resmî Gazete’de yayımlanan 30 Haziran 2020 tarihli 2708 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile faaliyet izni kaldırılmıştır.[7]

  Yükseköğretim Kurulu, 30 Haziran 2020 tarihli basın açıklamasında, "Yükseköğretim Kurulu’nun 25 Haziran 2020 tarihli Genel Kurul toplantısında; garantör üniversite olan Marmara Üniversitesi’nin İstanbul Şehir Üniversitesi’ne ilişkin “Gelir açığını karşılama kabiliyetinin bulunmadığı, personel maaşlarının ödenemediği, faaliyetin geçici olarak durdurulması sürecinin uzamasının öğrenci, akademik, idari personel ile kamu ve özel hizmet sağlayıcılarının mağduriyetini arttıracağına ve eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüremeyeceğine” dair tespitleri, Yükseköğretim Denetleme Kurulunun raporları ile birlikte değerlendirilmiş; 2547 sayılı Kanunun Ek madde 11/14 fıkrası gereği: “garantör üniversitenin bu konuya ilişkin tespiti” Yükseköğretim Kurulu tarafından onanarak Cumhurbaşkanlığı Makamına arz edilmiş ve söz konusu üniversitenin faaliyet izni Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kaldırılmıştır. Bilinmelidir ki öğrencilerimizin eğitim ve öğretimi önceliğimizdir. Bu hususta öğrencilerimizin, eğitim ve öğretimlerine dün olduğu gibi bundan sonra da en uygun şartlarda devam etmeleri için gerekli her türlü tedbirin vakit geçirmeksizin alınacağını bilmelerini isteriz. Öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için azami hassasiyetin gösterileceği hususu başta öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere kamuoyuna duyurulur." ifadelerine yer verilmiştir.[8]

  Akademik yapı[değiştir | kaynağı değiştir]

  Rektörler[değiştir | kaynağı değiştir]

  2008-2011 yılları arasında rektörlüğünü eski YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya'nın yaptığı üniversitenin daha sonra rektörü Ahmet Ademoğlu olmuş, 2015 yılında yapılan değişiklikle rektörlüğe Cengiz Kallek atandı. Cengiz Kallek, rektörlük görevini Peyami Çelikcan'a devretti. Üniversitenin son rektörü Bülent Ekici oldu.

  Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

  İstanbul Şehir Üniversitesi bünyesinde üç enstitü, sekiz fakülte ve bir meslek yüksekokulu yer almaktaydı. Fakültelere bağlı 27 bölüm bulunmaktaydı. Enstitülerde, 18 yüksek lisans ve dört doktora programı sunulmaktaydı.[9]

  Meslek Yüksekokulunda ise 10 ön lisans programı bulunmaktaydı. İşletme Enstitüsü altında yer MBA programlarında dokuz farklı alanda uzmanlaşma imkânı sunulmaktaydı.

  Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap