Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  istanbul üniversitesi ikinci üniversite ücretleri

  1 ziyaretçi

  istanbul üniversitesi ikinci üniversite ücretleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sınavsız İkinci Üniversite Harç Ücretleri 2021 2022

  Sınavsız İkinci Üniversite Harç Ücretleri 2021 2022

  Sınavsız İkinci Üniversite Harç Ücretleri 2021 2022, Sınavsız İkinci Üniversite Harç Ücreti ne kadar, Sınavsız İkinci Üniversite Harç Ücretleri

  Sizlere bu yazımızda ikinci üniversite ve açıköğretim ile uzaktan eğitim harç ücretlerini sizlerle paylaşıyoruz. Aşağıda Anadolu üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Atatürk Üniversitelerinin eğitim ücretlerini paylaşacağız.

  Sınavsız İkinci Üniversite Bölümleri

  Sınavsız İkinci Üniversite ile ilgili soru ve cevaplar

  Sınavsız İkinci Üniversite Başvuru Şartları Koşulları için tıklayınız

  Anadolu Üniversitesi 2020 2021 İkinci Üniversite Eğitim Ücretleri

  Anadolu Üniversitesi 2020-2021 ÖĞRETİM YILI İKİNCİ ÜNİVERSİTE İLE KAYIT YAPTIRACAK ADAYLARIN ÖDEYECEĞİ TUTARLAR;

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri

  Kayıt-Kayıt Yenileme ile İlgili Ödemeler

  Dönem Öğretim Gideri

  Yeni Kayıt;

  Kayıt yaptıracak adaylar ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararı gereğince sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen ve yukarıdaki ödeme tablosunda gösterilen Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyeceklerdir.

  Kayıt Yenileme;

  Kayıt yeniletecek öğrenciler, ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararı gereğince; sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda (Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Programı Hariç) alt limit ₺285,00, Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Lisans Programında alt limit ₺405,00 ve tekniker unvanı verilen programlarda alt limit ₺305,00 olup alınan dersin kredisine göre değişen Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyeceklerdir.

  Uygulama dersi bulunan programlara kayıt yeniletecek öğrencilerin uygulama dersini aldığı ilgili dönemde dönem öğretim giderine her bir uygulama dersi için ₺80.00 ilave edilecektir.

  Laboratuvar dersi bulunan programlara kayıt yeniletecek öğrencilerin laboratuvar dersini aldığı ilgili dönemde dönem öğretim giderine her bir laboratuvar dersi için ₺120.00 ilave edilecektir.

  Dönem Öğrenci Katkı Payı Ödeyecek Olan Öğrenciler

  Açıköğretim Fakültesinin ön lisans programlarında kayıtlı öğrencilerden program süresi sonunda (3’üncü yıldan itibaren) mezun olamayan öğrenciler Dönem Öğrenci Katkı Payı ödeyeceklerdir.

  Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans programlarında kayıtlı öğrencilerden program süresi sonunda

  (5’inci yıldan itibaren) mezun olamayan öğrenciler Dönem Öğrenci Katkı Payı ödeyeceklerdir.

  Dönem Öğrenci Katkı Payı

  11.07.2020 tarihli ve 31182 sayılı Resmî Gazete’ de yayınlanan 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair 10.07.2020 tarihli ve 2755 sayılı Cumhurbaşkanı Kararına göre kayıt yaptıracak adaylardan Dönem Öğrenci Katkı Payı tutarı alınmayacaktır.

  Ancak 10.07.2020 tarihli ve 2755 sayılı Cumhurbaşkanı Kararının 10-(3) maddesi; “Öğrencinin kayıtlı olduğu sadece bir programın öğrenci katkı payı, Devletçe karşılanır. Birinci öğretim veya açıköğretim kapsamında bir programa kayıtlı iken aynı kapsamda ikinci bir yükseköğretim programına (çift anadal programları hariç olmak üzere) kayıt yaptırılması halinde, ikinci programa ait öğrenci katkı payları, öğrencilerin kendileri tarafından karşılanır.” hükmü gereğince Dönem Öğrenci Katkı Payını (₺38,50) ödeyeceklerdir.

  ANADOLUYÖS kapsamında kayıt yaptıracak adaylardan,

  Üniversitemizin Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kesin kayıt yaptıracak T.C. uyruklular, uyruğundan biri T.C. olan çift uyruklular, mavi kartlılar ve Suriye uyruklu adaylar, Dönem Öğrenci Katkı Payı tutarını ödemeyecektir. Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyecektir.

  Yurtdışından kendi imkânlarıyla öğrenim görmek üzere Açıköğretim Sistemiyle öğretim veren Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kesin kayıt yaptırmak isteyen adaylar ise Dönem Öğretim Gideri ile Dönem Öğrenci Katkı Payı tutarını ödeyecektir.

  İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi ( 4 Yıllık Lisans );

  KATKI PAYI/ÖĞRENİM ÜCRETİ /MATERYAL ÜCRETİ MİKTARLARI

  MATERYAL EĞİTİM ÜCRETLERİ

  Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi
  2020-2021 Öğretim Yılı Katkı Payı ve Materyal Ücretleri Programların özelliklerine bağlı olarak belirlenen ücretler aşağıdaki tabloda verilmiştir.
  Ücretlerin T.C. Kimlik numaraları ile Halkbank, Vakıfbank veya Ziraat Bankası şubeleri ya da internet bankacılığı aracılığıyla ödenmesi gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.basarisiralamalari.com

  İstanbul Üniversitesi İkinci üniversite ücretleri

  İstanbul Üniversitesi İkinci üniversite ücretleri

  İstanbul Üniversitesi’nde arzu eden öğrenciler sınavsız ikinci üniversite imkanından faydalanabiliyor. İkinci üniversite ücretleri ise bölümlere göre farklılık gösterebiliyor. İkinci üniversite ve uzaktan üniversite ücretlerine her sene belli oranlarda zam yapılıyor. Ancak 2020-2021 eğitim öğretim yılında uzaktan eğitim ve ikinci üniversite ücretlerine zam yapılmayacak.

  Yükseköğretim kurumlarında 2020-2021 eğitim-öğretim yılı için uzaktan ve ikinci öğretim ücretlerinde geçen yıla göre değişiklik olmadı.

  "2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar"ın yürürlüğe konulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Kararda, yükseköğretim kurumlarının cari hizmet maliyetlerine birinci öğretim ile açık öğretimde devlet ve öğrenci tarafından yapılacak katkı payı tutarları ile ikinci ve uzaktan öğretim öğrencilerinin öğrenim ücreti tutarları açıklandı.

  Buna göre, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında öğrenimine devam eden veya yeni kayıt yaptıracak birinci öğretim ve açık öğretim öğrencilerinden, öğrenci katkı payı alınmayacak. Bu öğrencilerden alınması gereken öğrenci katkı payı tutarları devlet tarafından karşılanacak.

  Bu kapsamda, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında devlet tarafından karşılanacak öğrenci katkı payı tutarları yüzde 20 artırımlı olarak ödenecek.

  İstanbul üniversitesi ikinci üniversite başvuru şartları

  ÖSYM’nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer alan üniversitelerde hâlen öğrenci olan ya da bu programlardan mezun olanlar,

  Önlisans öğrencileri/mezunları önlisans programlarına,

  Lisans öğrencileri/mezunları önlisans ve lisans programlarına,

  Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının lisans/ön lisans düzeyindeki programlarına herhangi bir şekilde kayıtlı/mezunu yabancı uyruklu öğrenciler,

  Yurt dışında lisans seviyesinde yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Baskanlıgı’ndan (YÖK) denklik belgesi alanlar fakülte programlarına başvuru yapabilir.

  İstanbul Üniversitesi İkinci üniversite ücretleri

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  AUZEF ikinci üniversite harç ücretleri 2021 ne kadar? AUZEF ikinci üniversite ücretleri kaç para 2021?

  AUZEF ikinci üniversite harç ücretleri 2021 ne kadar? AUZEF ikinci üniversite ücretleri kaç para 2021?

  2021 AUZEF ikinci üniversite harç ücretleri! İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) tarafından açıklandı. Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda herhangi bir üniversitede farklı bir programda eğitimi devam eden öğrencilerden Materyal/Öğrenim ücretlerine ek olarak 38,5 TL katkı payı alınmaktadır. YABANCI UYRUKLU öğrencilerden Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerine, ilgili Bakanlar Kurulu Kararına istinaden ek katkı payı alınmaktadır.

  AUZEF ikinci üniversite kayıt ücretleri ne kadar 2021?

  AUZEF ikinci üniversite harç ücretleri ne kadar 2021? AUZEF ikinci üniversite programları lisans ve ön lisans programları için ödenmesi gereken kayıt ücreti 400 lira olarak açıklandı.

  2021 AUZEF ikinci üniversite lisans kayıt ücreti 2021

  Coğrafya 400 TL

  Çocuk Gelişimi 400 TL

  Egzersiz ve Spor Bilimleri 400 TL

  Felsefe 400 TL

  İktisat 400 TL

  İnsan Kaynakları Yönetimi 400 TL

  İş Sağlığı ve Güvenliği 400 TL

  İşletme 400 TL

  2021 AUZEF ikinci üniversite lisans kayıt ücreti 2021

  2021 AUZEF ikinci üniversite ön lisans kayıt ücreti 2021

  Adalet 400 TL

  Çocuk Gelişimi 400 TL

  Grafik Tasarımı (Yeni) 400 TL

  Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği 400 TL

  İş Sağlığı ve Güvenliği 400 TL

  2021 AUZEF ikinci üniversite ön lisans kayıt ücreti 2021

  AUZEF ikinci üniversite kayıt ücreti nasıl ödenir?

  ikinci üniversite harç ücreti nasıl ve nereden ödenir? ikinci üniversite kayıt yenileme tarihleri içerisinde AKSİS sistemi üzerinde yer alan referans numarası ile materyal / katkı / öğrenim ücreti miktarına göre ödeme gerçekleştirilmelidir. AUZEF harç demenizi HalkBank Şube/ATM'lerinden ya da AKSİS sistemi üzerinden online yapabilirsiniz. Online ödeme işlemini gerçekleştirmek için aynı sayfada yer alan "Ödeme Yap" butonunu tıklayınız. Karşınıza gelecek ekranda ilgili alanları doldurarak online ödeme işlemini yapabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap