Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  istanbul çikolata müzesi giriş ücreti

  1 ziyaretçi

  istanbul çikolata müzesi giriş ücreti bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Çikolata Müzesi İstanbul | Pelit Çikolata Fabrikası Nerede | 2023 Çikolata Müzesi Giriş Ücreti | Cab Istanbul

  Çikolata Müzesi İstanbul | Pelit Çikolata Fabrikası Nerede | 2023 Çikolata Müzesi Giriş Ücreti | Cab Istanbul

  Çikolata Müzesi, tüm aile için İstanbul Esenyurt'taki mükemmel bir gezi yeridir: Haydi, kakao ve çikolata dünyasında bir keşif yolculuğuna çıkalım. Pelit Çikolata Müzesi yağmur yağdığında bile eğlencelidir ve hava kötü olduğunda İstanbul'da mükemmel bir iç mekan deneyimi sunar.

  Çikolata müzesinde tamamı ile sanatsal el emeği hakimdir eğer doğru zamanda müze yi ziyaret ederseniz, Hezarfen Çelebi uçarken, veya  Ayasofya camiişekillenirken izleyebilirsiniz. En sevdiğiniz Pelit çikolatasını tam yağlı süt, bitter çikolata veya beyaz olarak çok çeşitli lezzetli malzemelerden oluşmuş çikolatanızı özel bir vurgu olarak, kişisel bir mesaj veya adınız ile kişiselleştirerek satın alabilirsiniz

  ''Zevk almak bazen görsel bazen duygusaldır, Bugün bir dilek tutun ve onu kendiniz yerine getirin, bunu mümkün kılın''

  Yazı kaynağı : cabistanbul.com

  Pelit Çikolata Müzesi Nerede, Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

  Pelit Çikolata Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2023 Giriş Ücreti Nedir?

  İstanbul’da çocuklarla gezilecek müzelerden biri olan Pelit Çikolata Müzesi’nde çikolata şelalelerinin arasında dolaşmak, çikolata kokusunu solumak hem büyükler hem çocuklar için çok keyifli oluyor. Bu kocaman çikolata rüyasının içerisinde çocuklar için çikolata ve pasta yapımı atölyeleri de düzenleniyor. Müze 5 bölümden oluşuyor. Giriş bölümünde sizi çikolatanın en şımarık görüntüsü olan çikolata şelalesi, gerçek boyutlu çikolata ev, Nuh’un Gemisi ve çikolatanın tarihini anlatan tablolar karşılıyor.

  PELİT ÇİKOLATA MÜZESİ’NDE NELER VAR?

  İstanbul bölümünde Galata Kulesi’nden, Sultan Ahmet Camii’ne, Kız Kulesi’nden, Boğaz Köprüsü’ne ve İstanbul’u temsil eden bir çok tarihi yapıt çikolata formunda sizleri bekliyor. Türk büyükleri salonunda Türk tarihine damga vuran Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Osman Gazi ve bir çok önderin çikolatadan büstleri, Sanatçılar salonunda Aralarında Pablo Picasso’nunda bulunduğu, dünya sanatına yön veren pek çok sanatçının eseri sizleri bekliyor. Medeniyetler bölümünde ise dünya tarihinde yer almış Hitit, Antik Yunan, Bizans, Osmanlı devlet ve milletlerini sembolize eden tablolar ile geçmişe çikolata tadında yolculuk yapılıyor.

  PELİT ÇİKOLATA MÜZESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

  Pelit Çikolata Müzesi Esenyurt’ta yer alıyor. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler metrobüse binip, Avcılar durağında inip buradan 142 nolu İETT otobüsleri ile Pelit Çikolata Müzesi’ne ulaşabiliyor. Avcılar – Karaağaç minibüsleri de müzenin tam önünden geçiyor.

  PELİT ÇİKOLATA MÜZESİ 2023 YILI GÜNCEL GİRİŞ BİLET ÜCRETİ NEDİR?

  PELİT ÇİKOLATA MÜZESİ AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİ

  PELİT ÇİKOLATA MÜZESİ FOTOĞRAFLARI

  İLETİŞİM BİLGİLERİ

  Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

  ISTANBUL PELIT CHOCOLATE MUSEUM AND 2022 ENTRANCE FEE | Gezenti Anne

  Yazı kaynağı : gezentianne.com

  Pelit Çikolata Müzesi

  Pelit Çikolata Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti 2023 - İSTANBUL

  Pelit Çikolata Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti 2023 - İSTANBUL

  Sevgili Seyyahlarbu yazımızda sizlere  Pelit Çikolata Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir –  Giriş Ücreti – Ziyaret Saatlerihakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

  Pelit Müzesi, İstanbul İlinin Esenyurt ilçesinde yer almaktadır. Yaklaşık 25.000 metre karelik alanına kurulu olan bu müzede, çikolatadan yapılmış Evler, Köyler, Heykeller, Sanatçılar gibi birçok yapı bulunmaktadır.

  Pelit Markasının çikolata sevenler için yaptığı bu güzel yapı hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından ilgi ile gezilmektedir. Belirli bir ücret karşılığında gezdiğiniz müzede girişte Çikolata Şelalesinden çikolata ikram edilmekte ve Her bilet için çikolata Paketi veriliyor. Ayrıca müze içinde kurulan stantlarda çikolata satışı yapılmaktadır.

  Pelit Çikolata Müzesi iki katlı olarak tasarlanmıştır. Girişte geniş bir alan ve kafeterya bulunuyor, bu alanda kurulmuş yerlerden çikolata alabilirsiniz. Üst katta ise,  çikolata müzesi, çocuklar için çikolata-pasta yapımı atölyeleri ve çikolata rüyasının içerisinde mini mutfaklar bulunmaktadır.

  Giriş Bölümü, Çikolata şelalesi, Çikolata ev, Nuh’un Gemisi ve çikolatanın tarihini anlatan tablolar,

  İstanbul Bölümü, Galata Kulesi’nden, Sultan Ahmet Camii’ne, Kız Kulesi’nden, Boğaz Köprüsü,

  Türk büyükleri Bölümü, Türk tarihine damga vuran Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Osman Gazi,

  Medeniyetler Bölümü, Dünya tarihinde yer almış Hitit, Antik Yunan, Bizans, Osmanlı devlet ve milletlerini sembolize eden tablolar,

  Sanatçılar Bölümü, Aralarında Pablo Picasso’nunda bulunduğu, dünya sanatına yön veren pek çok sanatçı ve eserleri bulunmaktadır.

  0-3 Yaş Ücretsizdir.
  3 Yaş üzeri Kişi Başı…… 200 TL

  (Müzede yaş sınırlaması ve indirimi yoktur.)

  Okul Grupları Giriş Ücreti 150 TL’dir.

  (Fiyatlar 2023 Yılı Ocak ayına aittir.)

  Müzeye, haftanın her günü 10:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.

  Metrobüse binip son durak olan Avcılar durağında indikten sonra, buradan 142 nolu İETT otobüsleri ile Pelit Çikolata Müzesi’ne gidebilirsiniz. Ayrıca, Avcılar – Karaağaç minibüsleri de müzenin tam önünden geçmektedir.

  Şahsi Aracıyla Gelecekler, İstanbul Avrupa Yakasında bulunan müzeye gitmek için,

  Avrupa Otoyolu 0-3 veya E-80 ile devam ettiklerinde sırasıyla Moll Of İstanbul – Mahmut Bey gişeleri – Atatürk Olimpiyat Stadı – Ağua Delpin geçtikten sonra gelen Esenyurt gişelerine geldikten sonra Avcılar Esenyurt tabelasından döndükten sonra Esenyurt Gişelerinden çıktığınızda Pelit Çikolata Fabrikasına yani Müzeye gelmiş olacaksınız.

  Yazı kaynağı : seyyahdefteri.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap