Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  iran da öldürülen kadın video

  1 ziyaretçi

  iran da öldürülen kadın video bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mahsa Amini'nin son anlarını gösterdiği iddia edilen videolar - Teyit

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2022 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  MAHSA AMANİ KİMDİR? İran protestoları son durum: Öldürülen Mahsa Amani kaç yaşındaydı, neden ve nasıl öldürüldü?

  MAHSA AMANİ KİMDİR? İran protestoları son durum: Öldürülen Mahsa Amani kaç yaşındaydı, neden ve nasıl öldürüldü?

  Zareikuşa, 2 kişinin silahla öldürüldüğünü, bir kişinin ise ölüm nedeninin araştırıldığını belirtti.

  Vali Zareikuşa, silahlı kuvvetlerin, söz konusu 2 kişinin ölümüne neden olan türde bir silah kullanmadığını söyledi.

  Öte yandan muhalif medyaya yansıyan haberlerde ise gösterilerde 5 kişinin öldüğü, 10 kişinin yaralandığı ileri sürüldü.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  İran'da ahlak polisinin gözaltına aldığı kadın öldü: 'Diktatöre ölüm' - Dailymotion Video

  İran'da protestolar büyüdü! Kadınlar dans ederek başörtülerini yaktı - Dailymotion Video

  Protestolar Türkiye'ye de yayıldı: İran rejiminin öldürdüğü Mahsa Amini için kadınlar saçlarını kesiyor - Medyascope

  Protestolar Türkiye'ye de yayıldı: İran rejiminin öldürdüğü Mahsa Amini için kadınlar saçlarını kesiyor - Medyascope

  İranlı kadınlar, ahlak polisi tarafından gözaltına alındıktan sonra yaşamını yitiren 22 yaşındaki Mahsa Amini’nin ölümünü protesto etmek için saç kesme eylemi başlattı. İran’da başlayan protesto dünyaya yayılıyor. Protestoya Türkiye’den de destek geldi.

  İran’da ahlak polisi tarafından başörtüsü kurallarına uymadığı gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybeden Mahsa Amini (22) için İranlı kadınlar saç kesme protestosu başlattı. Protesto dünyaya yayılırken, Türkiye’de de kadınlar saç kesme protestosuna katıldı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim de bu protestoya katılan isimler arasında. 

  “İran’da direnen kadınlar asla yalnız yürümeyecek” 

  Sosyal medya üzerinden de başörtülerini çıkarırken videolarını paylaşan kadınlar, şimdi de saçlarını kestikleri videoları sosyal medya üzerinden paylaşıyor. Sosyal medya kullanıcıları, “Dünyanın dört bir yanındaki kadınları ve erkekleri dayanışma göstermeye çağırıyoruz” diyerek çağrıda bulundu. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim de Mahsa Amini’nin öldürülmesine dikkat çekmek için saçını kesti.

  Ataselim, saçlarını kestiği videoyu Twitter hesabından paylaşarak, “İran’da direnen kadınlar asla yalnız yürümeyecek” dedi.

  Masha Amini için protestolar devam ederken, Türkiye’deki protestolar ise polis tarafından engellendi. Dün (20 Eylül) Taksim Meydanı’nda bir araya gelen kalabalığa polis müdahale etti. Eylemciler, oturum izinlerinin iptal edilmesiyle tehdit edilirken, polis çok sayıda kadın gözaltına alındı. Gazetecilerin de çekim yapmasını engelleyen polis, kalkanlarla gazetecilere müdahale etti.

  Ne olmuştu?

  İran’da 22 yaşındaki Mahsa Amini’nin ahlak polisi tarafından başörtüsü kurallarına uymadığı gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmesinin ardından dünyanın pek çok ülkesinde protestolar başladı. 

  İran’ın başkenti Tahran’da eylem yapan kadınlar, başörtülerini çıkararak “Diktatöre ölüm” sloganları attı. Polisin eylemcilere biber gazı sıktığı ve copla müdahalede ettiği aktarıldı. İran’daki protestolarda en az beş kişinin hayatını kaybettiği, 75 kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

  Amini’nin gözaltına alındıktan sonra ahlak polisi tarafından dövüldüğü ve işkenceye maruz kaldığı, bu nedenle komaya girdiği iddia edildi. Yetkililer ise Amini’ye kötü muamelede bulunulmadığını savundu. Babasının, Mahsa Amini’nin dizlerinde yaralar olduğunu söylemesine rağmen polisler, genç kadının kalp krizinden öldüğünü ileri sürdü. Tahran Emniyet Müdürlüğü, Amini’nin ölümünü “tekrarlanması istenmeyen talihsiz bir olay” olarak nitelendirdi.

  Yazı kaynağı : medyascope.tv

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap