Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  iphone 14 ne zaman satışa çıkacak

  1 ziyaretçi

  iphone 14 ne zaman satışa çıkacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Apple, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'i tanıttı

  Eylül 7, 2022

  BASIN BÜLTENI

  Apple, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'i tanıttı

  Her iki model de Hep Açık ekrana, bir iPhone'da ilk kez sunulan 48 MP kameraya, Trafik Kazası Algılama ve uydu üzerinden Acil SOS özelliklerine sahip ve Dynamic Island sayesinde aktiviteler ve bildirimler almak için yeni ve inovatif bir yol sunuyor

  CUPERTINO, CALIFORNIA Apple bugün, en gelişmiş Pro ürün serisini oluşturan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'i duyurdu. Her iki model de iPhone'u deneyimlemenin yenilikçi bir yolunu sunan yeni Dynamic Island tasarımına ve Hep Açık ekrana sahip. Gücünü bir akıllı telefonda bulunan en hızlı çip olan A16 Bionic'ten alan iPhone 14 Pro, pro kamera sistemini yeni bir seviyeye taşıyor. Yeni sistemde iPhone'da ilk kez sunulan ve bir dört pikselli sensöre sahip 48 MP Ana kamera ve loş ışıkta çekilen fotoğrafları çarpıcı bir şekilde iyileştiren geliştirilmiş bir görüntü kanalı olan Photonic Engine bulunuyor. Bu çığır açıcı ilerlemeler iPhone'u gündelik görevlerde, yaratıcı projelerde ve şimdi uydu üzerinden Acil SOS ve Trafik Kazası Algılama gibi özelliklerle acil durumlarda bile vazgeçilmez hale getiriyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max dört yeni göz alıcı renk seçeceğiyle sunuluyor: koyu mor, gümüş rengi, altın rengi ve uzay siyahı. Ön siparişler 9 Eylül Cuma günü başlayacak ve her iki model de 16 Eylül Cuma gününden itibaren satışta olacak.

  “Müşterilerimiz iPhone'larına her gün güveniyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile diğer tüm iPhone'lardan daha fazla geliştirme sunuyoruz. iPhone 14 Pro, sıradan kullanıcılardan profesyonellere kadar her kullanıcıya en iyi fotoğraflarını ve videolarını çekmelerini sağlayan bir kamera sisteminin yanı sıra Hep Açık ekran ve Dynamic Island gibi yenilikçi yeni teknolojiler sunuyor” diyen Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürdü: “Çığır açıcı güvenlik özellikleri kullanıcılara en çok ihtiyaç duydukları anda yardımcı olarak daha da fazla güvenlik sağlıyor. Ayrıca olağanüstü güçlü ve etkili A16 Bionic çip ve tüm gün süren pil ömrüyle, bu şimdiye kadarki en iyi iPhone.”

  Göz Alıcı Tasarım ve Bir Akıllı Telefondaki En Gelişmiş Ekran

  iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max göz alıcı dört renk seçeneğiyle sunulan muhteşem bir cerrahi sınıf paslanmaz çelik ve dokulu mat cam tasarıma sahip. 6.1 inç ve 6.7 inç boyut seçenekleriyle1 sunulan her iki modelde de ProMotion teknolojisine sahip yeni bir Super Retina XDR ekran bulunuyor. iPhone'da ilk kez sunulan Hep Açık ekran özelliğine de sahip olan bu ekran, yeni 1 Hz yenileme hızından ve enerji verimli teknolojilerden güç alıyor. Hep Açık ekran saati, araç takımlarını ve Canlı Etkinlikleri bir bakışta görmenizi sağlayarak yeni Kilit Ekranı'nı daha da kullanışlı hale getiriyor. Gelişmiş ekran, Pro Display XDR ile aynı maksimum HDR parlaklığına da sahip. Ayrıca 2000 nite kadar parlaklıkla bir akıllı telefondaki en yüksek maksimum dış mekan parlaklığını sunuyor ve iPhone 13 Pro'nun parlaklığını ikiye katlıyor.

  Önceki modeller gibi iiPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max de tüm diğer akıllı telefon camlarından daha sağlam olan dayanıklı Ceramic Shield ön yüzeye sahip. Ayrıca suya ve toza dayanıklılık özelliğiyle dökülmelere ve kazalara karşı korunuyor.2

  Dynamic Island: İnteraktif Bir Kullanıcı Deneyimi

  Dynamic Island, donanımla yazılım arasındaki sınırı belirsizleştiren tasarımı ve gerçek zamanlı adaptasyonla önemli uyarıları, bildirimleri ve aktiviteleri göstermesi sayesinde iPhone’la etkileşime geçmenin yeni yollarını sunuyor. Dynamic Island özelliğinin kullanıma sunulmasıyla, TrueDepth kamera da ekranda daha az yer kaplayacak şekilde yeniden tasarlandı. Dynamic Island, ekrandaki içeriği engellemeden aktif durumda kalarak kullanıcıların sadece dokunup basılı tutma hareketiyle denetimlere daha kolay erişmesini sağlıyor. Arka planda yürütülen Harita, Müzik veya bir zamanlayıcı gibi aktiviteler görünür ve interaktif kalıyor. Canlı Etkinliklerle maç sonuçları ve araç paylaşımı gibi bilgiler sağlayan iOS 16'daki üçüncü taraf uygulamaları da Dynamic Island özelliğinden yararlanabiliyor. 

  Pro Kamera Sisteminde Yeni Bir Seviye

  iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'teki pro kamera sistemi, sıradan veya profesyonel fark etmeksizin tüm kullanıcılara en iyi fotoğraflarını ve videolarını çekme imkanını vererek bir akıllı telefonda yapılabileceklerin sınırlarını zorluyor.

  iPhone 14 Pro donanım ve yazılımı derin bir şekilde entegre ederek tüm kameralarda fotoğraflar için orta ila düşük ışık performansını inanılmaz bir artış sağlayan Photonic Engine ile bilişimsel fotoğrafçılığı daha da ileri boyutlara taşıyor. Böylece performans Ana kamerada 2 kata, Ultra Geniş kamerada 3 kata, Telefoto kamerada 2 kata ve TrueDepth kamerada 2 kata kadar artıyor. Photonic Engine, bu büyüleyici kalite artışını Deep Fusion teknolojisini görüntüleme işleminin daha erken aşamalarında uygulayarak sağlıyor. Böylece olağanüstü detaylar sunuyor, belirgin olmayan dokuları koruyor, daha güzel renklerle sonuç veriyor ve fotoğrafın daha fazla bilgi içermesine imkan tanıyor.

  Pro ürün serisinde ilk defa, çekilen fotoğrafa göre adapte olan dört pikselli bir sensöre ve ikinci nesil sensör bazlı görüntü stabilizasyonuna sahip yeni bir 48 MP Ana kamera sunuluyor. Çoğu fotoğraf için, dört pikselli sensör her dört pikseli 2.44µm boyutunda büyük bir dörtlü piksel şeklinde birleştirerek loş ışıkta olağanüstü bir görüntü performansı sağlıyor ve fotoğrafı 12 MP gibi pratik bir boyutta tutuyor. Dört pikselli sensör tam çözünürlükte fotoğraflar ve dijital zoom kullanılmayan 4K videolar için sensörün orta seviyedeki 12 megapikselini kullanan 2 kat Telefoto seçeceğini de mümkün kılıyor. Bu, olağan odak uzaklığında yüksek optik kalite sağlıyor ve Portre modu gibi özellikler için ideal bir çözüm sunuyor. Dört pikselli sensör, ayrıntıları ProRAW formatında optimize ederek pro iş akışlarına fayda sağlıyor. Dört pikselli sensör için özel olarak tasarlanan yeni bir yapay öğrenme modeli sayesinde, iPhone şimdi inanılmaz bir ayrıntı düzeyine sahip 48 MP çözünürlükte ProRAW fotoğraflar çekiyor. Bu da profesyonel kullanıcılara yeni yaratıcı iş akışları sunuyor.

  Diğer pro kamera sistemi gelişmeleri ve özellikleri:

  Uydu Üzerinden Trafik Kazası Algılama ve Acil SOS

  iPhone 14 ürün serisindeki tüm modeller, en çok ihtiyaç duyulan anda acil yardım sağlayabilen çığır açıcı güvenlik özellikleriyle birlikte geliyor. 256 G’ye kadar G kuvveti ölçümlerini algılayabilen yeni çift çekirdekli ivmeölçer ve yeni yüksek dinamik aralıklı jiroskop sayesinde, iPhone’daki Trafik Kazası Algılama özelliği şimdi ciddi trafik kazalarını algılayabiliyor ve kullanıcı bilincini yitirdiğinde veya iPhone’una ulaşamadığında acil çağrı merkezini otomatik olarak arayabiliyor. Bu özellikler; şimdi kabin basıncındaki değişiklikleri algılayabilen barometre, hız değişiklikleri için ek giriş sağlayan GPS ve ciddi trafik kazalarında tipik olarak duyulan yüksek gürültüleri tanıyabilen mikrofon4 gibi mevcut bileşenleri temel alıyor. Bir milyon saatten fazla gerçek sürüş ve trafik kazası kaydı verileriyle eğitilen Apple tasarımı gelişmiş hareket algoritmaları, daha da yüksek doğruluk sağlıyor. Trafik Kazası Algılama özelliği Apple Watch ile birlikte kullanıldığında her iki aygıtın benzersiz güçlü yönlerinden kusursuz şekilde yararlanarak kullanıcıların yardıma etkili bir şekilde ulaşmalarına imkan veriyor. Ciddi bir trafik kazası algılandığında, kullanıcının yakınında bulunma olasılığı yüksek olan Apple Watch’ta acil çağrı merkezini arama arayüzü gösteriliyor. Ardından olabilecek en iyi bağlantı için erişim alanında bulunuyorsa iPhone üzerinden arama yapılıyor.

  iPhone 14 ürün serisinde uydu üzerinden Acil SOS özelliği de sunuluyor. Bu özellik, yazılımla derin bir şekilde entegre edilmiş özel bileşenleri bir araya getirerek antenlerin doğrudan uyduya bağlanmasını sağlıyor. Böylece hücresel ağ veya Wi-Fi kapsamı dışındayken acil çağrı merkezine mesaj gönderme imkanı tanıyor. Uydular düşük bant genişliğine sahip hareketli hedefler olduğu için mesajların ulaştırılması dakikalar sürebiliyor. Her saniye çok önemli olduğu için uydu üzerinden Acil SOS özelliği sayesinde iPhone, kullanıcının durumunu değerlendiren birkaç yaşamsal soruyu önceden yüklüyor ve uyduya bağlanmak için telefonunu ne tarafa yöneltmesi gerektiğini kullanıcıya gösteriyor. Ardından ilk sorular ve takip mesajları, Apple’dan eğitim almış ve kullanıcı adına yardım isteyebilecek uzman çalışanları olan merkezlere iletiliyor. Bu çığır açıcı teknoloji, hücresel bağlantı veya Wi-Fi bağlantısı olmayan durumlarda kullanıcıların Bul özelliğinden yararlanarak bulundukları konumu uydu üzerinden manuel olarak paylaşmalarına da imkan tanıyor. Böylece şebeke sinyalinin olmadığı yerlerde doğa yürüyüşü veya kamp yaparken güvenlik duygusu veriyor. Uydu üzerinden Acil SOS özelliği, Kasım ayında ABD ve Kanada’daki kullanıcılara sunulacak ve bu servis iki yıl boyunca ücretsiz olacak.

  Bir Akıllı Telefondaki En Hızlı Çip: A16 Bionic

  iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Maxteki rakiplerinden nesillerce ileride olan A16 Bionic çip, Dynamic Island gibi benzersiz deneyimlerin kapılarını açıyor, tüm gün süren pil ömrü sağlıyor7 ve etkileyici bilişimsel fotoğrafçılık özellikleri sunuyor. İki adet yüksek performans çekirdeği ve dört adet yüksek verimlilik çekirdeğiyle yeni 6 çekirdekli CPU rakiplerinden %40'a kadar daha yüksek bir hıza sahip ve zorlu iş yükleriyle kolayca başa çıkıyor. A16 Bionic çip, yoğun grafik performansı gerektiren oyunları ve uygulamaları mükemmel bir şekilde destekleyen, %50 daha fazla bant genişliğine sahip hızlandırılmış bir 5 çekirdekli bir GPU'ya ve saniyede neredeyse 17 trilyon işlem yapabilen yeni bir 16 çekirdekli Neural Engine'e sahip. Yüksek performansı enerji tasarrufuyla bir arada sunmak için Apple'ın sınıfının en iyisi füzyon mimarisini kullanan çip, rakiplerine göre çok daha düşük güç harcayarak daha fazla performans sağlıyor. 

  Pro kamera sisteminin vazgeçilmez bir parçası olan A16 Bionic, inanılmaz bilişimsel fotoğrafçılık özelliklerine güç veriyor. CPU, GPU, Neural Engine ve görüntü sinyali işlemcisi kusursuz bir uyum içinde çalışarak yeni kamera donanımını destekliyor ve fotoğraf başına 4 trilyona kadar işlem yapıyor.

  Güçlü Hücresel Ağ Özellikleri ve 5G

  iPhone kullanıcılara süper hızlı indirme ve yükleme işlemleri, daha kaliteli online izleme ve 5G ile gerçek zamanlı bağlantı sunarak bağlantıda kalma, içeriklerin keyfini çıkarma ve paylaşımını yapma imkanı tanıyor.8 iPhone’daki 5G desteği şimdi dünya genelinde 70’ten fazla pazarda 250’den fazla iletişim operatörü iş ortağını kapsayacak şekilde genişliyor ve bağımsız ağlar için genişletilmiş destek sunuluyor. eSIM sayesinde kullanıcılar mevcut tarifelerini dijital olarak kolayca bağlayabiliyor veya hızla aktarabiliyor. Fiziksel SIM karta göre daha güvenli bir alternatif olan eSIM, tek bir aygıtta birden çok hücresel tarifenin kullanılmasına imkan tanıyor. Kullanıcıların aygıtlarını daha hızlı ve kolay bir şekilde kurabilmeleri için ABD’deki iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde SIM tepsisi bulunmuyor.


  iOS 16 ile Birlikte

  iPhone 14 Pro’nun yeni özelliklerinden yararlanacak şekilde tasarlanan iOS 16, kullanıcıların iPhone ile yaşadığı deneyimi dönüştüren yeni iletişim, paylaşma ve akıllı teknoloji özelliklerinin yanı sıra tasarımı yenilenen Kilit Ekranı’na da sahip. Her zamankinden daha kişiye özel, göz alıcı ve kullanışlı olan Kilit Ekranı, fotoğrafların süjelerini saatin önüne mükemmel şekilde yerleştiren çok katmanlı bir efektin yanı sıra bilgilerin bir bakışta görülmesini sağlayan yeni tasarlanmış araç takımları sunuyor. Kilit Ekranı’na ilham vermesi için duvar kağıdı galerisinde Apple koleksiyonları, gün içinde değişen hava durumunu canlı olarak görüntüleyen Hava Durumu duvar kağıdı ve Dünya, Ay ve Güneş Sistemi’nin görüntülerinin olduğu Astronomi duvar kağıdı gibi çeşitli seçenekler yer alıyor. Şimdi kullanıcılar Mesajlar uygulamasında yeni gönderdikleri mesajları düzenleyebiliyor, geri alabiliyor ve daha sonra tekrar okumak istedikleri yazışmaları “okunmadı” olarak işaretleyebiliyor.9 iCloud Paylaşılan Fotoğraf Arşivi, fotoğraf koleksiyonlarını aile üyeleriyle paylaşmayı daha da kolaylaştırıyor.10 Canlı Metin, videolardaki metni tanıma özelliğiyle daha da güçlü hale geliyor, para birimlerini hızla dönüştürebiliyor, metni başka dillere çevirebiliyor ve çok daha fazlasını yapıyor. Görsel Araştırma ise kullanıcıların bir fotoğrafın süjesini basılı tutarak arka plandan kaldırıp Mesajlar gibi uygulamalara yerleştirmelerine olanak veren yeni bir özellik sunuyor.11

  iPhone ve Çevre

  iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, gezegenimiz üzerinde minimum etki yaratacak şekilde tasarlandı. MagSafe’dekiler dahil tüm mıknatıslarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş nadir bulunan toprak elementleri ve Taptic Engine'de yüzde 100 geri dönüştürülmüş tungsten kullanıldı. Her iki modelde de çok katmanlı baskı devre kartlarındaki lehimde yüzde 100 geri dönüştürülmüş kalay, çok katmanlı baskı devre kartlarının kaplamasında ve tüm kameraların kablolarında yüzde 100 geri dönüştürülmüş altın yer alıyor. Lif bazlı ambalajın dış yüzeyinde şeffaf plastik kullanılmaması, Apple’ı 2025 yılının sonuna kadar tüm ambalajlarda plastik kullanımını tamamen sona erdirme hedefine yakınlaştırıyor. 

  Apple bugün küresel kurumsal operasyonlarında tamamen karbon nötr olmayı başardı. 2030’a kadar ise üretim tedarik zincirinin tamamı ve bütün ürün yaşam döngüleri dahil tüm çalışmalarında yüzde 100 karbon nötr olmayı planlıyor. Bu da satılan her Apple aygıtının bileşen üretimi, montaj, nakliye, müşteri kullanımı ve şarjdan geri dönüşüm ve malzemelerin geri kazanılmasına kadar her aşamada iklim üzerinde net sıfır etkiye sahip olması demek.

  Fiyatlar ve Bulunabilirlik

  Basın İletişim Bilgileri

  Gökçe Şahin Himmetoğlu

  Apple

  [email protected]

  00800 448 827 001

  Apple Medya Yardım Hattı

  [email protected]

  00800 448 827 001

  Yazı kaynağı : www.apple.com

  Apple iPhone 14 Pro Max ne zaman sat��a ��kacak? iPhone 14 ne zaman T�rkiye'ye gelecek?

  Apple iPhone 14 Pro Max ne zaman sat��a ��kacak? iPhone 14 ne zaman T�rkiye'ye gelecek?

  Apple, uzun s�redir beklenen tan�t�m lansman�nda iPhone 14 ailesi, Apple Watch 8, AirPods Pro 2022 ve SE 2, Ultra modellerini tan�tt�. Apple, iPhone 14'�n T�rkiye'ye gelece�i tarihi de a��klad�. Peki Apple iPhone 14 Pro Max ne zaman sat��a ��kacak? iPhone 14 ne zaman T�rkiye'ye gelecek?

  �PHONE 14 TANITILDI

  Teknoloji devi Apple, merakla beklenen yeni ak�ll� saat ve airpods cihazlar� ile iPhone 14 ailesini tan�tt�.

  iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max koyu mor, g�m�� rengi, alt�n rengi ve uzay siyah� renk se�enekleri ve 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB depolama kapasitesi se�enekleriyle sat��a sunulacak. ��te iPhone 14 ve iPhone 14 Plus ile iPhone 14 Pro ve Pro Max'in T�rkiye sat�� tarihi ve fiyatlar�

  iPhone 14, ABD'de 799 dolardan, 14 Plus ise 899 dolardan sat��a sunulacak. iPhone 14'ler 9 Eyl�l'den itibaren �n sat��a sunulacak.

  IPHONE 14 PRO MAX NE ZAMAN SATI�A �IKACAK?

  iPhone 14, iPhone 14 Plus ve iPhone 14 Pro T�rkiye'de 16 Eyl�l'de �n sat��a ��kacak. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max Malezya, T�rkiye ve 20 di�er �lke ve b�lgede Eyl�l'�n23'�nden itibaren teslim edilecek.

  �PHONE 14 T�RK�YE F�YATI

  iPhone 14 Pro Max'�n ba�lang�� fiyat�: 43 bin 999 TL

  iPhone 14 Pro ba�lang�� fiyat�: 39 bin 999 TL

  iPhone 14 ba�lang�� fiyat�: 30 bin 999 TL

  iPhone 13 ba�lang�� fiyat�: 24 bin 999 TL

  iPhone SE ba�lang�� fiyat�: 16 bin 999 TL

  Apple'�n ak�ll� saatlerinden Watch 8 serisi: 9 bin 299 TL

  Apple Watch SE 5 bin 999 TL

  Apple Watch Ultra ise 27 bin 999 TL olarak T�rkiye'de sat�lacak.

  AirPods Pro'nun T�rkiye sat�� fiyat� ise 5 bin 399 lira.

  Yazı kaynağı : www.star.com.tr

  Apple iPhone 14 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

  Apple iPhone 14 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

  iPhone 13 modelleri ile önemli satış başarılarına imza atan Apple, 2022 yılında iPhone 14 serisi ile bu başarısını sürdürmeyi hedefliyor. Sizler için hazırladığımız bu içeriğimizde Apple iPhone 14 özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi hakkında merak edilen detaylar ile karşınızdayız.

  Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Apple, 7 Eylül 2022 tarihinde düzenlediği Faur Out isimli etkinlik kapsamında iPhone 14 serisini tanıttı. Tanıtılan yeni iPhone modelleri, sahip olduğu şık tasarım ve donanım bileşenleri ile dikkat çekiyor. Hazırladığımız yazıda yeni cihazlara dair merak edilen soruları yanıtlayacağız.

  Apple iPhone 14 Serisi Hakkında

  iPhone 14, Apple'ın iPhone 13 serisinden sonra tanıtacağı yeni nesil akıllı telefon serisi olarak tanımlanabilir. Söz konusu seri iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olarak isimlendirilen dört farklı modelden oluşuyor.

  iPhone 14 ve iPhone 14 Plus temelde oldukça benzer özelliklere sahip ancak iPhone 14 nispeten daha küçük bir ekranla geliyor, iPhone 14 Plus ise daha büyük bir ekran sunuyor.  

  iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ise daha gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor. iPhone 14 Pro ise nispeten daha küçük bir ekranla gelirken, iPhone 14 Pro Max daha büyük bir ekranla kutudan çıkıyor.

  iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri 16 Eylül'de ön siparişe açılacak. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max 23 Eylül tarihinde piyasaya sürülecekken iPhone 14 Plus modelinin ise 7 Ekim'de satışa çıkması bekleniyor.

  iPhone 14 modeli 30.999 TL başlangıç fiyat etiketine sahipken diğer modeller daha yüksek ücret ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Yazımızın devamında fiyat hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

  iPhone 14 Özellikleri

  6,1 inç ekran büyüklüğüne sahip olan iPhone 14, bu ekran üzerinde kullanıcılarına 1170 x 2532 piksel çözünürlük sunuyor. Cihazda yer alan Super Retina XDR OLED ekranda 60Hz tazeleme hızı bulunuyor.

  Gücünü Apple A15 Bionic işlemcisinden alan telefonda 6 GB RAM yer alıyor. Telefonun arka yüzeyinde 12 megapiksel çözünürlüğünde geniş açılı kamera ve 12 megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera mevcut. Ön tarafta ise 12 megapiksel çözünürlüğünde bir adet kamera yer alıyor.

  7,8 mm kalınlığındaki yeni akıllı telefon modeli 172 gram ağırlığında. iOS 16 işletim sistemi ile beraber gelen cihazın depolama tarafında ise 128 GB, 256 GB ve 512 GB olmak üzere üç farklı seçenek sunuluyor.

  iPhone 14 Plus Özellikleri

  6,7 inç ekran büyüklüğüne sahip olan iPhone 14 Plus, bu ekran üzerinde kullanıcılarına  2778 x 1284 piksel çözünürlük sunuyor. Cihazda yer alan Super Retina XDR OLED ekranda 60Hz tazeleme hızı yer alıyor.

  Gücünü Apple A15 Bionic işlemcisinden alan telefon, sahip olduğu 6 GB RAM ile dikkat çekiyor. Cihazın arka tarafında 12 megapiksel çözünürlüğünde geniş açılı kamera ve 12 megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera bulunuyor. Ön tarafta ise 12 megapiksel çözünürlüğünde kamera konumlandırılmış.

  Yoğun bir ilgi ile karşı karşıya kalan iPhone 14 modelinin Depolama tarafında ise tıpkı iPhone 14 modelinde olduğu 128 GB, 256 GB ve 512 GB olmak üzere üç farklı seçenek yer alıyor. 203 gram ağırlığındkai cihaz 7,8 mm kalınlığında.

  iPhone 14 Pro Özellikleri

  6,1 inç ekran büyüklüğüne sahip olan iPhone 14 Pro, bu ekran üzerinde kullanıcılarına 1179 x 2556 piksel çözünürlük sunuyor. Cihazda yer alan Super Retina XDR OLED ekranda 120Hz tazeleme hızı bulunuyor.

  Gücünü Apple A16 Bionic işlemcisinden alan telefon, hız konusunda fark yaratmaya hazırlanıyor. Üst düzey performans sunacak olan telefon, yeni cihaz satın almak isteyen kişileri önemli ölçüde heyecanlandırmayı başardı.

  Çok şık bir tasarıma sahip olan modelde 6 GB RAM mevcut. Telefonun arka yüzeyinde 48 megapiksel çözünürlüğünde geniş açılı kamera, 12 megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera ve 12 MP çözünürlüğünde 3x telefoto kamera bulunuyor. Ön tarafta ise 12 megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alıyor.

  Sahip olduğu donanım bileşenleri ve tasarımı ile adından söz ettirmeyi başaran cihazın depolama tarafında ise tıpkı iPhone 14 modelinde olduğu 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB olmak üzere dört farklı seçenek bulunuyor.

  iPhone 14 Pro Max Özellikleri

  6,7 inç ekran büyüklüğüne sahip olan iPhone 14 Pro Max, bu ekran üzerinde kullanıcılarına 1290 x 2796 piksel çözünürlük sunuyor. Apple tarafından geliştirilen yeni akıllı telefon modelinin ekranında 120Hz tazeleme hızı mevcut.

  Gücünü Apple A16 Bionic işlemcisinden alan cihazda 6 GB RAM bulunuyor. Telefonun arka yüzeyinde 48 megapiksel çözünürlüğünde geniş açılı kamera, 12 megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera ve 12 MP çözünürlüğünde 3x telefoto kamera bulunuyor. Ön tarafta ise 12 megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alıyor.

  Depolama tarafında 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB olmak üzere dört farklı seçeneğin yer aldığı cihazda çentikli tasarım bulunmuyor. 7,9 mm kalınlığındaki model 240 gram ağırlığında. Bu, iPhone 14 Pro Max'i yeni iPhone serisinin en ağır cihazı yapıyor.

  iPhone 14 Serisi Fiyatları Ne Kadar?

  iPhone 14 modelinin 128 GB depolama alanına sahip olan sürümü 30.999 TL, 256 GB depolam alanına sahip olan versiyonu 33 bin 599 TL, 512 GB depolama alanına sahip sürümü ise 38 bin 899 TL fiyat etiketine sahip.

  iPhone 14 Plus modelinin 128 GB depolama alanına sahip olan sürümü 34.999 TL, 256 GB depolam alanına sahip olan versiyonu 37 bin 599 TL, 512 GB depolama alanına sahip sürümü ise 42 bin 899 TL fiyat etiketine sahip.

  iPhone 14 Pro modelinin 128 GB depolama alanına sahip olan sürümü 39.999 TL, 256 GB depolam alanına sahip olan versiyonu 42 bin 599 TL, 512 GB depolama alanına sahip sürümü 47 bin 899 TL ve 1 TB depolama alanına sahip olan versiyonu ise 53 bin 199 TL fiyat etiketine sahip.

  iPhone 14 Pro Max modelinin 128 GB depolama alanına sahip olan sürümü 43.999 TL, 256 GB depolam alanına sahip olan versiyonu 46 bin 599 TL, 512 GB depolama alanına sahip sürümü 51 bin 899 TL ve 1 TB depolama alanına sahip olan versiyonu ise 57 bin 199 TL fiyat etiketine sahip.

  iPhone 14 Serisi Çıkış Tarihi Ne Zaman?

  iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinden oluşan yeni seri 7 Eylül 2022 tarihinde tanıtıldı. iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max 16 Eylül'de ön siparişe açılacağı duyuruldu. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max 23 Eylül tarihinde satışa sunulacak. iPhone 14 Plus'ın ise 7 Ekim tarihinde satışa çıkması bekleniyor.

  Yazı kaynağı : www.tamindir.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap