Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  intibak yasası kimleri kapsıyor

  1 ziyaretçi

  intibak yasası kimleri kapsıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Emekli intibak yasası kimleri kapsıyor? - Yeni Akit

  Emekli intibak yasası kimleri kapsıyor? - Yeni Akit

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0187 sn.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Emekli intibak artışı kaç para, kimleri kapsıyor? Emekliye intibak yasası son dakika onaylandı mı? Katkı payı muafiyeti var mı?

  Emekli intibak artışı kaç para, kimleri kapsıyor? Emekliye intibak yasası son dakika onaylandı mı? Katkı payı muafiyeti var mı?

  Peş peşe açıklamalar vatandaşlar tarafından bekleniyor. Uzun vakittir merakla beklenilen intibak yasası ile alakalı incelemeler sürüyor. 2000 senesi ve ardından emekli olanların maaşlarında zam manasına ileriki intibak yasası ile alakalı yeni ilerleme yaşandı. İntibak isteği yaşama geçerse 355 TL zam yolu açılacak. 2021 senesinde yapılması beklenilen intibak ödemesinin Meclis'e gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Hem de memur emeklilerinin intibak isteği ise Memur-Sen doğrultusundan hükümete iletildi. Taleple aynı unvanlı kadro ya da görevden emekli olanlar arasındaki kurum değişikliği kaynaklı emekli maaşı farkının giderilmesi hedefleniyor. Peki, emekliye intibak ne vakit ödenecek? İntibak yasası son hal nedir?

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Emekliye intibak artışı olacak mı, kimleri kapsıyor? Emekliye intibak yasası onaylandı mı? Katkı payı muafiyeti...

  Facebook

  İNTİBAK YASASI NEDİR? Milyonlarca Emeklinin Beklediği İntibak Yasası Çıktı Mı?

  İNTİBAK YASASI NEDİR? Milyonlarca Emeklinin Beklediği İntibak Yasası Çıktı Mı?

  1999 senesinden önce emekli olanların intibakları genişletilmişti. Ancak 2000 ve 2008 yılından sonra emekli olanların daha çok intibaka ihtiyaçları var. Bu sözler ünlü ekonomistlere ait. İntibak yasası çıktı mı sorusu Türkiye'nin bir süredir en çok araştırdığı konuların başında geliyor. Peki intibak yasası çıktı, intibak yasası çıkarsa emekli maaşları ne kadar artar? İşte tüm ayrıntılarıyla intibak yasası...

  İNTİBAK YASASI NEDİR?

  Milyonlarca emeklinin beklediği intibak yasası şu an 2000 ve 2008 yılından sonra emekli olanları kapsamaktadır. Peki nedir bu intibak yasası? Aslında en basit haliyle intibak yasası, eşit prim sayısına rağmen emekli olunan yıla göre alınan emekli maaşlarındaki düşüklüktür. Yani ortalama 5 bin prim sayısı bulunan ve 1999 senesi öncesi emekli olan bir kişi tahmini 4 bin TL (tahmini) maaş alırken, yine 5 bin prim sayısı bulunan ve 2000 senesi sonrası emekli olan bir kişi ise  2 bin 500 TL (tahmini) maaş alıyor. Bu durum 2008 sonrası emekli olan bir kişinin maaşında daha da düşüklüğe neden oluyor. Son açıklanan verilere göre, İntibak yasası çıkması halinde milyonlarca kişi İntibak Yasası'ndan yararlanacak.

   

  İNTİBAK YASASI ÇIKTI MI?

  2000-2008 yılları arasında emekli olan vatandaşların dört gözle beklediği intibak yasasında, uzun seneler sonunda ilk defa bu kadar sona gelindi. Genellikle ekonomistler intibak yasası çıkmasının çok zor bir uygulama olduğunu ve seçim atmoseri sırasında gerçekleşebileceğini söylüyorlar. Fakat 2022 yılında intibak yasası nedeniyle artan şikayetler sonrası Çalışma Bakanlığı önemli çalışmalar yapmış ve sona gelmişti. Son karar Cumhurbaşkanı Erdoğan'da. Havanın ise olumlu yönde olduğu ve yakın zamanda intibak yasası ile ilgili müjdeler verilebileceği söyleniyor.

  İNTİBAK YASASI ÇIKARSA EMEKLİ MAAŞIM NE KADAR ARTAR?

  Son yapılan incelemeler intibak yasasının çıkmasıyla birlikte emekli maaşlarında da 2 katı bir artış olacağını ortaya koyuyor. Yani 2 bin 500 TL emekli maaşı alan bir vatandaş, intibak yasasının çıkmasından sonra 5 bin TL civarında emekli maaşı alacak. Öte taraftan emekli maaşın nasıl yükselir sorusu ise tamamen ödenen primlerle ilgili. Ezcümle sigortanız yüksekten yattıysa, emekli maaşınız da o kadar yüksek olur.

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap