Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  instagramda sende ekle nasıl yapılıyor

  1 ziyaretçi

  instagramda sende ekle nasıl yapılıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Instagram'ın yeni özelliği

  Instagram "Sen de ekle" çıkartmasını tüm kullanıcılara açtı

  Instagram

  Instagram bağlantı çıkartmasının ardından "Sen de ekle" çıkartmasını da tüm kullanıcılara açtı. Bir süredir yurt dışındaki kullanıcıların hikayelerinde dikkatimizi çeken "Sen de ekle" çıkartması, dün Instagram tarafından resmi olarak duyuruldu. Bu yeni çıkartmayı ilk olarak Endonezya ve Japonya'da test eden Instagram, kullanıcıların tıpkı Twitter'da olduğu gibi birbirlerini hiç tanımadıkları halde tek bir konu odağında etkileşime girmesini sağlıyor.

  "Sen de ekle" Nasıl kullanılıyor? 

  Hikayelere görülmenin ötesinde etkileşim kazandıran "Sen de ekle" aynı zamanda Instagram'daki hikaye paylaşımını da artırmış oluyor.  Bu yeni çıkartmaya, Hikayelerdeki Çıkartmalar kısmından erişebiliyorsunuz. Ayrıca başka bir hikayede yer alan "Sen de ekle" çıkartmasına basarak, özelliği kullanmanız da mümkün. Kullanıcıların hikayelerinde bulunan "Sen de ekle" çıkartmasına bastığınızda, çıkartmayı kullanan diğer kullanıcıların hikayelerine erişebildiğinizi de belirtelim. 

  Global olarak adeta TikTok ile yarışan Instagram, Reels'i kopyalamanın ötesinde etkileşim ve görüntülemenin yeni yollarını arıyor diyebiliriz. Instagram, TikTok'un düetleri gibi içeriklere yeni bir "meydan okuma" katmanı ekliyor. Böylece içerikler odağında her bir kullanıcının bağlılık oranını da artırmış oluyor. Yine de özellik bakımından düet ile sen de ekle çıkartmasının birbirinden ayrıştığını eklemekte fayda var. 

  Markalar "Sen de ekle" çıkartmasından nasıl faydalanabilir? 

  Sen de ekle çıkartması, markalar tarafından kullanıcı katkılı içerikler (UGC) yaratmak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Geniş kullanıcı tabanına sahip markalar, kampanyalarını organik olarak duyurmak için çıkartmadan faydalanabilir. Küçük ve Orta ölçekli şirketler ise kullanıcılara sevebilecekleri görevler vererek marka bilinirliklerini çok daha kolay bir şekilde artırabilir. 

  Yazı kaynağı : webrazzi.com

  Instagram, Yeni Özelliği 'Sen de Ekle'yi Herkesin Kullanımın

  Instagram, Yeni Özelliği 'Sen de Ekle'yi Herkesin Kullanımın

  Instagram son dönemde platforma birçok yenilik getirdi. Özellikle Reels'lara olan ilgiyi artıracak ve platformu video odaklı bir hale getirecek özelliklerin yanında bir yandan da Hikayeler'e çeşitli yenilikler geldi. Bunlardan en çok dikkat çekeni, şimdiye kadar yalnızca yüksek takipçili hesapların kullanabildiği 'bağlantı ekleme' özelliğiydi. İlk olarak 'yukarı kaydır'dan 'bağlantı etiketine' dönen özellik, ardından tüm kullanıcılar için sunulmuştu.

  Şimdi ise Instagram, Hikayeler'e kullanıcıların etkileşimini artıracak yepyeni bir özellik getirdi. Geçtiğimiz haftalarda test edilmeye başlanan özellik, bugün itibarıyla tüm kullanıcıların beğenisine sunuldu.

  Instagram'ın özüne yakışır bir özellik:

  Instagram, Hikayeler özelliğini hayatımıza soktuğundan beri uygulamanın bu kısmında da etkileşimi yüksek tutmak için elinden geleni yapıyor. Anketler, tepkiler, soru - cevaplar gibi özelliklerle kullanıcıların birbirleriyle etkileşim kurmalarını sağlayan platform 'Sen de Ekle' isimli bu yeni özelliğiyle de aynı yoldan ilerliyor.

  Hikaye sekmesinde çıkarmalar arasında yer alan 'Sen de Ekle' özelliği ile kullanıcılar kendi çektikleri fotoğrafları ya da paylaşmak istedikleri içerikleri bir konsept dahilinde paylaşıp, diğer kullanıcılardan da kendilerininkileri eklemelerini isteyebilecekler. Böylece belirlenen konsept hakkında bir nevi hikaye zinciri oluşmuş olacak. Aynı zamanda kullanıcılar, söz konusu konsept hakkında zincire eklenen tüm içerikleri tıpkı bir etikete tıklayıp o etiketteki gönderileri gördüğümüz gibi görebilecekler.

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Instagram Hikayeleri için "sen de ekle" çıkartması - LOG

  Instagram Hikayeleri için

  Facebook’un / Meta’nın sahibi olduğu Instagram, Hikaye çıkartmalarını artırıyor. Bu sefer “sen de ekle” çıkartması geldi.

  Instagram geçtiğimiz günlerde Hikayeler için bağlantı çıkartmalarını herkes için aktif etti. Yeni altyapı, daha önce kullanılan yukarı kaydırma sisteminin yerini aldı. Artık süreçte bir takipçi limiti de bulunmuyor ve bu sevindiriyor.

  Biliyorsunuz eski yukarı kaydırma temelli dış bağlantı etkileşimi herkese açık değildi. Burada belirli bir takipçi sayısının geçilmesi gerekiyordu ya da onaylı hesap gereksinimi bulunuyordu.

  Bugün ise Instagram Hikayeler özelinde “sen de ekle” çıkartması geldi. Türkiye’de de belirli hesaplara açılan (Yakında herkese gelecek) çıkartma, kişilerin paylaştıkları Hikaye içeriğine, başkalarının da Hikaye eklemesine imkân tanıyor. Burada istenilen içeriği belirtmek için ufak bir not da düşülebiliyor.

  Bu çıkartma üzerinde paylaşılan Hikayelere herkes bakabiliyor ve böylece bir toplu Hikaye serisi oluşturulabiliyor. Özelliğin yakında çok popüler hale gelmesi bekleniyor.

  Instagram geçtiğimiz hafta web sürümüne fotoğraf ve video yükleme desteği de getirmişti

  Artık kişiler Instagram’ın web sürümü üzerinden de fotoğraf / video yükleyebiliyor. Bugün itibarıyla Türkiye’de de aktif edilen özellik sayesinde fotoğraf / video yüklemek için mobil sürümlere ihtiyaç bitiyor. Bu durum birçok kişiyi memnun ediyor ve Instagram’ın temel kullanım yapısına önemli bir değişiklik getiriyor.

  Instagram için geçtiğimiz haftalarda da başka bir yenilik gelmişti. Bu direkt olarak “Collabs” adını taşıyordu. Türkiye’de bazı hesaplara açılan özellik, kişilerin ortak paylaşım yapmasına imkân tanıyor.

  Bu altyapıda temel olarak iki kişi tek bir paylaşımda bir araya gelebiliyor. Bu yapılan paylaşım ortak bir yorum kısmıyla iki kişinin de ana akışına düşüyor. Süreçte normal içerikler yanında ortak Reels paylaşımı da sunuluyor.

  İlginizi Çekebilir

  Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın

  Yazı kaynağı : www.log.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap