Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  instagramda arama kayıtları nasıl silinir

  1 ziyaretçi

  instagramda arama kayıtları nasıl silinir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İnstagram Arama Geçmişi Silme! Instagram Hesabında Arama Geçmişi Nasıl, Nereden Silinir?

  İnstagram Arama Geçmişi Silme! Instagram Hesabında Arama Geçmişi Nasıl, Nereden Silinir?

  Arama geçmişinizi temizlemeden önce bilmeniz gereken bazı durumlar var. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde arama bölümünüzdeki arattığınız hesapların tümü silinecektir. Dolayısıyla takip etmediğiniz ama sürekli incelediğiniz hesapları bir yere yazmanız sizin için daha iyi olacaktır. Ayrıca arama geçmişini silseniz bile sürekli baktığınız hesapların 'öneriler' sekmesinde karşınıza çıkabileceğini de unutmayın.

  İnstagram Arama Geçmişi Silme

  İnstagram'da arama geçmişi silme işleminizi telefonunuzdan yapabileceğiniz gibi eğer İnstagram hesabınıza bilgisayarınızdan giriş yapıyorsanız bilgisayarınızdan da arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz. Biz bu yazımızda hem telefondan İnstagram arama geçmişi temizleme hem de bilgisayarda İnstagram arama geçmişi temizleme aşamalarını tek tek, ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz. Teknolojinin gelişmesiyle artık nerdeyse herkeste akıllı telefonlar bulunuyor. İnstagrama en çok girişte bu akıllı telefonlardan başlıyor. Bu sebeple ilk olarak telefonda İnstagram arama geçmişi silme konusundan bahsedeceğiz.

  * İlk olarak telefonunuzdan İnstagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.

  * Daha sonra hesabınızın göründüğü bölüme yani profil sayfanıza gelin. Sonra sağ üst köşede üç çizgi göreceksiniz. Sağ üst köşede gördüğünüz üç çizgiye tıklayarak ayarlar seçeneğine gelin.

  * Ayarlar menüsüne geldiğinizde 'güvenlik' sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıkladıktan sonra en alt kısımda bulunan 'arama geçmişini temizleme seçeneğine basınız.

  * Bu aşamayı gerçekleştirdiğinizde daha önce arattığınız hesaplar karşınıza çıkacak. Silmeyi istediğiniz hesapların sağ yanında çarpı işaretleri göreceksiniz. Eğer isterseniz bu çarpı işaretlerine tek tek basarak silmek istediğiniz hesapları tek tek silebilirsiniz ya da tümünü temizle seçeneğine basarak İnstagram arama geçmişinizin tümünü silebilirsiniz.

  Telefonda İnstagram arama geçmişi nasıl silinir sorusunu cevapladıktan sonra bilgisayarlarda da İnstagram arama geçmişi silme konusunu da inceleyelim. Bilgisayarda İnstagram kullanma sayısı azalmış olsa da hala birçok insan bilgisayardan İnstagrama giriş yapıyor. Özellikle bilgisayarla çalışan insanların çalışırken bilgisayarlarının arka sekmelerinde İnstagram gibi sosyal medya platformları açık durumda oluyor. Şimdi de bilgisayarda arama geçmişi silme konusunu ayrıntılı bir şekilde anlatalım.

  1) İlk olarak, bilgisayarınızdan İnstagram uygulamasını açınız. Daha sonra İnstagram hesabınıza giriş yapın.

  2) Daha sonra sağ üst tarafta 'profil' sekmesi göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayınız.

  3) Açılan sayfa sizin profil sayfanız olacak. Kendi profil sayfanıza geldiğinizde 'profili düzenle' seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Bu seçeneğe tıklayınız.

  4) Profili düzenle seçeneğinde girdiğinizde yeni bir sayfa açılacak. Açılan bu sayfada çeşitli kategoriler ile karşılaşacaksınız. Sol tarafta yer alan bir menü kısmı karşınıza gelecek. Bu menü kısmına karşınıza geldiğinde 'gizlilik ve güvenlik' seçeneği göreceksiniz. Bu 'gizlilik ve güvenlik' seçeneğine tıklayınız.

  5) Gizlilik ve güvenlik sayfasına girdiğinizde an alt kısımda 'hesap verileri' sekmesini göreceksiniz. Bu 'hesap verileri' adının altında 'hesap verileri görüntüle' seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayınız. Bu sayfaya da tıkladığınızda hesap verilerinizle alakalı çok fazla işlem yapabileceğinizi göreceksiniz. Kategorize edilmiş birden fazla işlem seçeneği ile karşılaşacaksınız.

  6) Bu sayfanın en alt kısmında yer alan 'arama geçmişi' sekmesi altında yer alan 'tümünü gör' seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklamanız gerekiyor. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza bütün arama geçmişinizin olduğu bir sayfa açılacak.

  7) Önünüze açılan bu sayfada 'arama geçmişi temizle' sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıkladığınız zaman karşınıza 'emin misin?' sorusu gelecek. Bu soruya 'evet, eminim.' Yanıtını verdikten sonra bütün arama geçmişinizi temizlemiş olacaksınız.

  Yukarıda görmüş olduğunuz yazımızda İnstagramda arama geçmişi nasıl silinir? Sorusunun cevabını verdik. Yazımızda da okumuş olduğunuz gibi arama geçmişi silmek hiç zor bir şey değildir. Ayrıca Android veya İos telefonlar da İnstagram'da arama geçmişi silme konusunda pek farklılık göstermemektedir ve gerçekten çok basit bir şekilde arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz. Bilgisayarla İnstagram silme konusunu biraz daha komplike olsa da o da gördüğünüz gibi zor değildir. Fakat bilgisayar ile işlem sayısı biraz daha fazla ve meşakkatli olabilir. Ama bilgisayarla İnstagram'da arama geçmişi de telefonda arama geçmişi temizleme gibi kafa karıştıracak zorlukta değildir. Eğer yukarıdaki yazımızı dikkatli bir şekilde okuyup uygularsanız İnstagram'da arama geçmişinizi silme konusunda hiçbir sıkıntıyla karşılaşmayacağınıza eminiz.

  İnstagram hesabınızı silmek için instagram silme linkine tıklayabilirsiniz

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Instagram arama geçmişi silme nasıl yapılır?

  Instagram arama geçmişi silme nasıl yapılır?

  Instagram’ın en popüler sosyal medya platformu haline gelmesi bazı sorunları da beraberinde getirdi. Örneğin, Instagram’da yaptığı aramaları başkalarının görmesini istemeyen kişiler Instagram arama geçmişi silme işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor. Bizde Instagram hesap silme ve Instagram dondurma işlemlerinin ardından Instagram geçmişi silme rehberi ile karşınızdayız.

  Instagram arama geçmişi silme nasıl yapılır?

  Arama geçmişini silmeden önce uyarmak isteriz. Bu işlemi yaptığınızda arama bölümündeki tüm hesaplar silinecek. Bu nedenle takip etmediğiniz ancak sürekli baktığınız hesapları bir yere not etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

  Instagram geçmişini silseniz bile daha önce sürekli baktığınız bu hesaplar “Öneriler” bölümünde karşınıza çıkarabilir. Bunun önüne geçmek için zamana ihtiyaç var, eğer bir süre bu hesaplarla ilgili herhangi bir arama vs yapmazsanız, Instagram algoritması artık bunlarla ilgilenmediğinizi düşünerek önermeyecek.

  Telefondan Instagram arama geçmişi silme

  Instagram geçmişi silme işleminizi telefonunuzdan yapabilirsiniz. Şimdi aşamalara beraber bakalım.

  1- İlk olarak telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın ve hesabınızın göründüğü bölüme yani profil sayfasına gelin. Daha sonra sağ üst köşede yer alan üç çizgiye tıklayarak Ayarlar seçeneğine ulaşın.

  Instagram arama geçmişi nasıl silinir?

  2 – Ayarlar menüsünde “Güvenlik” bölümüne tıkladıktan sonra en alt kısımda yer alan “Arama Geçmişini Temizle” seçeneğine dokunalım.

  3- Bu aşamada daha önce arattığınız hesapları göreceksiniz. Silmeyi istediğiniz hesapların yanındaki çarpı işaretlerine basarak tek tek silebilir ya da tümünü temizle seçeneğine tıklayarak, Instagram arama geçmişini tamamen silebilirsiniz.

  Instagram arama geçmişi nasıl silinir?

  Bilgisayardan Instagram geçmişi silme

  Instagram arama geçmişi silme işlemini gerçekleştirmek için telefon kullanmanız şart değil. Benzer şekilde bilgisayardan Instagram geçmişini silmek mümkün. İşte yapmanız gerekenler;

  1- İlk olarak, bilgisayarınızdan Instagram hesabınıza giriş yapın. Daha sonra sağ üst tarafta bulunan “Profil” işaretine tıklayın.

  3- Açılan sayfada Profili Düzenle seçeneğine tıkladığınızda açılan sayfada çeşitli kategoriler göreceksiniz. Sol tarafta yer alan bu menüde “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın.

  4 – Gizlilik ve güvenlik sayfasında, en altta, “Hesap Verileri” adı altında “Hesap Verilerini Görüntüle” seçeneğine tıklayın. Bu sayfada hesap verilerinizle alakalı çok fazla işlem yapabileceğiniz, kategorize edilmiş seçeneklerle karşılaşıyorsunuz.

  6- Bu sayfanın en alt kısmında yer alan “Arama Geçmişi” nin altında olan “Tümünü Gör” seçeneğine tıklıyoruz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra, karşınıza arama geçmişinizin olduğu bir sayfa çıkacak.

  7- Bu sayfada, yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere “Arama Geçmişini Temizle” seçeneğine tıklıyoruz.

  Daha sonra, karşımıza çıkan soru butonunda da “Evet, eminim” seçeneğine tıklayarak işlemi başarıyla tamamlamış oluyoruz.

  Instagram arama geçmişi silme – Harf geçmişi silme nasıl yapılır?

  Yazımızın başında, Instagram harf geçmişi silme işlemi konusuna değineceğimizi söylemiştik. Şimdi, Instagram harf geçmişi nasıl silinir sorusundan bahsedelim. Instagram’da birini aratacağınız zaman, herhangi bir harf yazdığınızda, aşağıda hesabı o harf ile başlayan daha önce aradığınız hesaplar görünür. Bu Instagram harf geçmişi ile ilgilidir. Siz Instagram arama geçmişini silme işlemi yapmış olsanız bile, bununla karşılaşabilirsiniz.

  Bu durumda, Instagram arama önerileri silme işlemi yapmalısınız. Peki bu işlem nasıl yapılır? Arama kısmında harfi yazdığınızda aşağıda çıkan hesapların üstüne uzun basarak çıkan gizle seçeneğine dokunursanız, bu hesabın adının baş harfini yazdığımızda çıkmaz ve böylelikle Instagram harf geçmişi kalıcı silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  instagram geçmişi silme

  Instagram geçmiş silinmiyor sorunu

  Bazı Instagram kullanıcıları, Instagram arama geçmiş silme işlemi ya da Instagram harf geçmişini silme yapsalar bile, arama geçmişinin silinmediğini söylüyorlar. Bu durumda, kesin çözüm maalesef çıkmasını istemediğiniz kişiyi engellemek, fakat bu engellemeyi yapmadan da birkaç çözümü deneyebilirsiniz.

  Bunlardan ilki, telefonunuzdan uygulamayı kaldırdıktan sonra ve telefonunuzda “Clean Master” gibi telefon bakım uygulamalarını kullanarak, bir temizlik taraması yapabilirsiniz.

  Belki bu işlem Instagram arama geçmişi temizleme konusunda yardımcı olabilir.

  İkinci olarak, yine telefonunuzdan Instagram uygulamasını kaldırdıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar uygulamayı yükleyip, Instagram geçmiş silme işlemi gerçekleşmiş mi kontrol edin.

  Eğer Android işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız, telefonunuzdaki uygulama ayarlarından Instagram kısmına gelip, önbellek ve çerez temizlemesi yaparak, Instagram arama geçmişi silinmiyor sorununa çözüm bulabilirsiniz.

  instagram arama geçmişi silme

  Instagram arama geçmişi geri getirme mümkün mü?

  Bazen kullanıcılar, Instagram arama geçmişi tamamen silme işlemini yaptıktan sonra, pişman olabiliyor ve kaybettikleri hesapları bulmak için, Instagram arama geçmişi geri getirme konusunu sorgulayabiliyorlar. Peki, Instagram arama geçmişini geri getirme mümkün mü?

  Maalesef, arama geçmişini geri getirmek mümkün değil. Eğer, önceden arattığınız ama şu an adını hatırlayamadığınız hesapları bulmak istiyorsanız, o konuyla ilgili yer, etiket ya da ilgili kişilerin hesaplarından araştırma yaparak bulmayı deneyebilirsiniz.

  Bu rehberimizde Instagram arama geçmişi silme işleminin detaylarını açıkladık. Rehber hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : shiftdelete.net

  Instagram arama geçmişi nasıl silinir? Instagram harf ve arama geçmişi silme

  Instagram arama geçmişi nasıl silinir? Instagram harf ve arama geçmişi silme

  Instagram arama geçmişi silmek basit gibi bir işlem olsa da sonrasında yapacağınız aramalarda geçmiş ile karşılaşmanız mümkün. Böyle durumlarda ise yapacağınız birkaç işlemle Instagram arama geçmişini silebilirsiniz.

  Arama geçmişi nasıl silinir?

  Hesabınızdaki arama geçmişini silmek için şu adımları uygulayabilirsiniz.
  Hesabınız > Ayarlar > Arama geçmişi silme


  Bu işlemlerin hemen ardından Instagram arama geçmişini silmiş olacaksınız. Böylelikle arama sekmesinde daha önceki aramış olduğunuz kelimeler gözükmeyecek.

  Not: Çok sık ziyaret etmiş olduğunuz profiller ise öneriler sekmesi altında gözükecek. Bu profilleri de gizlemek istiyorsanız üzerine basılı tutarak "Gizle" diyebilirsiniz.

  Instagram harf geçmişi silme

  Arama geçmişini silmiş olsanız dahi bir harfe bastığınızda daha önce ziyaret etmiş olduğunuz veya fotoğraflarını beğendiğiniz profiller ön plana çıkabilir. Yani öncelerde "a" harfi ile başlayan profilleri ziyaret ettiyseniz arama sekmesine "a" harfini yazdığınız anca ziyaret etmiş olduğunuz hesaplar öncelikli olarak çıkacaktır. Bazı kullanıcılar ise bu durumdan da rahatsız olarak bunları silmek istiyorlar. Peki bunun bir yöntemi var mı?

  Instagram'ın kullandığı algoritma nedeniyle silme işlemleri zorlaşsa da profilini ziyaret ettiğiniz kişiyi görmek istemiyorsanız tek yapmanız gereken işlem kişiyi engellemek. Böylelikle harf arama geçmişinde de kişinin ismi çıkmamış olacaktır.

  Yukarıdaki işlemleri uyguladığınız takdirde hem Instagram arama geçmişini silmeyi hem de harf geçmişini silme işlemlerini gerçekleştirmiş olacaksınız.

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap