Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  instagram silinen arama geçmişi görme

  1 ziyaretçi

  instagram silinen arama geçmişi görme bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İnstagram Arama Geçmişi Görme ve Hesap Hareketleri Görme

  Instagram Arama Geçmişi Sildikten Sonra Görmek Mümkün mü?

  Instagram Arama Geçmişi Silme ve Geri Getirme 2023

  Instagram Arama Geçmişi Silme ve Geri Getirme 2023

  Instagram‘da arama geçmişinizi silme ve getir getirme için müdahale etmeden hemen önce bilmeniz gereken şeyleri aktaralım. Bu işlemi yaptığınız zaman arama bölümünüzde daha önce yapmış olduğunuz aramaya ait hesapların tamamı silinecektir.

  Bu yüzden takipçi listenizde bulunmayan, fakat sık sık girip ziyaret ettiğiniz hesapları bir yere not alın. Hatta tüm hesapların ekran görüntüsünü alıp ileride ne olur ne olmaz düşüncesiyle saklamanız sizin faydanıza olacaktır.

  Tavsiyelerimize kulak asıp önlemlerinizi almışsanız, sizlere hemen arama geçmişini nasıl temizleyebileceğinizi aktaralım. İşleme öncelikle en yaygın bir şekilde kullandığımız cep telefonundan başlıyoruz.

  Telefondan Instagram Arama Geçmişi Silme

  Telefondan Instagram arama geçmişi silmek için cep telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın ve harfiyen aşağıdaki adımları uygulayın;

  Bilgisayardan Instagram Geçmişi Temizleme

  Telefonda Instagram arama geçmişi silme işlemini tamamladıktan sonra birde PC kullanıcıları için bilgisayarlarda da Instagram arama geçmişi temizleme işlemine değinelim. Bu uygulamaya büyük bir çoğunluk telefon, tablet gibi pratik cihazlar üzerinden giriş yapıyor olsa da bilgisayarla çalışan kullanıcılar çalışma aşamalarında Instagram gibi uygulamaları da açık tutara ara ara ziyaret ediyorlar. Bu işlemi bilgisayardan yapabilmek için izlemeniz gereken yöntem şu şekildedir;

  Instagram Harf Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

  Instagram’da herhangi bir kullanıcıyı aratacağınız zaman, random bir harf yazdığınızda, alt kısımda ı o harf ile başlayan ve onun üzerinde etkileşim kurduğunuz alternatifler belirir. Bu durum Instagram harf arama geçmişi ile alakalıdır. Daha önce yukarıda anlatmış olduğumuz arama geçmişini tamamen silseniz bile, bu durumla karşılaşmanızın önüne geçemezsiniz.

  Örnek olarak aktarmamız gerekirse, örneğin “c” harfine tıkladığınız anda ismi “c” ile başlayan bütün profiller çıkıyor. Bu durumu ortamdan kaldırmak için yapabileceğiniz herhangi bir eylem bulunmuyor.

  Ancak kullanıcıyı engellerseniz sizin arama sonuçlarında karşınıza çıkmayacaktır ki bunu da birçok insan istemiyor. Her ne kadar Instagramla bunu başaramasak da 3. Parti yazılımlar yardımıyla bu durumu ortadan kaldırabiliriz. Başvuracağımız 2 alternatif var. Bunlar Battery Doctor ve Clean Master uygulamaları.

  Harf ya da geçmişin temizleme işlemi yukarıdaki şekillerde yapılabiliyor olsa da bazen ne yazık ki uygulama aşamasında sorunlarla karşılaşıp, silme işlemine devam edemiyoruz. Bu durumda nelere yapabileceğinize de değinelim.

  Instagram Geçmiş Silinmiyor Sorun Çözümü

  Bazı Instagram hesap sahipleri Instagram arama geçmiş silme işlemi veya Instagram harf geçmişini silme ne yazık ki işlem sonucunda başladıkları aşamaya geri dönüp, önerileri görmeye devam edebiliyorlar. Bu durumun çerezlerle ilişkili olduğu düşünülse de tanımlaması yapılmış net bir teknik tanımı yok. 

  Eğer tüm çabalarınıza rağmen kesinlikle Instagram geçmiş silinmiyor sorunu çözmek istiyorum düşüncesindeyseniz yapabileceğiniz tek ve etkili bir yöntem var ki oda engellemek. Engelleme işlemi sonrasında hiçbir şekilde arama geçmişinde karşınıza çıkmayacaktır. Birde silinmemesini istememize rağmen kendi kendine silinmesi sorunuyla karşılaşabiliyoruz.

  Instagram Arama Geçmişi Kendiliğinden Siliniyor Sorunu

  Instagram’da araması yapan kelimelerin siz müdehale etmeden silinmesi çok az karşılaştığımız bir senaryo. Kullanıcı yapmış olduğu aramaların bir başka kullanıcı tarafından görülmesini istemeyebilir. Bu gizli aramalar, bir kullanıcıyı arama veya konuyla alakalı iletileri görmek için yapılan aramalar olabilir.

  Bir başka kullanıcı tarafından yanlış anlaşılmasından çekindiğinden geçmiş tamamen silinmiş olabilir. Fakat telefonumu kesinlikli benden başka kimse kullanmıyor, uygulama bütün arama geçmişini kendiliğinden siliniyor diyorsanız bu durum büyük ihtimalle Instagram versiyon kaynaklı bir sorundur. Yani cihazınızdaki mevcut sürüm eski bir sürüm olduğu için stabil ilerlemiyordur. Uygulamayı güncelleyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

  Bir ihtimal olarak da farklı bir konuya değinebiliriz. Telefonda harici bir bakım uygulaması, Instagrama müdahale ediyor olabilir. Ya da telefonunuzda yer açmak için yanlışlıkla Instagram yetkilerinde değişiklikler yapmış olabilirsiniz. Erişim sağlayamadığı için de bilgileri sizlere aktarmıyordur. Bu durumda uygulamayı tamamen kaldırıp kurmanız, sizi bu dertten kurtaracak bir alternatif olabilir.

  Instagram Arama Geçmişi Geri Getirme Mümkün mü?

  Bazen tüh, keşke yapmasaydım diyerek Instagram arama geçmişi tamamen silme işlemini yaptıktan sonra, lazım olan bir şey için arama geçmişini tekrar getirmeye yönelik eylemlerde bulunabiliyorlar.

  Instagram arama geçmişinizi sildikten sonra bütün veriler ortadan kalkar ve tekrar yüklenemez bir yapıya bürünür. Ta ki siz yeni aramalar yapıp, yeni veriler yüklenene kadar arama geçmişiniz her zaman boş görünecektir. Tüm bunlarla uğraşmadan arama geçmişini kapatsam olmaz mı da diyebilirsiniz.

  Instagram Arama Geçmişini Kapatma

  Instagram arama geçmişini kapatmak suretiyle durmadan geçmişi silme işlemi yapmak istemeyenler; Ne yazık ki uygulama özelinde böyle bir seçeneğiniz bulunmuyor. Tek yapabileceğiniz alternatif geçmiş aramalarınızı tamamen silmeden gizleyebilme seçeneğidir. Bunun için yapmanız gerekenler;

  Yazı kaynağı : netkurdu.net

  Instagram arama geçmişini sildikten sonra görme Larimza 2023

  Instagram arama geçmişini sildikten sonra görme Larimza 2023

  Kısacası, Instagram arama geçmişinizi temizlemek için aşağıda listelenen adımları izleyin.

  Arama geçmişinde Instagram, size sergilemek istemediğiniz belirli şeyleri gizleme fırsatı da sunar. Bir Instagram hesabını gizlemek için , ” Hesap adı ” nı basılı tutun ve ekranda beliren onay penceresindeki ” Gizle seçeneğine ” tıklayın .

  Bu şekilde arama geçmişi silebilirsiniz fakat verilere eriş bölümünde çıkabilir bu yüzden verilere eriş bölümünden de siliniz.

  Konu ile ilgili soru ve görüşlerinizi bize yorum bölümünden bildirin.

  Yazı kaynağı : superstarwiki.com

  Instagram Geçmiş Silme - Instagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir ve Silinir, Nereden Gizlenir?

  Instagram Geçmiş Silme - Instagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir ve Silinir, Nereden Gizlenir?

  Instagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

  İnternet tarayıcılarında olduğu gibi sosyal medya platformlarında da kullanıcının yaptığı arama işlemleri kayıt altına alınır. Birçok kullanıcı, bu durumdan rahatsız olarak arama geçmişinin temizlenmesini ister.

  Instagramda yapılan aramaların temizlenmesi kimi durumlarda zor bir işlem gibi görülebilir. Hâlbuki söz konusu işlemin nasıl yapılacağını bildiğinizde, işlemin son derece pratik olduğunu görebilirsiniz. Arama geçmişini silerseniz, instagram üzerindeki tüm arama verileri silinecektir.

  Instagram arama bölümünde, hesap, ses, etiket ya da yer aramaları bulunabilir. Tüm bu veriler, instagram üzerinde arama geçmişi adı ile saklanır. Söz konusu durum, kullanıcı için kolaylık sağlasa da bazı durumlarda kullanıcı, arama verilerinin saklanmasını istemeyebilir. Instagram tarafından yapıalan güncellemeler ile arama geçmişinin temizlenmesi son derece pratik bir işlem halini almıştır.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap