Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu unuttum hesabıma giremiyorum

  1 ziyaretçi

  instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu unuttum hesabıma giremiyorum bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Instagram'da iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu unuttum ne yapmalıyım?

  Instagram'da iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu unuttum ne yapmalıyım?

  Instagram üzerinde yapılan hesap çalmalarını önleme adına pek çok güvenlik sistemi geliştirilmiştir. Instagram kullanıcılarına güvenli bir ortamda hizmet vermeyi hedeflemektedir. Bu nedenle son dönemde iki faktörlü kimlik doğrulama işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemle için iki farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden biri ise kod kullanımıdır. Oldukça fazla kullanıcı iki faktörlü kimlik doğrulaması sayesinde hesabını güvende tutmaktadır.

   Instagram'da İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kodunu Unuttum Ne Yapmalıyım?

   Instagram iki faktörlü kimlik doğrulama işlemleri ile kullanıcıların hesaplarını güvende tutmalarına yardımcı olmaktadır. Bu alanda pek çok kişi hesabı için güvenlik önlemlerini arttırmaktadır. Instagram iki faktörlü kimlik doğrulama işlemleri hesabın ayarlar ve güvenlik kısmı üzerinden yapılmaktadır. Sistem kullanıcı için çeşitli kodlar göndermektedir. Bu kodların güvenli bir yerde ve gizli tutulması gerekmektedir. Kullanıcılar iki faktörlü kimlik doğrulama kodlarını unuttukları zaman instagramın müşteri hizmetlerinden yardım almaktadır.

   Daha hızlı bir yöntem olarak telefon numarası ya da mail hesabı girilerek tekrar kod gönderim talebinde bulunulmaktadır. Kullanıcılar bu işlemin ardından aldıkları kodlar sayesinde instagram hesaplarına tekrar erişim sağlamaktadır. Oldukça fazla kişi iki faktörlü kimlik doğrulaması yaparak hesabını güven içerisinde tutmaktadır. Fakat çoğu zaman kod kaybolması ya da unutulması mümkün hale gelmektedir.

   Hesabın güven içerisinde tutulması için ihtiyaç duyulan doğrulama kodunu tekrar talep etmek mümkündür. Bu işlem için öncelikle kişi hesabı üzerinde kayıtlı olan telefon numarasını girerek tekrar kod istemektedir. Bunun yanı sıra mail adresi üzerinden de tekrar hesap erişim izni ve kod gönderilmektedir. Oldukça hızlı ve kolay olan bu işlemi yalnızca kullanıcılar gerçekleştirmektedir. Başka kullanıcılar başkasının hesabı için kimlik doğrulama kodu talep edememektedir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Instagram İki Faktörlü Doğrulama Kodunu Unuttum

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap