Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  instagram hesabım geçici olarak kilitlendi ne zaman açılır

  1 ziyaretçi

  instagram hesabım geçici olarak kilitlendi ne zaman açılıri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  instagram "hesabın geçici olarak kilitlendi" sorunu | Sistem ve Ağ Uzmanlığı - Adem OCUT

  instagram

  Popüler instagram uygulamasında hesaba erişim sorunu, giriş sorunları sıklıkla yaşanmaktadır. Bu konumuzda sizlerden gelen instagram giriş sorunundan biride “hesabın geçici olarak kilitlendi” hata, uyarı mesajıdır. Bizde bu sorunla ilgili nasıl çözülür? Bununla ilgili çözüm yolları üretmeye çalışacağız.

  Hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınız da bu tür hesabın geçici olarak kilitlendi uyarı mesajı aldıysanız neler yapılması bu sorunun çözüm yolu nedir? Bizde bu konuda şimdi sizlere çözüm üretmeye çalışacağız. Bu sorun ilk önce neden kaynaklıdır? Bunu anlatmaya çalışacağız.

  Bu hesap kilitlenme sorunu genelde instagram kullanıcı adı ve şifreniz ile takipçi kasma, beğeni kasma, profilime kim baktı, takibi bırakanlar kim? gibi bu tür instagram’a ait olmayan uygulamalara giriş yaptığınız da instagram sizin adınıza hesabınız çalınmıştır diyerek hesabınızı güvene almaktadır.

  Ardından size bu tür uyarı mesajları olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu hata mesajı, giriş mesajı olarak olağandışı bir giriş denemesi saptatık ve hesabın geçici olarak kilitlendi problemi yaşanmaktadır. Bunun için aşağıdaki çözüm yolu olarak denemekte fayda vardır.

  Çözüm ;

  Yukarıda pencerede görüldüğü gibi Devam adımını takip ederek hesabınızla ilişkili bir mail adresine doğrulama kodu gitmektedir. Bu doğrulama kodu ile hesabınıza tekrar erişim yaparak instagram şifresi değiştirme işlemini gerçekleştirin. 

  Diğer sorunun çözümü için eğer doğrulama kodu gelmiyorsa bilgisayar başında “instagram.com” adresi üzerinden giriş yaparak şifre parola değiştirme işlemini gerçekleştirin. Mobil uygulamalar üzerinden talep kodu gelmeyebilir. Bilgisayar üzerinden parola unuttum diyerek yeniden mail adresine bir doğrulama kodu talep ediniz. Fazla e-posta adresi için talep etmek isterseniz gelmeyebilir. 

  Bu işlemler sonucunda hesabınıza erişim sağladığınız da “instagram.com” adresi üzerinden tekrar giriş yaparak “İzin Verilen Uygulamalar” kısmından tüm uygulamaları kaldırınız.

  Yada “https://www.instagram.com/accounts/manage_access/” adresi üzerinden tarayıcıya yapıştırın ve direk olarak erişim sağlayabilirsiniz. Burada izin verdiğiniz bu üçüncü parti yazılımları kaldırın ve Şifrenizi sağlam bir güçlü şifre ile değiştirin. Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur? konusunu ayrıca okuyarak işinizi sağlama alınız. 

  Bundan sonra yapmanız gerekenler bu tür hesabınızın organik düzenini oynamayın yani takipçi kasma, beğeni kasma vb. tür yazılımlar kullanmayınız.

  Yukarıda sizlere “Hesabın Geçici olarak Kilitlendi” sorunu nasıl çözülür? Bununla ilgili bilgi vermeye çalıştık bu konuda yorumlar kısmına yada soru & cevap sayfasına sorularını gönderebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : ademocut.com

  Instagram hesabın geçici olarak kilitlendi kaldırma 2020

  Instagram “Hesap geçici olarak kilitlendi” kod geliyor ve kodu giriyorum, yeni şifre girmemi istiyor, girdiğimde üzgünüz sorun oluştu şeklinde hata veriyor. Birde bunun yanı sıra “Hesabında şüpheli hareketler saptadık” ve yine hesap kilitlendi sorunu çıkmakta.

  Evet bu iki sorunu bugün ele alacağız. Bu tarz durumlara neden olan en büyük etken sistemin ne yapacağına karar verememesi ve size pek bir seçenek sunması. Zaten sunduğu seçenekte bazen boş çıkıyor veya geçersiz oluyor.

  Hesabın geçici olarak kilitlendi ne demek?

  Bunun genel hikayesi uygulamadaki güvenlik seviyesine takılı kalması. Şüpheli davranışlar algılandığında güvenliğin verdiği tepki bu oluyor.

  Instagram hesap kilidini kaldırma

  Yukarıdakilere dikkat ettikten sonra belli bir süre hiç bir işlem yapmadan beklenebilir.

  Instagram kilitlenen hesabı açma işlemlerinde hata mesajı alanlar için uygulamada kullanılan tüm formlarla başvurularak dönüş yapılması sağlanacak. Bu işlem için mevcut desteğimiz bulunmamakta.

  Başvurular ara ara yapılarak denenmeli ve Facebook’ ta kullanılan formlarla da dönüş sağlanabilir.

  Yazı kaynağı : www.teknolojidestek.net

  Instagram Hesabım Geçici Olarak Kilitlendi

  Kapanan Instagram Hesabını Geri Açma ( İInstagram kilitlenen hesabı açma )

  İnstagram hesabım kapatıldı şikayetleri sürekli karşımıza çıkmaktadır. Peki Kapatılan Instagram hesabı açma işlemi nasıl yapılır? Kapanan İnstagram hesabı açma formu nedir, bu form nasıl doldurulur? Kapatılan İnstagram hesapları ve geri alma çözümlerini sizler için araştırdık.

  Instagram hesabının kapatılmasına neler sebep olur?

  Instagram hesabım kapatıldı, ne yapmalıyım?

  Instagram hesabınızı yanlışlıkla siz kapatmadıysanız ve hesabınıza giremiyorsanız hesabınız instagram yönetimi tarafından kapatılmış demektir. Eğer hesabınızı kendiniz yanlışlıkla kapattıysanız ya da sildiyseniz çözümü için sitemizde araştırma yapabilirsiniz.

  Instagram hesabınıza girmeye çalışırken karşınıza “Hesabın geçici olarak kilitlendi” mesajı çıkıyorsa, hesabınız kapatılmamış kilitlenmiş demektir. Bu durumda çözüm için  Instagram kilitlenen hesabı açma kısmına bakınız.

  Hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda “Hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır.” mesajını alıyorsanız, hesabınız Instagram yönetimi tarafından yukarı belirttiğimiz maddelerden herhangi biri  sebebiyle kapatılmıştır. Bunun dışında hesabınızın yanlışlıkla ya da hata ile kapatıldığını düşünüyorsanız, daha fazla bilgi al seçeneklerinden yola çıkarak buna itiraz edebilirsiniz.

  Adım adım kapatılan instagram hesabını geri açma

  Hesabınıza girmeye çalıştığınızda “Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır. Yardım merkezinden bilgi alabilirsin” mesajını görüyorsanız ekrandaki daha fazla bilgi al butonuna tıklayın.

  Daha fazla bilgi al butonuna tıkladığınızda kapanan instagram hesabı açma formu karşınıza gelecektir. Bu formda adınız, soyadınız, mail adresiniz, kullanıcı adınız, ülkeniz dahil  gerekli alanların hepsini doldurun.

  Formu gönderdikten sonra Instagram ekibinden bir mail alacaksınız. Bu mailde sizden maili atan kişinin siz olduğunuzu ispatlamanızı isteyecekler. Mailde bir kod bulunacak. Sizden, boş bir kağıda adınızı soyadınızı, maildeki kodu yazmanızı sonrasında bu kağıdı tutarken ellerinizin göründüğü bir fotoğraf çekmenizi isteyecekler. Cevap mailine bu fotoğrafı jpeg formatında eklemeniz gerekiyor. Maildeki detayları aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

  Bu mailde hesabınızın size ait olduğunu, açılmasını istediğinizi anlatan kısa bir açıklama yazmanız gerekiyor. 

  Formu gönderdikten sonra beklemeye başlıyorsunuz. 24 saat içerisinde yöneticilerden yanıt gelmezse instagram hesabını geri açmak için aynı maili tekrar gönderebilirsiniz. Bazen yoğunluktan dolayı geç dönüş olabiliyor. Bu sebeple yeniden mail atmakta fayda var. 

  İnstagram kapatılan hesabı açma konusunda ne değişti?

  Eskiden kapanan instagram hesabı açma formu doldurulduktan sonra sadece bir kimlik ya da ehliyet gibi resmi bir evrağın taratılıp eklenmesi yetiyordu. Ancak son zamanlarda bu tarz daha kapsamlı bir yöntem izlenmeye başlandı. 

  Kapanan instagram hesabı nasıl açılır (ne kadar zamanda) ?

  Yukarıdaki form doldurma, fotoğrafı çekme ve gönderme işlemlerini tamamladıktan sonra ilk 24 saat içerisinde size bir cevap maili gelmelidir. Eğer bu cevap gelmezse tekrar tekrar mail atmayı deneyebilirsiniz. Hesabınız açıldığında size otomatik olarak mail gelecektir. Mail gelmediği sürece hesabınız açılmamış demektir.

  “instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır” sorunu kesin çözülür mü?

  Kapatılan instagram hesabı geri açılır mı, bu süreçler ilerledikten sonra hesap eski haline döner mi sorusunun cevabı duruma ve hesabın neden kapatıldığına göre değişir. Instagram hesabının geri açılması için zaman verilemeyeceği gibi kesinliği konusunda da garanti vermek zordur. 

  Instagram hesabının kapatılması veya kilitlenmesini engellemek için ne yapılabilir?

  Instagram hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini bilmediğiniz, güvenilir olmayan uygulamalara girmeyin.

  Yukarıda belirttiğimiz, instagram hesaplarının kapanmasına sebep olan maddelere dikkat edin.

  Instagram topluluk kuralları veya ınstagram kullanım koşullarına aykırı davranışlarda bulunmayın.

  Bunların dışında, hesabınızdan otomatik takip yapmayınız. Hesabınızı spam gibi gösterebilecek otomatik beğenme, otomatik yorum yapma eylemlerinden kaçının.

  Hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınız ile senkronize edin. Facebook twitter gibi hesaplarınızla instagram hesabınızı senkronize ederseniz, ınstagrama güven vermiş olabilirsiniz. 

  Instagram hesabım kapatıldı (2018-güncel) ya açılmazsa?

  Instagram hesabım kapatıldı, tekrar açılmadı diyorsanız maalesef bunun bir çözümü yoktur. Aynı kullanıcı adı ile aynı hesabı yeniden açmanız mümkün değildir. Instagram kullanıcı loglarını arşivlediği için aynı kullanıcı adı ile ikinci kez hesap açılmasına izin vermemektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yeniden instagram hesabı açmanız gerekecektir. Ancak doğrulama kodu ile doğruladığınız sürece aynı mail adresini yeni hesabınızı açmak için kullanabilirsiniz. 

  Yazı kaynağı : www.teknotrik.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Emel : Eposta bilmiyorum ne yapabilirim

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Anonim 16 Gün önce
  0

  Merhaba...Instagram hesabima dünden beri giremiyorum...herdefasinda hata 1 kaç dk bekleyin diyor ..ama kilitlendi falanda diye birwey demiyor...beklememe rağmen giremiyorum ne yapa bilirim..wifrede deyiwdim yine giremedim.bekle diyor 1 kaç dakka.cevap verirseniz sevinirim

  Sevcan 1 Ay önce
  0

  Ben e-posta adresimin şifresini unuttum hesabım kilitlendi giriş yapamıyorum yardım eder misiniz?

  Ada şen 1 Ay önce
  1

  Benim iki gün önçe hesabım kitlendi başka hesaptan takıpçi etkinliğine katılmıştım ama gizli hesabım kitlendi telefon numarasını girdiğim halde tekrar dene cıkıyor ne yapmam gerek hesabıma ulaşmak İÇİN 😔

  Zeynep 3 Ay önce
  0

  Iki gundur hesabim kilitlendi ve acaniyorum e postami biliuorum.fakat sifrsini bilmedigim icin kod oraya gidiyorr ustelik kurtarma numarasinj da bilmiyorum @kesfetogren_ adli hesabim kitlenmis durimda

  Ayşe bal 3 Ay önce
  0

  Dünden beri hesabim kitlendi ve hiç bir şekilde açamıyorum yardim edermisiniz

  0
  anonim 2 Ay önce

  benimde napmalıyım

  sksksks 3 Ay önce
  0

  Pencere deki fotoğraf bende de aynı çıkıyor bir sorun daha var kod almak istiyorum ama numara bana ait değil ne yapabilirim?

  Ferhat01 3 Ay önce
  0

  Lan bir allahın kulu cvp versin bu hesap kilitlenmesi be kadar süre zarfınca devam ediyor ne kdr sürüyor bu illet

  0
  Hatice 3 Ay önce

  Düzeldi mi benim de öyle oldu of

  Kübra 3 Ay önce
  0

  Selam benim instagram hesabım kilitlendi tel no eski olduğu için e postayıda bilmediğim için kod alamıyorum kendiliğinden geçermi acil yazarmısınız napmalıyım çok emek vermiştim gerçekten kaç gündür çok üzüldü ağlıyorum😔🙏🏻

  1
  Yakup Işık 2 Ay önce

  Kardeşim selamın aleyküm aynısı banada oldu düzeldimi senin hesabın bekleyince oluyor mu eski numarama kod gidiyor benimde bende giremiyorum kaö günde olur olursa

  Anonim 3 Ay önce
  0

  Hesabimi niye kapandi

  Yıldız yılmaz 3 Ay önce
  0

  Instgram hesabım 6 gündür kilitlenmiş ınstgram şifremi biliyorum ama eposta adresimi bilmiyorum uzun zamandır kullandığım bi epostaydi erişimine ulaşamıyorum lütfen yardımci olun hesabin epostanin başı o.... sonu 3 ile bitiyor kullanıcı ismim dellal1036 lütfen arayın beni destek olun kaç gündür hesabima giremiyorum hesabımın şifresini biliyorum ama giriş yapamıyorum kod gönderiyor epostaya lütfen yardımci olun

  Berfinddnl 3 Ay önce
  0

  Hesabıma giremiyom kaç gundur

  Mehmet 3 Ay önce
  0

  E postam ve telefon numaramı kullanmadifim için giremiyom başka çözüm yokmu??

  0
  Kübra 3 Ay önce

  Aynı durumu bende yaşıyorum giriş yapabildinizmi acaba :((

  Yıldız yılmaz 3 Ay önce
  0

  Instagram hesabim kilitlendi epostama erişim sağlayamıyorum hesap kurtarma kodu oraya gidiyor hesabima ulaşamıyorum eposta adresimin başlangıcı o....3 ile bitiyor ama kod oraya gidiyor hesabı açamıyorum delall1036 hesabın kullanıcı ismi lütfen yardımci olun 3 gündür hesabima giremiyorum

  lorin 3 Ay önce
  0

  Benimde aynı sıkıntı

  Nursema 3 Ay önce
  0

  Benim instagramım eski hattıma bağlıydı telefon numaramla giriş yaptım ve şimdi eski hattım kapalı olduğu için kodu alamıyorum nasıl kodu alabilirim?

  0
  Ahmet Can 5 Gün önce

  Aynen bende de öyle

  Anonim 3 Ay önce
  0

  Ne Zaman açılacak yaaaa of bıktım bütün hesap larimi ele geçirdiniz

  dilek 3 Ay önce
  -1

  aynı sorun bende de var çözüme ulaşan yok mu acaba ?

  Anonim 3 Ay önce
  0

  Telim değişti ve kod o noya gidiyo e postamı unuttuğum için şifresini yazıp da giriş yapamıyorum yanisii beklemekten başka hiç bi çaresi yok gibi 4 gün oldu hâlâ bekliyorum bi ümit açılır die:\

  0
  Anonim 3 Ay önce

  Moral bozmak istemem ama hesabınızı açtığınız numaraya erişiminiz yoksa instagram o hesaba erişim sağlamıyor benimde aynı durum açılmıyor

  0
  Anonim 3 Ay önce

  Bende de aynı problem var ne e posta ne telefon no yeni değil giremiyorum giren varsa yardımcı olsun lütfen

  0
  burhan 3 Ay önce

  açılınca yaz buraya kaç gün içinde açıldığını

  0
  Anonim 3 Ay önce

  Aynı sorundan bendede var kardeş

  Mervd 4 Ay önce
  0

  Bilgisayarım yok ne yapabilirim

  0
  Merve 3 Ay önce

  Benimde

  İbrahim 4 Ay önce
  0

  Yaa benim hesabim yanlışlıkla kilitlendi ve ben e posta mı bilmiyorum ona kod gidiyor ve ben nasıl giriş yapabilirim yardımcı olur musunuz??acill girmem gerek

  0
  Yıldız yılmaz 3 Ay önce

  Açabildiniz mi benim de ayni öyle olmuş

  Emel 4 Ay önce
  0

  Epostami unuttum telefon numaran açmadım nasıl açabilirim istigramimi

  Emel 4 Ay önce
  4

  Eposta bilmiyorum ne yapabilirim

  Ezgi 4 Ay önce
  0

  Hesabımı geri istiyoruum

  0
  Koray Şahin 4 Ay önce

  Hesabım kaç günde açılır ?

  Melike 5 Ay önce
  1

  Yaa benim hesabim yanlışlıkla kilitlendi ve ben e posta mı bilmiyorum ona kod gidiyor ve ben nasıl giriş yapabilirim yardımcı olur musunuz??acill girmem gerek..

  0
  Yıldız yılmaz 3 Ay önce

  Açabildinizmi benim de ayni öyle olmuş

  Enes 6 Ay önce
  0

  Benim hesabımı onaylaydığımız takdirde 24 saat sonra açılacak diyor bi problem olur mu bilen varsa lütfen yardımcı olsun kapanan 4. hesabım

  0
  Selin 3 Ay önce

  Açabildin mi hesabını

  0
  Beyza 5 Ay önce

  Hesabınız açıldı mı? Benden yüz tanımlama videosu istediler gönderdim birkaç saat oldu ama hala bi dönüş yok

  nihal 6 Ay önce
  1

  instagram hesabım geçici olarak kapatıldı ve e postama kod gelmiyor hiçbir türlü e postamın doğru olduğundan %100 eminim

  0
  Aygün 5 Ay önce

  Girdiniz mi?

  0
  elif 6 Ay önce

  acaba hesaba girebildiniz mi

  Yorum yap