Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  instagram giriş facebook ile

  1 ziyaretçi

  instagram giriş facebook ile bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Facebook Üzerinden Instagram'a Nasıl Giriş Yapılır? - How2geeks.com

  Facebook Üzerinden Instagram'a Nasıl Giriş Yapılır? - How2geeks.com

  Facebook Instagram’ı satın aldığından beri, iki ağ yavaş yavaş yakınlaşıyor ve daha fazla entegrasyon sunuyor. Sosyal medya pazarlamacısı, küçük işletme sahibiyseniz veya ağlar arasında içerik paylaşmayı seviyorsanız, Instagram ve Facebook’u birbirine bağlamak hiç de kolay değil. İçeriği her ikisinde de paylaşabilir ve görsel içeriğin gücünden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Değerli saniyelerden tasarruf etmek için Facebook üzerinden Instagram’a bile giriş yapabilirsiniz.

  Genellikle, ağları ayrı tutmak ve aralarında çok fazla veri paylaşmamakla ilgiliyim. Pazarlama söz konusu olduğunda, bu değişir. Her şey verimlilik ve en az çabayla en geniş erişimi elde etmekle ilgilidir. Instagram ile Facebook’u birbirine bağlamak bunu başarmaya yardımcı olur. Tek bir tıklamayla her iki platformda da paylaşabilirsiniz, böylece bunu yapmak mantıklı olur.

  Instagram’ı Facebook’a bağla

  Bir Facebook sayfanız ve bir Instagram hesabınız varsa, ikisini birbirine bağlamak kolaydır. Ardından, biçimlendirmeyi veya etkiyi kaybetmeden iki ağ arasında sorunsuz bir şekilde içerik paylaşabilirsiniz.

  Hesap Merkezine geri dönün. Hikayeler ve Gönderiler için ‘Facebook ile Paylaş’ seçeneğinin ve ‘Hesaplarla oturum açma’ seçeneklerinin her ikisinin de etkinleştirildiğinden emin olun.

  Bunun senin için işe yaramadığını fark edersen tek yapman gereken Instagram’daki Hesap Merkezi menüsüne geri dönmek. Facebook’u seçin ve Hesap Merkezinden Kaldır’ı seçin.

  Facebook üzerinden Instagram’a giriş yapın

  Facebook kimlik bilgilerinizle Instagram’da oturum açmak kolaydır:

  Yeni bir Instagram hesabı oluşturuyorsanız, aynı şeyi yapabilirsiniz. Instagram’ı yükleyin ve yukarıdaki gibi Facebook ile Giriş Yap’ı seçin. Daha sonra bir hesap oluşturacak ve onu Facebook’unuza bağlayacaktır. Bununla ilgili tek sorun, düzenlemediğiniz sürece size rastgele bir kullanıcı adı ve şifre vermesidir.

  Varsayılan Instagram giriş bilgilerinizi düzenlemek için şunu yapın:

  “Şifrenizi sıfırlamak için ADDRESS adresine bir bağlantı içeren bir e-posta gönderdik” gibi bir bildirim görmelisiniz. Bu e-posta adresi, hesabınızda bulunan e-posta adresi olacaktır.

  Dilerseniz bu değişiklikleri web üzerinde yapabilirsiniz. Instagram profilinizi düzenlemek için bu bağlantıyı kullanın ve şifre sıfırlama talebinde bulunmak için bu bağlantı. Prensip aynıdır, sonuç aynıdır.

  Yine de Facebook üzerinden Instagram’a giriş yapabilirsiniz, ancak artık hesabınızı bağımsız olarak da erişilebilecek şekilde ayarladınız. Artık profil resminizi değiştirebilir, bir biyografi ekleyebilir ve Instagram hesabınızı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, bu girişinizi etkilemeyecektir.

  Instagram Hesabınızın Bağlantısını Nasıl Kaldırırsınız?

  Böylece, iki hesabınızı bağladınız, bu da içeriğinizi çapraz gönderebileceğiniz anlamına geliyor. Ancak, artık ikisinin birbirine bağlı olmasını istemiyorsanız ne yapabilirsiniz?

  İster Facebook hesabınızı devre dışı bırakın, ister sadece iki hizmeti ayırmak isteyin, tüm gönderilerinizi kaybetmeden bunu yapmak mümkün. Tek yapmanız gereken yukarıdaki ile aynı adımları takip etmek, ardından şu adımları takip etmek: o

  Facebook profiliniz, siz onu kaldırana kadar Instagram bilgilerinizi tutmaya devam edecek ve Facebook’taki tüm Instagram gönderilerinizi silmeniz gerekecek, ancak daha fazlası burada.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hesabımı bağlarsam ve biri saldırıya uğrarsa, diğeri de tehlikeye girer mi?

  İki hesabınızı bağladıktan sonra bile, ayrı bir giriş bilgilerine sahipler (evet, Instagram’daki Facebook seçeneğini kullanarak giriş yapabilirsiniz, ancak yine de ayrıdırlar). Instagram hesabınızın güvenliğinin ihlal edilmesi veya bunun tersi olması, Facebook hesabınızın da tehdit altında olduğu anlamına gelmez. her ikisine de erişimleri var.

  Birden fazla Instagram hesabını Facebook’a bağlayabilir miyim?

  Her iki platformla ilgili güzel şeylerden biri, aynı oturum açma altında birden fazla hesaba veya sayfaya sahip olabilmenizdir. Bu, profesyonel ve kişisel profilleriniz arasında kolayca geçiş yapabileceğiniz anlamına gelir. u003cbru003eu003cbru003eBirden çok Instagram hesabını aynı Facebook sayfasına bağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, her bir Instagram hesabı için yukarıdaki adımların aynısını takip etmektir.

  Paylaşmak önemsemektir

  Instagram’ı Facebook’a bağlamak zaman kazandırır ve sosyal medya pazarlamasını daha verimli hale getirir ancak dikkatli kullanmanız gerekir. Kişisel ve ticari hesaplarınızı ayrı tuttuğunuzdan ve yalnızca ilgili içeriği paylaştığınızdan emin olun. Instagram izleyicileri ile Facebook izleyicileri arasında çok fazla geçiş varken, olmadığı zamanlar da var. Ne zaman çapraz gönderi yapabileceğinizi ve bunun ne zaman işe yaradığını bilmek bir pazarlamacının temel becerisidir.

  Genel olarak, ikisini birbirine bağlamak iyi bir şeydir ve size yalnızca zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda pazarlama çabalarınızı da artırır!

  Yazı kaynağı : how2geeks.com

  Instagram ve Facebook Hesapları Nasıl Birbirine Bağlanır?

  Instagram ve Facebook Hesapları Nasıl Birbirine Bağlanır?

  Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Instagram, 2012 yılında Facebook tarafından satın alındığından beri iki platform arasında ortak pek çok nokta var. Instagram’a Facebook ile giriş yaparak iki platformdaki takipçilerinizi ve arkadaşlarınızı aynı anda görme ve ortak paylaşım yapma gibi avantajlar elde edersiniz. Instagram’a Facebook ile giriş yapmak için iki hesabı bağlamanız gerekiyor.

  Instagram’a Facebook ile giriş yapmak pek çok kullanıcı tarafından kolay giriş yapma başta olmak üzere farklı avantajlar elde etmek için kullanılan bir yöntem. Özellikle Facebook’un sahip olduğu tüm platformları birleştirme çalışmaları yaptığı bugünlerde hesapları birbirine bağlamak oldukça faydalı olacaktır. Sizin için Instagram’a Facebook ile giriş nasıl yapılır ve bağlı hesap nasıl kaldırılır gibi merak edilen soruları yanıtladık. 

  Instagram’a Facebook ile giriş yapma işlemleri:

  Yukarıdaki adımları takip ederek Instagram ile Facebook hesaplarınızı birbirine bağlamış oluyorsunuz. Artık Instagram profilinize giriş yapmak istediğiniz zaman Facebook hesap bilgilerinizi kullanmanız yeterli olacak. Yeni bir Instagram hesabı açıyorsanız bu işlemi oluşturma aşamasında yapabilirsiniz. 

  Adım #1: Instagram mobil uygulamasını açın:

  Android ya da iOS işletim sistemine sahip cihazınızda yüklü olan Instagram mobil uygulaması üzerinden bu işlemi yapmak çok daha kolaydır. Elbette dilerseniz masaüstünden ya da mobil internet tarayıcınızdan da bu işlemi yapabilirsiniz ancak adımlarda geçen sayfaların yerleri farklı olabilir. 

  Adım #2: Profil sayfanızı açın:

  Instagram mobil uygulamasını açtığınız zaman karşınıza uygulamanın ana ekranı yani sizin ana akış sayfanız çıkar. Profil sayfanızı açmak için ekranın altında bulunan butonlar arasında en sağdakine dokunmanız yeterli olacaktır. 

  Adım #3: Ayarlar menüsünü açın:

  Profil sayfanızı açtığınız zaman karşınıza sizi pek çok farklı seçeneğe götürecek butonlar çıkacaktır. Hesabınız ile ilgili temel ayarları düzenleyecek seçeneklerin olduğu menüye ulaşmak için ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç çizgi butonuna dokunun. 

  Adım #4: Menü üzerinden Ayarlar seçeneğine dokunun:

  Üç çizgi butonu ile açtığınız Ayarlar menüsünde karşınıza hesabınız ile ilgili yapabileceğiniz pek çok farklı seçenek çıkacak. Instagram’a Facebook ile giriş yapmayı aktif hale getirecek işlemler için burada en üstte göreceğiniz Ayarlar seçeneğine dokunun.

  Adım #5: Hesap bölümünü açın:

  Ayarlar sayfası üzerinden Instagram hesabınıza ait aklınıza gelebilecek her türlü ayarlama düzenlemesini yapabilirsiniz. Hesabınız ile ilgili en ayrıntılı düzenlemelerin yapılacağı bölüme ulaşmak için ise Hesap seçeneğine dokunmalısınız.

  Adım #6: Bağlı Hesaplar ekranını açın:

  Hesap bölümünde göreceğiniz ve yapabileceğiniz düzenlemeler, sizin Instagram kullanımınızı en verimli hale getirmek için yapabileceğiniz düzenlemelerdir. Hesabınızı farklı platformlarda bulunan hesaplara bağlamak için Bağlı Hesaplar satırına dokunun.

  Adım #7: Facebook seçeneğine dokunun:

  Bağlı Hesaplar ekranında karşınıza Instagram hesabınızı bağlayabileceğiniz farklı platform seçenekleri çıkacak. Dilerseniz Instagram hesabınızı; Twitter, Tumblr, Ameba, VKontakte gibi platformlarla bağlayabilirsiniz. Instagram’a Facebook ile giriş işlemi için ise Facebook seçeneğini tercih etmelisiniz. 

  Adım #8: Çıkan ekranı onaylayın:

  Cihazınız, Instagram mobil uygulamasının giriş yapmak için Facebook’u kullanacağını belirten bir uyarı mesajı karşınıza çıkarabilir. Bu noktada işlemi sürdürmek için çıkan ekranı onaylamalısınız. Herhangi bir sorun olmayacaktır. 

  Adım #9: Facebook hesap bilgilerinizle giriş yapın:

  Ekranı onayladıktan sonra sistem sizi facebook.com adresine yönlendirecek. Bu noktada; eğer daha önce Facebook bilgileriniz ile giriş yaptıysanız yalnızca çıkan ekranı onaylamanız yeterli olacaktır ancak daha önce herhangi bir giriş yapmadıysanız Facebook bilgilerinizle giriş yapmalısınız. 

  Adım #10: Paylaşım seçeneklerini düzenleyin:

  Bağlama işlemini onayladıysanız ya da Facebook hesap bilgilerinizle giriş yaptıysanız bağlama işlemini tamamlamak için yapmanız gereken son adım paylaşım seçeneklerini düzenlemek. İlk adımda bu seçenekleri olduğu gibi bırakabilirsiniz. Daha sonra aynı ekran üzerinden bu seçenekleri düzenleme şansınız var. 

  Instagram hesabıyla ilişkilendirilmiş Facebook hesabı nasıl kaldırılır? 

  Instagram hesabınızı Facebook hesabınızla bağladıktan sonra Instagram’a Facebook ile giriş yapabilir, gönderilerinizi her iki platformda da ortak olarak paylaşabilir ve arkadaşlarınıza çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

  Fakat Facebook hesabınızı kapatacaksanız, yeni bir Instagram hesabı açacaksanız, iki platformda ortak olan kişilerin size ulaşmasını istemiyorsanız ve daha pek çok farklı sebepten dolayı Instagram ve Facebook hesaplarının bağlantısını kaldırmak isteyebilirsiniz.

  Yukarıdaki adımları uygulayarak Instagram hesabıyla ilişkilendirilmiş Facebook hesabını kaldırmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; artık Instagram’a Facebook ile giriş yapamayacak olmanızdır. Bu nedenle, kaldırma işlemini gerçekleştirmeden önce Instagram giriş bilgilerinizi bildiğinizden emin olmalısınız. 

  Instagram hesabıyla ilişkilendirilmiş Facebook hesabını kaldırdıktan sonra yeniden iki hesabı birbirine bağlamak için ilk yöntemde anlattığımız adımları uygulayabilirsiniz. Kaldırma ve bağlama işlemleri için herhangi bir sınır bulunmuyor. Dilediğiniz zaman iki hesabı birbirine bağlayabilir, dilediğiniz zaman bağlantıyı kaldırabilirsiniz. 

  Sizin için Instagram’a Facebook ile giriş nasıl yapılır, Instagram hesabıyla ilişkilendirilmiş Facebook hesabı nasıl kapatılır sorularını yanıtladık ve işlemler ile ilgili dikkat etmeniz gereken noktaları anlattık. Bağlama işleminin pozitif ve negatif yönlerini düşündükten sonra yukarıdaki adımları kolayca uygulayabilirsiniz. 

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Facebook sayfasına nasıl Instagram eklerim?

  Instagram da tıpkı Facebook gibi sosyal medya kullanımında pazarlama stratejinizin bir parçası mutlaka olmalı. Instagram akışınızın yönettiğiniz Facebook sayfasında sadece fotoğraf paylaşımı olarak değil, uygulama olarak yer almasını nasıl sağlarsınız? Facebook sayfasına instagram eklemek çok çok kolay;

  Facebook sayfasına instagram eklemek

  Facebook sayfasından Instagram hesabını silmek için

  Yine yukarıdaki adımlarla ilgili sayfaya gelin, en altta Instagram Hesabı Bağlantısını Kes yazısını göreceksiniz. Yanındaki kutucuğa tıklayın ve onaylayıp sayfadan çıkın.

  Sayfanızda yer alacak olan Instagram kutucuğu standart görünümdedir. Bunu ancak Facebook üzerinden hizmeti ‘upgrade’ ederek yani aylık/yıllık ücret karşılığı kişiselleştirebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : teknolojikanneler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap