Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  instagram bugün aktif ne demek

  1 ziyaretçi

  instagram bugün aktif ne demek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Instagram'da Bugün Aktif Ne Demek? Bugün Aktif Özelliği Kapatılabilir Mi?

  Instagram'da Bugün Aktif Ne Demek, Nedir? - KizlarSoruyor

  Instagram'da Bugün Aktif Ne Demek? ✔️ 2022

  Instagram Bugün Aktif Ne Demek?

  Instagram Bugün Aktif Ne Demek?

  Instagram’a getirilen güncellemeler, farklı soruları da beraberinde getirmektedir. Bu sorulardan biri de Instagram bugün aktif ne demek sorusudur. Instagram, Whatsapp uygulaması gibi son görülme özelliğini güncellemeler ile getirerek, takip ettiğiniz hesapların ve mesajlaştığınız kişilerin, sizin Instagram uygulamasında en son ne zaman aktif olduğunuzu görmelerine izin verir. Instagram kişisel istekleri de göz önünde bulundurarak bu uygulamayı kapatılabilir ve açılabilir şekli ile sunmuştur. Bu özellik nasıl kapatılır veya açılır, son görülme özelliği neye bağlı olarak kullanıcılara bilgi verir şeklindeki aklınıza takılan tüm soruları yanıtlandıracağız.

  Instagram Bugün Aktif Ne Demek?

  Instagram bugün aktif ne anlama geliyor sorusu, Instagram’ın getirdiği son görülme özelliği ile birlikte gündeme gelmiştir. Son görülme özelliği ile birlikte, Instagram uygulamasına en son girdiğiniz zaman, takip ettiğiniz kullanıcılara ve mesajlaştığınız kullanıcılara gösterilmektedir. Örneğin, 1 saat önce aktifti, 2 gün önce aktifti, şu an aktif gibi birçok zaman bilgisi bu özellikle beraber kullanıcılara gösterilir.

  Ancak Instagram uygulamasının getirdiği son görülme özelliği hangi algoritma ile çalışıyor. Yani son görülme özelliği, diğer kullanıcılara gösterilen son görülme zamanını neye göre belirliyor soruları da sonrasında gündeme gelmiştir.

  Instagram Son Görülme Neye Göre Belirlenir?

  Instagram’a girmedim ama son görülmelerde Instagramda aktif olduğum veya yakın zamanda Instagram’da olduğum gösteriliyor. Veya Instagram’da ana sayfada dolaşsam dahi son görülme kısmına yansır mı? Şeklinde sorulan soruları yanıtlayalım.

  Instagram’da ana sayfada da zaman geçirseniz, DM kısmında da zaman geçirseniz son görülme kısmına, en son hangi zaman diliminde aktif olduğunuz yansır. En son giriş saatiniz veya aktifliğiniz takip ettiğiniz kullanıcılara ve mesajlaştığınız kullanıcılara gösterilir.

  Instagram uygulamasına hiç girmediğim halde ‘şu an aktif’ olarak görülüyorum veya yakın bir zamanda, diğer kullanıcılara aktif olarak görülüyorum. Bunun sebebi nedir?

  Bildiğiniz üzere siz uygulamalara girmeseniz bile açtığınızda ve çıktığınızda bu uygulamalar arka planda çalışmaya devam eder. Siz Instagram’a girmeseniz dahi diğer kullanıcılar sizi şu an aktif durumunda veya yakın bir zamanda aktifti durumunda göreceklerdir. Arka plandan bu uygulamaları kapatarak bu sorunu çözebilirsiniz. Son görülmeyi kapatmak için Instagram çevrimiçi kapatma yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

  Instagram son görülme özelliği, Instagram kullanıcılarını resmen ikiye bölmüştür. Kimi kullanıcılar bu özelliği beğenerek kullanırken, kimi kullanıcılar için de büyük bir sorun teşkil etmektedir. Instagram, kişisel görüşlerin olumlu veya olumsuz olabileceği düşüncesiyle hareket ederek, özelliği açılır/kapanır şekilde tanımlamıştır. Yani dilediğiniz zaman bu özelliği açabilir veya kapatabilirsiniz. Instagram son görülme özelliğini kapatmak isteyen kullanıcılar, aşağıda belirtilen aşamaları takip ederek kolayca bu özelliği kapatabilirler.

  Sunulan içerikte sizlere, Instagram son görülme özelliği ile ilgili sorduğunuz tüm soruları detaylıca yanıtladık. Instatakipci.com sitesi, sosyal medya süreçlerinizde sorun yaşadığınız veya merak ettiğiniz tüm konularda sizlere destek sağlamaktan mutluluk duymaktadır.

  Yazı kaynağı : www.instatakipci.com

  instagram bugün aktif nedir ne anlama geliyor

  Instagram’da Bugün Aktif Ne Demek?

  Instagram’da Bugün Aktif Ne Demek?

  Son görülme özelliği olarak da bilinen aktiflik durumu, kullanıcılardan tam puan almayı başarıyor. Instagram’da bugün aktif ne demek? Sorusuna yanıt vermeden önce dilerseniz bu özelliğin ne işe yaradığını hep birlikte inceleyelim. Takip ettiğiniz bir kişiye ulaşmak ve onu instagram’da yakalamak mı istiyorsunuz? O halde sizler de aktiflik durumunu takip edeceksiniz.

  Instagram’da bugün aktif demek, kişinin ana sayfada dolaşması, dm’lere yanıt vermesi ya da beğeni atması, algoritmaya bağlı olarak aktiflik şeklinde yorumlanıyor ve son işlem yapılan zaman, karşı tarafa “Bugün aktif” şeklinde yansıtılıyor. Attığı her adım aktiflik olarak kabul edildiği için uygulama içerisinde zaman geçirdiğini tespit etmek de daha kolay bir hal alacaktır.

  blank

  Az önce de ifade ettiğimiz gibi layklamanıza ya da yorum yapmanıza gerek yok. İnstagram profillerinize giriş yapıp ana sayfada yer aldığınız andan itibaren aktiflik durumunuz kayıt altına alınıyor ve kullanıcılar da bunu görebiliyor. Whatsapp’taki özellik ile benzer ve gayet faydalı bir çalışma olduğunu düşünüyoruz.

  Eğer isterseniz instagram aktiflik durumunu gizleyebilirsiniz ve bu konuda uygulama yaratıcıları denetimi sizlere bırakıyorlar. İşe yarar olduğu tartışılır ancak takip ettiklerinizden haberdar olmak adına gerçekten özel bir çalışma olarak nitelendiriyoruz.

  Profillerinize giriş yaptıktan hemen sonra ayarlar bölümüne geçin ve buradan aktiflik durumunu iptal edin. Tebrikler! Artık ne zaman instagram’a girdiğiniz ya da ne zaman aktif olduğunuz bilgisi karşı tarafa herhangi bir şekilde iletilmeyecektir. Birçok kullanıcı bu özelliği kullanmıyor ancak henüz haberdar olmayanlar da var ve kapatmadıkları için kullanmak durumunda kalıyorlar.

  Instagram, birçok farklı özellik ile birlikte uygulamayı daha popüler hale getirmeye uğraşıyor. Bazılarınız ne gerek var diye düşünebilirsiniz ancak bu tür çalışmalar ile birlikte hareketlilik artıyor ve kullanıcılardan da tam puan almayı başarıyorlar.

  Instagram’da bugün aktif özelliği de yeni sayılabilecek bir çalışma. Dilerseniz açabilir, rahatsız olduğunuz anlarda da ayarlar bölümünden kapatabilirsiniz. Bu konuda kontrol tamamen sizlerde olacaktır ve ekstra bir şey yapmanıza da gerek kalmıyor.

  Yazı kaynağı : www.teknocard.com

  Instagramda Bugün Aktif Ne Demek ?

  Sosyal medya gerçekten eğlenceli bir ortam. İnsanların arkadaş edinebildiği, eski eş dost arkadaşlarını bulabildiği sosyal platformlar hayatımıza girdiğinden beri yeni kavramlar dolayısı ile yeni kelimeler ile tanışıyoruz. Mutlaka arkadaşlarınız ile aranızda şu konuşmalar geçmiştir.”-Bugün aktif yazıyordu instagram da ama yazdığıma cevap vermedin.” “-Yok, aktif değildim ki.”

  Instagrama güncelleme gelmeden gün geçmeye  görsün. Bugün de sizlere instagrama gelen yeni bir güncellemeden bahsedeceğiz. Konumuz ” Instagramda Bugün Aktif Ne Demek ? ’’ detaylar ise yazımızda.

  Instagram;  facebook ve whatsapp uygulamaları gibi son görülme özelliğinde yeni güncellemeler getirerek, takip ettiğiniz ve yazıştığınız hesapların, en son ne zaman aktif olduğunuzu görmelerine izin verir.  Instagrama gelen yeni özellik olan son görülme özelliği sayesinde sayesinde takip ettiğiniz kişilerin aktif olup olmadığını görebileceksiniz. İster 1 saat önce isterseniz 5 saat önce girmiş olun karşı taraf bunu görebiliyor ve tabi ki sizde karşı tarafı görebiliyorsunuz.

  Instagram bu yeni özelliği uygulamaya koyduğunda, sadece kullanıcının bağlantı durumu “Şimdi aktif” ile gösteriliyordu. Ancak, sosyal ağın sürekli iyileştirmeleriyle, instagram bugün aktif diyorsa, profil resminizde bulunan yeşil bir daire boyunca yapıyor. Instagram uygulaması DM bölümünde ve arkadaş listenizde yeşil nokta çıkıyorsa Instagram da bugün aktif durumunu yaşıyorsunuz demektir. Bu yeni özellik karşı tarafın bağlantı durumunu bilmenizi sağlıyor; böylece etkileşimi ve onunla teması kolaylaştırıyor. Zaten instagram uygulamasının da amacı bu. Akıllara gelen diğer bir konu iste bugün aktif durumu gerçek zamanlı mıdır? Sorumuzun cevabı evet çünkü kullanıcılar etkileşime gerçek zamanlı girdikleri için dolayı ile son görülme de gerçek zamanlı olmaktadır.

  Takip ettiğiniz yada DM den konuştuğunuz kişilerin görmesini istemiyorsanız insagramda bugün aktif özelliğini kapatabilirsiniz. Bunun için; instagram uygulamasını açın ve kendi profilinize girin. Sağ üst köşede seçenekler kısmına tıklayın ve ” hareket durumunu göster ” butonunu pasif hale getirin.

  Yazı kaynağı : www.bilgilerce.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap