Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  instagram önerilen kişileri kapatma

  1 ziyaretçi

  instagram önerilen kişileri kapatma bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Instagram'da Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır? - [2022 | Güncel]

  Instagram'da Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır? - [2022 | Güncel]

  Instagram kullanıcılarına daha iyi bir kullanım deneyimi sunmak için onların tüm bilgilerini kullanıyor. Bu kişi bilgilerini kullanarak sunduğu özelliklerden biri de instagram kişi önerisi. Ancak bir çok insan bu önerilerden rahatsız bunun için de son zamanlarda herkesin merak ettiği konu; instagram kişi önerisi nasıl kapatılır? Ortak arkadaşlardan, benzer beğenilerden ve hatta lokasyon gibi detaylardan ilham alarak karşınıza çıkarılan önerilen kişiler özelliğini kapatmak mümkün.

  Instagram’da Önerilenleri Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

  Instagram kişi önerileri öncellikle telefonunuzdaki bilgileri kullanarak size öneri kişi çıkarır. Kullandığı telefon datalarının başında da telefon rehberi gelir. Instagram önerilenleri kapatmak için uygulamanın telefon rehberinize ulaşmasını engellemeniz lazım. Instagram uygulamasının telefon rehberi ile bağlantısını kesmek için;

  Instagram senin için önerilenler kapatma ya da silme

  Yukarıda belirttiğimiz şekilde uygulamanın diğer uygulama ve telefon rehberi ile bağlantısını kesebilirsiniz. Aynı zamanda Instagram’da önerilen kişileri tek tek silebilir ya da önerilenlerden kaldırabilirsiniz. Bunun için de;

  Instagram arama önerilenler nasıl silinir?

  Instagramda arama sayfasına geldiğinizde bir kaç farklı kategoride arama yapabilirsiniz. Popüler başlığında en popüler hesaplar, kişiler sekmesinde önerilen kişiler, etiketlerde takip etmek isteyebileceğiniz etiketler ve yerler kısmında da size en yakın yerler gösterilir.

  Bu kategorilerin her birindeki önerilenler daha önce yapmış olduğunuz aramalara göre şekillenir. Yani daha önce aradığınız sonrasında hesabına baktığınız kişiler size Instagram arama sonuçlarında önerilen kişiler olarak çıkar. Aynı şekilde etiketler (hashtag), yerler ya da top kısmında etiketler ve kişiler, önceki aramalarınıza göre çıkar.

  Instagramda arama önerilenleri silmek için; arama sonuçlarında karşısındaki çarpı işaretine tıklamanız yeterlidir. Android telefonlarda ise yine arama sonuçlarında yer alan hesapların karşısındaki üst üste üç noktaya dokunun. Buradan sonuçlar arasından çıkar, sil seçeneğini tıklayarak silme işlemini yapabilirsiniz.

  Unutmayın ki, Instagram’da arama sayfası önerilenleri sizin arama sonuçlarınıza göre belirlenir. Yani herhangi bir hesabı aramada önerilenlerden çıkardıktan sonra o hesabı yeniden ararsanız, hesap yeniden önerilenler arasına gelecektir.

  Instagram’da önerilme nasıl kapatılır?

  Instagram size arkadaşlar önerdiği gibi sizi de ilgili bulduğu hesaplara önermektedir. Eğer siz sadece sizi tanıyan kişiler sizi bulsun isterseniz, başkalarına önerilmek istemezseniz bunun da yolu var. Ancak bunun için Instagram’a masaüstünden web sitesinden giriş yapmanız gerekmektedir.

  Instagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum diyorsanız;

  Buna ek olarak, Crovu’nun sunduğu birbirinden mükemmel sosyal medya hizmetlerine aşağıdaki link aracılığıyla göz atabilirsiniz:

  Umarız yazımız sizler için faydalı olmuştur.

  Sevgilerimizle,

  Crovu Blog – 2018

  Yazı kaynağı : crovu.com

  Instagram Önerilen Gönderileri Kapatma Nasıl Yapılır?

  Instagram Önerilen Gönderileri Kapatma Nasıl Yapılır?

  Dünya üzerinde 2 milyar kişinin kullandığı sosyal medya uygulaması Instagram son yıllarda çıkardığı özellik sayesinde kullanıcıların ana sayfa üzerinde dolaşırken gönderi öneriyor. Bazen bu öneriler o kadar fazla oluyor ki ana sayfa sadece takip edilmeyen sayfalarla dolmakta. Birçok kullanıcı bu özelliği severken birçok kullanıcıda Instagram önerilen gönderileri kapatmanın yollarını aramakta.

  Instagram son yıllarda kullanıcıların beğendiği gönderilere göre oluşturduğu karşılarına yeni gönderiler çıkarmakta bu sayede platform kullanıcıları uygulama üzerinde daha çok vakit geçirmekte. Aslında birçok sosyal medya uygulaması bu özelliği kullanmakta ve kullanıcıların takip etmedikleri ama ilgi alanları oldukları konularda yeni öneriler bulundurmakta.

  Kısa bir bilginin ardından Instagram önerilen gönderileri kapatma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Gelin birlikte bakalım.

  Instagram Önerilen Gönderileri Kapatma Nasıl Yapılır?

  Yukarıdaki işlemleri birkaç kez gerçekleştirdiğinizde Instagram algoritması sizin karşınıza o önerileri bir daha çıkarmayacak veya çok az çıkaracaktır. Bu sayede Instagramda istediğiniz içerikleri görebilir ve keyfini çıkarabilirsiniz.

  Instagram Önerilen Gönderileri Kalıcı Olarak Kapatmak Mümkün Mü?

  Instagram önerilen gönderilerin kalıcı olarak kapatmanıza malesef olanak tanımamakta. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz üzere ilgilenmiyorum diyerek gönderi akışınızı kişileştirmeniz mümkün. Kullanıcı deneyime göre Instagram ilerleyen günlerde belki bu özellliğini platformdan ya da ana sayfadan kaldırabillir.

  Bu içeriğimizde Instagram önerilen gönderileri nasıl kapatırız? Öğrenmiş olduk. Sizler Instagram önerilerini beğeniyor musunuz, yoksa sevmiyor musunuz? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında görüşlerinizi bizler ile paylaşmayı unutmayın.

  Yazı kaynağı : www.tamindir.com

  Instagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

  Instagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

  instagram kişi önerileri, instagram kişi önerileri kapatma, instagram kişi önerileri nedir

  Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram hesaplarında yapılacak onlarca işlem var. Örneğin en çok talep alan işlemler arasında takipçi satın al işlemleri göze çarpar. Ancak bunu yanı sıra kişi önerileri kapatmak konuları da kullanıcıların yapmak isteyebileceği işlemler arasındadır.

  Instagram takipçi satın al işlemlerinde olduğu gibi birkaç pratik işlemler kişi önerileri kapatılabilir.

  Instagram Kişi Önerileri Nedir?

  Instagram kullanıcısının tanıyor olabileceği kişilerin önerilmesi özelliği birçok kişi tarafından seviliyor. Bu özellik sayesinde daha çok kullanıcıya ulaşılabiliyor. Elbette bu da yeni kişileri takip etme ve karşılığında takip edilmek anlamına geliyor. Ancak; bazı Instagram kullanıcıları kişi önerileri özelliğinden memnun olmayabiliyor.

  Instagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

  Kullanıcı önce mobil üzerinden Instagram hesabına giriş yapar. Hesaba girildikten sonra profile gidilir. Profil bölümünde sağ üst köşede iç çizgi yer alır. Bu üç çizgiye tıklanır. Bu işlemle birlikte ekranın en altında ayarlar kısmına girilir. Ayarlar kısmında kişiler bölümü çıkar. Kişiler bölümüne giriş yapılır. Bu bölümden kişi önerileri kapatılır.

  Instagram Kişi Önerileri Kapatmak için Diğer Bir yol

  Facebook ile Instagram arasındaki bağlantının kesilmesi gerekir. Bu bağlantıyı kesmek için kişileri keşfet bölümüne girilerek işlem yapılır.

  Instagram Kişi Önerilerini Manuel Olarak Kapatmak Mümkün Mü?

  Instagram hesabında kişi önerileri manuel olarak da kapatılabilir. Bu şekilde işlem yapmak isteyenler tek tek silme işlemi yapabilirler. Silmek yerine istenmeyen kullanıcıları önerilenler kısmından çıkarmak da bir başka yoldur. Bu tercihler kullanıcıya aittir.

  Manuel olarak Önerilenleri Kapatmak

  Önerilenlerin olduğu listeye gelinir. Burada çıkan önerilen kişilerin yanında iki yazı görülür. Bunlardan biri takip et diğeri ise çarpı işaretidir. Takip et yazısına tıklanırsa o Instagram kullanıcısına takip gönderilmiş olur. Önerilenin silinmesi için ise çarpı işaretine tıklamak yeterli olacaktır. Çarpı işaretine tıklamak öneriyi sildiği gibi söz konusu Instagram kullanıcının bir daha o listede olmamasını da sağlar.

  Bu işlem android işletim sistemine sahip olan telefonlarda biraz daha farklıdır. Android telefonlarda çarpı işareti çıkmaz. Bunun yerine hemen üstünde üç nokta işareti çıkar. Bu üç noktaya tıklandığında kullanıcıyı yok say şeklinde bir ifade görülür. Bu ifadeye tıklamak yeterli.

  Yazı kaynağı : popmedya.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap