Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ingiltere dışişleri bakanı

  1 ziyaretçi

  ingiltere dışişleri bakanı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İngiltere'nin yeni Dışişleri Bakanı Liz Truss

  İngiltere'nin yeni Dışişleri Bakanı Liz Truss

  Batılı birliklerin Afganistan'dan Ağustos ayı sonundaki tartışmalı çekilme sürecinde eleştirilere maruz kalan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, beklenen kabine değişikliğini bugün resmen duyurdu. Johnson'ın sözcüsü, Dışişleri Bakanı Dominic Raab'ın Adalat Bakanlığına, Ticaret Bakanı Liz Truss'un da Dışişleri Bakanlığına getirildiğini açıkladı. Raab'a ayrıca Başbakan Yardımcılığı ve Lordlar Kamarası Başkanlığı görevlerinin de verildiği belirtildi.

  Raab'ın Dışişleri Bakanlığından Adalet Bakanlığına getirilmesi tenzil-i rütbe olarak değerlendiriliyor. 47 yaşındaki Raab, Afganistan'dan çekilme sürecinde Yunanistan'ın Girit Adası'ndaki tatilinden geç döndüğü gerekçesiyle sert eleştirilere maruz kalmıştı.

  Raab'ın yerine gelen 46 yaşındaki Truss ise muhazakâr seçmen tabanında sevilen ve Brexit sonrasında yaptığı çok sayıda uluslararası ticaret anlaşmalarıyla başarılı görülen bir isim.

  Diğer bakanlıklardaki değişiklikler

  Kabinede yapılan değişiklikler neticesinde Adalet Bakanı Robert Buckland, Eğitim Bakanı Gavin Williamson ve İmar Bakanı Robert Jenrick ise görevlerinden alınırken; Jenrick'in halefi Johnson'a yakın isimlerden Michael Gove, Williamson'ın halefi de şimdiye kadar hükümetin aşı kampanyasını yürüten Nadhim Zahawi oldu.

  Maliye ve İçişleri bakanlıklarında ise değişiklik yapılmadı.

  Hükümet sözcüsü, kabine değişikliğinde pandemi sonrası iyileşmeyi daha iyi ilerletebilmek için güçlü bir ekip kurulmasının amaçlandığını söyledi. İngiltere'de hükümetlerin düzenli olarak yaptığı kabine değişikliği, Başbakan'ın otoritesini sağlamlaştırmak için kullandığı araçlardan biri olarak yorumlanıyor. 

  Reuters,dpa / HS,ET

  © Deutsche Welle Türkçe

  Yazı kaynağı : www.dw.com

  Birleşik Krallık / T.C. Dışişleri Bakanlığı

  Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları:

  T.C. Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde yayınlanan bilgilerin güncelliği, doğruluğu ve tamlığı konusunda azami özen gösterilmekle birlikte, T.C. Dışişleri Bakanlığı bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmemekte ve yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.

  T.C. Dışişleri Bakanlığı internet sitesinden bağlantı yapılarak ulaşılabilen diğer internet sitelerinin mevcut veya gelecekteki içeriği hakkında T.C. Dışişleri Bakanlığı hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

  Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı 2022

  Yazı kaynağı : www.mfa.gov.tr

  Liz Truss: İngiltere'nin tarihindeki ikinci kadın dışişleri bakanı

  İngiltere Dışişleri Bakanı Truss: Bu limanlardan tahıllar çıkartılmazsa ciddi bir açlığa sebep olacak

  İngiltere Dışişleri Bakanı Truss: Bu limanlardan tahıllar çıkartılmazsa ciddi bir açlığa sebep olacak

  Tarihçe

  Gizlilik ve çerez

  Aydınlatma politikası

  Podcast

  Dosyalar

  Habercilik ve KVKK İlkeleri

  Yayın ilkeleri

  Künye

  Sosyal medya

  Basın odası

  Yazı kaynağı : www.aa.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap