Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ingilizce dilinden what çevirisi

  1 ziyaretçi

  ingilizce dilinden what çevirisi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  dilinden - İngilizce çeviri - örnekler Türkçe | Reverso Context

  Sözcük dizini: 1-300, 301-600, 601-900

  İfade dizini: 1-400, 401-800, 801-1200

  Sözcük öbeği dizini: 1-400, 401-800, 801-1200

  Yazı kaynağı : context.reverso.net

  İngilizce Türkçe Çeviri

  İngilizce Türkçe Çeviri

  Tercüme; uzmanlık, dilde mutlak hakimiyet ve genel kültür bilgisi gerektirir. Bizler turkceingilizce.gen.tr olarak, sizler için hazırladığımız robotumuza sahip olduğumuz tüm dil bilincini aktarmayı amaçladık. Bu sayede sektörü ne olursa olsun her alanda en iyi İngilizce çeviri uygulamasını oluşturmaya gayret gösterdik.

  Turkceingilizce.gen.tr tüm online çeviri işlemlerinizde;

  Sayfadaki üstün dil becerisine sahip robotu kullanarak cümlelerin tümünü çok daha kolay ve eforsuz şekilde anlayabileceksiniz. Siz de hemen yukarıdaki kutucuğa metinlerini yapıştırabilir ve ‘Çevir’ butonuna tıklayabilirsiniz. Türkçeye çevrilmiş metniniz anında hazır!

  İngilizce Çeviri İşlerinizi Profesyonellere Emanet Edin!

  Dili bilmek dili anlamayı gerektirir!  Çeviri yapmanızı sağlayan otomatik uygulamalar hedef dildeki anlamı ortaya koyabilmek için kelime bazlı işlem uygularlar. Kelimelerin teker teker çevrilmiş hali ise bir cümle haline geldiğinde genellikle hiçbir anlam ifade etmez. Yaşamımızın neredeyse her anında bizimle olan İngilizce dilini daha iyi anlamak zorundayız! Robotumuzu bir sözlük çeviri uygulaması olarak değil, dili anlamak üzere programlanmış çok güçlü bir tercüman olarak sunuyoruz. Metinlerinizi profesyonellerin hazırladığı sisteme emanet edin. İngilizce tercüme işlerinizi artık şansa bırakmak yok!

  İngilizce Türkçe Aracı Ne Kadar Güçlü?

  Çok güçlü! Alanında uzman dil bilimcilerden oluşan ekibimiz, onlarca dili bir robotunun içine en güçlü şekilde sığdırmanın yollarını bulmak için çalıştı. Artık çevrilmesini istediğiniz metnin gerçek semantik karşılığını elde edeceksiniz.

  Dil çeviri işlemlerinde metnin genelinin taranması ve bu taramanın ardından bağlam, kültürel değerler ve metin üslubu çerçevesinde gerçekleştirilmesi kritik önem taşıyor. Standart bir araç metnin size anlatmak istediğini kelime anlamıyla az da olsa iletebilmesi mümkündür. Fakat bütüncül doğru bir tercüme işlemi, metnin yarattığı dil hissini hedef dilde en güçlü şekilde anlatmayı başardığı için birkaç adım öne çıkar. Bu yüzden yalnızca gündelik yaşamda karşılaştığınız basit kelime kombinasyonları için değil, zor akademik metinleriniz ya da size gelen resmi bir e-posta’nın tercümesi için de robotumuzu kullanabilirsiniz.

  Üstün Dil Algoritmasıyla İngilizceyi Türkçeye Çevirin

  Her alanda kullanabileceğiniz metinlerinizin çeviri işlemlerinde robotumuzun üstün dil becerisinden yararlanabilirsiniz. Dilin canlı yapısını onu farklı bağlamlarda bambaşka anlamları veren bir sisteme dönüştürür. Bu sistemin sizin hangi üslubu kullandığınızı bilmesi için akıllı olması gerekir.

  Çok sayıda farklı üslup, biçim ve stili algılama özellikleriyle birlikte doğru dil hissini oluşturarak tamamlama becerisine sahip olan robotumuz size istediğinizi verir. Bu yüzden İngilizceden Türkçeye çeviri yapmak istediğiniz cümle nasıl bir stile sahip olursa olsun onu hemen yukarıdaki kutucuğa yerleştirebilir ve basitçe ‘’Çevir’’ butonuna tıklayabilirsiniz. Bu butona tıklamak, sadece bir saniye gibi kısa bir zaman içerisinde hızlı ve akıllı robotun size eşsiz bir metin sunmasına olanak tanıyacak. Ayrıca dilerseniz sadece kelime anlamına ulaşmak için İngilizce sözlük olarak robotumuzu kullanabilirsiniz.

  Zihninizi, iletişim süreçlerinizi ve belki de sizin için son derece önemli olan e-posta görüşmelerini acemi robot veya web sitelerine bırakmayın. Sizi en iyi ifade edebilecek profesyonel içerikleri oluştururken rakiplerinden farklı, doğru ve ve üstün özelliklere sahip online metin çeviri robotu kullanmak zorundasınız.

  Bizler her alanda kullanabileceğiniz ve farklı ihtiyaçlar doğrultusunda özelleşmiş kavramları en iyi şekilde metinlerle harmanlayan robotumuzu üretirken güçlü bir motivasyon kaynağı belirledik. Dildeki tüm nüansları en doğru şekilde ifade edebilecek FreeTranslations alt yapısını kullanan akıllı bir algoritmanın sonucudur. Daha fazla ifade güçlüğü yok, risk almak yok, acemi cümleler yok. Profilinizi güçlü tutmak için her alanda kullanabileceğiniz akıllı robotumuz sizlere ücretsiz hizmet sunmaya hazır! Üstelik mikrofonlu metin seslendirme özelliğiyle birlikte. Bunun için metin alanlarındaki mikrofon ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Peki, siz keyifli bir metin okumaya ve seslendirmeye hazır mısınız?

  Yazı kaynağı : turkceingilizce.gen.tr

  Türkçe İngilizce Çeviri | Türkçeyi İngilizceye Çevir

  Türkçe İngilizce Çeviri | Türkçeyi İngilizceye Çevir

  Çeviri ve sözlük robotumuzu oluştururken ana dilimizin organik ve canlı yapısından ilham aldık. Dil içerisindeki binlerce deyim, yan anlam ve alegori, dilin daha sofistike bir şekilde kullanılmasına olanak tanıyor. Öyleyse farklı bir dilde metin üretimi gerçekleştirmek istediğinizde bu zenginlikten mahrum kalmayı kabul etmek size çok şey kaybettirir.

  Dilin güçlü aktarımı, sosyal dünyada ve iş hayatında kendinizi ifade edebilme gücünüzü geliştirerek daha hızlı bir şekilde ilişkiler kurmanıza imkan tanır. Bu yüzden gündelik olarak kullandığınız ifadelerden ilettiğiniz bir e-posta’daki cümlelerinize kadar her dil alanı, özenle inşa edilmiş bir dil yapısına sahip olmalıdır.

  Neyse ki artık, daha sınırlı bir dil algısını, yalnızca ilk anlam tercümesini gerçekleştiren metin çeviri robotlarını ve sizi yanlış aktaracak onlarca cümleyi kabul etmek zorunda değilsiniz! Bizler, turkceingilizce.gen.tr ailesi olarak sizin için doğruluk payı oldukça yüksek olan bu robotu ürettik! Kurduğunuz ya da okuduğunuz Türkçe cümlelerin birebir aktarımını değil, ‘’dildeki gerçek karşılığı’’ ile tercümesini gerçekleştiren robotumuz, okuduğunuzun bir tercüme olduğunu size unutturacak.

  Çeviri Robotunu Hangi Alanlarda Kullanabilirsiniz?

  Günümüzde İngilizce çeviri işlemleri özellikle aşağıdaki alanlarda kullanılıyor:

  Kendinizi tek dilli kaynaklar ile sınırlamak zorunda hissetmeyin! Güçlü bir çeviri robotu kullanmak, dünyada yayınlanan çok daha fazla kaynaktan doğrudan yararlanmanızı sağlayacak. Sınırlar yok, ‘’fakat’’ yok! Daha geniş bir bilgi havuzunda daha fazlasına erişme fırsatınız ve güçlü iletişim beceriniz var. İşte bizler Türkçe İngilizce ve İngilizce Türkçe çeviri robotumuzu tam olarak bunun için geliştirdik!

  Yeni Nesil, Akıllı ve Güçlü: Türkçeden İngilizceye Çeviri Robotu

  Akademik hayatta, iş hayatında ve gündelik metin okuma pratiklerinizde yabancı dildeki içerikleri en hızlı ve en doğru şekilde anlamanızı sağlamak için her geçen gün daha çok çalışıyoruz! Web sitemizde sunduğumuz hemen çevir robotu, İngilizce dilindeki kelimelerin yalın anlamlarından daha fazlasını bilir! Bu sayede bir metnin tercümesini yapmak artık hem daha keyifli hem de daha kolay. Dili bir bütün yapan şey öncelikle onu var eden bireylerin yaşam tarzı, onun var olduğu coğrafyanın yapısıdır. O halde bütün bu faktörleri hesaba katarak cümle çeviri algoritmalarının zengin ve esnek bir sisteme sahip olacak şekilde dizayn edilmesi gerekir ki bu Translatedict ile mümkün hale gelmiştir.

  İfade stili, dildeki kendine özgü nüansların ortaya çıktığı alanlardan biri. Cümlelerin ya da metinlerin birebir tercümesini gerçekleştiren robotların büyük bir çoğunluğu, ortaya çıkan içerikte ifade stilinin neredeyse tamamen kaybolmasına sebep olur. Samimi bir konuşma stili formal bir metne dönüşür, formal bir metin ise iş yaşamında kabul edilebilir olmayan devrik cümle yapıları ile karşılanır. Bu durum çoğu zaman iletişim ya da kaynak problemleri yaşamanıza sebep olabilir.

  Bu tür tatsız durumları deneyimlememek adına dil ve anlatım konusunda profesyonel olan ve yeterli eğitime sahip uzmanları tercih edin! Her biri kendi alanında uzmanlaşmış ekibimizde yazılım çalışmaları dil bilimcilerin tavsiyeleri ve yönlendirmeleri çerçevesinde gelişmektedir. Dilin organik yapısına en uygun şekilde oluşturduğumuz tercümelerin sizin için en iyi sonuçları vermesini önemsiyoruz.

  Yazı kaynağı : turkceingilizce.gen.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap