Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ingilizce öğretmeni olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir

  1 ziyaretçi

  ingilizce öğretmeni olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Nasıl İngilizce Öğretmeni Olunur - Gereken Şartlar Nelerdir?

  İngilizce Öğretmenliği Kazanmak için Nasıl Çalışmalıyım? Kaç Net Gerekli? - Sinavhanem

  İngilizce Öğretmenliği Kazanmak için Nasıl Çalışmalıyım? Kaç Net Gerekli? - Sinavhanem

  İngilizce öğretmenliği kazanmak için nasıl çalışmalıyım? Kaç net gerekli ya da kaç puan almak gerekiyor soruları bu bölümü tercih etmek isteyen aday öğrenciler tarafından merak edilmektedir.

  Dil bölümü öğrencilerinin, DİL puan türünden tercih yapabileceği İngilizce öğretmenliği, yabancı dil kazanımı açısından da avantajlıdır.

  İngilizce öğretmenliği mezunlarının eğitim bittikten sonraki süreçte iş bulma alanları da oldukça geniştir. KPSS ile devlet okullarında öğretmenlik, KPSS olmadan özel okullarda öğretmenlik yapabilirler.

  Öğretmenlik yapmak istemeyenler yabancı dil biliyor olmanın verdiği avantajla ticaret sektöründe iyi yerlerde çalışabilir; çeviri yapabilirler.

  İngilizce öğretmenliği bölümü eğitim fakültelerinde eğitim vermektedir. Öğretmenlik olarak eğitim alındığı için sonradan formasyon gerekmez.

  İngilizce öğretmenliği bölümünü tercih yapabilmeniz için YKS’de hem temel yeterlilik testine hem yabancı dil testine girmeniz gerekmektedir.

  İngilizce öğretmenliği lisans bölümü olduğu için YDT’ye girmeden bu bölümü tercih etmeniz olanaksızdır. Ayrıca sınavlarda iyi bir puan almanız da önemlidir. Sadece barajı aşarak bu bölüme yerleşme olasılığınız ne yazık ki yok.

  İngilizce öğretmeni olmak isteyenler TYT ve YDT sınavlarına nasıl çalışmaları gerektiğini sınav döneminin en başına planlamalıdır.

  Planlı ve dengeli bir çalışma planıyla İngilizce öğretmenliği bölümünü kazanmak için gerekli olan net sayısını çıkarabilir ve güzel bir puan alabilirsiniz.

  İngilizce öğretmenliği için kaç net yapmak gerekir 2018 yılı verileriyle YÖK Atlas sistemine açıkça belirtilmiştir. Böylece bu bölümü kazanmak için ne kadar net yapmak gerektiğini görebilir ve deneme sınavları sayesinde durumu kontrol edebilirsiniz.

  Deneme sınavı aşamasına gelmeden önce derslere çalışmalı ve bol bol soru çözmelisiniz.

  Dil öğrencisi olup alan yeterlilik testine girmek isteyenler TYT, YDT haricinde AYT’ye de girebilirler.

  İngilizce Öğretmenliği Hakkında Bilgi

  İngilizce öğretmenliği bölümü 4 yıllık eğitim veren bir lisans bölümüdür. Eğitim süresince hem eğitim materyalleri hem eğitim dili İngilizcedir.

  Zaten lisede dil bölümü öğrencisi olan öğrenciler, İngilizce eğitim almakta çok zorlanmazlar.

  İngilizce öğretmenliğinde, öğretmenlik kısmına odaklanılırsa bu bölümü okumak isteyenlerin bazı niteliklerinin olması gerektiği anlaşılmaktadır. Öğretmenlik için kişinin sabırlı olması, öğretme arzusunun yüksek olması, öğretme yetisinin olması gerekmektedir.

  İngilizce konuşmak dil öğrenenler için kolay olsa da başkasına dil öğretmek düşünüldüğü kadar kolay olmayabilir.

  İngilizce Öğretmenliği için Hangi Sınavlara Girilmeli?

  İngilizce öğretmenliği bölümünü tercih edebilmek ve yerleşebilmek için doğru sınavlara başvuru yapmanız oldukça önemli.

  Tüm yılınızın boşa geçmiş olmaması için başvurularınızda dikkatli olmanızda fayda var. İngilizce öğretmenliği bölümünü okumak isteyenler, YKS’de öncelikle TYT sınavına girmeliler.

  TYT’de dil öğrencileri herkes gibi Türkçe, matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, felsefe ve din kültürü derslerinden sorumludur. Bu aşamadan sonra YDT’de öğrenciler İngilizce ile ilgili dil bilgisi, paragraf, cümle, diyalog tamamlama gibi çeşitli alanlarda sorulara yanıt vermeliler.

  Dil öğrencileri, İngilizce öğretmenliği dışında bir alan tercih etmek istiyorsa ya da farklı alternatifler için şanslarını değerlendirmek istiyorlarsa AYT’ye de girebilirler. Ancak dil öğrencilerinin AYT’de puan hesaplamasında katsayı düşük olacağı için daha fazla net çıkarmaları gerekmektedir.

  İngilizce Öğretmenliği Kazanmak için Nasıl Çalışılmalı?

  İngilizce öğretmeni olmak için nasıl çalışmalıyım diye merak içinde olan aday öğrenciler, çalışma programlarını olması gerektiği gibi düzenlerlerse sınavda başarılı olabilirler.

  Dil öğrencilerinin YKS’de tek dezavantajı, alan TYT ile AYT dersleri arasındaki benzerliğin TYT ile YDT arasında bulunmuyor olmasıdır.

  Sınav sistemi değiştiği için ve her iki sınav da aynı hafta sonu yapılacağı için öğrencilerin hem TYT konularına hem dil sınavı konularına çalışması gerekmektedir.

  Dil öğrencisi YGS’de kaç yapmalı sorusu öğrencilerin kafasını meşgul ederken asıl yapılması gereken net sayısına odaklanmadan yapabileceklerinin en iyisini yapmaya odaklanmalarıdır.

  Ders çalışırken TYT’de karşınıza çıkacak olan matematik, Türkçe, fen bilgisi ve sosyal bilimler konularını çalışma programına eşit oranda dağıtmalı ve mümkünse konu çalışmasını tüm dersler için aynı sürede bitirmelisiniz.

  TYT için çalışmaya başladıktan 1-2 ay sonra dil sınavı için çalışmanız gereken konulara başlayabilirsiniz.

  Her iki alanda da konu çalışması bittikten sonra her konunun testini çözmeli ve konuyu yeterince öğrenip öğrenmediğinizi değerlendirmelisiniz.

  Konu çalışması bittikten sonra soru çözme aşamasına geçebilirsiniz. Hem TYT konularında hem YDT konularında bol soru çözmek başarılı olmanın kilit noktasıdır ama soru çözerken yanlış ve boş soruların konularına tekrar dönmek de oldukça önemlidir.

  Dil öğrencisi olanların yaptığı en büyük hatalardan birisi de TYT derslerini hafife almalarıdır.

  Çoğu öğrenci bu dersleri temelde bildiği ve çözebileceğini düşünür ama herkeste farklı olarak daha fazla net yapmak yerleştirme aşamasında tamamen öğrenci yararına olacaktır.

  İngilizce Öğretmenliği için Kaç Net Gerekli?

  İngilizce öğretmenliği bölümünde eğitim alabilmek için sınavda kaç net yapmanız gerektiğini bilirseniz; çalışmalarınızı ve deneme sınavlarınızı buna göre değerlendirebilirsiniz.

  İngilizce öğretmenliği için girilecek ilk sınavda yani temel yeterlilik testinde yer alan derslerden belirli netler elde etmelisiniz.

  İngilizce öğretmenliği için hangi dersten kaç net yapmak gerekir tüm öğrencilerin merak ettiği bir sorudur.

  YÖK Atlas sisteminde üniversitelere ve bölümlere göre ayrılmış; derslerden yapmanız gereken netler net sihirbazında görülmektedir.

  İngilizce öğretmenliği kaç net 2018 verileri göz önünde bulundurularak hesaplanmıştır.

  TYT’de 40 soruluk Türkçe testinden ortalama 22,8-36,3 net, 40 soruluk matematik testinden ortalama 15-22 net, 20 soruluk fen bilgisi testinden ortalama net ve 20 soruluk sosyal bilimler-1 testinden ortalama 10-14 net çıkartmanız gerekiyor. Bu aşamayı atlattıktan sonra gireceğiniz yabancı dil testinde de iyi bir net çıkarmanız önemlidir.

  Yabancı dil testinde toplamda 80 soru vardır. İyi bir üniversitede İngilizce öğretmenliği bölümünde eğitim almak istiyorsanız; YDT net sayınızı da mümkün olduğunda yüksek tutmalısınız.

  Dil öğrencileri İngilizce öğretmenliği için üniversitelere göre değişmekle birlikte 80 soruluk yabancı dil testinden ortalama 60-75 net çıkartabilmelidir.

  İngilizce öğretmenliği ya da farklı bir bölümde almanız gereken puan her zaman daha önemlidir. Net sayıları derslere göre değişiklik gösterebilir. Türkçede daha az net çıkartıp matematikten daha fazla net çıkartarak durumu dengelemek de mümkündür.

  Bazı bölümlerde bazı testlerden hiç soru çözmeden de iyi bir puan elde etmek söz konusu olabilir. Bunun için diğer derslerdeki net sayılarının çok iyi olması gerekir.

  İngilizce öğretmenliği için kaç net 2019 yılında sınav sonrasında değişiklik gösterebilir.

  İngilizce Öğretmenliği Taban Puanları

  İngilizce öğretmenliği bölümünün üniversitelerdeki taban puanları üniversitenin devlet ya da vakıf olmasına, vakıf üniversitesinde burslu ya da burssuz olmasına göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak İngilizce öğretmenliği bölümü taban puanları yüksek seviyelerdedir.

  İngilizce öğretmenliğini iyi bir üniversitede okumak istiyorsanız; 420 ila 485 puan almanız gerekmektedir. İstediğiniz yeri daha rahat tercih edebilmek için 485 ve üzeri puanlar almayı hedeflemelisiniz. Bunun dışında birçok üniversitede ortalama taban puanlarla yerleşme şansına da sahipsiniz.

  290 ila 350 puan civarlarında herhangi bir üniversitede İngilizce öğretmenliğine yerleşme şansınız vardır.

  Tam burslu olmayan özel üniversitelerde puanlar biraz daha düşük olabilir.

  Yazı kaynağı : sinavhanem.com

  İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ Bölümünde Hangi Dersler Var?

  İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ Bölümünde Hangi Dersler Var?

  Derslerin yüzde ellisi bölüm dersleri (Öğretim yöntemleri, Materyal geliştirme, İngilizce Grameri vb), diğer yüzde ellisi ile kendi istedikleri diğer bölümlerden alabilecekleri seçmeli dersler. Böylece öğrenciler kendi alanlarında branşlaşırken bir yandan da ilgilendikleri başka bir alandan veya birden fazla alandan dersler alarak kendilerini geliştiriyorlar. Son sınıfta orta dereceli okullarda staj yaparak tecrübe kazanıyorlar. Ayrıca isteyen öğrencilerimiz üniversitenin hazırlık programında da gözlem yapabiliyor. İngilizce öğretmenliği alanı dışında yabancı dil olarak Türkçe öğretimi konusunda bir ders de alıyorlar ve üniversitemizde verilen yabancılara Türkçe derslerinde staj yapıyorlar.

  Yazı kaynağı : www.pervinkaplan.com

  İngilizce Öğretmeni nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? İngilizce Öğretmeni olma şartları, maaşları ve iş imkanları

  İngilizce Öğretmeni nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? İngilizce Öğretmeni olma şartları, maaşları ve iş imkanları

  İngilizce öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda öğrencilere İngilizce dersi veren kişiler olmaktadır.

   İngilizce Öğretmeni Nedir?

   Üniversitelerin İngilizce öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra İngilizce öğretmeni olma hakkına sahip olurlar. Kişiler Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan bütün okullarda ve sınıf düzeylerinde öğrencilere İngilizce dilini öğretirler.

   Bu mesleği seçmiş ve eğitimini almış olanlar anadilleri seviyesinde İngilizceye ve İngiliz kültürüne hakim olurlar.

   İngilizce Öğretmeni Ne İş Yapar?

   İngilizce öğretmenlerinin asli görevi her yaştan çocuk ve yetişkine İngilizce dilini öğretmektir. Gerek okul öncesi gerekse okulların diğer sınıflarında olan öğrencilere bu dili sevdirerek öğretmekte İngilizce öğretmenlerinin görevleri arasındadır. Diğer bir yandan bu dili öğrenmek isteyen yetişkinlerde yine İngilizce öğretmenlerinden faydalanmaktadırlar.

   İngilizce Öğretmeni Nasıl Olunur?

   İngilizce öğretmeni olmak için öncelikle liselerin yabancı dil bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Daha sonrasında üniversite yerleştirme sınavından yeterli puanın alınması ile birlikte eğitim fakültelerinin altında bulunan İngilizce öğretmenliği bölümüne yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu bölümden mezun olan öğrenciler İngilizce öğretmeni unvanı almaktadırlar. Diğer bir yandan İngilizce öğretmeninde olması gereken özellikler şunlar olmaktadır:

  Kültürlere duyarlı olmak,

  Hoşgörülü ve sabırlı olmak,

  İlgi çekici dersler planlayabilmek,

  Öğretim aşamaları ile ilgili yaratıcı fikirler üretebilmek,

  Pratik olmak,

  Planlama ve organizasyon yeteneklerinin gelişmiş olması,

  Sözlü ve yazılı iletişimin gelişmiş olması,

  Ekip çalışmasına yatkın olmasın,

  Problemleri hızlı bir şekilde çözebilmesi.

   İngilizce Öğretmeni Olma Şartları Nelerdir?

   İngilizce öğretmeni olmak için öncelikle eğitim fakültelerinde bulunan İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olmak gerekmektedir. Daha sonrasında dileyen mezunlar öğrenimlerini yüksek lisans ve doktora ile devam edebilirler. Ayrıca dil ve edebiyat fakültelerinde bulunan İngiliz dili ve kültürü bölümü ile Amerikan dili ve kültürü bölümünden mezun olanlarda enformasyon dersleri alarak mesleğe adım atabilirler.

   Mezuniyetlerinden sonra çalışmak istedikleri alanlara göre şartlar değişmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan devlet okullarında çalışmak isteyen İngilizce öğretmenleri KPSS ye girerek atanma için gerekli puan almaları gerekmektedir.

   Özel okul ve kurumlarda çalışmak isteyen İngilizce öğretmenleri ise bu kurumların özel şartlarını yerine getirmek zorundadırlar.

   İngilizce Öğretmeninin Görevleri Nelerdir?

   İngilizce öğretmenlerinin çalıştıkları kurumlara göre görev ve sorumlulukları değişkenlik göstermektedir. Ayrıca çalışılan grubun yaş aralığı da yine görevleri üzerinden değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Diğer bir yandan İngilizce öğretmenlerinin ortak görevleri şu şekilde sıralanabilir

  Her sınıfa yaş grubuna uygun olan ders planlarını hazırlamak ve sunmak,

  Kaliteli ve etkili bir öğrenim ortamı sunmak,

  Öğrencilerin İngilizce dilindeki okuma, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek,

  İngilizcenin gramer yapısını ve kelimelerini öğretmek,

  Öğrencilerin çalışmalarını kontrol ederek eksiklerini tamamlamak ve yanlışlarını düzeltmek,

  Öğrencileri değerlendirmek,

  Öğrencilerin birbirleriyle ve diğer insanlarla İngilizce iletişim kurabilmeleri için motive etmek,

  Öğrencileri derse dahil edecek yöntemleri uygulamak,

  İngilizce öğrenimini gerçekleştirecek ve kolaylaştıracak ders materyallerini sağlamak ve bunları kullanmalarına yardımcı olmak,

  Sınav sorularını ve alıştırma sorularını hazırlamak,

  Öğrencilerin sınav kağıtlarını ve grup içindeki durumlarını değerlendirmek,

  Mesleki bilgi gelişimini sürdürmek.

   İngilizce Öğretmeni Maaşları Ne Kadardır?

   Bu pozisyonda çalışanların maaşları çalıştıkları kurum ve kuruluşlara göre farklılık göstermektedir. Diğer bir yandan İngilizce öğretmenlerinin aylık ortalama maaşları 3 bin 500 Türk lirası civarında olmaktadır.

   İngilizce Öğretmenleri İçin İş İmkanları Nelerdir?

   İngilizce öğretmenleri birçok farklı kurum ve kuruluşta görev alabilirler. Bu kurumları genel olarak gruplarsak şunlar olmaktadır:

  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liseler,

  Özel okulların anaokulları, ilkokulları, ortaokulları ve liseleri,

  Özel kreşler,

  Dil kursları.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap