Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ilkokul 4 sınıfta takdir kaç puanla alınır

  1 ziyaretçi

  ilkokul 4 sınıfta takdir kaç puanla alınır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  4. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

  İlkokul 4.Sınıfta Takdir-Teşekkür Kaç Puanla Alınıyor?

  İlkokul 4.Sınıfta Takdir-Teşekkür Kaç Puanla Alınıyor?

  İlkokul 4.sınıf ve ortaokul 5.6.7.ve 8.sınıflarda taktir ve teşekkür için ne önemli şartlardan biri Türkçe dersinin ortalamasının en az 55.00 olması gerekiyor.

  2019-2020 eğitim öğretim yılının 1.dönemi sona ererken 17 Ocak 2020 de karne alacak olan öğrencileri şimdiden bir çok konuda heyecan sarmış durumda..

  Bunlardan biri de hiç kuşku yok ki Taktir-Teşekkür belgesi alma heyecanı.

  İlkokul 4.sınıf öğrencileri ve veliler Taktir-Teşekkür belgesinin verilip verilmediğini,veriliyorsa ortalaması kaç olan öğrencinin taktir-teşekkür alabileceğini oldukça merak ediyorlar.

  Biz de ilköğretim yönetmeliğine bakarak bu merakı gidermeye çalıştık.

  Bu nedenle, ilkokul 4.sınıfta ve Ortaokulda okuyan bir öğrencinin Taktir-Teşekkür konusunda merak ettiği hususları buradan cevaplandıracağız.

  İlköğretim yönetmeliğinin 53. maddesine göre ilkokul 4.sınıf ve ortaokul 5.6.7.ve 8.sınıf öğrencileri Türkçe dersinin ortalaması 55.00 ve diğer tüm derslerin ortalaması 45.00 dan düşük olmaması şartıyla gerekli puanlar şöyle:

  Teşekkür alacakların puanı:70.00-84.99 , Taktir alacakların puanı: 85.00 puan ve yukarı olanlar  

  "MADDE 53 – (1) İlkokul 4 üncü sınıf ile ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarında puan ortalaması Türkçe dersinden  55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar "Teşekkür" EK-6, 85.00 puan ve yukarı olanlar "Takdir" EK-7 belgesi ile ödüllendirilir."

  Kısaca 4sınıf öğrencisinin teşekkür alması için,Türkçenin ortalaması 55.00 olması yanında, tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70,00 - 84,99 , taktir alabilmesi için 85,00 puan ve üstü olması gerekiyor.

  Yönetmeliğe göre, Teşekkür ve Takdir Belgesiyle ödüllendirilenlerin belgeleri, sınıf veya şube rehber öğretmeni tarafından karne ile birlikte öğrencilere verilir.

  Yazı kaynağı : www.zekihaber.com

  4. S�n�f Takdir Te�ekk�r hesaplama 2021-2022

  Takdir Teşekkür kaç puanla alınır, takdir teşekkür puan hesaplaması nasıl yapılır?

  Takdir Teşekkür kaç puanla alınır, takdir teşekkür puan hesaplaması nasıl yapılır?

  Özellikle küsüratlı durumlarda takdir teşekkür alınabilir mi bu konuda ortalıkta oldukça fazla bilgi kirliliği var. Takdir teşekkür belgesi kaç puanla alınır :

  Sevgili öğrenciler hangi sınıfta olduğunuz önemli değil; isterseniz 4. 5. 6. 7. 8. sınıfta ya da 9. 10. 11. 12. sınıfta olun farketmez, takdir ya da teşekkür belgesinin not sınırları her sınıfta aynıdır ve şu şekildedir.

  70 ile 84,99 arası Teşekkür Belgesi

  85 ile 100 arası Takdir Belgesi

  Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta, notunuzun tam olarak 70 ya da 85 olmadan belge alamayacağınızdır. Örneğin karne not ortalaması 69,99 olan bir öğrenci teşekkür belgesi alamaz. Yine karne notu ortalaması 84,99 olan bir öğrenci takdir belgesi alamaz. Bazı kimselerin iddia ettiği gibi e-okul bu şekildeki küsüratlı notları tamamlamaz. Bunlara inanmayın. Tam not olmadan takdir teşekkür belgesi alınamaz.

  4. Sınıf Takdir - Teşekkür Programı için tıklayınız
  5. Sınıf Takdir - Teşekkür Programı için tıklayınız
  6. Sınıf Takdir - Teşekkür Programı için tıklayınız
  7. Sınıf Takdir - Teşekkür Programı için tıklayınız
  8. Sınıf Takdir - Teşekkür Programı için tıklayınız
  9-10-11-12. Sınıf Takdir - Teşekkür Programı için tıklayınız

  ağırlıklı puan nedir

  AĞIRLIKLI PUAN ORTALAMASI NEDİR

  Üstün başarı belgesi almaya hak kazanan öğrencilere ise okulun iftihar listesinde yer verilir.

  Bir dersin dönem puanı sınavlardan alınan puanların, performans çalışması puanının/puanlarının, varsa proje puanının, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okutulan uygulamalı derslerde ayrıca hizmet ve/veya temrin puanlarının aritmetik ortalamasından elde edilen puanın aritmetik ortalaması alınarak belirlenir. İşletmelerde beceri eğitiminde dönem puanı, işletmedeki eğitim süresince öğretmen, usta öğretici veya eğitici personel tarafından temrin, proje, iş, deney ve hizmet değerlendirmesinden verilen puanlar, varsa telafi eğitimi süresince okulda temrin, proje, iş ve hizmetlerden aldıkları puanlar ve alanıyla ilgili yarışmalarda alınan ve işletmeye bildirilen puanların aritmetik ortalamasıdır. Aritmetik ortalama alınırken bölme işlemi virgülden sonra iki basamak yürütülür.

  Yazı kaynağı : www.egitimsistem.com

  İlkokul 4.Sınıf ve Ortaokul 5.6.7.ve 8.Sınıflarda Takdir-Teşekkür

  İlkokul 4.Sınıf ve Ortaokul 5.6.7.ve 8.Sınıflarda Takdir-Teşekkür

  4.Sınıf ve Ortaokul 5.6.7. ve 8.Sınıfta Takdir-Teşekkür Almanın Şartları Nelerdir? Hangi Öğrenciler Takdir ve Teşekkür Alamaz? Takdir Teşekkür Nasıl Hesaplanır? bu soruların cevabını derlemeye çalıştık.

  4.sınıftan başlayarak ortaokul ve lisede başarılı olan öğrenciler okul yönetimi tarafından verilen belgeler ile ödüllendirilmektedir. Öğrenciler '4. sınıf takdir teşekkür hesaplama', '6.sınıf takdir teşekkür hesaplama', '7.sınıf takdir teşekkür kaç puanla alınır?' gibi soruların cevapları merak edilmekte ve öğrenciler sık sık hesaplama yapmaktadır.

  Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ nin 8. bölümü Öğrenci Davranışlarının Değerlendirilmesi başlığı ile düzenlenmiştir. Bu yönetmeliğe göre ödüllendirme, bakanlık bünyesinde faaliyet gösteren resmi ve özel okullarda bulunan öğrencilerin davranışlarının öğretmenler tarafından incelenmesi ve değerlendirilmesine yöneliktir. Söz konusu bu çalışmalar öğretmenlerce incelenirken, valiler ve yöneticiler de iş birliği içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca bu çalışmalar yapılırken pek çok araştırma merkezinin de görüşü alınabilmektedir.

  Hangi Öğrenciler Ödüllendirilir?

  Ödüllendirme yapılabilmesi için öğrencilerden beklenen davranışlar bulunmaktadır.

  Okullarda yapılan faaliyetlerde ve verilen derslerde öğrencilerin bu alışkanlıkları kazanmaları için çalışılmaktadır.

  Takdir ve Teşekkür Belgelerinin Düzenlenmesi

  İlkokul 4. sınıf ve ortaokul ile imam hatip okullarında Türkçe dersinden 55, diğer derslerden 45 almak kaydı ile puan ortalamasına bakılır. Şayet öğrenci puanları 70 ile 84.99 arasındaysa teşekkür belgesi, 85 ve üzeri ise takdir belgesi düzenlenir.

  Ayrıca öğrencilerin başarı durumları dikkate alınmadan, ulusal ve uluslar arası düzeyde yapılan yarışmalarda ilk 5’e giren ve başarı gösteren öğrenciler yönetim tarafından ödüllendirilmektedir. 30090 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğe göre bu öğrencilere verilerek ödüller kanunda belirtilen hükümler çerçevesinde olacaktır. Bu öğrencilere genel olarak iftihar belgesi verilir ve yapılan bir törenle öğrencilere belgeleri takdim edilir.

  Gerekli şartları sağlayan ve yıl sonu başarı puanları yeterli olan öğrenciler, sınıf ya da rehber öğretmenleri vasıtası ile takdir ya da teşekkür belgesi verilerek ödüllendirilir.

  Hangi Öğrenciler Takdir ve Teşekkür Alamaz?

  Ne yazık ki bazı öğrencilerin takdir ve teşekkür almaları puan esasına bağlı değildir. Yıl sonu notları 70 ya da 85 olan öğrenciler takdir ve teşekkür alabilmeleri için yukarıda yer alan davranışları göstermesi esastır. Bu davranışlardan herhangi birini göstermediği gerekçesi ile okul yöneticileri tarafından kendisine kınama ya da okul değiştirme cezası verilen öğrenciler herhangi bir belge ile ödüllendirilmez.

  Öğrenciye verilen yaptırımlar e-okul sistemine işlenmektedir. Bu sebeple kınama ya da okul değiştirme cezası gibi cezalara çarptırılmamak gerekiyor. Bunlar, gideceğiniz farklı bir okulda da yine karşınıza çıkacaktır. Ayrıca puanları yetmeyen öğrenciler de hiçbir surette belge alamamaktadır.

  Takdir-Teşekkür Hesaplama

  Öğrenciler tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi de takdir teşekkür hesaplama olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle dönem sonları yaklaştığında öğrenciler derin bir araştırmaya giriyor. Elbette belge almayı her öğrenci ister. Fakat çok ufak puan farklı ile takdir teşekkür belgesi almamak öğrencileri üzüyor. Aslında o kadar üzülecek kadar önemli değil bu belgeleri.Hele de bir kaç puan ile alamayan öğrencilerin hiç üzülmesine bile gerek yok.Sizler için takdir teşekkür ödüllerinin nasıl hesaplandığını araştırdık.

  Öğrenciler belge almaya 4. sınıftan itibaren başlamaktadır.

  Öncelikle hesaplamaya not ortalaması ile başlamak gerekir. Yapılan tüm yazılı sınavların puanları toplanır ve yine toplam yazılı sayısına bölünür. Yani aslında dersteki başarıyı bulmak için yapılan sınavların aritmetik ortalaması alınır. Her ders için bu uygulama yapıldıktan sonra bulunan sonuçların hepsi toplanır.

  Toplama sonucunda ortaya çıkan rakam ile dönem içinde alınan ders sayıları birbirine bölünür. Bu şekilde kolay bir yöntem ile takdir teşekkür hesaplama işlemi yapılmış olur. Çıkan sonuç  70 ile 84.99 arasında ise öğrenci teşekkür belgesi alır. Şayet 85 ile 100 arasında ise öğrenci takdir belgesi ile ödüllendirilmiş olur.

  Yazı kaynağı : gdu-ri.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap