Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ilkellikten uygarlığa geçiş sürecinde dilin önemi

  1 ziyaretçi

  ilkellikten uygarlığa geçiş sürecinde dilin önemi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  ilkellikten uygarlığa geçiş sürecinde iletişimin önemi'ni açıklayarak kompazisyon yazınız - Eodev.com

  ilkellikten uygarlığa geçiş sürecinde iletişimin önemi'ni açıklayarak kompazisyon yazınız - Eodev.com

  Cevap:

  Selam :)

  İLKELLİK :

  İlkellik,toplumun bireylerinin daha gelişmemiş olmasına,cahil olmasına,bilgisiz olmasına denir.

  UYGARLIK :

  Uygarlık,ilkellikten sonra gelen aşamadır. Toplumdaki bireyler ilkelliğe oranla daha bilgilidir,cahillik azdır.

  GEÇİŞ :

  Belli bir durum,olay veya zamandan başka bir pozisyona,başla bir zamana,başka bir olaya veya başka bir duruma geçildiği anlamında kullanılır.

  İLETİŞİM :

  İletişim,en az 2 kişi arasında gerçekleşen,duygu ve düşüncelerin aktarılmasına denir.

  KOMPOZİSYONA GEÇELİM :

  İnsanlar,ilk insanlar sizce ilkellikten uygarlığa geçerken iletişimin rolü ile mi uygarlığa geçtiler ? Ben öyle olduğunu düşünüyorum.

  İletişimin günlük hayatımızda o kadar büyük bir rolü vardır ki,akıl ermez. Ve bu durum hep aynıydı.

  İlkel zamanlardan beri iletişimin rolü büyüktü. İlkel zamanda ki insanlar iletişimi bilmezken,kimse bildiğini kimseye aktaramazdı. Bu yüzden toplum gelişemezdi. Ama iletişimi öğrendikten sonra bildiklerini birbirlerine aktardılar,gerek el kol hareketleri ile,gerek mağara duvarlarına çizdikleri resimler ile. İletişimi öğrendikten sonra toplum gelişti. Cahillik,bilgisizlik azalmaya,ilkellikten uygarlığa geçilmeye başlanmıştı.

  Yani,uzun lafın kısası iletişim öğrenildikten sonra hayat çok daha güzel.çok daha keyifli oldu. Çünkü insanlar birbirini anlıyordu.

  Açıklama:

  İYİ DERSLER :)

  #OptiPopüler

  Yazı kaynağı : eodev.com

  İlkellikten uygarlığa geçiş döneminde iletişimin önemi

  İlkellikten uygarlığa geçiş döneminde iletişimin önemi

  Merhaba!

  Cevap: İlkellikten uygarlığa hep beraber el ele verilerek geçilmiştir. Hep beraber olabilmemizi sağlayan da iletişimdir. İletişim sayesinde konuşup iş bölümü yaparız ve bunun gibi şeyleri ortaya çıkartırız.

  İletişim nedir?

  İletişim bir veya daha fazla insanın beraber konuşabilmesine denir. İletişim , iletişim araçları yoluyla yapılabilir. İletişim yapabilmek için eğer uzak bir yerdeysek te iletişim araçlarını kullanırız. Şimdi bir kaç iletişim aracına bakalım.

  İletişim araçları,

  İyi dersler dilerim :)

  #OptiTim

  #FenTim

  Yazı kaynağı : eodev.com

  İletişimin Önemini Anlatan Kompozisyon

  İlkellikten uygarlığa geçişte iletişimin önemini anlatan kompozisyon yazınız. İletişimin önemi ile ilgili kompozisyon örneği.

  İletişim insan hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Çünkü insanlar duygu ve düşüncelerini ancak iletişim kurarak ifade eder. Bununla birlikte iletişim yazılı ve sözlü olarak yapılmaktadır. İnsan iletişim kurmadan hiçbir şekilde yaşayamaz. Bundan dolayı iletişimin insanlar için önemi çok büyüktür.

  Tarihin en eski çağlarında yapılan iletişim ilkel yöntemlerle yapılmaktaydı. Mesela ateş yakarak, duman aracılığıyla ya da mağara duvarlarına çeşitli semboller yapılarak iletişim kurulurdu. Bunun dışında kuşun ayağına mektup bağlanarak iletişim sağlanırdır. Daha sonra ilkellikten uygarlığa geçişte posta aracılığıyla mektuplar ulaştırılmaya başlandı. Günümüzde ise iletişim hayatın her alanında çok çabuk bir şekilde sağlanıyor. Bunda teknolojinin çok büyük bir etkisi olduğu göz ardı edilemez. Teknoloji geliştikçe her şeyde olduğu gibi iletişim anlamında da çağ atladı insanoğlu.

  İnsanoğlunun zaman içinde yaptığı buluşlar iletişim alanında da kendini gösterdi. Bu dönemde çevrimiçi iletişim bile yapılıyor. Uzaktaki yakınlarımızla her an haberleşebiliyoruz. Örneğin internet, bilgisayar, akıllı telefon, sosyal medya gibi mecralar ortaya çıktığı için iletişim hem anında hem de çok kolay bir halde yapılıyor. Dolayısıyla ilkellikten uygarlığa geçiş sürecinde iletişim eskiye nazaran çok daha kolaylaştı.

  Sonuç olarak insanlar toplum halinde yaşadığı için iletişime her zaman ihtiyaç duymaktadır. Şimdilerde iletişim her açıdan gelişti. İster yazılı ister sözlü olsun artık insanlar hızlıca iletişim kurmanın keyfini yaşıyor.

  Yazı kaynağı : www.turkceders.site

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap