Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ilk ilişkiden sonra kadın vücuttaki değişimler

  1 ziyaretçi

  ilk ilişkiden sonra kadın vücuttaki değişimler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kızlık zarı bozulduktan sonra vücuttaki değişiklikler nelerdir?

  Kızlık zarı bozulduktan sonra vücuttaki değişiklikler nelerdir?

  Kızlık zarı bozulduktan sonra vücuttaki değişiklikler nelerdir?

  Kızlık zarının bozulması

  Kızlık zarı bozulduktan sonra eğer gebelik oluşmadı ise vücutta gözle görülür anlamlı bir değişiklik olmaz. Bununla ilgili henüz yayınlanmış bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

  Fakat toplumda kadın bedeninin bekaretini kaybettikten sonra değişebileceğine yönelik bir inanış bulunmaktadır. Bu inanış içinde kalçanın genişlemesi, göğüslerin büyümesi gibi kadınsı özelliklerin biraz daha belirginleştiği işaretler bulunmaktadır. Ancak bu değişimlerin olduğu ya da olabileceği konusunda bilimsel bir açıklama ya da veri tanımlanmamıştır.

  Kızlık zarı bozulduktan sonra vücuttaki değişiklikler nelerdir?

  Bununla birlikte bakirelik sosyal ve kültürel bir ifadedir. Toplumların bir kısmı bakireliği çoğunlukla kızlık zarı ile ilişkilendirilir. Aslında bakirelik el değmemiş olmanın tanımı şeklindedir. Kızlık zarı ile vücut değişimleri arasında ilişki kurmak oldukça zordur. Fakat kızlık zarı bozulduktan sonra vajinal kanal girişinde bazı geçici değişiklikler olur. Bu değişiklikler ilişki sırasında penisin giriş sayısı ve ilişki sayısı ile bağlantılıdır. Cinsel uyarılma ile vajinal bölgedeki kan akımı artar. Bazal vücut ısısı yükselir. Küçük kan damarlarında genişleme meydana gelir. Vajina duvarı bu değişimler sonucu daha kırmızı bir hal alır. Ayrıca kalınlaşır.

  Cinsel ilişki sırasında penisin vajina duvarına sürtünmesi bu bölgede hafif inflamasyon ve koyulaşma şeklinde renk değişikliğine neden olabilir. Bu durum vajina kayganlığını artıracak bazı durumlar ile düzeltilebilir. Ön sevişmenin uzun tutulması ve vajina kayganlaştırıcıların kullanılması bu yangıyı azaltır ya da önler.

  Vajina girişi oldukça elastik bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte kanal vajinal mukoza ile çevrelenmiştir. Kızlık zarı vajinayı kapatan tıkayıcı bir zar değildir. Vajina girişini çevreleyen esnek elastik bir halkadır. Bu nedenle ilk ilişkide kızlık zarı kanaması sanıldığı kadar yaygın değildir.

  İlk ilişki ya da sonraki ilişkilerde kızlık zarı tamamen kaybolmaz. Doğumdan sonra dahi kızlık zarı kalıntıları vajinal girişte seçilebilir. Kızlık zarı dikimi için bu kalıntı doku parçalarından faydalanılır. Bazı bayanlarda ise kızlık zarı normalden daha elastik yapıdadır. Birden fazla cinsel ilişkiye rağmen bütünlüğünü bozulmaz.

  İlk ilişkilerde kızlık zarı kanaması görüleceği aslında toplumun bu yöndeki beklentisi nedeni ile oluşmuş bir düşüncedir. Yeterli cinsel bilgi ve deneyime sahip çiftlerde vajinal kayganlığın normal şekilde sağlanması durumunda kanama büyük oranda görülmez.

  Tüm bunlara rağmen ilk ilişkisini yaşayan çiftler her ne kadar olsa da tecrübesiz olabilir. İlişki sırasında zorlanma, kendini kasma ve stres gibi nedenler kızlık zarı ile ilişkili ya da ilişkili olmayan kanamaların görülmesine neden olur. İlk ilişkide yaşanan orgazma bağlı şiddetli kasılmalar rahim içi zarda kısmen dökülmelere yol açarak vajinal kanama görülmesine neden olabilir. Bu aslında kızlık zarı kanaması değildir. Ama kızlık zarı kanaması ile karışır. Kızlık zarı dışı kanamalar ayrıca rahim ağzın dan da kaynaklanabilir.

  Kızlık zarı bozulduktan sonra yaşanan değişikliklerden biri de vajinal salgılardır. İlişki sonrasında vajinal sıvı miktarı artar. Vajina içi böylece ilişkinin daha rahat gerçekleşebilmesi için kaygan hale gelir. Ancak ilişki sonrasındaki dönemde koyulaşarak yapışkan bir hal alır. Ayağa kalkıldığında ise yerçekiminin etkisi ile vajinal açıklıktan çıkar.

  Kızlık zarı bozulduktan sonra vücutta oluşan değişiklikleri bu şekilde özetleyebiliriz. Kızlık zarı bozulmasına bağlı onarım işlemi düşünüyorsanız kızlık zarı dikimi hakkında detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

  İlgili Konular:

  Yazı kaynağı : www.fundayazicierol.com.tr

  İlk seks sonrası kadınların vücutlarında hangi değişiklikler olur?

  Cinsel İlişkiden Sonra Vücuttaki Değişimler

  Cinsel İlişkiden Sonra Vücuttaki Değişimler

  Nursen Yeşim KATDAR

  1993 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini başarı ile bitirdi. Daha sonrasında 4 yıllık hemşirelik bölümünü kazandı. Eğitim hayatı boyunca Afyonkarahisar Devlet Hastanesi, Afyonkarahisar Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ve Afyonkarahisar Göğüs Hastanesi’nde stajını tamamladı.

  Ön lisans eğitimlerini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Adalet bölümleri üzerinden tamamlarken Lisans eğitimlerini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmet Uzmanlığı bölümleri üzerinden tamamladı.

  Hemşirelik bölümünü bitirdikten sonra 2011 yılında İzmir Katip Çelebi Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon 3. Basamak Yoğun Bakım Hemşiresi olarak atandı. 2011 yılından itibaren İzmir Katip Çelebi Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi, Aliağa Devlet Hastanesi, İzmir Çiğli Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi ve İzmir Bornova Türkan Özilhan Hastanesi’nde görev yapmıştır. Halen Sağlık Bakanlığı’nda görev yapmaktadır. Ayrıca spiritüel alanlarda 10 yıldır eğitim vermektedir.

  ALDIĞI SERTİFİKALAR

  • Aile Arabuluculuğu ve Evlilik Hukuku Eğitimi Sertifikası

  • Sağlık Bakanlığı Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikası

  • Aile ve Çiftlerle Görüşme Teknikleri Eğitimi Sertifikası

  • Cinsel Danışmanlık Sertifikası

  • Aile Danışmanlığı Sertifikası

  • Çift Danışmanlığı Sertifikası

  • NLP Sertifikası

  • Reiki Master Sertifikası

  • Stres yönetimi Sertifikası

  • Zaman yönetimi sertifikası

  İLGİLENDİĞİ ALANLAR

  • Aile Danışmanlığı

  • Çift Danışmanlığı

  • Cinsel Danışmanlık

  • Reiki, Astroloji, Spiritüel Konular

  Yazı kaynağı : uzmanlardiyorki.com

  Cinsel İlişkiden Sonra Vücuttaki Değişimler

  Cinsel İlişkiden Sonra Vücuttaki Değişimler

  Bugün bu yazımızda, seks sonrası vücutta ortaya çıkan değişimler hakkında konuşacağız. Yeme-içme-uyuma gibi ihtiyaç olan seks, yapıldıktan sonra nasıl değişiklikler gösteriyor?

  Cinsellik Sonrası Vücuttaki Değişimler

  Cinsel ilişki sonrası hem erkek hem kadında bazı değişikler meydana gelir. Seksin iki tarafa da mutluluk hormonu salgılamasıyla stres azalır, kaliteli uyku sağlar, libidonuz yükselir. 

  Kendinize olan öz sevgi ve öz saygınız artar. Ayrıca kilo dengenizi ve kalp sağlığınızı korur ve ayrıca bağışıklığınızı güçlendirir.

  Cinsel İlişkiden Sonra Kadın Vücudundaki Değişiklikler

  Toplumda bakire dediğimiz kavram, kızlık zarının bozulmasıyla ilişkilendiriliyor. Oysaki, bakirelik el değmemiş olmayı ifade eder. Kızlık zarı ile vücuttaki değişimler arasında bağlantı kurmak zordur. Zira, kızlık zarı bozulduktan sonra vücutta geçici değişiklikler gözlenebilir. Bu değişiklikler, penisin vajinaya giriş sayısı ile ilişki sayısıdır.

  Ayrıca vajinal bölgede kan akımı fazlalaşır, bazal vücut ısısı artar. Bunun yanı sıra, vajina duvarı kalınlaşabilir ve vajinada kahverengi akıntı ve yanma hissi oluşabilir.

  Cinsel İlişkiden Sonra Erkek Vücuttaki Değişimler

  Sadece kadınların vücudunda değişiklik olduğu düşüncesi yanlıştır. Erkekler de cinsel ilişkiden sonra birtakım değişimler yaşıyor. 

  Cinsellik Sonrası Vücutta Ne Değişmez

  Toplumda cinsellik sonrasında vücutta bazı değişikliklerin ortaya çıkacağı yönünde inanışlar söz konusu. Özellikle kadınlarda kalça genişlemesi, adet düzensizliği, kilo artışı, yürüme değişikliği gibi belirtilerin belirginleştiği düşünülüyor. Ancak bu tarz kadınsı özelliklerin olduğu veya olabileceği konusunda bilimsel veri bulunmadığını bilmenizde yarar var.

  Ayrıca toplum arasında anal bölgeden cinsel ilişkide bulunan kadınların yürüyüşünün değiştiğine inanılır, fakat bilimsel veriler bunu kanıtlamıyor. Anal yoldan cinsel ilişki sayısı sık tekrarlanıyorsa, anüs yapısı farklılaşacağı için belli olabiliyor.

  Yazı kaynağı : cinselbilgim.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap