Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ikizler yönetici gezegeni

  1 ziyaretçi

  ikizler yönetici gezegeni bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Hangi burcu hangi gezegen yönetiyor

  Hangi burcu hangi gezegen yönetiyor

  Hangi burcu hangi gezegen yönetiyor

  Her burcun bir yönetici gezegeni var. Peki sizi hangi gezegen yönetiyor? Sizi yöneten gezegenle yaşam kaliteniz arasındaki bağlantı nedir? Astrolog Dinçer Güner, Sözcü HaftaSONU okurları için bilinmeyenleri kalem aldı.

  Koç burcunun Mars, Boğa burcunun Venüs, İkizler burcunun Merkür, Yengeç burcunun Ay, Aslan burcunun Güneş. Başak burcunun Merkür, Terazi burcunun Venüs, Akrep burcunun Mars, Yay burcunun Jüpiter, Oğlak burcunun Satürn, Kova burcunun Satürn, Balık burcunun ise Jüpiter'dir. Modern astrolojinin ortaya çıkışı ile, Neptün balık burcuna, Plüton Akrep burcuna, Uranüs ise kova atfedilmiş, fakat bu saydığımız Uranüs, Neptün ve Plüton aslında jenerasyon gezegenleridir, bireysellikten çok toplum ve dönemle ilişkilidir. Bu yüzden, benim gibi klasik astroloji kullananlar, bu 3 jenerasyon gezegenini burçlarla birebir ilişkilendirmezler.

  YAŞAMLA DEKAN ARASINDAKİ BAĞ

  Bu hafta size anlatmak istediğim konu aslında “Dekanlar” her burcun 10 günlük dönemini başka bir gezegen yönetir. “Dekan” yöneticiliği sistemi, Hint kökenli bir sistemdir ve eski klasik astrologlardan biri olan Ptolemy'de hesaplarında kullanmıştır. Eskiler, dekan yöneticiliği ile kişinin fiziksel görüntüsü arasında bir bağ olduğunu iddia etmişler, bir başka dönemde ise dekanlar, kişinin özgür kalabileceği alana işaret ettiğini ileri sürmüşler, bunu sadece burcunuz değil, yükselen burcunuzun da hangi 10'luk dilimde ve o 10'luk+ dilimi hangi gezegen yönetiyorsa, kişinin yaşam kalitesi, başarılı veya başarısız bir hayat, hastalığa açık bölgelere işaret etmektedir. Şimdi size bütün burçların, dekan yöneticilerini anlatacağım.

  BURCUNA GÖRE DEKANINI BUL

  Koç burcunun ilk 10 gününde doğanların yöneticileri Mars, ikinci 10 günde doğanların Güneş, üçüncü 10 günde doğanların ise Venüs.

  Boğa burcunun ilk 10 gününde doğanların yöneticisi Merkür, ikinci 10 günde doğanların Ay, üçüncü 10 günde doğanların ise Satürn.

  İkizler burcunun ilk 10günlük döneminde doğanların yöneticileri Jüpiter, ikinci 10 günlük devrede doğanların Mars, üçüncü 10 günde ise Güneş.

  Yengeç burcunun ilk 10 günlük döneminde doğanların yöneticisi Venüs, ikinci 10 günlük dönemde doğanların Merkür, üçüncü 10 günlükte Ay.

  Aslan burcunun ilk 10 günlük döneminde doğanların yöneticileri Satürn, ikinci 10 günlük döneminde doğanların Jüpiter, üçüncü 10 günlük ise Mars.

  Başak burcunun ilk 10 gününde doğanların Güneş, ikinci on günlük döneminde doğanların Venüs, üçüncü 10 günlük dönemde doğanların ise Merkür.

  Terazi burçlarının ilk 10 gününde doğanların, Ay ikinci 10 günde doğanların Satürn. Üçüncü 10 günde doğanların Jüpiter.

  Akrep burcunun ilk 10 günlük döneminde doğanların yöneticisi Mars, ikinci 10 günlük dönemde doğanların Güneş ,üçüncü 10 günlükte Venüs.

  Yay burcunun ilk 10 günlük döneminde doğanların yöneticisi Merkür, ikinci 10günlük dönemde doğanların Ay, üçüncü 10 günlükte Satürn.

  Oğlak burcunun ilk 10 günlük döneminde doğanların yöneticisi Jüpiter, ikinci 10 günlük dönemde doğanların MARS, üçüncü 10 günlükte Güneş.

  Kova burcunun ilk 10 günlük döneminde doğanların yöneticisi Venüs, ikinci 10 günlük dönemde doğanların Merkür, üçüncü 10 günlükte Ay.

  Balık burcunun ilk 10 günlük döneminde doğanların yöneticisi Satürn, ikinci 10 günlük dönemde doğanların Jüpiter , üçüncü 10 günlükte Mars.

  TARKAN'I HANGİ DEKAN YÖNETİYOR?

  Peki bu ne işinize yarayacak, minik bir örnek vereyim hemen. Mesela ben 29 Nisan doğumluyum, boğa burcunun ilk 10 günlük dönemi. Normalde yöneticim Venüs ama ilk dekan Merkür. Bu yüzden, konuşkan, hareketli, sürekli yazı yazan, iletişim halinde olan biriyim. Ya da size başka bir örnek. Angelina Jolie 4 Haziran doğumlu ikizler burcu. İkinci dekanda doğmuş Mars, bu yüzden hep sert ve savaşçı. Cem Yılmaz 23 Nisan doğumlu, ilk dekanda Merkür yöneticisi. Yaptığı iş yine iletişim.Yani  merküryen işler. Tarkan, 17 Ekim doğumlu, Terazi burcunun 3.dekanı. Jüpiter yöneticisi, (Jüpiter eğitim, yurt dışı, uluslar arası konular demek). Bu ve buna benzer örnekler çoğaltılabilir.

  Gökyüzünün Sözcü'sü

  KOÇ: BEKLENMEDİK YERDEN PARA GELECEK

  Gelirlerinizi arttırmanın yeni yollarını arayabilir, yeni kazanç kapıları bulabilirsiniz. Beklenmedik bir yerden kazanç elde edeceksiniz. Eviniz ve işiniz arasında dengeyi acilen bulmalısınız.

  BOĞA: ANİ KARARLARDAN UZAK DURUN

  Dış görünüşünüzle ve kişisel bakımınızla ilgilenmek için bugünü değerlendirebilirsiniz. Bağımsızlık ihtiyacınız artacak, ani kararlar almayın. Güneş'in Jüpiter ile karşıtlığı iletişim meselesine dikkat çekiyor.

  İKİZLER: GÜZEL HABERLER VAR

  Bugünü meditasyonla ve duayla değerlendirebilirsiniz. Uzun süredir görmediğiniz kişilerden sürpriz haberler alabilirsiniz. Güneş'in Jüpiter ile karşıtlığı finansal konularda dikkatli olmanız gereken bir gün.

  YENGEÇ: GÜVEN ÖNE ÇIKACAK

  Arkadaş çevrenizde güvenle ilgili meseleler ön planda olacak. Sosyal ilişkilerinizde sürpriz gelişmeler olacak. Güneş'in Jüpiter ile karşıtlığı ikili ilişkilerinizde duygusal paylaşımların önemini hatırlatıyor.

  ASLAN: İLİŞKİLERE DİKKAT EDİN

  İş plan ve stratejilerinizi belirlemek için bugünü değerlendirebilirsiniz. İş hayatınızda gelişmelere açık bir gün. Güneş'in Jüpiter ile karşıtlığı birlikte çalıştığınız kişilerle kurduğunuz ilişkilere dikkat çekiyor.

  BAŞAK: ROMANTİZM ÖNE ÇIKACAK

  Din konularında araştırmalar yapabilir, akademik çalışmalarınızla ilgilenebilirsiniz. Güneş'in Jüpiter ile karşıtlığı arkadaşlıklarınızı ve romantik ilişkilerinizi öne taşıyacak.

  TERAZİ: DENGEYİ BULMALISINIZ

  Miras ve nafaka konularıyla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Eşinizin finansal durumunda gelişmeler olacak. Aileniz ve işiniz arasında dengeyi bulmalısınız.

  AKREP: ŞAŞKINLIK YAŞAYACAKSINIZ

  Evlenme, nişanlanma, yeni iş ortaklıkları gibi konular gündemde olacak. Partnerinizin beklenmedik hareketleri sizi şaşırtabilir. Güneş'in Jüpiter ile karşıtlığı hukuk ve seyahatler konularına dikkat çekiyor.

  YAY: SAĞLIĞINIZA DİKKAT EDİN

  Günlük hayatınızda değişiklikler yapmak isteyeceğiniz bir gün. Özellikle boğaz bölgesiyle ilgili rahatsızlıklara karşı dikkatli olmalısınız. Güneş'in Jüpiter ile karşıtlığı finansal konulara dikkat çekiyor.

  OĞLAK: İKİLEME DÜŞECEKSİNİZ

  Çocuklarınızla ve hobilerinizle ilgilenmek için bugünü değerlendirebilirsiniz. Güneş'in Jüpiter ile karşıtlığı duygular mı mantık mı? ikilemine düşmenize sebep olabilir.

  KOVA: EVİNİZDE DEĞİŞİM YAŞANACAK

  Evde zaman geçirmekten keyif alacağınız bugünü evinizin tadilat için değerlendirebilirsiniz. Taşınma kararı alabilir, yeni ev arayışına girebilirsiniz. Aile içinde sürpriz gelişmelere açık bir gün.

  BALIK: YENİ BİR AŞK VAR

  Kardeşlerinizle ilgili konular gündeminizi meşgul edecektir. Kısa süreli seyahatler planlayabilirsiniz. Güneş'in Jüpiter ile karşıtlığı arkadaşlık ilişkilerinizi ve flörtlerinizi ön plana taşıyor.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Burçların yönetici gezegenleri

  İkizler Burcu Gezegeni

  İkizler Burcu Gezegeni

  İkizler burcu olan kişilerin 21 Mayıs ve 21 Haziran tarihleri arasında doğması gerekmektedir. Hava burçları arasında yer alan ikizler burcunun ikizler takımyıldızının etkisi altında olduğu söylenebilir.

  İkizler Burcu Gezegeni Nedir ve Hangisidir?

  Her burcun farklı bir gezegenin etkisinde bulunduğunu söylemek mümkündür. İkizler burcu ise özgürlüklerine düşkün bir burç olarak bilinir. Aynı zamanda ikizler burcu kişilerinin çok hızlı bir şekilde karar verdikleri ancak çok kısa bir zaman içerisinde tekrar karar değiştirdikleri de en yaygın özellikleri arasında yer almaktadır. İkizler burcu gezegeninin ise Merkür olduğunu söylemek mümkündür.

  İkizler Burcu Gezegeninin Etkileri Nelerdir?

  İkizler burcu gezegeni, Merkür olarak ifade edilebilir. Gezegenlerin ise hem burçlar üzerinde hem de kişilik özellikleri üzerinde etkiye sahip olduğunu söylemek mümkündür. İkizler burcu gezegeninin burçlar kuşağı üzerinde üçüncü evde bulunduğu bilinmektedir. İkizler burcu gezegeninin kişiler üzerinde daha tez canlı olmalarına yönelik bir etkiye sahip olduğu da bilinmektedir.

  İkizler Burcu Gezegen Hareketleri Nasıl Gerçekleşir?

  İkizler burcu, merkür gezegeni tarafından yönetilmekte olan bir burçtur. Merkür etkisi altında bulunan kişiler davranışlarını çevrelerinde bulunan kişilerin davranışlarına paralel olarak endekslemekten bir rahatsızlık duymazlar. Merkür, iletişim gezegeni olarak bilinmektedir. Bu durumda merkür gezegeninin sınırlarının dışında hareket etmesi veya sınırlarının içerisinde hareket etmesine bağlı olarak farklı özelliklerin ortaya çıkacağını da söylemek mümkündür.

  İkizler Burcu Gezegeninin Özellikleri

  İkizler burcu gezegeni olarak bilinen merkür, aklı ve entelektüelliği temsil eden bir gezegen olarak bilinmektedir. İletişim gezegeni olarak bilinen merkür, ikizler burcu kişilerinin her alanda iletişim yeteneği yüksek kişiler olmasına da olanak sağlamaktadır. Yaratıcılık düzeyi yüksek olan ikizler burcu kişilerinin aynı zamanda da enerjileri yüksek kişiler olduğu söylenebilir. Kişilerin davranışları, gezegenin konumuna ve durumuna göre de farklı etkilenebilmektedir.

  Akılcı ve maceracı kişiler olarak bilinirler.

  En kötü özellikleri arasında dengesiz davranmaları ve ikiyüzlü olmaları bulunmaktadır. Bir ikizler burcu kişisinin çok kolay bir şekilde karar değiştirdiğini görmek mümkündür.

  İkizler burcu dört değişken burç arasında yer almaktadır. Mevsimleri sona erdiren burçlardan birisi olma özelliğine sahip olan burçlardan birisi de ikizler burcudur.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Hangi burcu hangi gezegen yönetiyor?

  İkizler Burcu Gezegeni

  İkizler Burcu Gezegeni

  İkizler Burcu Doğası

  Merkür ve yönettiği İkizler Burcu

  Yazı kaynağı : www.zodyakburcu.com

  İkizler burcu Merkür gezegeni etkisinde mi? İkizler burcu ile ilgili bilmeniz gerekenler! - Astroloji Haberleri

  İkizler burcu Merkür gezegeni etkisinde mi? İkizler burcu ile ilgili bilmeniz gerekenler! - Astroloji Haberleri

  21 Mayıs ile 21 Haziran tarihleri arasında doğan kişiler ikizler burcu olmaktadır. İkizler burcu hava burçları arasında bulunmakta ve ikizler takım yıldızının etkisinde olduğu söylenmektedir.

  İKİZLER BURCU GEZEGENİ NEDİR?

  Astrolojide toplamda 12 burç bulunmaktadır. Her burcun farklı bir gezegen etkisinde olduğu bilinmektedir. İkizler burcu ise özgürlüklerine düşkün bir burç olduğu bilinmektedir. Bunlar dışında ikizler burcu kararlarını hızlı bir şekilde vermektedir. Ayrıca aldığı bu kararları da hızlı bir şekilde değiştirmektedir.

  İkizler burcunun en önemli özelliği kararlarının çok çabuk değişmesidir. Bununla birlikte ikizler burcu olan kişiler hangi gezegenin etkisinde olduğunu da merak etmektedir. İkizler burcu gezegeninin Merkür olduğu bilinmektedir.

  İkizler burcunun Merkür gezegeni etkisinde olmasından dolayı farklı pek çok özelliğe sahiptir. Bu burca sahip kişiler akılcı ve maceracı kişiler olarak bilinmektedir. Çoğu zaman dengesiz davranışları da bulunur. Bu ikizler burcu olan kişilerin kolay bir şekilde karar değiştirdiğini göstermektedir.

  İkizler burcu dört değişken burç arasında yer almaktadır. İkizler burcu mevsimleri sona erdiren burç olma özelliğine de sahiptir. Yine de ikizler burcu kişilerin davranışları Merkür'ün konumuna göre farklı etkilenmektedir.

  İKİZLER BURCU HANGİ GEZEGENİ TEMSİL EDİYOR?

  İkizler burcu gezegeni Merkür olarak ifade edilmektedir. Gezegenlerin burçlarla birlikte kişilik özelliklerine de etkisi oldukça büyüktür. İkizler burcu gezegenin burçlar kuşağı üzerinde üçüncü evrede olduğu söylenmektedir. İkizler burcu gezegenin bireyler üzerinde daha tez canlı olmalarına yönelik bir etkisi olduğu da bilinmektedir.

  İkizler burcu Merkür gezegeni tarafından yönetilmektedir. Merkür etkisinde olan kişiler davranışlarını kişilerin davranışlarına paralel bir şekilde endekslemektedir. Bu durumdan da hiçbir şekilde rahatsızlık duymazlar.

  Merkür iletişim gezegeni olarak bilinir. Merkür gezegeninin sınırlarının dışında hareket etmesi ya da sınırlarının içine hareket etmesine bağlı olarak farklı özellikler ortaya çıkmaktadır. Merkür aklı ve entelektüelliği temsil etmektedir. Ayrıca Merkür iletişim gezeni olarak da bilinmektedir. Bu nedenle ikizler burcu kişileri iletişim bakımından yetenekli kişileridir.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap