Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  icisleri bakanligi onemle duyurur; sizi polis, asker veya savciyim diyerek arayip, hesap ya da kimlik bilgileriniz teror orgutunun eline gecti gibi sozlerle sizden para veya banka hesap bilgilerinizi isteyen dolandiricilara itibar etmeyiniz. cunku devlet para ve hesap numarasi istemez. b002

  1 ziyaretçi

  icisleri bakanligi onemle duyurur; sizi polis, asker veya savciyim diyerek arayip, hesap ya da kimlik bilgileriniz teror orgutunun eline gecti gibi sozlerle sizden para veya banka hesap bilgilerinizi isteyen dolandiricilara itibar etmeyiniz. cunku devlet para ve hesap numarasi istemez. b002 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kendisini polis/savcı gibi gösteren dolandırıcılara karşı İçişleri Bakanlığı'nın uyarısı

  Kendisini polis/savcı gibi gösteren dolandırıcılara karşı İçişleri Bakanlığı'nın uyarısı

  Türkiye'de telefon dolandırıcılığı her geçen gün katlanarak artıyor

  Dolandırıcılık yönetemleri arasında en yaygın olanı ise polis/savcı numarası...

  Türkiye'de hemen hemen hergün güvenlik güçleri tarafından yapılan "FETÖ, DEAŞ, PKK " operasyonlarından faydalanmaya çalışan dolandırıcılar, geliştirdikleri taktiklerle birçok kişiyi kandırarak, para kazanıyor.

  Dolandırıcılara karşı vatandaşları kısa mesajla uyaran İçişleri Bakanlığı, bu sabah da mesaj attı.

  Bakanlıktan gelen mesajda; "Sizi polis asker veya savcıyım diyerek arayıp hesap ya da kimlik bilgileriniz terör örgütünün eline geçti gibi sözlerle sizden para veya banka hesap bilgilerinizi isteyen dolandırıcılara itibar etmeyiniz. Çünkü devlet para ve hesap numarası istemez." ifadeleri yer aldı.

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Akbank

  Zararlı Yazılım Dolandırıcılıkları

  Çeşitli internet siteleri (yetişkin içerikli, arkadaşlık bahis v.b) vasıtası ile finansal kurum müşterilerine ulaşan dolandırıcılar bu siteler üzerinden kişileri çeşitli dosya, fotoğraf ya da uygulamayı cihazlarına indirme konusunda ikna edebiliyorlar.

  Ya da akıllı telefonların uygulama marketleri üzerinde yayınladıkları zararsız gibi görünen ve güncel konulara hitap eden (virüs testi, kur çevirici, oyun v.b) uygulamaları sunarak kişilerin cihazlarına erişim sağlayabiliyorlar.

  Bilgisayar, dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ya da tablete kurulan bu uygulamalar finansal kurum müşterilerinin şifrelerini, kişisel bilgilerini ve tek kullanımlık şifreleri ele geçirmenin yanında gerçek kişinin bankacılık uygulamasına erişimini de engelleyebiliyorlar.

  Yazı kaynağı : www.akbank.com

  İçişleri Bakanlığı yine dolandırıcılara karşı uyardı!

  Bakanlık bu sefer SMS ile uyardı: İnanmayın!

  Bakanlık bu sefer SMS ile uyardı: İnanmayın!

  Son zamanlarda bir hayli artan telefon dolandırıcılığı vakalarına karşın İçişleri Bakanlığı SMS  yoluyla vatandaşları uyardı.

  İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen SMS ile vatandaşların dolandırıcılara karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

  Bakanlıktan gönderilen SMS’te “İçişleri Bakanlığı önemle duyurur; sizi polis, asker veya savcıyım diyerek arayıp, hesap ya da kimlik bilgileriniz terör örgütünün eline geçti gibi sözlerle sizden para veya banka hesap bilgilerinizi isteyen dolandırıcılara itibar etmeyiniz. Çünkü devlet para ve hesap numarası istemez” ifadeleri kullanıldı.

  Şanlıurfa HABERİ

  Yazı kaynağı : www.ajansbalikligol.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap