Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  iburamin zero 100 mg/1 mg/5 ml süspansiyon bebeklerde kullanımı

  1 ziyaretçi

  iburamin zero 100 mg/1 mg/5 ml süspansiyon bebeklerde kullanımı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İburamin Zero nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir?

  İburamin Zero nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir?

  Soğuk algınlığı, grip ve viral üst solunum rahatsızlıklarında kullanılan İburamin Zero isimli ilacı, her ilaçta olduğu gibi doktor tavsiyesi ile almak gereklidir. Tablet olarak kullanılan ilacın aynı zamanda şurup versiyonu da mevcuttur.  Bu ilaç aç karnına kullanılabilir.

  İBURAMİN ZERO NEDİR?

  pilfer-proof polipropilen kapak ve düşük dansiteli polietilen conta ile  kapatılmış amber renkli cam şişelerde (Tip III), her bir kaşıkta (5 ml) 100 mg ibuprofen ve 1 mg klorfeniramin maleat içeren süspansiyondur. Soğuk algınlığı, grip ve viral üst solunum yolu enfeksiyonlarının varlığında ateş düşürücü olarak kullanılır.

  İburamin Zero nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir?

  İBURAMİN ZERO HANGİ DURUMLARDA KULLANILMAZ?

  - Hamileliğinizin son 3 ayında iseniz,

  - İbuprofene, klorfeniramine veya bu ilacın içindeki yardımcı maddelerden birine karşı aşırı duyarlı (alerjik) iseniz,

  - Daha önceden ibuprofen, aspirin ve diğer NSAİİ'lere karşı, astım, burun iltihabı (rinit) veya kurdeşen gibi alerjik reaksiyonlar gösterdiyseniz,

  - Sözü edilen bu ilaçlar nedeniyle daha önce mide-bağırsak kanaması veya delinmesi geçirdiyseniz,

  - Tekrarlayan mide-onikiparmak bağırsağı ülserleri, iltihabi bağırsak hastalıkları (ülseratif kolit, Crohn hastalığı), mide-bağırsak kanaması gibi hastalıklarınız varsa ya da daha önce tekrarlayan
  bir şekilde geçirdiyseniz,

  - Şiddetli böbrek yetmezliğiniz var ise,

  - Şiddetli kalp yetmezliğiniz var ise,

  - Koroner arter bypass cerrahisi (kalp damarlarındaki tıkanıklığın düzeltilmesi ameliyatı) öncesi veya sonrası dönemdeyseniz,

  - İbuprofen kullanırken mide-bağırsak kanaması veya yarası (ülserasyon) oluşur ise,

  - Serebrovasküler kanama ya da başka aktif kanamanız varsa,

  - Monoaminooksidaz inhibitörleri adı verilen ilaçlardan kullanıyorsanız veya bu ilaçlarla gördüğünüz tedavinin kesilmesini takiben henüz 2 hafta geçmediyse kullanmayınız.


  İBURAMİN ZERO'YU DİKKATLİ KULLANMANIZ GEREKEN DURUMLAR

  - Kalp ritim bozukluğunuz varsa,

  - Epilepsi hastası iseniz,

  - Prostatınızda büyüme varsa,

  - Karaciğer yetmezliğiniz varsa,

  - Göz içi basıncınız yüksekse,

  - Bronşit, bronşlarda genişleme, astım hastalığınız varsa,

  - Aşırı aktif tiroid fonksiyon bozukluğunuz var ise,

  - Ciddi hipertansiyon (kan basıncında yükselme) var ise,

  - Kardiyovasküler hastalığınız var ise,

  - Astım hastası iseniz veya daha önce astım geçirdiyseniz; bronşlarda spazma yol açabilir,

  - Önceden mide-onikiparmak bağırsağı ülseri veya başka mide-bağırsak hastalıkları geçirdiyseniz; bu tablolarda alevlenme görülebilir,

  - Böbrek hastalığınız varsa; böbrek fonksiyonlarının izlenmesi gerekebilir. İbuprofen ve benzeri NSAİ ilaçları uzun süre kullanan kişilerde böbrek işlevlerinin bozulma riski, kalp yetmezliği ve karaciğer bozukluğu olanlarda, idrar söktürücü (diüretik) ve ADE inhibitörü sınıfı tansiyon ilacı alanlarda ve yaşlılarda yükselmektedir,

  - Kalp hastalığınız varsa ya da tansiyonunuz (kan basıncı) yüksek ise; vücudun çeşitli bölümlerinde su tutulması ve bunun sonucunda şişmeler (ödem) görülebilir,

  - İbuprofen ve benzeri ilaçlar, özellikle yüksek dozlarda ve uzun süreyle kullanıldıklarında, kalp krizi (miyokard enfarktüsü) ve inme (felç) riskinde küçük bir artış ile ilişkili bulunmuştur. Eğer kalp veya damar hastalıklarınız varsa, önceden inme geçirdiyseniz veya bu gibi durumlar için risk taşıdığınızı düşünüyorsanız (örneğin yüksek tansiyon, yüksek kolesterol veya şeker hastalığınız var ise ya da sigara içiyorsanız), tedavinizi doktorunuz veya eczacınız ile görüşmelisiniz.

  - İbuprofen ve benzeri NSAİ ilaçlar uzun süreli (süreğen) kullanıldığında, önceden bu türlü bir hastalık geçirilmemiş olsa bile, mide-bağırsak kanalında ülserler, kanama ve delinme oluşabilmektedir. Bu türlü istenmeyen etkilerin ortaya çıkma riski, daha önce böyle bir hastalık geçirmiş olanlarda, yaşlı kişilerde, yüksek ilaç dozlarında ve tedavi süresi uzadıkça artmaktadır.

  - Vücudunuzda sebepsiz olarak morarmalar, çürümeler ortaya çıkarsa, doktora başvurunuz,

  - Üşüme, titreme ve ateşin birdenbire yükselmesi, halsizlik, baş ağrısı ve kusma, ya da ensenizde katılık hissi ortaya çıkar ise hemen doktora başvurunuz; bir tür beyin zarı iltihabı (aseptik menenjit) belirtileri olabilir.

  - Cildinizde kızarıklık, döküntüler belirir ise

  Hamilelik:
  İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Hamilelikte mümkünse İBURAMİN ZERO kullanımından kaçınılmalıdır. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
  Emzirme
  İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. İBURAMİN ZERO’nun emziren anneler tarafından kullanılması önerilmemektedir.

  İBURAMİN ZERO YAN ETKİLERİ

  Çok yaygın:
  • Sakinlik
  • Uykululuk hali (somnolans)
  Yaygın:
  • Baş ağrısı, baş dönmesi, dikkat dağınıklığı ve anormal koordinasyon
  • Bulanık görme
  • Sindirim bozukluğu (dispepsi),
  • İshal (diyare)
  • Bulantı, kusma, karın ağrısı,
  • Mide ve bağırsakta aşırı gaz (flatulans),
  • Bağırsak hareketlerinde seyrelme veya olmaması (konstipasyon)
  • Mide bağırsak kanaması
  • Kanamaya bağlı katran renkli, kötü kokulu dışkı (melena)
  • Kan veya kahve telvesi gibi kusma (hematemez)
  • Deri döküntüsü
  • Yorgunluk
  Yaygın olmayan:
  • Görme bozukluğu

  Yazı kaynağı : www.haber61.net

  İburamin Zero Niçin Kullanılır, Fiyatı Nedir, Kullananların Yorumları? | Kızlara Moda

  İburamin Zero Niçin Kullanılır, Fiyatı Nedir, Kullananların Yorumları? | Kızlara Moda

  Merhabalar bugünkü konumuz önemli bir ilaç hakkında olacaktır. Bu ilaç ile ilgili kafanıza takılan tüm soruların cevaplarını yazımızda bulacaksınız. İburamin zero soğuk algınlığı, üst solunum yolu rahatsızlığı ve ateş düşürücü olarak kullanılan bir üründür. İburamin zero şurup son dönemde çok fazla kullanılan ve çok güzel sonuç veren bir üründür. Berko İlaç ve Kimya Sanayi tarafından İstanbul’da üretilmektedir. Günlük hayatta sürekli karşılaşılan nezle,grip,sinüzit,öksürük, burun akıntısı gibi durumlarda çok işe yaradığı içinde her zaman evinizde bulundurmalısınız. Süspansiyon formu şeklindedir yani şurup yapısındadır ve ağzı yoluyla kullanılır. Bu konu hakkında detayları alt başlıklar halinde anlattık.

  İburamin Zero Şurup Nasıl Bir Şeydir?

  İburamin zero nedir 1oo ml’lik amber renkli şişelerde bulunan ateş düşürücü, viral üst solunum yolu enfeksiyonları ve ağrı kesici olarak satılan süspansiyondur. Bu ilacın şişeleri 100 ml’liktir ve bu şekilde satılmaktadır. Tadı güzel olduğu için çocuklar tarafından rahat tüketilmektedir, bu yönden de hap formundan çok avantajlıdır. Kutusunun rengi de mor beyaz renktedir. Eczanelerde reçeteli satılan bir üründür. Eczane dışında başka bir yerde bulma şansınız yoktur.

  İçeriğinde Hangi Maddeler Bulunmaktadır?

  İçeriği hakkında da bilgiler verelim. Etken maddesi ibuprofen ve klorferinamin maleattır. 5 ml süspansiyon içerisinde 100 mg ibuprofen ve 1 mg klorfeniramin maleat bulunur. Yardımcı maddeleri ise Ksantan gum, saf su, maskeleyici aroma,gliserin, sukroz, ponso 4R (E124),sodyum benzoat(E211),sorbitol(E420),polioksil 40 hint yağı,çilek aroması,sitrik asit monohidrat, amonyum glisirizat,mikrokristalin selüloz, karmelloz sodyumdur. Bu içeriği incelediğimiz bebekler ve çocuklar için güvenli olduğu soncunu çıkarabiliriz.

  Nerelerde, Hangi Rahatsızlıklarda Kullanılır?

  Gerçekten en sık yaşanılan rahatsızlıklar için üretilmiş etkili ve güzel bir ilaçtır. Her zaman ve her mevsimde ihtiyaç duyulmaktadır. Bebekler,çocuklar hatta yetişkinlerde kullanabilir. Ağırlıklı olarak bebeklerde ve çocuklarda kullanılmaktadır.

  Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

  Kullanımı hakkında bilgiler vererek kafanızdaki bu anlamda soru işaretlerini giderelim. Kullanım miktarları da son derece önemlidir.

  -Ağız yoluyla kullanılan bir ilaçtır. Kaşıkla ağızdan alınmalıdır.

  -Aç ya da tok karnına kullanılabilir ama yan etki riskini azaltmak için tok karnına kullanılması tavsiye edilmektedir.

  -2 yaşından küçük çocuklara kullanılmaz dese de bebekler için yani 2 yaşında küçük çocuklar ve bebeklerde de kullanılabilir. 1 aylık, 2 aylık bebeklerde doktor önerisi ile kullanmanız tavsiye edilir.

  -Kilosu 30 kg’dan az olan çocuklarda günlük maksimum doz miktarı 500 mg’dır. (5 ölçek) Bu miktar 30 kg’dan fazla kişilerde maksimum 3 ölçek daha arttırılabilir.

  -Ortalama 6-8 saatte bir günde 3 ya da 4 kere olacak şekilde bu şurup kullanılır.

  Çocuklarda Kullanımı

  Çocuklarda kullanılabilir, günlük 500 mg doz aşılmamalıdır. 6 saat ya da 8 saat aralıklarla kullanılmalıdır. Aç ya tok kullanılabilir.

  Bebeklerde kullanımı

  İburamin zero bebeklerde kullanımı mümkündür. Birçok doktor 2 yaşın altındaki bebeklerde kullanımını önermektedir. Yalnız bebeklerde çok daha dikkatli ve çok az miktarlarda kullanımını önermektedir. Bebekler için günde en fazla 2 kere ve yarım çay kaşığı kadar kullanılması tavsiye edilir.

  Yaşlılarda kullanımı

  Yaşlılarda sindirim sisteminde istenmeyen etkiler oluşturmaktadır. Bundan dolayı da en alt dozlarda ve kısa süre kullanılması önerilmektedir. 65 yaş üzerindeki kişilerde hekim gözetiminde kullanılmalıdır,günlük maksimum doz miktarı da 12 mg’ı geçmemelidir.

  Böbrek ,Karaciğer,Kalp Yetmezliği Olanlarda

  Bu üç hasta grubu çok dikkatli şekilde kullanmalıdır. Bu hastalığı taşıyanlar en alt dozlarda bu ilacı almalıdır. Böbrek yetmezliği olan kişiler böbrek fonksiyonlarını etkileyebilmektedir. Bundan dolayı da böbrek yetmezliği olan kişilerde kullanım durumunda izleme yapılmalıdır.

  Hamile ve Emziren Kişilerde Kullanımı

  Hamile ve emziren kişilerin bu şurubu tüketmesi önerilmez sadece geçici durumlarda doktor tavsiyesi ile kullanılabilir. Bu ilacı kullanırken de gebe olduğunuzu anlarsanız hemen kullanımı bırakıp doktorunuza muayene olmalısınız.

  Kullanılmaması Gereken Durumlar Şunlardır

  -Gebeliğin son dört ayında

  -Beyin damarlarında oluşan kanama durumunda

  -Depresyon tedavisinde kullanılan oksidaz inhibitörleri isimli ilaç kullananlar

  -Vücudunuz herhangi bir yerinde aktif kanaması olanlarda

  -Mide-bağırsak ülseri olan kişilerde

  -Bu ilacın içeriğindeki etken ya da yardımcı maddeye karşı alerjisi olanlarda

  -İltihaplı bağırsak hastalığı olan kişilerde

  Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  1.By-pass ameliyatı öncesi sonrası bu ilaç kesinlikle kullanılmamalıdır.

  2.Kortizon içeren ilaçlar ile beraber kullanılıyorsa dikkatli olunmalıdır.

  3.Alkolle beraber kesinlikle kullanmayın, alkol beraber kullanırsanız mide kanaması riski oluşabilir.

  4.Bu ilaç kullanımı sırasında su çiçeği başlarsa bu şurubu kullanmayı hemen bırakın.

  5.İçeriğindeki yardımcı maddelerden dolayı az görülmekle beraber ishal durumu oraya çıkabilir.

  6.Kullanılmaya başladıktan sonra 5 gün içinde sorunlarda iyileşme görülmezse ilacın kullanımını bırakın ve doktora muayene olun.

  7.Hekiminizin size verdiği doza göre kullanın, fazla kullandığınızda yan etki görme ihtimaliniz artmaktadır.

  8.Araç ya da makine kullanmaya engel değildir, yalnız uyku yapabilir bundan dolayı da araç kullanıldıktan sonra alınmalıdır.

  9.Kullanımdan sonra alerji durumu ortaya çıkma ihtimali son derece azdır.

  10.İçeriğindeki etken ya da yardımcı maddelerden birine karşı alerjiniz var ise kullanmayın.

  İburamin Zero Yan Etkileri Nedir?

  İburamin zero yan etkileri bulunan bir ilaçtır. Bu yan etkileri görme ihtimaliniz son derece düşüktür, bundan dolayı da rahat olun. Yine de her duruma karşı biz size ne gibi etkiler yaşayabilirsiniz bunu aşağıda sıraladık.

  Çok yaygın etkiler

  Yaygın etkiler

  Yaygın olmayan etkiler

  Seyrek etkiler

  Fiyatı Ne Kadar, Nereden Alınır?

  İburamin zero 2020 fiyat 9.97 TL’den eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında herhangi bir yerde satılmaz. Reçeteli ya da reçetesiz olarak satın alabilirsiniz.Devlet tarafından bedeli ödenen ilaçlar listesindedir. Reçete ettirdiğiniz takdirde devlet bu ilacın bedelini karşılamaktadır. Alırken son kullanma tarihine ve kutusunun yırtık olup olmamasına dikkat etmelisiniz.

  Bu Şurubun Muadilleri Hangi İlaçlardır?

  İburamin zero muadilleri olan bir ilaçtır. Bu ilaçla elde edeceğiniz etkileri aşağıdakilerle de elde edebilirsiniz. İşte eşdeğerleri;

  -Nurofen plus

  -Coldfen zero tablet

  -İburamin zero tablet

  -İbucold plus şurup

  -Gudef şurup

  -Fenidin şurup

  -Dolorin cold tablet

  -Actidem şurup

  -A-Ferin plus pediatrik şurup

  -Benil şurup

  -Broksin şurup

  -Bikarimin cold şurup

  -Coldaway şurup

  -Coldaway plus şurup

  -Dolven cold tablet

  -Droflu cold şurup

  İlginizi Çekebilir:Oceral Sprey Nedir, Ne İçin Kullanılır?

  Saklama Koşulları Nasıl Olmalı?

  Kutusunun renginden ve sıvı olmasından dolayı çocukların ilgisini daha çok çekiyor bundan dolayı kesinlikle bebeklerden ve çocuklardan uzak tutun. 25 derecedeki oda koşullarında muhafaza edin. Son kullanma tarihi geçenler ise kesinlikle kullanmayın ve atın.

  İlginizi Çekebilir: Zinco Damla Nedir, Ne İşe Yarar?

  Tüm Sorular ve Cevapları

  Soru 1: Ağrı keser mi, ağrı kesici midir?

  Cevap 1: Hem ağrı kesici hem de ateş düşürücüdür. Özellikle eklem ağrılarını hızlı bir şekilde geçirir.

  Soru 2: Aç karnına içilir mi bu noktayı aydınlatır mısınız?

  Cevap 2: Aç ya da tok karnına kullanabilirsiniz. Tok karnına kullanırsanız yan etkileri görme ihtimaliniz azalır.

  Soru 3: Antibiyotik midir?

  Cevap 3: Antibiyotik değildir soğuk algınlığı ilacı grubuna girmektedir.

  Soru 4: Ateş düşürücü müdür?

  Cevap 4: Evet ateş düşürücüdür, vücut ateşinin arttığında kullanılabilir.

  Soru 5: Ağzı açıldıktan ne kadar süre kullanılabilir?

  Cevap 5: Son kullanma tarihi ile uyumlu şekilde kullanılabilir. Yalnız kapağını sürekli kapatın.

  Soru 6: Ne zaman etki eder?

  Cevap 6: Verildikten itibaren hemen 1 saat içinde etki eder. 2 saat içinde ağrıyı keser ve ateşi düşürür. Soğuk algınlığını da ortalama 4-5 günde tedavi eder.

  Soru 7: 6 aylık bebeğe verilir mi?

  Cevap 7: Birçok doktor öneriyor yani altı aylık bebeğe verebilirsiniz.

  Soru 8: İburamin zero zararlı mı?

  Cevap 8: Herhangi bir zararı yoktur tam tersine çok etkili ve faydalı bir ilaçtır.

  Soru 9: Yetişkinlerde kullanılabilir mi?

  Cevap 9: Yetişkinlerde de kullanılabilir yalnız biraz hafif kalabilir. Etki için hafif kalırsa da dozu arttırın.

  Soru 10:Reçetesiz alınır mı?

  Cevap 10: Reçetesiz olarak da eczaneden gidip alabilirsiniz.

  Soru 11: Diş ağrısına iyi gelir mi?

  Cevap 11: Diş ağrısı için bu şurup kullanılmaz çünkü diş ağrısına yetersiz kalır.

  Soru 12: İshal yapar mı ?

  Cevap 12:İshal yapma gibi bir yan etkisi var ama bu durum çok istisna ve çok az kişide olur.

  Soru 13: Öksürüğe iyi gelir mi, kullansam öksürüğü geçirir mi?

  Cevap 13: Öksürük için kullanılır ve öksürüğü hızlı bir şekilde geçirir.

  Soru 14: Fazla içilirse ne olur?

  Cevap 14: Mümkün olduğu kadar dozlarına dikkat edin. Fazla içilirse yan etki görmen ihtimaliniz çok artar ayrıca ishal yapabilir.

  Soru 15: Calpol mu iburamin zero mu ne dersiniz?

  Cevap 15: İkisi de çok güçlü ve aynı hastalıklar için kullanılmaktadır. İkisini de kullaanbilirsiniz bir ayrım yapmak doğru olmaz.

  Kullananların Yorumları ve Anlattıkları

  İburamin zero kullananlar bu ürün hakkında tüm düşüncelerini aşağıda net bir şekilde anlattı. O düşünceleri aşağıdan okuyun ve bu ilacı kullanıp kullanmamak noktasında karar verin.

  S.D anlatıyor: Soğuk almıştı bebeğim doktor yazdı. Düzenli kullandım ve süper etki etti tüm sorunları giderdi. Soğuk algınlığı,grip,nezle,burun akıntısı,sinüzit, ağrı,ateş var ise kesinlikle bu ürünü kullanın. Çok memnunum sürekli de kullanıyorum.

  K.A anlatıyor: Oldukça faydalı diyebilirim kesinlikle. Prospektüsünü de okumanızı tavsiye ederim. Çocuklarım için sürekli ecza depomuzda duruyor özellikle kış günleri çok ihtiyaç oluyor. Sizlere de tavsiye ederim ama çok fazla doz alıp kullanmayın çünkü yan etki yapabiliyor.

  R.E anlatıyor: Uyku yapıyor ve biraz sersemleştiriyor yoksa güzel bir ilaç. Uyku yaptığı içinde genellikle gece yatmadan önce kullanmak daha doğru.

  L.O anlatıyor: Kaşıntı gibi yan etkiler yaptı bundan dolayı da moralimi bozdu kullanmadım. Tam olarak nasıl bir şey olduğunu anlayamadım.

  Ş.K anlatıyor: Deneyin derim faydalı oluyor calpolü denedim bunu da denedim. Sanki bu ilaç daha etkili. Çocuğum severek içiyor normalde ilaç veremem ama bunun şurup formu ve rengi işe yarıyor.

  F.D anlatıyor: Havanın soğuması ile beraber işe yarayan güzel formüllü ilaç diye tanımlayabiliyor. Kış günlerinin vazgeçilmezi kesinlikle.

  E.T anlatıyor: Benim çocuğumda biraz yan etki oluşturduğu için bıraktım. Yan etki sorunu olmasa güzel sonuçla almıştım. Çocuğumun bünyesi biraz alerjik ondan oldu. Sizin çocuğunuzun vücudu da alerjik özellik taşıyorsa önermem.

  Yazı kaynağı : kizlaramoda.com

  IBURAMIN ZERO 100 ml s�spansiyon Nas�l Kullan�l�r

  IBURAMIN ZERO 100 ml s�spansiyon Nas�l Kullan�l�r

  3.IBURAMIN ZERO nas�l kullan�l�r ?

  �BURAM�N ZERO S�spansiyon, 100 m� a� kam�na al�nd���nda emilimi h�zlan�r, ama gastrointestinal yan etkileri en aza indirmek amac� ile tercihen yemeklerden sonra uygulanmas� �nerilir.

  �ocukluk �a��nda ate� d���r�c� olarak:

  2 ya� ile 12 ya� aras� �ocuklarda ate� 39.2 �C� nin alt�nda iken her bir doz 5 mg/kg olacak �ekilde 6-8 saatte bir, ate� 39.2 �C� nin �zerinde ise her bir doz 10 mg/kg olacak �ekilde 6-8 saatte bir kullan�lmal�d�r. G�nl�k toplam doz maksimum 40 mg/kg�� a�mamal�d�r.

  �BURAM�N ZERO a��zdan kullan�m i�indir.

  30 kg�dan hafif �ocuklarda, g�nl�k doz 500 mg�� (5 �l�ek) a�mamal�d�r.

  Ya�l�larda sindirim sistemi �zerine olabilecek istenmeyen etki s�kl��� artmaktad�r. Bu nedenle e�er ya�l� hastalarda kullan�lmas� gerekiyorsa m�mk�n olabilecek en k���k etkin doz ve en k�sa tedavi s�resi tercih edilmelidir.

  65 ya� �zeri hastalarda doktor kontrol�nde kullan�lmal�d�r. G�nl�k maksimum doz 12 mg klorfeniramini a�mamal�d�r.

  B�brek/karaci�er/kalp yetmezli�i:

  B�brek, karaci�er ya da kalp yetmezli�i olan hastalarda dikkatli olunmal�d�r, ��nk� �BURAM�N ZERO gibi NSA��'lerin kullan�m� b�brek fonksiyonlar�nda bozulmayla sonu�lanabilir. Bu hastalarda doz m�mk�n olan en d���k d�zeyde tutulmal� ve b�brek fonksiyonlar� izlenmelidir.

  E�er �BURAM�N ZERO�nun etkisinin �ok g��l� veya zay�f oldu�una dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczac�n�z ile konu�unuz.

  �BURAM�N ZERO �dan kullanman�z gerekenden fazlas�n� kullanm��san�z bir doktor veya eczac� ile konu�unuz.

  Unutulan dozlar� dengelemek i�in �ift doz almay�n�z.

  Bir dozu unutursan�z, bunu hat�rlar hat�rlamaz ilac� i�iniz. Ancak bir sonraki dozun zaman� gelmi�se, unuttu�unuz dozu almay�n�z.

  Doktorunuz tedaviyi sonland�r�ncaya kadar �BURAM�N ZERO kullanmaya devam etmeniz �nem ta��maktad�r. Sadece kendinizi daha iyi hissetti�iniz i�in tedaviye son vermeyiniz. �BURAM�N ZERO almay� zaman�ndan �nce keserseniz, hastal���n�z daha da k�t�le�ebilir.

  Hastal���n�z�n belirtilerinin rahatlamas�nda etkili olan en d���k dozun, en k�sa s�reyle kullan�lmas�, ilac�n istenmeyen etki olas�l���n� en aza indirecektir.

  Yazı kaynağı : www.ilacrehberi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap