Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  işkur maaşları bayramdan önce yatacak mı 2022

  1 ziyaretçi

  işkur maaşları bayramdan önce yatacak mı 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2022 mayıs ayı işsizlik maaşı ödemelerinde son durum: İşsizlik maaşı bayramdan önce ödenecek mi?

  2022 mayıs ayı işsizlik maaşı ödemelerinde son durum: İşsizlik maaşı bayramdan önce ödenecek mi?

  İşsizlik maaşının bayramdan önce yatırılıp yatırılmayacağı merak konusu haline geldi. İşsizlik maaşı her ay belirli tarihlerde vatandaşların hesabına geçiyor. Sigortalı işsizlere yasada belirtilen şartları taşımaları halinde işsiz kaldıkları dönem için verilen işsizlik ödeneği her ayın 5’inde yatırılıyor. Daha önce işsizlik maaşı ödemeleri öne çekilmiş ve bayramdan önce hesaplara yatırılmıştı.

  İŞSİZLİK MAŞAI BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENECEK Mİ?

  Normal şartlarda işsizlik maaşları her ayın 5'inde hesaplara yatırılmaya başlanıyor. İşsizlik maaşları PTT şubelerinden alınıyor. Daha önce işsizlik maaşı ödemeleri öne çekilmiş ve bayramdan önce hesaplara yatırılmıştı. Henüz 2022 mayıs ayı işsizlik maaşı ödeme tarihleri ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Güncel açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.

  İŞSİZLİK MAAŞI ALMA ŞARTLARI

  Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmak,

  Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün hizmet akdine tabi olmak,

  Hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olmak,

  Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine şahsen ya da elektronik ortamda başvurmak

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Mayıs ayı işsizlik maaşı yattı mı, ne zaman yatacak? İşsizlik maaşı ödeme tarihi ve işsizlik maaşı sorgulama

  Mayıs ayı işsizlik maaşı yattı mı, ne zaman yatacak? İşsizlik maaşı ödeme tarihi ve işsizlik maaşı sorgulama

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0101 sn.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor! Memur maaşları bayramdan önce yatacak mı 2022? Memur maaşları erken ödenecek mi?

  Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor! Memur maaşları bayramdan önce yatacak mı 2022? Memur maaşları erken ödenecek mi?

  MEMUR ZAMMI NE KADAR YAPILACAK?

  Memur ve emekli maaşlarına enflasyon oranına göre zam yapılacak. Enflasyon farkı oluşması durumunda memur maaşlarına bu oran da yansıtılacak. Ocak ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılında memur ve memur emeklilerine verilen ilk 6 ay için yüzde 5'lik zammı yüzde 7.5 olarak güncellediklerini açıkladı. Böylece memurlar yüzde 30.5 oranında zam almış oldu.

  SSK ve Bağ-Kur'dan emekli olanlara yapılan zam oranlarını belirleyen 2021 yılı Temmuz-Aralık enflasyon rakamı belli oldu. TÜİK'in açıkladığı verilere göre yıllık enflasyon yüzde 36,08 olurken Aralık ayı TÜFE yüzde 13.58 olarak gerçekleşti.. Böylece emekliler yüzde 23,65 oranında zam almış oldu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en düşük emekli maaşını 1500 liradan 2500 liraya çıkardıklarını açıkladı. En düşük maaş alan emekliler böylece yüzde 66 oranında zam almış oldu.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap