Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  iş yeri hekimliği sınavı 2022

  1 ziyaretçi

  iş yeri hekimliği sınavı 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2022-İSG/1 Sınavı Başvurularının Alınması (25.03.2022)

  2022-İSG/1 Sınavı Başvurularının Alınması (25.03.2022)

  DUYURU
  (25 Mart 2022)

  2022-İSG/1 Sınavı Başvurularının Alınması

  İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2022-İSG/1), 15 Mayıs 2022 tarihinde uygulanacaktır.

  Sınava başvurular, 25 Mart – 04 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

  Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

  Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2022-İSG kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  ÖSYM BAŞKANLIĞI


  2022-İSG/1: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri

  Yazı kaynağı : www.osym.gov.tr

  2022-İSG/1 : Kılavuz ve Başvuru Bilgileri

  İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü | 15 Mayıs 2022 Tarihinde Yapılacak 2022-İSG/1 Sınav Duyurusu

  İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü | 15 Mayıs 2022 Tarihinde Yapılacak 2022-İSG/1 Sınav Duyurusu

  15 Mayıs 2022 Tarihinde Yapılacak 2022-İSG/1 Sınav Duyurusu

  E-DEVLETE GEÇİŞ SEBEBİYLE 2022-İSG/1 SINAV BAŞVURULARI İSGKATİP ÜZERİNDEN ALINACAKTIR. ADAYLARIN BAŞVURU OLUŞTURMADAN ÖNCE İŞBU DUYURUYU VE BAŞVURU REHBERİNİ DİKKATLE İNCELEMELERİ ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR. ADAYLAR E-DEVLET KAPISI KİMLİK DOĞRULAMA SİSTEMİNİ KULLANARAK İSG-KATİP’E “SORGULAMA&BAŞVURU” SEKMESİNDEN GİRİŞ YAPIP “SINAV BAŞVURUSU” KISMINDAN BAŞVURULARINI ELEKTRONİK ORTAMDA TAMAMLAYACAKTIR.  BAŞVURUNUN TAKİBİ YİNE AYNI EKRANDAN YAPILACAK OLUP BAKANLIĞA HERHANGİ BİR EVRAK GÖNDERİLMESİNE GEREK YOKTUR.

  SINAV VE BELGELENDİRME SÜREÇLERİNE İLİŞKİN https://youtu.be/h0jg7tsunSs  BAĞLANTI ADRESİNDE YER ALAN VİDEOYU İNCELEMENİZ YARARLI OLACAKTIR.

  İLK DEFA EĞİTİM ALARAK İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI-İŞYERİ HEKİMLİĞİ SINAVINA KATILACAKLAR

  Uygulamalı eğitimin tamamlanması için staj yapılan işyerinin İSGKATİP üzerinden bildirilmiş ve ilgili İSG profesyoneli ile staj yapılan işyerinin e-bildirge kullanıcısı tarafından en geç 15 MART 2022 saat 23:59’a kadar onaylanmış olması gerekmektedir.

  Fiili çalışma süresine istinaden (B) ve (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi alacak adayların fiili çalışma sürelerinin ispatı için 24 HAZİRAN 2019 tarihinde Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde yayınlanmış olan Duyuruda belirtilen evraklarla eğitim programına başvurmaları gerekmektedir.

  Adaylar İSGKATİP’te yer alan “Sorgulama&Başvuru” sekmesine tıklayarak “Kişi Kartı”ndan katıldıkları eğitim programına ilişkin detayları (devamsızlık durumlarını, uygulamalı eğitimlerinin onaylanıp onaylanmadığı…vb.) görüntüleyebileceklerdir. Sistemin kullanımı ile ilgili rehber için Tıklayınız.

  Eğitimini başarıyla tamamlayan adayların bilgileri (devamsızlık süresini aşmayan ve uygulamalı eğitimi belirtilen tarihe kadar onaylananlar) İSGKATİP’ten otomatik olarak çekilerek ÖSYM’ye bildirilecek olup bu adayların İSGKATİP’ten HERHANGİ BİR BAŞVURU OLUŞTURMASINA VEYA EVRAK GÖNDERMESİNE GEREK BULUNMAMAKTADIR.

  İLK DEFA EĞİTİM ALARAK DİĞER SAĞLIK PERSONELİ SINAVINA KATILACAKLAR

  Adaylar İSGKATİP’te yer alan “Sorgulama&Başvuru” sekmesine tıklayarak “Kişi Kartı”ndan eğitim programına ilişkin detayları (devamsızlık durumlarını vb.) görüntüleyebileceklerdir. Sistemin kullanımı ile ilgili rehber için Tıklayınız.

  Eğitimini başarıyla tamamlayan adayların bilgileri (devamsızlık süresini aşmayan) İSGKATİP’ten otomatik olarak çekilerek ÖSYM’ye bildirilecek olup bu adayların İSGKATİP’ten HERHANGİ BİR BAŞVURU OLUŞTURMASINA VEYA EVRAK GÖNDERMESİNE GEREK BULUNMAMAKTADIR.

  A- Doğrudan iş güvenliği uzmanlığı-işyeri hekimliği sınav türüne katılarak başarısız olanlar ile 27 Temmuz 2015 tarihinden önce başlayan eğitim programlarına kaydolup sınava katılarak başarısız olanlar

  Daha önce sınava katılarak başarısız olan adayların öncelikle İSGKATİP’e “Sorgulama&Başvuru” sekmesinden girip başvurulacak sınav grubunu seçmeleri ve “Sınav Başvurusu” butonuna tıklayarak durumlarını kontrol etmeleri gerekmektedir. İlgili ekranda incelenmiş ve “UYGUN” görülmüş bir başvurusu bulunan adayların isimleri ÖSYM’ye bildirilecek olup bu adayların İSGKATİP’ten HERHANGİ BİR BAŞVURU OLUŞTURMASINA VEYA EVRAK GÖNDERMESİNE GEREK BULUNMAMAKTADIR.

  İlgili ekranda bulunan başvuruda eksik evrak olması halinde bahse konu eksikliklerin adaylarca en geç 15 MART 2022 saat 23:59’a kadar sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Anılan tarih ve saatten sonra başvuru yapan/eksik evrak tamamlayan adayların başvuruları ancak bir sonraki sınav dönemi için dikkate alınacak olup mağduriyet oluşmaması için adayların son başvuru tarihinden önce işlemlerini tamamlamaları önem arz etmektedir.

  Yüklenen evraklar incelenerek aynı ekrandan adaylara durumu hakkında geri bildirim yapılacaktır. İnceleme durumu “UYGUN” olan adayların isimleri ÖSYM’ye bildirilecektir. Sisteme evrakların nasıl yüklenebileceği ve durumun nasıl takip edilebileceğine ilişkin rehber için Tıklayınız.

  B- 27 Temmuz 2015 tarihinden sonra başlayan eğitim programlarına kaydolup sınava katılarak başarısız olanlar

  Adaylar İSGKATİP’te yer alan “Sorgulama&Başvuru” sekmesine tıklayarak “Kişi Kartı”ndan eğitim programına ilişkin detayları (devamsızlık durumlarını vb.) görüntüleyebileceklerdir. Sistemin kullanımı ile ilgili rehber için Tıklayınız.

  Eğitimini başarıyla tamamlayan adayların bilgileri (devamsızlık süresini aşmayan) İSGKATİP’ten otomatik olarak çekilerek ÖSYM’ye bildirilecek olup bu adayların İSGKATİP’ten HERHANGİ BİR BAŞVURU OLUŞTURMASINA VEYA EVRAK GÖNDERMESİNE GEREK BULUNMAMAKTADIR.

  DOĞRUDAN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI-İŞYERİ HEKİMLİĞİ SINAV TÜRÜNE KATILACAKLAR

  İş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği sınav türüne doğrudan katılacak adaylar için eksiksiz olarak evrak yükleme tarihi en geç 15 MART 2022 saat 23:59’dur. Yüklenen evraklar incelenerek aynı ekrandan adaylara durumu hakkında geri bildirim yapılacaktır Anılan tarih ve saatten sonra başvuru yapan/eksik evrak tamamlayan adayların başvuruları ancak bir sonraki sınav dönemi için dikkate alınacak olup mağduriyet oluşmaması için adayların son başvuru tarihinden önce işlemlerini tamamlamaları önem arz etmektedir. İnceleme durumu “UYGUN” olan adayların isimleri ÖSYM’ye bildirilecektir. Sisteme evrakların nasıl yüklenebileceği ve durumun nasıl takip edilebileceğine ilişkin rehber için Tıklayınız.

  GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE UYGUN GÖRÜLEREK ÖSYM’YE BİLDİRİLEN ADAYLARIN 15 MAYIS 2022 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA GİREBİLMELERİ İÇİN “SINAV UYGULAMA DUYURUSU”NDA BELİRTİLECEK TARİHLER ARASINDA ÖSYM BAŞVURU MERKEZLERİ ARACILIĞI İLE SINAV GİRİŞ BAŞVURULARINI YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

  Yazı kaynağı : www.csgb.gov.tr

  İSG sınav süresi ne kadar, giriş belgesi nasıl alınır? İSG 2022 ne zaman, saat kaçta?

  İSG sınav süresi ne kadar, giriş belgesi nasıl alınır? İSG 2022 ne zaman, saat kaçta?

  Binlerce adayın katılımı ile gerçekleşecek olan 2022 İSG sınavı ÖSYM tarafından yapılacak. Sınav giriş belgeleri ise kısa süre önce erişime açılmıştı. Peki, belgeler nereden, nasıl alınır?

  İSG SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA ÖSYM

  ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapan adaylar sınav giriş belgelerine bu alandan ulaşabilecekler.

  İSG 2022 NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, SINAV SÜRESİ NE KADAR?

  İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı 15 Mayıs 2022 tarihinde uygulanacak. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 75 dakika olacak. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap