Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  iş bankası emekli sandığı bayram ikramiyesi

  1 ziyaretçi

  iş bankası emekli sandığı bayram ikramiyesi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Duyurular

  BİZE ULAŞIN

    Hacı Mehmetefendi Sokak Tibaş Vakfı Dalyan Konut Sitesi No:24 E Blok Daire:1
  34726 Fenerbahçe - Kadıköy / İstanbul

    0216 302 2605

    0216 385 5990

    [email protected]

  Yazı kaynağı : www.tibasesvakfi.org.tr

  İş Bankası’ndan binlerce emeklisini bayram ettirecek karar

  İş Bankası’ndan binlerce emeklisini bayram ettirecek karar

  SGK tarafından her iki bayramda emeklilere ödenen bayram ikramiyesi bugüne kadar banka emekli sandıklarından emekli olanlara ödenmiyordu. Banka emekli sandıkları söz konusu ödemenin Hazine tarafından yapılması gerektiğini öne sürüp dava açmışlardı. 

  Paramedya'da yer alan habere göre, İş Bankası Emekli Sandığı yönetimi, dava sürecinin devam etmesi ve emeklilerinin daha fazla mağdur olmaması adına tüm emeklilerine geçmiş dönemi de kapsayan ödeme yapma kararı aldı. Buna göre, yaklaşık 3 yıldır SGK tarafından ödenen bayram ikramiyelerini İş Bankası kendi emeklilerine de ödeyecek.

  İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, tüm personel ve emeklilere yazdığı bir mesajla müjdeli haberi verdi. Genel Müdür Aran, “hukuki süreç henüz neticelenmemiş olmakla ve tamamen haksız bulduğumuz bu düzenlemenin neden olduğu olumsuzluklara ve risklere dair daha önceki açıklamalarımız geçerliliğini aynen muhafaza etmekle birlikte, emeklilerimizin bu konuda daha fazla mağdur olmamalarını teminen emekli bayram ikramiyelerinin ödenmeye başlanmasına Emekli Sandığı Vakfımız Yönetim Kurulu tarafından karar verilmiştir. Bu kapsamdaki ilk ödeme geçmiş dönemlere dair ödenmemiş bayram ikramiyelerine ve kanuni faizlerine ilişkin olarak gerçekleştirilecek olup, ödemeler ocak ayı içinde hak sahibi üyelerin hesaplarına yatırılacaktır “dedi.

  Yazı kaynağı : www.yenicaggazetesi.com.tr

  İş Bankası’ndan on binlerce emeklisini bayram ettirecek karar

  İş Bankası’ndan on binlerce emeklisini bayram ettirecek karar

  SGK tarafından her iki bayramda emeklilere ödenen bayram ikramiyesi bugüne kadar banka emekli sandıklarından emekli olanlara ödenmiyordu.

  Türkiye İş Bankası emekli sandıkları söz konusu ödemenin Hazine tarafından yapılması gerektiğini öne sürüp dava açmışlardı. 

  Paramedya'da yer alan habere göre, İş Bankası Emekli Sandığı yönetimi, dava sürecinin devam etmesi ve emeklilerinin daha fazla mağdur olmaması adına tüm emeklilerine geçmiş dönemi de kapsayan ödeme yapma kararı aldı. Buna göre, yaklaşık 3 yıldır SGK tarafından ödenen bayram ikramiyelerini İş Bankası kendi emeklilerine de ödeyecek.

  İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, tüm personel ve emeklilere yazdığı bir mesajla müjdeli haberi verdi.

  Genel Müdür Aran, “hukuki süreç henüz neticelenmemiş olmakla ve tamamen haksız bulduğumuz bu düzenlemenin neden olduğu olumsuzluklara ve risklere dair daha önceki açıklamalarımız geçerliliğini aynen muhafaza etmekle birlikte, emeklilerimizin bu konuda daha fazla mağdur olmamalarını teminen emekli bayram ikramiyelerinin ödenmeye başlanmasına Emekli Sandığı Vakfımız Yönetim Kurulu tarafından karar verilmiştir. Bu kapsamdaki ilk ödeme geçmiş dönemlere dair ödenmemiş bayram ikramiyelerine ve kanuni faizlerine ilişkin olarak gerçekleştirilecek olup, ödemeler ocak ayı içinde hak sahibi üyelerin hesaplarına yatırılacaktır" dedi.

  Yazı kaynağı : www.haber3.com

  Emekliye Promosyon Ödemeleri 2021 | Türkiye İş Bankası

  Emeklileri de böldüler: 400 bin kişi bayram ikramiyesi alamadı

  Emeklileri de böldüler: 400 bin kişi bayram ikramiyesi alamadı

  Hükümetin emeklilere bayram ikramiyesi olarak ‘1000 TL’ ödeneceği açıklamasının ardından milyonlarca emeklinin paraları geçen hafta yattı. Ancak ‘her emekliye bin TL ikramiye’ sözü lafta kaldı. Hükümet, bayram ikramiyesinde bankaların emekli sandığına tabi olan emeklilere çifte standart uyguladı. Alınan bilgiye göre Hazine karşılamadığı için bazı banka emeklileri bayram ikramiyesi alırken bazıları alamadı. Aralarında Şekerbank, Akbank, TEB ve Yapı Kredi’nin olduğu bankaların emeklileri bayram ikramiyesinden yararlanamayanlar arasında yer aldı. Banka yönetimlerinden gerekçe olarak “Hazine’den yardım alamadık, bütçemiz yok” dendi. Oysa Resmi Gazete’de 18 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren 7143 sayılı torba kanunun 23. maddesine göre, Ramazan bayramı ve Kurban bayramında verilecek biner TL bayram ikramiyesi ödemeleri için gerekli olan tutar hazine tarafından ödenmek zorunda.

  Hazine karşılamıyor

  Türkiye’de sosyal güvenlik sisteminde, Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Bağ-Kur’un yanı sıra, bu kurumlarla aynı işleve sahip vakıf-sandık kuruluşları da yer alıyor. Bu da 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu’nun Geçici 20. maddesinde düzenlenmiş durumda. Söz konusu maddeye göre kurulan banka, sigorta, borsa özel sandıkları da SSK veya Bağ-Kur gibi birer sosyal güvenlik kuruluşu sayılıyor.

  7143 sayılı torba kanunun 23. maddesine göre SSK Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine Hazine’den yapılan ödeme nedeniyle sosyal güvenlik kurumlarına ilave bir yük getirilmiyor. Dolayısıyla da mali yapıları olumsuz yönde etkilenmiyor. Ancak 506 sayılı kanunun geçici 20’nci maddesi kapsamında bulunan sandık emeklileri ilgili kanunun kapsamı dışında tutulduklarından bu ödemeden yararlanamıyor. Hazineden karşılamak yerine sandıkların kendi kaynaklarından ödenmesi isteniyor.

  400 BİN MAĞDUR

  Sandık emeklilerinin sayısı ise 350–400 bini buluyor. Hükümet tarafından emekliler arasında ayrımcılık yapıldığına işaret eden bir emekli, bu durumun sosyal hukuk devleti ilkesine aykırı olduğunu vurguladı. Vakıf-sandık emeklileri sandık yöneticilerinin insafına bırakıldığını belirtti.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap