Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  içişleri bakanlığı 300 personel alımı

  1 ziyaretçi

  içişleri bakanlığı 300 personel alımı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İçişleri Bakanlığı 300 Memur Alımı 2023 ( İl Planlama Uzman Yardımcısı )

  İçişleri Bakanlığı 300 Memur Alımı 2023 ( İl Planlama Uzman Yardımcısı )

  İçişleri Bakanlığı Memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 13 Ocak 2023 tarihi ile yayımlandı. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında boş bulunan İl Planlama Uzman Yardımcısı alımı için Sözlü Giriş sınavı yapılacak. Sınav sonucuna göre atama işlemleri yapılacaktır. İçişleri Bakanlığı Memur alımı başvuru şartları nedir? Başvurular ne zaman yapılacak?

  300 Memur Alımı Detayları Nedir?

  İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatında görevlendirmek üzere 7 farklı alanda memur alımı yapacak. ALımlar Yapılacak İl Planlama Uzman yardımcılığı giriş sınavı ile genel İdare Hizmeti sınıfında yapılacak. Alan dağılımı ise,

  Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

  İçişleri Bakanlığı yayımladığı memur alımı ilanı ile farklı alanlarda alım yapacak. Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi şartlar aranacak.

  Özel olarak ise adaylardan Eğitim, KPSS, Yaş şartları aranacak.

  Eğitim Şartı Nedir?

  Yaş Şartı Kaç?

  Giriş(sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 tarihinden sonra doğanlar)

  KPSS şartı Nedir?

  Adayların 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS'den aşağıda görselde göreceğiniz gibi alanına göre, P1, P3, P33 veya P4 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

  Başvurular ne Zaman Yapılacak?

  İçişleri bakanlığı memur alımı başvuruları Ocak ayında başlayıp Şubat ayı içerisinde tamamlanacak. Başvuru için adaylara 5 günlük süre verilecek. Bu kapsamda sadece Bakanlık adresi üzerinden alınacak başvurular geçerli sayılacaktır.

  Başvuru Tarihleri: 30 Ocak - 3 Şubat 2023

  Başvuru Adresi: www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanacak olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacaktır.

  İLANIN TAM METNİ BURADA

  Yazı kaynağı : www.isinolsa.com

  İçişleri Bakanlığı 300 Personel Alımı Başvuruları Başlıyor

  İçişleri Bakanlığı 300 Personel Alımı Başvuruları Başlıyor

  İçişleri Bakanlığı 300 personel alımı için başvuru süreci 30 Ocak 2023 tarihinden itibaren e-Devlet şifreleriyle bakanlığın resmi sayfasından başlıyor.

  Bakanlığın resmi sayfasından ve Resmi Gazete’de geçtiğimiz günlerde yayımlanan resmi duyuruda Bakanlığın GİH sınıfında boş bulunan 300 adet İl Planlama Uzman Yardımcısı kadrosuna 27 Şubat ile 17 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek sınavla alım yapılacağı aktarılmıştı. Alımlar için başvurular, 30 Ocak’ta başlıyor.

  10 BİN YENİ POLİS ALIMI İÇİN MÜJDE GELDİ. İLANLAR YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE İNDİR.

  300 personel alımı başvuru işlemleri 3 Şubat 2023 tarihine kadar sürecek. Bakanlığın resmi sayfasından yapılan açıklamada başvuru sürecine dair , “Başvurular; e-Devlet şifresi ile yapılacaktır. Bu nedenle adayların www.turkiye.gov.tr hesabının bulunması zorunludur. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir. Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTTMerkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek temin edebileceklerdir. Başvurular; 30 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri arasında Bakanlığımızın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanacak olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacaktır.” denildi.

  300 PERSONEL ALIMI İÇİN KİMLER BAŞVURABİLİR?

  1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,
  2 – Bakanlığımızca talep edilen bölümlerden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından
  kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,
  3- Giriş(sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını
  doldurmamış olmak (01/01/1988 tarihinden sonra doğanlar),
  4- 2021-2022 yıllarına ait Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) Bakanlığımızca istenilen puan
  türlerinden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak,
  5- KPSS puanı en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere istenilen bölüm ve puan türlerine göre ilan
  edilen kadro sayısının en fazla dört katı aday arasına girmek. (sıralamaya giren son aday ile aynı puana
  sahip diğer adaylar da giriş(sözlü) sınavına alınır)

  KONTENJAN

  Yazı kaynağı : kariyerbankasi.net

  İçişleri Bakanlığı 300 personel alacak! Başvuru şartları neler?

  İçişleri Bakanlığı 300 personel alacak! Başvuru şartları neler?

  İçişleri Bakanlığı sözlü sınav ile personel alacağını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfından boş bulunan 300 adet İl Planlama Uzman Yardımcısı kadrosunda personel istihdam edilmek üzere 27 Şubat - 17 Mart 2023 tarihleri arasında Ankara’da giriş(sözlü) sınavı yapılacak olup, kadrolara ilişkin talep edilen fakülte/bölüm, KPSS puan türü ve kontenjanların dağılımı aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

  KADRO DAĞILIMI NEDİR?

  BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  NASIL BAŞVURU YAPILIR?

  Başvurular; e-Devlet şifresi ile yapılacaktır. Bu nedenle adayların www.turkiye.gov.tr hesabının bulunması zorunludur. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir. Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek temin edebileceklerdir.

  Başvurular; 30 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri arasında Bakanlığımızın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanacak olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacaktır.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap