Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  hyundai bayon ötv siz fiyat listesi 2022

  1 ziyaretçi

  hyundai bayon ötv siz fiyat listesi 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2022 Hyundai Bayon Engelli Araç Fiyatları

  Hyundai Bayon Engelli İndirimi 2022

  Hyundai ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi Nedir? 2022-2023

  Hyundai ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi Nedir?

  Hyundai ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi Nedir? Hyundai ÖTV’siz araç fiyatları kapsamında belirlenen muafiyet limitlerine göre uygun fiyatlarla araç satın alma işlemleri yapılabilmektedir. Hyundai fiyat listesinde yer alan araçların 450.050 TL limitine göre ÖTV muafiyetli olarak satın alınması sağlanıyor. Son dönemde otomobil fiyatlarının ciddi bir artış göstermesi nedeniyle engelli bireylerin araç satın almak için tercih edebilecekleri seçenekler de azalmıştır.

  Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) kapsamında belirlenen güncel oranlar ve ÖTV muafiyetine dair yapılan düzenlemeye göre engellilerin araç almaları mümkündür. Bu kapsamda araçların versiyonlarına, özelliklerine ve satış fiyatlarına göre işlem yapılmaktadır. Hyundai ÖTV muafiyetli fiyat listesi kapsamında bulunan araçların ÖTV’siz araç alma şartlarını sağlayan vatandaşlar tarafından satın alınması mümkündür.

  Hyundai Engelli Araç Fiyatları Ne Kadar?

  Hyundai engelli araç fiyatları belirlenen ÖTV sınırına göre listelenebilir. ÖTV muafiyeti kapsamında sınır üzerinde kalan modeller ve versiyonlarının satın alınması mümkün değildir. 450.000 TL sınırının altında kalan araçların ÖTV muafiyeti kapsamında satın alınması mümkündür. Bu kapsamda ayrıca motor gücü ve diğer araç özelliklerinin de ÖTV muafiyeti sınırları içinde olması gerekecektir.

  Hyundai ÖTV muafiyetli araçlar için i10 ve i20 modellerinin bazı versiyonları bulunmaktadır. Buna ek olarak gelecek dönemde ÖTV muafiyetine dair yeni düzenlemeler ile vatandaşların birçok farklı modeli satın almalarının sağlanması hedeflenmektedir. Limitlerin yükseltilmesi halinde Hyundai modellerinin yanı sıra diğer birçok otomobil markasının sevilen modellerinin de ÖTV’siz olarak alınmasının sağlanması hedeflenmektedir.

  Hyundai i10 ÖTV’si Ne Kadar?

  Hyundai i10 ÖTV’siz fiyatı hesaplanırken mevcut fiyat üzerinden hesaplama işlemleri yapılmaktadır. 2022 Kasım ayı itibariyle Hyundai i10 modellerinde 331.500 TL fiyat seçenekleri görülmektedir. Versiyonlara göre bu fiyatlar değişmektedir. ÖTV muafiyeti sınırının altında kalmasıyla ilgili şartları sağlayan engelli vatandaşların veya yakınlarının söz konusu modeli satın almaları sağlanmaktadır.

  ÖTV muafiyeti kapsamında 450.500 TL olarak uygulanan ÖTV muaf araç limitinin gelecek yıl için artırılması da ön görülmektedir. 400 bin liranın altında çok az araç kalmasının ardından 2022 yılında ÖTV muafiyeti ile araç almak isteyenler için seçenekler oldukça azalmıştır. Bu nedenle gelecek dönem için piyasaların beklentisi de ÖTV konusunda yeni düzenlemelerin yapılması yönündedir.

  hyundai ötv muafiyetli fiyat listesi nedir

  Hyundai i20 ÖTV’siz fiyatı kapsamında fiyatlar engel oranı ve diğer değişkenlere göre belirlenecektir. Ortalama olarak ÖTV muafiyetiyle beraber i20 modellerinin fiyatı 190 bin liradan 230 bin lira seviyelerine kadar çıkmaktadır. 2022 yılı Kasım ayı fiyat listesinde 437.000 TL azami – maksimum kampanyalı satış fiyatı belirlenmiştir. 1.4 MPI 100 PS Jump modelinde geçerli olmak üzere ÖTV muafiyeti limitlerinin altında kalmasıyla bu araçlar için de ÖTV muafiyeti uygulanabilmektedir.

  Fiyat listesinde yer alan versiyonların her biri farklı fiyatlara sahiptir. Bu fiyatlara göre ve diğer unsurlara göre yapılacak ÖTV muafiyet hesaplaması kapsamında engelli bireylerin en uygun fiyatlarlar Hyundai modellerine sahip olması desteklenecek. Hyundai ÖTV muafiyetli fiyat listesi kapsamında avantajlı seçenekler sunulmaktadır.

  Hyundai Bayon ÖTV muafiyetli fiyat listesi yer almamaktadır. 472 bin lira ve üzerinde bir satış fiyatına sahip olması nedeniyle ÖTV muafiyetinde belirlenen limitin üzerinde kalması nedeniyle ÖTV muafiyeti uygulanamamaktadır. Otomobil piyasalarında fiyatlar artmadan önce bu kapsamda yer almasına karşın mevcut uygulamada vatandaşların Hyundai Bayon modellerini ÖTV muafiyeti ile almaları mümkün değildir.

  ÖTV muafiyeti seçeneklerinden yararlanmak için bireylerin tam teşekküllü devlet hastanesinden alınmış sağlık raporunda engel oranı %90 ve üzeri, ÖTV muafiyetinden yararlanmak içinse en az %40 oranında engel durumuna sahip olunması gerekmektedir. Ağır engelli ya da sürücü belgesi alabilir ibarelerinin de yer alması gerekecektir.

  hyundai ötv muafiyetli fiyat listesi nedir 2022-2023

  Hyundai Kona ÖTV muafiyetli fiyat listesi dışında yer alan modellerden biridir. 2023 yılında ÖTV muafiyetine dair limitlerin 1 milyon liranın üzerine çıkarılması halinde engellilerin bu tür modelleri de ÖTV muafiyeti ile satın almaları mümkün hale gelecektir. 1.0 T – GDI 120 PS Style Hyundai Kona modelinde 643.000 TL kampanyalı satış fiyatı görülmektedir. Kasım 2022 itibariyle görülen bu fiyatlar nedeniyle limit üzerinde kalan aracın ÖTV muafiyeti uygulanarak satın alınması mümkün olmayacaktır.

  Hyundai tarafından birçok modelde uygulanan finansman seçenekleri ve indirim fırsatları da devam ediyor. Sadece engelli bireyler için değil, sıfır km Hyundai araç sahibi olmak isteyenler için de bu tür kampanyaların gelecek dönemde de devam etmesi beklenmektedir.

  Hyundai Tucson ÖTV muafiyetli fiyat listesi ÖTV muafiyetine dair yayınlanan tebliğde düzenleme yapılması halinde yayınlanacaktır. Ancak mevcut durumda bile fiyatı 845.000 TL olarak görülen Hyundai Tucson modelleri, ÖTV muafiyeti kapsamı dışında yer alacağı düşünülmektedir. Hyundai ÖTV muafiyetli fiyat listesi belirlenirken fiyatı ÖTV muafiyeti için belirlenen limitin altındaki araçlar için geçerli olacaktır.

  Yazı kaynağı : www.basvur.co

  Hyundai Assan   Bayon Engelli İndirimi Uygulanmıyor

  Hyundai Assan   Bayon Engelli İndirimi Uygulanmıyor

  Hyundai Bayon style model araç için kapora verdim. Aracın fiyatının nisanda güncelleneceği ve aranacağım söylendi. Hyundai bayisine gittim. Araç vardı, gösterildi. Sonra fiyatını sordum. Aracın müşterilere bayi satış fiyatı 442 bin tl. Denildi.

  Devletin bana verdiği sosyal hak olarak engelli indirimiyle ÖTV siz olarak alacağımı söyledim. Aracın ÖTV siz, yüzde 18 KDV li fiyatı 245 bin tl dir. Herhangi bir aksesuar yoktur. ÖTV indiriminin tamamen uygulanmasını istedim. Yüksek fiyat çıkmasını kabul etmedim. Kapora iadesini kabul etmedim.

  Başka firmalardan benzer fiyatta araç teklifi aldım. 450 bin tl lik araca ÖTV siz 250 bin tl istemekteler. Bu araç ise 442 bin tl. Ama daha yüksek bedel istenmekte. Asla firmanın satış fiyatında indirim istemedim. ÖTV siz almak istiyorum ve ÖTV bedelinin tamamen uygulanmasını istiyorum dedim.

  Bana söylenen fiyatta, benim ÖTV muafiyetinden yararlanmayıp zarara uğramama sebep olacaktır. ÖTV indiriminin tamamen uygulanmasını ve aracın tarafıma verilmesini talep ediyorum. Aksi halde Ticaret Bakanlığına, Maliye Bakanlığına ve CİMER ®'e başvuruda bulunacağım.

  Yazı kaynağı : www.sikayetvar.com

  2021 Yeni Hyundai Bayon Fiyatları ve ÖTV’siz Fiyat Listesi | SIFIR ARAÇ FİYATLARI

  2021 Yeni Hyundai Bayon Fiyatları ve ÖTV’siz Fiyat Listesi | SIFIR ARAÇ FİYATLARI

  Hyundai markasının en yeni modeli olan 2021 Bayon, hem tasarım hem de fiyat listesi açısından dikkat çekmeye başladı. Hatchback modellerin biraz daha büyüğü olarak algılanan bu araç Crossover SUV karşımı bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Tasarım anlayışı ve Hatchback modellere göre biraz daha yüksek oluşuyla dikkat çeken bu araç, görülmesi gereken yeni model otomobiller içerisinde yer almaya devam etmektedir.

  2021 Model Hyundai Bayon Fiyat Listesi

  Ülkemizde sadece benzinli olarak satışa sunulan 2021 Hyundai Bayon modelinde 6 ileri manuel, 6 ileri otomatik ve 7 ileri otomatik vites seçenekleri bulunmaktadır. 7 ileri otomatik şanzımanlı araçlarda 1.0 litre turbo benzinli motor özelliği bulunmaktadır.

  201.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Bayon modelinin en üst paketi olan 1.0T 7 DTC otomatik vitesli Elite paketi 323.000 TL’den satışa sunulmaktadır. Ayrıca bu araç ÖTV muafiyetiyle alınabilecek modellerden biridir.

  Bu araca ÖTV muafiyetiyle sahip olmak isteyenler için tüm versiyonların satışı bulunmaktadır. 330.800 TL altında bir fiyat listesine sahip olan 2021 Bayon modeli bu fiyat aralığıyla engelli araç indiriminden yararlanarak alabileceğiniz SUV modellerinden biridir. İşte, ÖTV muafiyetli Hyundai Bayon fiyatları:

  Hyundai Bayon Engelli Araç Fiyat Listesi

  Siz de Bayon 2021 modelini daha yakından görmek ya da ÖTV muafiyetinden yararlanarak be yenilikçi araca sahip olmak için Hyundai bayilerine uğrayabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : sifiraracfiyatlari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap