Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  hud suresi 75 ayet ne için okunur

  1 ziyaretçi

  hud suresi 75 ayet ne için okunur bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sevdiklerinizin kötü huy ve ahlaktan kurtulması için "Hud Süresi 75 Âyet-i Kerim"

  Sevdikleriniz kötü huy ve ahlakından kurtulması   için  Hud Süresi “75 nci âyeti” kerimi okumalısınız.

  Eşinizin,ailenizdeki bireylerin her kim olursa olsun,içki,kumar yani her kötü huylardan kurtulup,doğru yola yönelmesini sağlamak için,gönlünü Allah c.c sevgisi ile kuşatmak için okuyabilirsiniz.Bu Âyet-i Kerimi okuyanın  hanesine huzur gelir.Her anlamda  duygusal ve ruhsal düşünce  ve kalben kişinin değişmesini sağlar.

  İnatçı kişilerin inatlarından vazgeçmesini sağlar.Kısacası,madden ve manen ruhsal  ve bedenen sahip olduğu her şeyin değişmesini ve kişinin daha fazla Allah’a karşı yönelip yasaklardan ve yanlışlardan arınmasına büyük etki sağlar.Sizden nefret  edenlerin hoşgörüyle size bakmasını sağlar.

  Hud süresi  75.nci Âyet-i Kerim”İnne ibrâhîme le halîmun evvâhun munîb(munîbun).”

  Manası: ” Muhakkak ki İbrâhîm (a.s), cidden çok halim (yumuşak huylu), çok acıyandır (yalvarandır), Allah’a yönelmiş bir kimsedir.”

  إِنَّ إِبْرَاهِیمَ لَحَلِیمٌ أَوَّاهٌ مُّنِیبٌ

  Günlük vird şeklinde,içinizden geldiği gibi okuyabildiğiniz kada okumalısınız.Çabuk etki göstermesini isterseniz kişinin yediği içtiği her şeye okuyabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : mutlulugunsifresi.com

  Hûd Suresi 75. ayeti ve meali | Kuran ve Meali

  Meleklerin geliş maksadını öğrendiğinden korkusu zail olan Hz. İbrâhim, belki iman ederler ümidiyle Lût kavmine mühlet verilmesi için meleklerle tartışmaya başlar. Bu tartışma zayıf olanın kuvvetliyle, hatta muhtaç ve fakir olanın zengin ve cömert biriyle yaptığı tartışma kabilindendir. Hz. İbrâhim bu tartışmayı, günahkâr da olsalar insanların kurtulmasını istediğinden, onlara acıyıp şefkat gösterdiğinden dolayı yapmıştır. Çünkü o şu mümeyyiz hasletlere sahip seçkin bir peygamberdir:

      Halîmdir; olabildiğince yumuşak huylu, sabırlı, ağır başlı, cezalandırmakta acele etmeyen, teennî ile hareket eden bir insandır.

      Evvâhtır; son derece yufka yürekli, başkalarına acıdığından dolayı çokça âh çeken, içi yanan, yalvaran, içli bir kişidir.

      Münîbdir; bütün varlığıyla Allah’a yönelen, O’na teslim olan ve tevbe eden biridir.

  Böyle olduğu için işledikleri günahlar sebebiyle artık helak edilmeleri kaçınılmaz olan Lût kavminin bile helâkine gönlü razı olmamıştır. Fakat melekler, artık tartışmanın bir faydası olmayacağını ve o kavmin kesinlikle helak edileceğini bildirerek Hz. İbrâhim’e boşuna uğraşmamasını ve bu tartışmadan vazgeçmesini söylemişlerdir.

  Bu sûrede peş peşe kavimlerin helakinden bahsedilirken arada Hz. İbrâhim’in hayatından içinde birtakım müjdelerinde de bulunduğu sözkonusu kesitin sunulması, bütün yıkımların ortasında dünyanın geleceği adına toprağa düşmüş bir muştu tohumunun bulunduğunu hatırlatmak için olsa gerektir. Bir yanda bazı topluluklar korkunç yıkımlarla tarihe karışırken, beri yanda Hz. İbrâhim’in iki oğlu dünyayı teşrif buyuruyordu. Bu iki oğulla birlikte insanlık tarihi bambaşka bir safhaya girecek ve onların nesillerinden büyük peygamberler gelecekti. Bunu haber vermekle Kur’ân-ı Kerîm, Mekke’de çok zor şartlar altında bulunan Resûl-i Ekrem (s.a.s.)’i ve beraberindeki mü’minleri, ayrıca her dönemde aynı şartlar altında bulunan mü’minleri teselli etmekte, onların sabrını ve şevkini artırmakta ve her zaman aynı hâdiselerin yaşanabileceğini, zorlukların altında büyük muştuların bulunduğunu dikkatlere sunmaktadır.

  Meleklerin yüzde yüz kesinlik bildiren bu sözleri üzerine İbrâhim (a.s.) gerçeği anladı ve Rabbinin hükmüne boyun eğdi. Daha sonra melekler inkârcıları helak etmek üzere Lût kavmine gittiler:

  Yazı kaynağı : www.kuranvemeali.com

  Kötü Huylardan Kurtaran, Doğru Yola Yönlendiren Dua - Gizemli Dualar

  Kötü Huylardan Kurtaran, Doğru Yola Yönlendiren Dua - Gizemli Dualar

  Herkes için okuyabilirsin kardeşim… Öncelikle şunu söylemek istiyorum… Evlatlarımızın yaşına inemiyoruz… istiyoruz ki bizim dediklerimizi yapsınlar ona göre davransınlar… Artık o devir geçti güzel kardeşim… onlara çocuk gibi değil, insanmış adammış gibi davranın, çocuğunuzun nelerle ilgilendiğini bulun, çocuğun seviyesine inin.

  Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr.

  “Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır”

  Bu duayı sürekli okuyun…

  Kötü Huylardan Kurtaran, Doğru Yola Yönlendiren Duayı da (İnne ibrâhîme le halîmun evvâhun munîb) içtiğiniz suya çaya meyve suyu vs. yemeklerinize okuyup üfleyin ailecek için… sayısı önemli değil 3-5-7- 9- gücünüz yettiği kadar okuyabilirsiniz… Ya vedud esmasını da okuyabildiğiniz kadar okuyup tatlı üzerine nefes verin üfleyin yedirin evladınıza ve sürekli bu esmayı dilinizden düşürmeyin… inanın bana çok faydasını göreceksiniz inşallah…

  Yazı kaynağı : www.gizemlidualar.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap