Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  https //bireysel.istanbulkart. istanbul/

  1 ziyaretçi

  https //bireysel.istanbulkart. istanbul/ bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İstanbulkartlarım

  Kart Seri No veya Alias numarası ile kullanmış olduğunuz İstanbulkart’ınızı sisteme kaydedebilir, sisteme kayıtlı olan İstanbulkartlarınıza ait detayları bu ekran üzerinden inceleyebilir, kart silme ve güncelleme işlemleri yapabilirsiniz.

  Yükleme Talimatlarım

  Mevcut İstanbulkartlarınıza “TL Yükleme Talimatı” verebilir ve oluşturduğunuz Yükleme Talimatlarına ait Talimat Durumlarını takip edebilirsiniz.

  Kart Hareketlerim

  Kayıtlı İstanbulkartlarınıza ait işlem detaylarını seçilen zaman aralığında görüntüleyebilir, İstanbulkartlarınıza ait kalan bakiye tutarını görüntüleyebilir ve İstanbulkart ile yapmış olduğunuz işlemlere dair görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

  İstanbulkart Satın Al

  Öğrenci Kartı, Öğretmen Kart, Mavi Kart (Aylık Abonman), 60 Yaş Kartı , 65 Yaş Kartı ve Sarı Basın Kart Başvuru için hak sahibi olduğu İstanbulkart türü için talepte bulunabilirsiniz.

  Kart Başvurularım

  Satın almak istediğiniz İstanbulkart türüne ait başvuru detayı ve durumunu görüntüleyebilir ayrıca başvurunuza ait güncelleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Ne Kadar Ödeyeceğim?

  Hak sahibi olduğunuz İstanbulkart türüne ait fiyat bilgisini kart başvurusu öncesinde inceleyebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.istanbulkart.istanbul

  2 - “Kayıt Ol” butonu tıklandıktan sonra gelen “Kullanıcı Ekle” ekranındaki tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde gereklidir. İsim ve soy ismin kimlikte yazdığı gibi Türkçe karakterler kullanılarak ve sonlarında boşluk bırakılmadan girilmesi, eğer siteye kayıt sırasında bir hata alınıyorsa bilgilerin https://tckimlik.nvi.gov.tr/Modul/TcKimlikNoDogrulaweb sitesinden teyit edilmesi gereklidir.

  Türkiye Cumhuriyetinde yaşayıp Yabancı Kimlik Numarasına sahip olan kişiler öncelikle https://www.istanbulkart.istanbul/web sitesindeki “Online İşlemler” i tıklamalıdır. Burada “Kayıt Ol” butonunu tıklandıktan sonra uyruk “Diğer” olarak seçilmeli, “Yabancı Kimlik No” yazan yere 99 ile başlayan YKN numarası girilmeli ve diğer istenen tüm bilgiler eksiksiz olarak tamamlanarak kayıt işlemi gerçekleştirilmelidir. Web sitesine kayıt olduktan sonra aynı oturum açma bilgileri (kullanıcı adı & parola) ile mobil uygulamaya “Giriş” butonu tıklanarak oturum açılabilir. (Uygulamanın gelecek sürümlerinde YKN si olanlar da direk uygulama üzerinden kayıt olabileceklerdir.)

  YKN ‘ye sahip kişilerin web sitesine kayıt sırasında bir hata ile karşılaşması durumunda İçişleri Bakanlığına bağlı Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü web sayfasından bilgilerini kontrol etmesi, kontrolünü sağladıkları bilgiler ile isim ve soy isimlerini sitede yazıldığı gibi ve sonlarında boşluk bırakmadan girmeleri ve web sitesine kayıt işlemini gerçekleştirmeleri gereklidir. İlgili sayfa linklerine aşağıdan ulaşılabilir.
  https://tckimlik.nvi.gov.tr/Modul/YabanciKimlikNoDogrula

  https://tckimlik.nvi.gov.tr/Modul/YabanciKimlikNoSorgula

  Yazı kaynağı : www.istanbulkart.istanbul

  Belbim Ana Sayfa

  Şube hizmetleri yalnızca;‬

  ‪Anadolu Yakası;‬

  ‪Üsküdar 153 Beyaz Masa Mobil Şube‬

  ‪Kartal İstanbulkart Başvuru Merkezi‬

  ‪Avrupa Yakası;‬

  ‪Bakırköy şubelerinden hizmet verilecektir.

  Yazı kaynağı : belbim.istanbul

  İstanbul Kart: Öğrenci Kartı Nasıl Alınır?

  İstanbul Kart: Öğrenci Kartı Nasıl Alınır?

  İstanbul’da okuyan bir öğrenci olarak cebinde olması gereken bir şey istanbulkart. Bu yazımızda size bu kartı almanın yolunu anlattık.

  Online Başvuru:

  İstanbulkart’ı online olarak almak için https://bireysel.istanbulkart.istanbul/ adresindeki başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvuru formunda sizden bazı kişisel bilgileriniz ve bir fotoğrafınız istenecektir.

  Başvuru sayfasında son adımda, kartınızın sizin belirttiğiniz adrese gelmesini talep ediyorsanız 9,15 TL tutarındaki kargo ücretini Havale ve EFT kabul edilmediğinden kredi kartıyla yapabilirsiniz; kartınızın İstanbulkart Başvuru Merkezleri’ne teslim edilmesini istiyorsanız başvurunuzda teslimat noktasını kendiniz belirleyebilirsiniz. 

  Kartınızın durumunu üyelik sayfanızdan giriş yaparak takip edebilirsiniz.

  Kartınızın belirlediğiniz adrese teslimini talep ettiyseniz PTT Kargo aracılığıyla kartınız 2 iş günü içinde size iletilecektir. Eğer kartınızı İstanbulkart Başvuru Merkezleri’nden teslim almayı tercih ettiyseniz, kartınız hazır olduğunda size gelecek SMS doğrultusunda size bildirilen tarih ve zamanda teslimat adresinden alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : aday.ituimk.org.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap