Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  hgs karayolları telefon numarası

  1 ziyaretçi

  hgs karayolları telefon numarası bilgi90'dan bulabilirsiniz

  HGS
  Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), 17.09.2012 tarihinde İzmir-Aydın Otoyolu, İzmir-Çeşme Otoyolu, Boğaz Köprüleri, Avrupa Otoyolu, Anadolu Otoyolu ve Niğde-Mersin-Şanlıurfa otoyollarındaki ücret toplama istasyonlarında PTT Genel Müdürlüğü tarafından devreye alınmıştır.

  PTT’den alınmış ön yüklemeli HGS etiketleriniz için PTT Merkez ve şubelerine başvurarak mevcut bir kredi kartınızdan ücretsiz otomatik ödeme talimatı vererek bakiye yükleme ve takip sorunundan tamamen kurtulabilirsiniz.

  Köprü ve otoyollarda HGS kullanıcılarının araçları 6 sınıf üzerinden ücretlendirilmektedir. Motosikletler 6. sınıf araç olarak HGS ye abone olabilir ve 24/10/2015 tarihinden itibaren 1. Sınıf araç ücretinin yarısı kadar bir ücret ile Otoyol ve Boğaz Köprülerinden geçişlerini yapabilecektir. HGS sürücülerinin, araçlarının sınıflarına uygun HGS etiketi kullanmaları gerekmektedir. Aksi durumda,Sınıf Uyumsuzluğu süreklilik arz eden sürücülerin HGS hesapları Kara Listeye girecektir.

  HGS ile ilgili sorunlar için [email protected] e-mail adresine, 0 312 801 04 04-0 312 801 05 05-0 312 801 06 06 numaralı fakslara veya 0 850 460 60 60 Çağrı Merkezi numarasına başvurulması gerekmektedir. İdaremiz tarafından işletilen Otoyollarda yapılanİhallli geçişler ile Yap İşlet Devret ile işletilen Otoyollarda ihlalli geçiş ihlal cezalarına, www.kgm.gov.tr adlı internet sayfamızdan aşağıda görülen Karayolu İhlalli Geçiş Sorgulama menüsünden öğrenilebilir.

      

  AKS ARALIĞI (DİNGİL MESAFESİ) 3.20 METRE ALTINDA OLAN ARAÇLAR 1.SINIFTIR.

  AKS ARALIĞI 3.20 METRE VE ÜZERİNDE OLAN HER TÜRLÜ 2 AKSLI ARAÇ 2.SINIFTIR.

  AKS ADEDİ (DİNGİL SAYISI) 3 TANE OLAN HER TÜRLÜ ARAÇ 3.SINIF ARAÇTIR.

  DİNGİL SAYISI 4 VE 5 ADET OLAN HER TÜRLÜ ARAÇ 4.SINIF ARAÇTIR

  DİNGİL SAYISI 6 VE DAHA FAZLA OLAN KAMYON TREYLER VB.ARAÇLAR

  Motosikletler

  HGS sistemlerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 15(on beş) gün içinde HGS abonesi olunması veya mevcut HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiye yüklenmesi durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır. 

  Aksi taktirde geçiş ücretine ilave olarak giriş çıkış yapılan mesafeye ait geçiş ücretinin dört katı idare para cezası uygulanmaktadır. 

  ​ 


  Yazı kaynağı : www.kgm.gov.tr

  Iletişim

  Karayolları Genel Müdürlüğü

  İnönü Bulvarı No: 14

  06100 Yücetepe/ANKARA

  BAĞLI OLDUĞU VERGİ DAİRESİ: MALTEPE VERGİ DAİRESİ: MALTEPE VERGİ DAİRESİ

  KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI VERGİ NUMARASI: 8150701826


   

  Yazı kaynağı : www.kgm.gov.tr

  HGS iletişim numarası müşteri hizmetleri

  HGS iletişim numarası müşteri hizmetleri

  21 Ekim 2021 tarihinde güncellendi.

  HGS Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 08504606060

  HGS Hızlı Geçiş Sistemi, İstanbul’un boğaz köprüleri ve otoyol geçişlerinde kullanılabilir RfID teknolojisi ile tasarlanmış olan bir ödeme sistemidir. Türkiye’de bu sistemin yürürlüğe girdiği tarih 2012 olurken, ücretlendirme sistemi olan otoyollarda, çeşitli köprülerde ve ücreti yollarda HGS kullanılarak hızlı ödeme ve geçiş işlemi sağlamak mümkündür.

  Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait olan bu sistem, otoyollarda ücretli geçişlerin bulunduğu yerlerde sistemin kullanımı tamamen araç kullanan kişilere ait şekilde tasarlanmıştır. HGS sistemiyle ilgili günlük milyonlarca giriş çıkış olması, kayıt tutulması neticesinde birçok sorunlarında oluşması durumu mümkündür. İnsanlar tarafından HGS kullanımlarında araçta kaçak uyarısı çıkabilir ya da HGS bakiyesi, geçiş kullanım hakkı öğrenme gibi talepleriniz olabilir.

  Bu ve benzer süreçlerde doğrudan HGS müşteri hizmetleri ile görüşerek bilgi ve destek alarak istediğiniz her sorunuza da yanıt bulabilirsiniz. 0 850 460 60 60 ya da 444 1 788 nolu telefon numaraları doğrudan HGS çağrı merkezi telefon numarasıdır. Bu numaraları arayarak bakiye ve geçiş bilgilerinin kullanımı, HGS geçiş ihlal cezalarının bilgilendirilmesi konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  HGS Geçiş İhlali Düzeltme Nasıl Yapılır?

  Eğer herhangi bir HGS geçiş ihlali sorunu varsa, ihlal bilgileriyle ilgili düzeltme yaptırmak istiyorsanız bu konuda inceleme ve itiraz başlatabilirsiniz. Aynı zamanda HGS geçişleriyle ilgili ihlal veya itirazlarınızı yapmak için [email protected] adresini kullanarak, buraya göndereceğiniz talebinizle birlikte isteklerinizin de işleme alınmasını sağlayabilirsiniz.

  Arabamı Sattım HGS Ürünüm İçin Ne Yapmalıyım?

  Araç satış sonrasında araçta yapışmış etiketi duran HGS ürünü için yapabileceğiniz şey PTT merkez veya iş yerlerine ulaşarak iptal talebinde bulunup yeni bir HGS etiketi almak olacaktır. Ürünle ilgili olarak bakiye kontrolü yapıp 7 gün içerisinde yeni HGS etiketine bakiyenizin aktarımını yaptırabilirsiniz. Eğer yeni HGS almak istemiyorsanız ürünün 1 ay içerisinde iptaliyle beraber içinde kalan bakiyeleri de PTT’den talep edebilirsiniz.

  HGS Kartlar Çoklu Araçta Kullanılabilir mi?

  HGS kart ya da etiketlerle ilgili olarak merak edilen, en çok sorulan sorulardan biri de HGS kartlarda çoklu araç kullanımı mümkün mü sorusudur. Konuyla ilgili olarak tek hesap üzerinde 1 araç bulunması gerçeğidir. Eğer HGS kartınız varsa, kartı alırken belirlediğiniz araç üzerinde kullanım söz konusu olup daha fazla araçta kullanım ne yazıkki mümkün olamamaktadır.

  HGS Kart veya Etiketi Nasıl Alınır?

  HGS kartına sahip olmak için bazı evraklara ihtiyacınız bulunuyor. Başvuru yaparken bireysel başvurularda kimliğiniz, ruhsat ve ruhsat fotokopisi ile birlikte PTT’ye başvurabilirsiniz. Eğer bir kurum adına alınacaksa ürünün temsil belgesi, araç ruhsatları ve ruhsat fotokopileri ile başvuru yapabilirsiniz.

  Kiralık araçlarda ise burada yazdığımız belgeler dışında da PTT merkeze araç kiralık sözleşmesiyle beraber başvuruda bulunarak gerekli HGS kart ya da etiketi alabilirsiniz. Olası ekstra sorularınız için de HGS iletişim numarası üzerinden çağrı merkeziyle görüşebilirsiniz.

  Yeni Güncellemeler İçin HGS Sosyal Medya Hesapları

  Tüm duyuru ve yeni güncellemelere ait bilgilere sahip olmak için aşağıdaki sosyal medya hesaplarını takibe alarak siz de HGS’yi takip edebilirsiniz. Bu hesaplar üzerinden istediğiniz gibi bilgiye sahip olacağınız gibi HGS’nin sayfalarından dilediğiniz takibe alıp da ilgili olabilirsiniz.

  HGS Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası: 0850 460 60 60

  HGS İmkan ve Faydaları Nedir?

  Köprü ve otoyollardan geçişte, hızlı geçiş işlemleri yaparak ödemelerinizi hızlıca yapabileceğiniz bir sistem olan HGS ile birlikte siz de tüm geçişlerinizde sorun yaşamadan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu konuda tüm sorularınıza dair cevapları da ayrıca resmi internete sitesi olan https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf adresinden de öğrenebilirsiniz.

  HGS İletişim bilgisi olarak ilgili telefon numarası aracılığıyla, HGS hakkında tüm süreçleri, merak ettiğiniz konuları ve benzer her türlü konuyu başvurabilir, sorabilirsiniz. HGS kartı almadan önce ve aldıktan sonra ki süreçlerle ilgili sorularınızı yanıtlayabilir müşteri temsilcileriyle görüşebilir, destek alabilirsiniz.

  Karşılaşılan problemlere karşı çözümü bulamadığınız noktada, HGS resmi ve çağrı merkezi aracılığıyla müşteri hizmetlerinden destek, bilgi alabilirsiniz. En doğru şekilde güvenli ve sorunlarınıza karşı çözüm bulacağınız çağrı merkezi iletişim bilgisiyle görüşmeler yapabilirsiniz. HGS müşteri hizmetlerine dair telefon görüşmelerinizi 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. İstediğiniz gün ve saatte yaparak, telefon görüşmesi yapabilir ve iletişim kurabilirsiniz.

  Hgs Müşteri Hizmetleri Resmi Adresi

  HGS’ye resmi yol ile başvurmak, posta göndermek istediğinizde, yapacağınız şey adresi bilmektir. HGS’nin resmi adresi, müşteri hizmetleri posta adresi nedir? Merak ediyorsanız aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

  Adres: Karayolları Genel Müdürlüğü İnönü Bulvarı, No: 14, Posta kodu: 06100 Yücetepe/ANKARA

  Hgs Müşteri Hizmetleri Fax Numarası

  HGS ve HGS kartınızla ilgili tüm sorunlarınızla görüşme yapabileceğiniz FAX numarası aşağıdaki gibidir. Sizlerden fax istenmesi, itiraz, talep ya da şikayetlerinizi aşağıdaki FAX numarasını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

  Hgs Fax: 0 312 801 04 04

  HGS Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresi

  HGS hakkında tüm talep, şikayet ya da önerilerinizi yapabileceğiniz e-mail yoluyla bir kanal da bulunmaktadır. Basit bir şekilde e-mail yoluyla görüşme yapmak istediğinizde, doğrudan aşağıdaki email ile iletişime geçebilir ve mail gönderebilirsiniz. HGS, tüm resmi emaillerin gönderimi sonrasında dikkate alarak taleplerinizi karşılayacak nitelikte okumaktadır.

  Hgs E-Posta Adresi: [email protected]

  HGS Facebook

  HGS Twitter

  HGS İnstagram

  Yazı kaynağı : www.direkbaglanma.net

  HGS Müşteri Hizmetleri

  HGS Müşteri Hizmetleri

  Hızlı Geçiş Sistemi kısaca HGS, ücretli otoyol ve köprülerde direkt geçiş için kullanılıyor. Hızlı ödeme ve hızlı geçiş sağlayan bu sistem 2012 yılından beri hizmet vermektedir. HGS müşteri hizmetleri 0850 460 60 60 numaralı hattan7/24 ulaşılabiliyor. HGS çağrı merkezi ile iletişime geçerek bakiye sorgulama, ihlal sorgulama, yeni kart talebi vb. birçok konuda çözüm bulabilirsiniz.

  HGS’nin iki farklı çeşidi bulunuyor. Kartlı veya etiketli sistem ise, vatandaşların tercihine göre veriliyor. Etiketli HGS sisteminde, sticker tarzındaki küçük kağıt arabanın ön camına yapıştırılıyor. HGS müşteri hizmetleri numarası ile iletişime geçerek OGS işlemlerinizi de yaptırabilirsiniz. Her iki sistem de PTT tarafından yönetiliyor.

  HGS müşteri hizmetleri ve alternatif iletişim kanalları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için içeriğimizin devamına göz atabilirsiniz.

  HGS Çağrı Merkezi

  HGS İletişim

  HGS Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  HGS ile ilgili merak ettiğiniz konuları aşağıda inceleyebilirsiniz. Sizin için HGS hakkında en çok merak edilen soruları cevaplandırdık! Yorumlarda HGS ile ilgili görüş, öneri ve sorunlarınızı belirtebilirsiniz.

  HGS Nedir? Nasıl Kullanılır?

  HGS, ücretli otoyol ve köprülerde kullanmak için geliştirilmiş bir hizmettir. Bu sistemde araba, kamyon, tır vb. araçlar özel gişeler aracılığıyla doğrudan geçiş yapabilir. Ödeme, kart veya araç camındaki etiketten gerçekleştirilir.

  HGS Nasıl Çalışır?

  HGS etiketleri pasif RFID(Radyo Frekansı ile Tanımlama) sistemiyle çalışır. Araç camlarında bulunan bu sticker, sistem tarafından doğrulanır ve ödeme gerçekleştirilir. Bakiyede yeterli miktar yoksa 15 gün ek ödeme süresi verilmektedir.

  HGS Etiket Ve Kart Farkları Nedir?

  HGS etiket sisteminde, araç etiketle ilişkilendirilir. Yeni bir araç alındıysa ve eski HGS etiketi iptal edilmediyse tüm işlemler aynı etiketle yapılır. Sık sık araç değiştirmeyenler için uygundur.

  HGS kart sistemi ise sık sık araç değiştiren ve farklı araç kullanan kişiler için idealdir. Bu sistemde özel kartlar, gişelerde okutulur.

  HGS Nasıl Alınır?

  HGS PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalar veya benzin istasyonlarından alınır. HGS almak için araç ruhsatı ya da fotokopisi ve T.C. kimlik kartı yeterlidir.

  HGS Anlaşmalı Bankalar Hangileri?

  HGS anlaşmalı bankalar ile HGS başvurusu yapabilir veya bakiye yükleyebilirsiniz:

  HGS Anlaşmalı Benzin İstasyonları Hangisidir?

  HGS anlaşmalı benzin istasyonları ile HGS bakiye yükleme, kart vb. işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz:

  HGS Bakiyemi Nasıl Öğrenebilirim?

  HGS bakiyenizi E-Devlet sistemi ile kolayca öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda HGS çağrı merkezi veya web sitesinden de sorulama yapmak mümkündür. Web sitesinden HGS sorgulaması yapmak için tıklayın.

  HGS Geçiş İhlali Nedir?

  Ücretli otoyol ve köprülerden geçtiğinizde HGS etiketi veya kartınız yoksa ya da hesapta bakiyeniz yetersizse geçiş ihlali yapmış olarak kabul edilirsiniz. 

  Gişeden ihlalli geçtiğiniz günden itibaren 15 gün ödeme süresi verilir. Bu süre içinde ödeme yapmayanlar, geçiş ücretinin dört katını ödemek zorundadır.

  HGS Ödemesi Nasıl Yapılır?

  HGS ödemesi yapmak için anlaşmalı bankaların online bankacılık veya müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda PTT şubelerinden ve HGS çağrı merkezi numarasından da ödeme yapılabiliyor.

  HGS Cezam Var Mı?

  HGS cezanızı öğrenmek için E-devlet’ten HGS sorgulama bölümüne göz atabilirsiniz. Bununla birlikte HGS müşteri hizmetleri de yardımcı oluyor.

  Sorgulama yapmak içintıklayın.

  HGS Etiket Ve Kart Ücreti Nedir?

  HGS kart ücreti 25 TL’dir. Etiket ücreti ise 12,5 TL olarak belirlenmiştir. Her iki uygulamada da 50 TL bakiye ödemesi yapmak zorunludur.

  HGS Ücreti Nedir?

  HGS ücreti otoyol ve köprülere göre farklılık gösteriyor. Bununla birlikte araç sınıfına göre de ücret tarifesi değişiyor. HGS ücretlerini yakından incelemek için tıklayın.

  Araç Satılınca HGS Ne Olur?

  Aracınızı sattığınızda HGS etiketini camdan sökmeniz gerekir. Etiket, camdan söküldüğünde işlevsiz hale gelecektir. İçinde bulunan bakiyeyi 1 ay sonra PTT şubelerinden alabilirsiniz.

  Kartlı sistemi kullanıyorsanız, HGS çağrı merkezi numarasıyla iletişime geçerek yeni plaka tanımlaması yaptırabilirsiniz.

  İnternetten HGS Nasıl Ödenir?

  İnternetten HGS ödemesi yapmak için PTT AVM’nin resmi web sitesini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda online bankacılık ile ödeme yapmanız mümkün. PTT AVM’nin web sitesinden ödeme yapmak için tıklayın.

  HGS Ve OGS Farkı Nedir?

  HGS ve OGS, PTT tarafından yönetilir ve kontrol edilir. Her iki sistemde de sürücülerin direkt geçmesi hedeflenir. OGS, HGS’ye göre sürücüler için daha maliyetlidir. Geçiş sistemlerinde herhangi bir fark yoktur.

  Yazı kaynağı : cagrimerkezinumarasi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap