Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  hayatımın dönüm noktaları dediğiniz olayları neye göre tespit edersiniz

  1 ziyaretçi

  hayatımın dönüm noktaları dediğiniz olayları neye göre tespit edersiniz bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Hayatımın dönüm noktaları dediğiniz olayları neye göre tespit edersiniz?

  Hayatımın dönüm noktaları dediğiniz olayları neye göre tespit edersiniz?

  “Hayatımın dönüm noktaları” dediğiniz olayları neye göre tespit edersiniz? Düşüncelerinizi sözlü olarak paylaşınız.

  Hayatımın dönüm noktaları olarak gördüğüm olayları düşündüğümde, beni mevcut durumumdan başka bir duruma aktaran ve hayatımın değişmesini sağlayan olaylar olarak değerlendirebilirim. Bir olay olduğunda olay için hayatının dönüm noktası diyebilmem olayın gerçekten hayatıma köklü bir şekilde müdahale etmiş olması özelliğini taşımasını gerektirir.

  Örneğin sabahları erken uyanamamak hayatımın dönüm noktası değilken sabah hiç uyanamadığım için okula hiç gidememiş olmak hayatımı değiştirecek etken olaylardan biri haline gelebilir. Burada uyanmamak hayatımın dönüm noktasını yaşamam için tetikleyici bir unsur olmuştur ama hayatımın dönüm noktasını yaşatan olay ise hiç okula gitmemiş olmamdır.

  Örneğin üniversiteye gitmek hayatımın dönüm noktası olarak kabul edebileceğim olaylardan biri olabilir ama üniversiteye gitmemin tam anlamıyla hayatımın dönüm noktası olabilmesi için üniversiteyi de başarı ile bitirip gerçekten hayal ettiğim konumda olabilmem gerekir. Duygusal olarak hayatımın dönüm noktası olarak kabul edebileceğim olaylarda vardır. Örneğin sevdiklerimden birini kaybetmem yine hayatımın dönüm noktası olarak kabul edebileceğim noktalardan biridir. Ailemize yeni bir üyenin katılması da benim için hayatımın dönüm noktası olabilir.

  Her bireyin hayatı algılaması ve hayatın içerisinde varlığını sürdürmesi kendi süzgecinden geçirdiği ve kabul ettiği değerlerle gerçekleşmektedir. Eğer hayatın dönüm noktalarını genellemeye kalkarsak burada hataya düşmüş oluruz çünkü herkesin hayatının dönüm noktası farklı olmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.dershane.tv

  Hayatımın dönüm noktaları dediğiniz olayları neye göre tespit edersiniz, düşüncelerinizi sözlü olarak paylaşınız

  “Hayatımın dönüm noktaları” dediğiniz olayları neye göre tespit edersiniz?

  “Hayatımın dönüm noktaları” dediğiniz olayları neye göre tespit edersiniz?

  Merhaba.

  Hayatımın dönüm noktaları” dediğimiz olayları yeni deneyimler edindiğimizde; kendimizle, dünyayla ve yaşamla ilgili farkındalığımız arttığında ve sevdiklerimizin hayatımızdaki yeri ve anlamı değiştiğinde tespit ederiz.

  Hayatımızdaki dönüm noktaları biri çok derinden etkileyen olayların gerçekleşmesiyle vuku bulur. Dönüm noktası herhangi bir olayın, olaydan duruma geçtiği zaman anlamına gelir. Yani yaşadığımız bir olay hayatımızda çok önemli bir hâl konumunu alır. Bu da bir dönemeç, yeni bir yaşam tarzı, yeni bakış açısı ve büyük değişiklikler anlamını taşımaktadır.

  Hayatımızda dönüm noktalarına yol açan olayları, bu olayların bizim yaşamımızda yol açtığı değişikliklere göre tespit ederiz. Örneğin, çok sevdiğimiz bir insanın ölümü yaşamımızda bir dönüm noktası oluşturur. Çünkü sevdiğimizi kaybetmek, hayatımızda büyük bir boşluk oluşturur ve pek çok unsurun değişmesine neden olur. Bu üzüntüyle başa çıkmaya ve boşluğu doldurmaya çalışırız.

  Dönüm noktaları dediğimiz olayları tespit etmemize yarayacak diğer bir yol da farkındalığımızın gelişmesidir. Dünyayla ilgili bakış açımızın değişmesi, daha önce doğru bildiğimiz şeyleri artık yanlış bulmamız, yine bir dönüm noktasıdır. Bakış açımızın değişmesine sebep olan o olayın duruma geçtiği zaman bizim için dönüm noktasıdır.

  Hayatımızda dönüm noktası oluşturan olaylar ufak çaplı olaylar değildir. Yani herhangi bir olayın hayatımızda dönüm noktası hâline gelebilmesi için gerçekten yaşamımızı değiştirmesi, günlük rutinlerimizde büyük farklılıklara yol açması gerekir. Bu olaylara büyük kazalar geçirmek, evlenmek, yurt dışında yaşamaya başlamak gibi olayları örnek verebiliriz.

  İyi çalışmalar.

  Yazı kaynağı : eodev.com

  Hayatımın dönüm noktaları"" dediğiniz olayları neye göre tespit edersiniz?

  Hayatımın dönüm noktaları

  Cevap:

  "Hayatımın dönüm noktaları" denilen olayları tespit ettiğimiz ölçütler:

  Açıklama:

  İnsanlar hayatlarında pek çok şey yaşarlar ve bu yaşadıkları bazen dönüm noktası olarak değerlendirdikleri şeyler olma özelliği taşıyabilir. Örneğin, bir kişinin hayallerine ulaşmış olduğu o nokta, o kişinin hayatının dönüm noktasıdır. Çünkü o noktadan sonra önceki hayaline ulaşamamış kişi değildir artık ve hayallerine ulaşmış bir kişi olarak hayatına devam edecektir.

  10. Sınıf Edebiyat  Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2020 - 2021

  eodev.com/gorev/17972339

  Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları 2020 - 2021

  eodev.com/gorev/18780763

  Yazı kaynağı : eodev.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap