Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için okunacak dualar

  1 ziyaretçi

  hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için okunacak dualar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bebeğin sağlıklı doğması için okunacak dualar

  Bebeğin sağlıklı doğması için okunacak dualar

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0116 sn.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için okunacak dualar ve esmaül hüsna zikirleri

  Hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için okunacak dualar ve esmaül hüsna zikirleri

  Anne adaylarının 9 ay boyunca yapması tavsiye edilen durumlar...

  1- Abdestsiz durmamaya özen göstermek (Özellikle de yemek yerken)

  2- Hamilelikte sağlıklı ve doğru bir beslenme programı hazırlamak.

  3- Günahlardan olabildiğince uzak durmaya çalışmak

  4- Hayırlı ameller işlemeye gayret göstermek

  5- Gereksiz agresif hareketlerden kaçınmak, daima pozitif olmak.

  6- Kuran-ı Kerim dinlemeye okumaya çalışmak

  7- Hamilelik dönemi boyunca en azından 1 defalık hatim yapmak

  8- Namazlardan sonra bol bol dua etmek ve estağfurullah çekmek

  9- Bebek hareketli olduğu zaman anne adayı elini o bölgeye koyup salavat ile ihlas suresi okumak

  10- Çocuk için hayırlı ve anlamı güzel olan bir isim düşünmek

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Hamilelikte Bebeğin Sağlıklı Olması için Dualar

  Hamilelikte Bebeğin Sağlıklı Olması için Dualar

  Hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için dualar sıkıntıda olan gebe kadınların imdadına yetişen manevi reçete gibidir.

  Anne adayları gebe olduklarını öğrendikleri andan itibaren hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için okunacak dualar için Allah’a sığınır. Kullarının kendisine dua ile ulaşmalarını isteyen Yüce Allah, istenilen her özellik ve meta için aslında Kur’an-ı Kerim’de bir yol göstermiştir.

  Hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için dua ederken sessiz bir ortamda olmak ve mümkünse Kur’an okumak gereklidir. Karnınızdaki bebeğe Kur’an okumak, onun sağlıklı olmasını ve sakin kalmasını sağlayacaktır. Bebeğin sağlıklı olması için dua etmeden önce Kur’an okursanız, ettiğiniz bütün duaların daha fazla etkisini göreceksiniz.

  Yeni doğan bebeğin sağlıklı olması için dua

  Hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için dua, kolay doğum olması ve yeni doğan bebeğin sağlıklı olması için dua isteyenler, İnşikak suresini okuyabilir. Bu dua hamileyken ve doğum yapacak zaman okumalıdır.

  Peygamberimiz (asm), kızı Hz. Fatıma’nın (Ra) doğumu başladığında Ümmü Seleme ile Zeynep binti Cahş’a, Fatıma’nın yanına gitmelerini ve Ayetü’l-Kürsi’yi, A’râf sûresinin 54.Ayetini ve Muavvizeteyni (Felâk-Nâs sûrelerini) okumalarını buyurmuştur. (İbn Sünnî, s.232)

  Hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için dualar okunabileceği gibi dinlemek de makbuldür. Bunun için aşağıda bebeğin sağlıklı olması için dinleyebileceğiniz Felak ve Nas Sureleri ile Ayetel Kürsi duasının videosunu hazırladık.

  Buna göre hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için okunacak dualar arasında ilk önce Al-i İmran Suresi’nin 26. ayeti okunabilir. Bu ayet her gün 21 defa okunur ve ardından sağlıklı bir bebek sahibi olmak için dua edilirse, inşallah doğacak bebek sağlıklı ve salih evlatlardan olacaktır.

  Okunacak Ayet: “Kulillahümme malike’l-mülki tü’ti’l-mülke men teşa’ü ve tenziü’l-mülke mim men teşa’ü ve tü’ızzü men teşa’ü ve tüzillü men teşa’ü biyedike’l-hayrü inneke ala külli şey’in kadir.

  Anlamı: De ki: “Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin.”

  Bebeğin anne karnında gelişiminin tam olması ve hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için duaları anne ve baba her gün 10 kez “Yerisüni ve yerisü min âli Yakub. Yühricüküm tıflen sümme li tebluğû eşüddeküm.” okumalıdır. Sağlıklı bebek gelişimi için Hz. Zekeriya (AS) anne ve babalara duadan sonra şu zikri durmadan söylemelerini tembihlemiştir:

  Anlamları: “ Binnaenaleyh, bana tarafından bir veli oğul ihsan et. Ki bana da mirasçı olsun, Yâkub hanedanına mirasçı olsun. Sonra bebek olarak çıkaran, sonra sizi güçlü kuvvetli bir çağa erişmeniz için kuvvet verendir.”

  Hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için dua

  Pek çok din alimi hamilelik döneminde anne adayının daima abdestli olması gerektiğini tavsiye etmiştir. Bu şekilde temiz kalp ve abdest ile gebelik dönemini geçiren kadınların doğan bebeklerinin cana yakın, sevimli ve uysal olduklarını bildirmişlerdir.

  Tabii ki hamilelik döneminde Kur’an-ı Kerim okumak da meşgul olunabilecek en güzel davranıştır. Özellikle Yusuf suresini okumak ve anlamını gözetmek, doğacak çocuğun kişilik gelişimine de olumlu etkiler yapabilir.

  Hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için dua okumak kadar Allah-u Teala’nın 99 ismini de zikretmek, anlamları üzerine düşünmek çok faydalıdır.

  Çünkü Allah’ın güzel özellikler veren isimlerini düşünerek dua etmek ve bu güzel adları zikretmek bebeğin sağlıklı gelişimi için Allah’tan yine onun isimleri ile yardım istemektir. Ancak, sağlıklı bebek olması için okunacak dualar ile eşlik edilecek her bir Esma’nın zikredileceği haftalar farklıdır:

  “Allah’ım bize vereceğin çocuğu bereketlendir. Bize verdiğini şeytana ortak etmesin.” Bunu demişse inşallah kadın hamile kalırsa çocuk salih olur. Bu aylarda pek çok hayır kapısını açtığı söylenen Yasin-i Şerif’i okumak çok faydalı olur.

  Yazı kaynağı : www.gebelikicin.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap