Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  hametan merhem mavi ne işe yarar

  1 ziyaretçi

  hametan merhem mavi ne işe yarar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Hametan krem ne işe yarar? Hametan krem evde kullanımı! Hametan farkları

  Hametan krem ne işe yarar? Hametan krem evde kullanımı! Hametan farkları

  Cilt problemlerini gidermek için krem önerisi arayanlara milyonlarca çeşit bulunuyor. Bu ürünlerden biri de Hametan krem. Yalnızca eczanelerde satılan Hametan krem, ilgi çektiği kadar cilde etkileriyle de birçok kişinin favorisi haline geldi. Peki Hametan krem niçin kullanılır? Hametan krem cilde nasıl uygulanır? Hametan kremi ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa cevabı yasemin.comda!

  Çok eski yıllardan itibaren eczanelerde ve evlerimizde bulunan Hemetan iki farklı şekilde satılmaktadır. Hem krem hem de pomad şekilde eczane raflarında yer alan Hametanın farkları ise pomad biraz daha yağlıdır. Ancak cilt bakımı için kullanmak istiyorsanız her ikisi de gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Dermatologların bazı durumlarda reçete ettiği bu krem, yıllardan beri olumlu etkileriyle konuşuluyor. Raflarda 30 gram ve 50 gram olarak satılan Hametan, alüminyum tüp formunda satılıyor. Etken maddesi Hamamelis virginiana olan bu kremin içerisinde yaklaşık  25 gram Hamamelis virginiana bulunuyor. Birçok cilt sorununu ortadan kaldırmada oldukça başarılı olan Hametan krem, iltihap giderici özelliğiyle sivilcelerden yaralara, kanama durdurmadan daha birçok iyileştirici özelliğe sahiptir. 

  İLİŞKİLİ HABERMadecassol kremin faydaları! Madecassol kremin kullanımı nasıl olur? Madecassol kremin fiyatı

  İLİŞKİLİ HABERFito kremin cilde faydaları! Fito krem nasıl adım adım kullanımı / Fito krem işe yarıyor mu?

  İLİŞKİLİ HABERTerramycin(Teramisin) krem nedir? Terramycin nasıl kullanımı! Terramycin ne işe yarar?

  HAMETAN KREM NASIL KULLANILIR?

  Hametan krem mutlaka doktora danışılarak cilde uygulanmalıdır. Uzman doktora danışılmadığı taktirde ciltte farklı sorunlar meydana gelebilir. Hametan kremi uygulamadan önce mutlaka cildinizi ya da o bölgeyi güzelce temizleyin. Çok az parmağınızın ucuna alıp,ovalayarak sürün. Cilt emdiğinde ovalamayı bırakabilirsiniz. Üzerini kapatmanıza gerek yok.

  İLİŞKİLİ HABEREumovate krem ne işe yarar? Eumovate krem nasıl kullanılır? Eumovate krem fiyatı

  HAMETAN KREMİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

  Piyasada bulunan diğer cilt kremlerine göre, daha az yan etkisi bulunan bir kremdir. Cildi hassas olan kişilerde ya da içerisinde bulunan maddelere karşı aşırı duyarlılığı bulunan kişilerde yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler ise; Deri döküntüleri, Yüz, dudaklar, dil yada gırtlakta şişme. Bu belirtilerden herhangi biriyle karşılaştığınızda mutlaka uzman doktorunuza danışmalısınız.

  HAMETAN KREM FİYATI NE KADAR?

  Hametan kremin Mart ayından itibaren 2022 fiyatı 16,24 TL​'dir.

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Hametan Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

  Hametan Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

  Hametan krem, birçok farklı sağlık sorununu tedavi eden cilt bakımı üründür. Peki Hametan krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

  Hametan Krem Özellikleri

  Bu kremin hiçbir formu kesinlikle kortizon içermez. Kortizon içerikli bir ürün değildir. Hametan kremin en önemli özelliklerinden birisi de bebeklerin poposunda oluşan pişik ve bebeklerin vücutlarında oluşan isilik gibi cilt rahatsızlıklarını tedavi etmesidir. 

  Bu krem günde sadece bir kez göz çevresine çok az miktarda ve nazik bir şekilde uygulanabilir. Fakat bu kremin kesinlikle gözlerle temas etmemesi gerekir, buna dikkat etmelisiniz.

  Bu krem, soğuk havalardan dolayı oluşan dudak kuruluğu ve dudak çatlaması gibi cilt rahatsızlıklarını tedavi eder, çatlak dudaklardaki ağrı ve acı hissini hafifletir. 

  Bu krem, kesinlikle kasık bölgesi ya da cinsel organlarda kullanılmaz. Aynı zamanda bu krem ciltte ve yüz bölgesinde tüylenmeye neden olmaz.

  Hametan Hamamelis Virginiana Krem Ne İşe Yarar?

  Bu kremin aktif bileşeni yani etken maddesi hamamelis virginiana adı verilen cadı fındığı bitkisidir. Ortalama olarak, 100 gramda 25 gram hamamelis virginiana yani cadı fındığı özü bulunur. Bu ürün cilt problemleri için gerçekten çok etkilidir. Bu aktif bileşen ayrıca hızlı kuruyan bir yapıya sahiptir ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Ek olarak, ciltteki çeşitli yaralanmalar gibi sorunları ortadan kaldıran özelliklere sahiptir.

  Bu krem bebeklerde güvenle kullanılabilir. Özellikle bebeklerde oluşan pişik ve isilik tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar verir. 

  Deride çeşitli nedenlerden kaynaklanan lekeler için kullanılabilir. Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve koyu lekeler gibi türler üzerinde oldukça etkilidir. Çünkü bu kremin cildi onarma, cildi yenileme, cildin renk tonunu eşitleme ve rengini aydınlatma gibi özellikleri vardır. Ayrıca sivilce izlerinde ve akne izlerinde tercih edilir ve güvenle kullanılabilir.

  Birinci derece vücut yanıkları ve ikinci derece vücut yanıklarınız varsa bu kremi kullanabilirsiniz. Güneş yanığında tercih edilebilir.

  Bu krem meme ucu çatlaklarını iyileştirmek için de kullanılabilir. Nemlendirici olarak bu krem cilt bakımında kullanılabilir. Sürtünme, sıyrıklar, kesikler gibi çeşitli yaralanmalarda kullanılabilir.

  Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

  Hametan kremi mutlaka doktorunuzun size verdiği talimatlara uyarak kullanmanız gerekir. Bu kremi uygulamadan önce, etkilenen bölgeyi bol suyla iyice yıkayın. Bu kremi uygulamadan önce ellerinizi sabun ve suyla iyice yıkayın. Bu kremden nohut büyüklüğünde parmak ucunuza alın ve kremi etkilenen bölgeye masaj yaparak uygulayın. Bu kremi sürdüğünüz bölgenin üzerini sarmayın, kapatmayın ya da bandajlamayın. Ardından tekrar ellerinizi sabun ve suyla yıkayın.

  Hametan Pomad İle Krem Arasındaki Fark Nelerdir?

  Hametan cilt bakım kremi ve Hametan pomad arasında, sahip oldukları özellikler açısından farklar bulunur. Genel olarak cildin yüzeyindeki kuruluklar, yaralar, sıyrıklar ve hafif yanıklar için Hametan krem kullanılmalıdır. Yine cildin yüzeyinde bulunan güneş lekeleri, koyu lekeler, yaşlılık lekeleri, güneş yanıkları, sivilceler, akneler, pişikler, yaralar, sıyrıklar ve kesikler için bu ürünün krem formu uygulanmalıdır.

  Hametan pomad ise merhem formundadır ve kreminden daha yağlı bir dokusu vardır. Bu ürünün pomad formu, cildin derin katmanlarını etkileyen cilt rahatsızlıklarında oldukça etkilidir. Kistik akneler, iltihaplı yaralar, ciltte oluşan derin kesikler, ameliyat yaraları ya da kistik sivilceler gibi cilt hastalıkları için pomadın kullanımı uygundur. Eğer cildiniz yağlı ve akneye eğilimliyse pomad yerine krem kullanmanızı öneriyoruz.

  SORU: Hametan pomad yüze sürülür mü?

  CEVAP: Cilde sürülebilir ancak pomad hali ağır yaralarda ve yanık tedavisinde kullanılması önerilir.

  SORU: Uygulama süresi ve sıklığı ne kadar?

  CEVAP: İltihaplı bölgeye günde birkaç kez sürüp gazlı bezle kapatın. Bununla birlikte kullanımı ile ilgili bir süre kısıtlaması yoktur.

  SORU: Tam olarak hametan krem ne işe yarar?

  CEVAP: Cildinde sağlık sorunları olanlar mavi renkte olan pomad ve sarı renkli kutuda satılan hametan kremi kullanabilir. Bu krem cildi onarmasının yanı sıra cildi de yeniliyor. Bu krem eczanelerde reçete ile satılmaktadır.

  Hametan Krem Yan Etkileri

  Bu kremin yan etkileri arasında solunum almada zorluk, yüz, dudak, dil ve boğaz bölgelerinde şişlik, mide bulantısı ve karın ağrısı vardır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız derhal bu kremi kullanmayı bırakın ve acil olarak bir doktora başvurun.

  Hametan Mavi ve Sarı Kutuları Arasındaki Fark

  Hametan krem mavi renkli olan kutu pomaddır. Sarı renkte olan ise krem olarak satılır. Sarı renkli kutudaki kametan krem cilt tedavisi için, pişik, cilt lekelerini ve güneşten kaynaklanan yanıkların için kullanabilir.

  Alternatif kaynak: https://sosyola.com/hametan-krem/

  Yazı kaynağı : www.begonya.com

  Hametan Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

  Hametan Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

  Hametan krem bayanların cilde sağladığı olumlu etkiler yüzünden tercih edilen bir kremdir. Kullanım alanı oldukça fazla olan hametan krem reçete ile satılan bir kremdir.

  Hametan hem krem hem de pomad olarak piyasada satılmaktadır. Hametan pomat biraz daha yağlı bir yapıda olmasına karşın içeriğinde bulunan etken maddeler aynı özelliğe sahip olduğu için etki olarak benzerlik gösterir. Ergenlik dönemi ile beraber hayatımıza giren sivilceler, yaralar ve yanıkların tedavisi başta olmak üzere kullanım alanı oldukça fazladır.

  Hametan pomad içeriğinde bulunan etken maddeler kısa sürede hücreleri yeniler ve cildi onarır. Her yaştan herkesin kullanımına uygun olan hametan krem bebeklerde bile rahatlıkla kullanılabilir. Reçete ile satılan mutlaka doktor tavsiyesi ile alınması gereken hametan krem hakkında sizlere bu yazımızda ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım.

  Hametan krem nedir, hametan krem ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında merak ettiklerinizin hepsi yazımızda.

  Hametan Krem (Pomad) Nedir?

  Hametan Pomad

  Hametan krem cilt sorunların tedavisinde kullanılan etkili bir pomad formunda bir kremdir. Reçete ile kapalı kutularda eczanelerde satılmaktadır. HAMETAN, 30 ve 50 gramlık alüminyum tüplerde sunulan bir pomaddır. HAMETAN, 100 gramında etkin madde olarak 0.75 mg Hamamelis ketonları olarak standardize edilmiş, 25 g Hamamelis virginiana özütü içerir. Kremin içeriğinde bulunan bu etken maddeler cildin kısa sürede kendini yenilemesini ve yaraların hızlı sürede kapanmasını sağlar.

  Kremin içerisinde bulunan etken madde Hamamelis virginiana kanama durdururucu, iltihap önleyici, cildi onarıcı etkiye sahiptir. Ayrıca bu etken madde kanamalı yaraların üzerine sürüldüğünde hızı şekilde kanamanın pıhtılaşmasını sağlar.

  Hametan Krem Ne İşe Yarar?

  Hametan krem kullanım alanları oldukça fazladır. Sadece cilt sorunlarda değil cilt bakımı yapmak için bile kullanılan hametan krem cildi nemlendirici etkisi sebebi ile nemlendirici krem olarak bile kullanılmaktadır. Cildi onaran, hücreleri yenilen hameten krem ne işe yarar sorusuna cevap vermek gerekirse;

  Hametan krem sivilceleri yok etme konusunda etkili olmasın karşın bu kremi kullanan bazı kişiler hametan kremin sivilceye neden olduğunu söylemişlerdir. Hametan krem sivilceleri yok etmektedir kullanıldığı ilk dönemlerde derinin alt tabakasındaki sivilceyi üst tabakaya çıkardığında ilk başlarda sivilce artışı normaldir. Ayrıca hametan pomad yağlı bir yapıda olduğundan sivilceye neden olabilir.

  Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

  Hametan krem kullanım süresi olarak belli bir sıklıkla yada dozda kullanım kısıtlaması bulunmayan bir kremdir. İhtiyaç duyulması halinde yeterli kadar kullanılması yeterlidir. Hametan krem kullanım şekli ise;

  Hametan pomad sürülmeden önce sürülecek bölge iyice temizlenmelidir. Yeterli miktarda krem sürülür ve iyice ovalanır.

  Krem deri tarafından emilene kadar sürme işlemi devam edilmelidir. Krem sürüldüğü bölgede yara yada yanık varsa gazlı bez ile örtülmesi gerekmektedir.

  Hametan Krem Bebeklerde Kullanımı

  Hametan krem bebeklerde az miktarda pişik olan bölgeye sürülür ve belli bir süre hava alması için açık bırakılır. Bebeklerde kullanılmasında her hangi bir sakınca yoktur.

  Hametan krem meme ucu çatlaklarına nasıl sürülür?

  Hametan krem emziren annelerin meme ucu çatlaklarını gidermek için kullanılmaktadır. Bebeği emzirdikten sonra kremi ince tabaka sürmeniz yeterlidir. Emzirmeye başladığınızda su ile yıkamanız yeterlidir.

  Hametan krem ve pomad

  Hametan sarı ve mavi arasındaki fark

  Hametan krem olarak ve pomad olarak eczanelerde satılmaktadır. Hmaetan pomad daha yağılı bir yapıya sahiptir.  Hametan pomad mavi renklidir, hametan krem ise sarı renk.

  Hametan cilt lekeleri

  Cilt lekelerini geçirmek için düzenli olarak hametan krem kullanabilirsiniz. Aynı şekilde güneş yanıklarını yok etmek içinde hametan merhem tercih edilebilir.

  Hametan pomad, hametan merhem kortizon içerir mi?

  Hametan merhem ve hametan pomad kortizon içermemektedir.

  Hametan sivilce yaptı

  Aslında bilinen aksine hametan sivilce yapmaz sadece cildin alt tabakasında bulunan iltihaplı sivilce cilt yüzeyine çıkardığında ilk dönemlerde sivilce oluşması normaldir.

  Hametan krem bebek yüzüne sürülür mü?

  Hametan krem yeni doğan bebekler hariç bebeklerin ve çocukların yüzüne sürülebilir.

  Hametan Pişik Kremi Bebeklerde Kullanımı

  Hametan pişik kremi bebeklerde oluşan pişik sorunlarını ortadan kaldırmak için kullanılabilir.

  Hametan pişik kremi yüze sürülür mü?

  Hametan krem yüz dahil vücudun bütün bölgelerinde kullanılabilir. Yüze sürüldüğünde ince tabaka sürmeniz yeterlidir.

  Hametan krem vajinaya sürülür mü?

  Hametan krem vajina içerisine asla sürülmez. Vajina çevresine ince tabaka halinde sürmeniz yeterlidir.

  Hametan krem göz çevresine sürülür mü?

  İnce yapıda olan göz altına ve göz çevresine çok az miktarda ve günde 1 defadan fazla sürülmemelidir.

  Hametan krem dudaklara sürülür mü?

  Dudak kuruluğu, dudak çatlkalarını geçirmek, dudakları nemlendirmek için kullanabilirsiniz.

  Hametan krem tüylenme yapar mı?

  Hametan krem asla tüylenme yapmaz.

  Hametan krem lekelere iyi gelir mi?

  Lekeler üzerinde etkisi tam olarak kesin olmamakla birlikte cilt lekelerini tam geçirmediği bilinmektedir.

  Hametan pomad ve krem farkı

  Hametan pomad daha yağlı bir yapıdadır hametan krem ise daha az yağlıdır.

  Hametan krem egzamaya iyi gelir mi?

  Egzaman konusunda kesin sonuç vermez ama egzamaya bağlı oluşan kaşıntıyı geçirmek için kullanılabilir.

  Hametan el terlemesini önler mi?

  Hametan merhem pişik önlediği gibi el terlemesini germektedir. Elleriniz çok terliyorsa hametan krem kullanabilirsiniz.

  Hametan krem endikasyonları

  Hametan merhem kullanım alanları yani endikasyonları bebek ve çocuklarada pişik, yanık, yara, güneş yanıkları, çizilme, küçük kesik kanamalı yaralar, kuruyan, çatlayan cilde bakım olarak bilinir.

  Hametan Krem İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  Hametan krem ile cilt bakımı yapmak cildi nemlendirmek ve ekstra bakım mümkün. Sizlere hametan krem hazılayabileceğiniz çok etkili bir tarif vermek istiyorum. Bu özel karışım cildi yenileyecek, yeni hücre oluşumunu destekleyecek etkiye sahiptir. Ayrıca cilt renk tonunu eşitleyen, sivilceyi önleyen, çatlakları yok eden bu özel karışım ayrıca hasar görmüş, yıpranmış ve tahriş olan cildi yenileyecektir.

  Malzemeler

  Hazırlanışı ve Uygulanışı

  Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri eşit miktarda bir cam kase içerisine ekleyin ve karıştırın. Yüzünüzün her yerine göz ve dudak çevresi hariç sürünüz. İhtiyaç duymanız halinde boyun ve göğüs bölgesinde sürebilirsiniz. Günde 1 defa olmak üzere 2 hafta boyunca bu karışımı kullanabilirsiniz.

  Eğer cildiniz yağlı ise kesinlikle kullanılması tavsiye edilmez sivilceye neden olabilir. Kremi sürmeden önce cildiniz temiz olmasına dikkat edin.

  Hametan Krem Kullananlar

  Sizlere hametan krem kullanıcı yorumları derlemeye çalıştım. Hametan krem kullanıcı yorumları sözlüki forum ve sosyal medyadan bu kremi kullananların yorumlarından derlemeye çalıştım. Hametan krem kullananlar;

  Hametan krem cildimi nemlendirmek için kullanıyorum gerçekten çok etkili bir kremdir.

  Evde devamlı bulundurduğum krem evde ne zaman biri pişik olursa hemen bu kremi kullanıyoruz.

  Annem ne zaman yere düşersem dizim kanadığında bu kremi sürerdi.

  Cildi nemlendiren yenileyen harika bir krem.

  İlk defa doktorumuzun tavsiyesi üzerine aldım bu kremi bir dahada vazgeçemedim.

  Hametan Krem Prospektüs

  Hametan krem size reçete edildiğinde mutlaka prospektüs bilgilerini okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün. Asla doktor tavsiye olmadan krem kullanmayınız. Krem size reçete edildiğinde kesinlikle en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmaya çalışın.

  Hametan Krem Fiyatı 6,96 tldir

  Yazı kaynağı : www.sosyaltarif.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap