Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

    halil konakçı hangi camide görev yapıyor

    1 ziyaretçi

    halil konakçı hangi camide görev yapıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

    Halil Konakçı kimdir, nereli, nerede görev yapıyor? İmam Konakçı ne dedi?

    Halil Konakçı kimdir, nereli, nerede görev yapıyor? İmam Konakçı ne dedi?

    Ankara Melike Hatun Cami İmamı olarak bilinen Halil Konakçı'ya ait video gündem oldu. Sosyal medyada paylaşılan videoda kadınlar için "Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında göremediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz" ifadesini kullandı.

    Halil Konakçı kimdir, nereli?

    Halil Kocakçı İzmir’de dünyaya geldi. İmam Koçakcı daha önce de Sezin Aksu’nun gündem olan şarkısına yaptığı yorumla dikkatleri çekmişti.

    Halil Konakçı ne dedi?

    Sosyal medyada paylaşılan videoda kadınlar için "Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında göremediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz" gibi skandal ifadeler kullanan Konakçı erkeklere yönelik de tepki çeken sözler sarf ediyor;

    "Bu kadınların başında yok mu adamları abileri babaları kocaları? Geçtim helali haramı hadi buna inanmıyorsun. Tamam ateistsin, imanın zayıf... Ya hiç mi kıskanmıyorsun lan? Kızın, karın öyle sokağa çıkarken, video paylaşırken hiç mi vicdanın sızlamıyor? Benim aklım bu işi almıyor. Allah sonumuzu hayretsin."

    Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

    Halil Konakçı kimdir? Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakçı ne dedi? Halil Konakçı nerede imamlık yapıyor?

    Halil Konakçı kimdir? Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakçı ne dedi? Halil Konakçı nerede imamlık yapıyor?

    Halil Konakçı kimdir sorusunun yanıtı merak ediliyor. Daha önce Sezen Aksu'nun gündem olan şarkısına yorumlarda bulunan ve hilafetin geri gelmesini isteyen Konakçı, "Bu dini sahipsiz bıraktılar, kafalarına göre at koşturmaya başladılar. Ne Hz. Meryem'e, ne Adem'e ne Havva'ya, ne Resullullah Aleyhisselam'a, ne şeriata, ne Kuran'a, ne başörtüsüne, ne çarşafa, ne sarığa, ne minareye kimse konuşamazdı. Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz" dedi. Halil Konakçı kimdir? Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakçı ne dedi?

    Sezen Aksu'ya yönelik tepkiler büyürken Ankara Melike Hatun Camii İmam Hatibi Halil Konakçı, Bursa'da bir camide verdiği vaazda Sezen Aksu üzerinden örnek vererek hilafet çağrısı yaptı. Konakçı,"Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz" dedi.

    "Dini sahipsiz bıraktılar" diyen Konakçı, "Söyleyin bana İslam'ın merkezi neresi? İslam'ın söz sahibi, makamı kim? Anladınız mı şimdi niye kaldırdılar, niye lağvettiler o makamı 100 yıl önce? Çıksın bir şarkıcı parçası Adem Aleyhisselam'a 'cahil' diyebilsin diye bu makamı kaldırdılar. Eğer o makam bugün kaim olsaydı bir kimse bile bugün konuşup Allah'ın indinde imam bile olsa söz sahibi olamazdı. Allah o makamı geri getirsin bize. Bunun için çalışacağız. Ah İslam kaim olsaydı, ah bu dinin bir başı bir sahibi olsaydı... Bu dini sahipsiz bıraktılar, kafalarına göre at koşturmaya başladılar. İşte o sahip olsaydı çıkıp da ne Hz. Meryem'e, ne Adem'e ne Havva'ya, ne Resullullah Aleyhisselam'a, ne şeriata, ne Kuran'a, ne başörtüsüne, ne çarşafa, ne sarığa, ne minareye kimse konuşamazdı. Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz." ifadelerini kullandı.

    "Acısıyla, tatlısıyla

    Ne şahane bir şey yaşamak

    Dibe vurmak, dimdik durmak

    Bin bahane, bin oyun kurmak

    Binmişiz bir alâmate

    Gidiyoruz kıyamete

    Selam söyleyin o cahil

    Havva ile Adem'e

    Aha yine, aha yine

    Önümüz uçurum, ardımız dağ

    İlle yanacağız, yanacaklar

    Elbette

    Gül de var, diken de

    Aşk da var, savaş da

    Her şey hepimiz için

    Kısmet hayatta

    Yazın veda edişi

    Şölenlerle, şarkılarla

    Baharların gelişi

    Kırmızı, mor, yeşil lila la la ne şahane"

    Yazı kaynağı : www.haberler.com

    İmam Halil Konakçı kimdir? Halil Konakçı nereli kaç yaşında hangi okul mezunu?

    İmam Halil Konakçı kimdir? Halil Konakçı nereli kaç yaşında hangi okul mezunu?

    Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

    Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

    www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

    Yüklenme süresi 0.0026 sn.

    Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

    Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

    Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

    Yazının devamını okumak istermisiniz?
    Yorum yap