Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  hacı bayram veli dizisi 1. bölüm izle

  1 ziyaretçi

  hacı bayram veli dizisi 1. bölüm izle bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TRT 1 - Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli - 1.Bölüm

  Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli

  Aşkın Yolculuğu Hacı Bayramı Veli 1-2.Bölüm izle

  Aşkın Yolculuğu Hacı Bayramı Veli 1-2.Bölüm izle

  Hacı Bayram-ı Veli Aşkın Yolculuğu 1. Bölüm izle

  Hacı Bayram-ı Veli Aşkın Yolculuğu 1. Bölüm izle

  Hacı Bayram-ı Veli Aşkın Yolculuğu Hakkında

  Trt 1 ekranlarının dizisi Hacı Bayram-ı Veli Aşkın Yolculuğu dizisi, Anadolu'd islamiyetin güçlenmesinde büyük katkısı olan Hacı Bayram-ı Veli'nin hikayesini anlatmaktadır. İlk olarak Ocak 2022 tarihinde ekranlara getirilen Hacı Bayram-ı Veli Aşkın Yolculuğu, tarihi - kurgu türündedir. Tekden Film öncülüğünde ekranlara taşınan Hacı Bayram-ı Veli Aşkın Yolculuğu yapımcılığını Kemal Tekden üstlenmektedir. Senaryosunu İsa Yıldız, Fatma Nur Güldalı ve Ali Ozan Salkım'ın üstlendiği Hacı Bayram-ı Veli Aşkın Yolculuğu dizisinin yönetmen koltuğunda ise Kamil Aydın oturmaktadır. Hacı Bayram-ı Veli Aşkın Yolculuğu çekimleri ise İstanbul ilimizde gerçekleştirilmektedir.

  Başrollerini Burak Sevinç'in üstlendiği Hacı Bayram-ı Veli Aşkın Yolculuğu dizisi oyuncu kadrosunda Hüseyin Soysalan, Sena ÇAkır, Atakan Yarımdünya, Kemal Başar, Sinan Albayrak, Fırak Topkorur, Derda Yasir Yenal, Aydın Sigalı, Latif Koru ve Cenk Behram Su yer almaktadır.

  Hacı Bayram-ı Veli Aşkın Yolculuğu konusu

  İslamiyetin güçlenmesinde büyük katkısı olan Hacı Bayram - ı Veli'nin hikayesi. Kara Medrese'de sermüderrrislik makamının boşalmasının ardından Molla Sadreddin, Molla Numan'ı uygun görür. Ona bir emanet veren Molla Sadreddin, Bursa'ya götürmesini ister. Molla Numan'a kurulan tuzak ise tüm planı bozakcatır.

  Hacı Bayram-ı Veli Aşkın Yolculuğu karakterleri

  Molla Numan (Burak Sevinç)

  Kara Medrese'nin müderrislerindendir.Başına gelenlerin ardından hayata olan bakış açısı tamamen yön değiştirmiştir.

  Somuncu Baba (Hüseyin Soysalan)

  Fırıncı olarakta bilinen Somuncu Baba, 'Şöhret afettir' sözü ile tanınır.

  Abdal Murat (Atakan Yarımdünya)

  Molla Numan'ın abisi.

  Yazı kaynağı : diziizle.top

  Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 4. Bölüm - Dailymotion Video

  Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram-ı Veli dizisi 7. bölümden 15. bölüme mi geçti, neden atladı? Dizinin 8. 9. 10. 11. bölümleri olmadı mı?

  Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram-ı Veli dizisi 7. bölümden 15. bölüme mi geçti, neden atladı? Dizinin 8. 9. 10. 11. bölümleri olmadı mı?

  Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram-ı Veli 9. 10. 11. 12. 13. 14. bölümleri yayınlanmadı. Bunun ise nedeni merak edildi. Peki, Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram-ı Veli dizisi 9. 10. 11. bölümleri olmadı mı? Neden yapılmadı, çekilmedi? Detaylar yazımızda...

  Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram-ı Veli önceden her Cuma saat 20:00 'da TRT 1'de yayınlanıyordu. Ramazan ayına özel dizi her gün yeni bölümleriyle gece ekranlara geliyor. Bugün yani 20 Nisan 2022'de ise 19. bölümüyle saat 23:15'te yayınlanacak.

  Dizi 8. bölümden 15. bölüme atlamıştı. Bu durum izleyiciler tarafından merak edildi. Şöyle ki dizinin bölümleri 2'ye bölündü ve haliyle 8. bölüm aslında 16. bölümmüş gibi oldu. Yani dizinin 8. bölümü 15-16. bölümlerine tekabül ediyor. Dizinin 9. bölümü ise 17-18. bölümlere denk gelmektedir. Kısacası dizinin ilk 7 bölümü 2'şer saat yayınlanmıştı. Bundan sonraki bölümler 1'er saat olarak 2 farklı bölümde yayınlanacak. Bundan dolayı dizi 7. bölümden 15. bölüme atlamış oldu.

  Bu bölüm sırların yavaş yavaş çözülmeye başladığı bölümlerdir. Emir Sultan Somuncu Baba'nın, Sultan'ın cami inşaatını teftişi sırasında Padişah'ı tanıması Emir Sultan'ı iyiden iyiye şüphelendirmiştir. Stefan işçiler arasına ayrılık düşürmüş ve cami inşaatını sabote etmiştir. Numan bundan habersiz bir şekildedir. Tellal yollayarak çarşıya işçi aramaktadır. Stefan Numan'ın Sultan ile arasını açtığını düşünmüş ve ona türlü ayak oyunları kurmaktadır.

  Burak Sevinç : Molla Numan/Hacı Bayram-ı Veli

  Hüseyin Soysalan : Somuncu Baba

  Sena Çakır : Ayşe Hatun

  Sude Kızık : Altınçiçek

  Atakan Yarımdünya : Abdal Murat

  Kemal Başar : Şeyh Murat

  Sinan Albayrak : Mevlüt Bey

  Ayhan Önem : Sadreddin

  Hüseyin Baylan : Tahsin Efendi

  Fırat Topkorur : Molla Rüstem

  Zekai Özdemir : Sinan

  Derda Yasir Yenal : Emir Buhari

  Aydın Sigalı : Molla Fenari

  Latif Koru : Yıldırım Bayezid

  Cenk Behram Su : Durmuş Efendi

  Ayhan Eroğlu : Nebi Sufi

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap