Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  habertürk muhabiri fatmanur boylu

  1 ziyaretçi

  habertürk muhabiri fatmanur boylu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2023 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Karneye et haberi sonrası kovulan Habertürk muhabiri sadece Yeniçağ’a konuştu

  YENİÇAĞ/ TOLGA ŞAHİN- ÖZEL HABER

  Habertürk’te yaptığı “Karne hediyesi et alan çocuk” haberi sonrası kanaldan kovulan muhabir Fatmanur Boylu, Yeniçağ’dan Tolga Şahin’e konuştu.

  “MAĞDUR YARATMA İHTİYACIM YOK. BU DURUMDA ÇOK İNSAN VAR”
  Ülkenin içinde bulunduğu konum gereği kimseyi mağdur gibi konuşturmaya ihtiyacının olmadığını belirten Boylu, “Benim mağdur yaratma gibi bir amacım olsa. Haberi yaptığım esnada kasaba gelen ve bedava et isteyen kadını haber yapardım. Kadının et istemesi sonrası kasap bana ‘bu şekilde o kadar çok insan geliyor ki’ dedi. Ki benim o an yaptığım haber yoksulluk haberi değildi. Haber Et ve Süt Kurumu’nun karkas et satışı kararının fiyatları etkileyip etkilemeyeceği üzerine bir haberdi. Karne günü olması nedeniyle o güne bağlayarak haberi gündeme bağlamak adına çocuğa böyle bir soru yönelttim.

  “OLAY TAMAMEN SAPTIRILDI”
  Çocuklarla yapılan röportajlarda teknik olarak o sesi düzgünce vermemiz gerekiyor. Bu nedenle çocuğun söylediği şeyi tekrar düzgünce tekrar etmesini istedim sesi düzgün almak adına ancak orada bir fısıldama falan yok bangır bangır soruyorum. Annesi orada kasap orada sesimi herkes duyuyor. Hatta çocuğun açıklaması sonrası kasap da devamını getiriyor. 3 tane anktrikot hediye ediyor. Şekerci olsa şeker verecekti, pastane olsa kurabiye verecekti. Olay tamamen saptırıldı
  ” dedi.

  “AMACIM MAĞDURİYET OLSA GÖRÜNTÜYÜ SONA KOYMAM”
  “Haberde mağduriyet yaratma gibi bir amacı olsa bu görüntüyü haberin en sonuna koymam en başa koyar bangır bangır verirdim. Bundan gram da gocunmazdım”
  diyen Boylu, “Habertürk’te emekli maaşıyla geçinemeyen 2 kişinin haberini de yapmışlığım var. O insanlar bana her şeyi anlattı. Hatta öyle ağır şeyler anlattılar ki rencide olurlar mı düşüncesiyle habere koymadım bile. Benim mağdur yaratma gibi bir ihtiyacım asla söz konusu değil. Yoksulluk haberi yapılacaksa onu da yaparım ama bu durum böyle değildi. Bu noktada mağdur edilen ben oldum ancak karşımda işinden kovulacak yada bu sıkıntıyı yaşayacak bir muhattabım yok ” dedi.

  Yazı kaynağı : www.yenicaggazetesi.com.tr

  Habertürk muhabiri Fatmanur Boylu'nun röportajının ham görüntüleri ortaya çıktı

  Habertürk muhabiri Fatmanur Boylu'nun röportajının ham görüntüleri ortaya çıktı

  Habertürk muhabiri Fatmanur Boylu, gazetecilik ilkelerini hiçe sayarak, kasapta annesiyle bulunan küçük yaştaki çocuğu algı operasyonuna alet etmişti. Mikrofon uzattığı küçük çocuğa önce söyleyeceği cümleyi fısıldayan Fatmanur Boylu'nun yalan haberi kamuoyunda büyük tepkiye neden olmuştu.

  "'ANNEM KARNE HEDİYESİ ET ALDI' DER MİSİN" 

  "Karne hediyesi olarak ailesi çocuğa et aldı" haberinin ardından işine son verilen Habertürk muhabiri Fatmanur Boylu'nun röportajının ham görüntüleri ortaya çıktı.

  Söz konusu görüntülere Boylu'nun, "Ayaz'cığım bana şey der misin? Annem karne hediyesi et aldı der misin?" dediği yansıyor.

  Yazı kaynağı : video.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap